ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
13.04.2023Справа № 910/5615/23
Суддя Людмила ШКУРДОВА, розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Інастра» про забезпечення позову,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Інастра» звернулось до Господарського суду міста Києва із заявою про забезпечення позову, в якій він просить вжити заходи забезпечення позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Інастра» до Акціонерного товариства «Банк Січ» про визнання іпотеки припиненою та визнання припиненим права іпотеки Акціонерного товариства «Банк Січ» на нерухоме майно, а саме:
- заборонити Акціонерному товариству «Банк Січ», будь-яким третім особам та державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно та органам державної реєстрації прав (в тому числі Міністерству юстиції України та його територіальним органам, виконавчим органам сільських, селищних міських рад, Київській, та Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві і Севастополі Державним адміністраціям, акредитованим суб`єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав нерухоме майно та їх обтяжень») вчиняти будь-які на реєстраційні дії, в тому числі, але не обмежуючись, державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень на нерухоме майно, скасування державної реєстрації речових прав та їх обтяжень на нерухоме майно, відкриття та/або закриття розділів в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а також вносити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно записи про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень, записи про скасування Державної реєстрації речових прав та їх обтяжень, зміни до таких записів щодо нерухомого майна, що належить на праві приватної власності Товариству з обмеженою відповідальністю «Інастра», а саме: групу нежитлових приміщень №6, загальною площею 486,5 кв.м., що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Московська (Печерський р-н), будинок 31/33, реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна: 2544467780000.
- накласти арешт на нерухоме майно, що належить на праві приватної власності Товариству з обмеженою відповідальністю «Інастра», а саме: групу нежитлових приміщень №6, загальною площею 486,5 кв.м., що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Московська (Печерський р-н), будинок 31/33, реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна: 2544467780000.
За змістом статті 136 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.
Частиною п`ятою статті 139 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до заяви про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до частини другої статті 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Приписами статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 3 п. 2 ч. 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову сплачується судовий збір у сумі 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2023 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2023 р. становить 2684,00 грн.
Таким чином, за подання до господарського суду заяви про забезпечення позову підлягає до сплати судовий збір у розмірі 1342,00 грн.
Проте, заявником не додано до заяви про забезпечення позову доказів сплати судового збору за подання до господарського суду заяви про забезпечення позову у встановленому порядку.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Судовий збір сплачується до територіальних органів Державної казначейської служби України; платники судового збору у платіжних документах на перерахування судового збору повинні в рядку одержувач зазначити найменування територіального органу казначейської служби за місцем знаходження господарського суду, який розглядає справу.
Для зарахування коштів судового збору до спеціального фонду державного бюджету Державною казначейською службою України відкриваються спеціальні рахунки в розрізі усіх її територіальних підрозділів. Судовий збір може бути перерахований через будь-яку установу банку чи відділення зв`язку із зазначенням необхідних реквізитів.
У зв`язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до заяви, містили відомості про те, за яку саме заяву (скаргу, дію) сплачується судовий збір.
Наведений правовий висновок викладено в постанові Великої Палати Верховного Суду від 30.09.2020 р. у справі № 9901/144/20.
Частиною 4 ст. 236 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Поряд з цим, постановою Правління Національного банку України № 163 від 29.07.2022 р. затверджено Інструкцію про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг.
Пунктом 41 Інструкції встановлено, що платник заповнює реквізит "Призначення платежу" платіжної інструкції так, щоб надавати отримувачу коштів повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється платіжна операція. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.
Отже розрахунковий документ про перерахування судового збору додається до заяви (скарги) і має містити відомості про те, яка саме заява (скарга, дія) оплачується судовим збором.
На офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua) в розділі судовий збір зазначено платiжнi реквiзити для перерахування судового збору при зверненні до Господарського суду міста Києва та приклад заповнення графи Призначення платежу в платіжному документі.
Як доказ сплати судового збору за подання заяви про вжиття заходів забезпечення позову до Господарського суду міста Києва заявником до заяви додано платіжну інструкцію № 0.0.2942276252.1 від 11.04.2023 р., в графі призначення платежу якого зазначено: «*;101;44564633;22030101;*;101;44564633; Судовий збір, за позовом ТОВ «Інастра», Господарський суд міста Києва».
Отже зазначене платіжне доручення за своїм змістом підтверджує сплату судового збору за подання Товариством з обмеженою відповідальністю «Інастра» до господарського суду саме позову, а не за подання до Господарського суду міста Києва Товариством з обмеженою відповідальністю «Інастра» заяви про забезпечення позову.
Таким чином, платіжна інструкція № 0.0.2942276252.1 від 11.04.2023 р про сплату судового збору не може вважатися належним доказом сплати судового збору за подання до господарського суду заяви про забезпечення позову.
Відповідно до частини сьомої статті 140 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
З огляду на викладене, подана заява про забезпечення позову підлягає поверненню.
Керуючись ч. 5 ст. 139, ст.ст. 140, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Інастра» про забезпечення позову повернути заявнику.
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвалу може бути оскаржено у встановленому законодавством України порядку.
Суддя Людмила ШКУРДОВА
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2023 |
Оприлюднено | 17.04.2023 |
Номер документу | 110230231 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Шкурдова Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні