Рішення
від 10.04.2023 по справі 912/304/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,

тел. (0522) 32 05 11, факс 24 09 91, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2023 рокуСправа № 912/304/23

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Кабакової В.Г., за участі секретаря судового засідання Лупенко А.І., розглянув у судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження справу №912/304/23

за позовом Акціонерного товариства "Укртелеком", бул. Тараса Шевченко, буд. 18, м. Київ, 01601, в особі Дніпропетровської філії Акціонерного товариства "Укртелеком", вул. Херсонська, буд. 26, м. Дніпро, 49501

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Навчальний центр підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів", вул. Привокзальна, буд. 6-В, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400

про стягнення 10 263,30 грн

Представники

від позивача - Скороход А.О., адвокат, довіреність №7276 від 15.01.2022, свідоцтво №3130 від 05.09.2016 (в режимі відеоконференції),

від відповідача - участі не брали.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Дніпропетровської філії акціонерного товариства "Укртелеком" (далі - АТ "Укртелеком", позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Навчальний центр підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів" (далі - ТОВ НЦППВТЗ) про стягнення 10 263,30 грн, з покладенням судового збору.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про неналежне виконання відповідачем зобов`язань по договору оренди нерухомого майна №12Е000-2630/21 від 13.10.2021 в частині сплати орендної плати.

Ухвалою від 27.02.2023 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі № 912/304/23 за правилами спрощеного позовного провадження, судовий розгляд призначив на 28.03.2023 о 12:00 год та встановив сторонам строки для подання заяв по суті.

28.03.2023 суд розпочав розгляд справи по суті та оголосив перерву на 10.04.2023 о 12:00 год. Постановив надати позивачу письмові пояснення щодо складових нарахувань оплати за електроенергію, що відображено в протоколі судового засідання.

30.03.2023 засобами електронного зв`язку позивач подав суду пояснення, де вказав, що витрати на електропостачання, на експлуатацію й обслуговування електромереж та електрообладнання, на теплопостачання та комунальні послуги нараховувались відповідно до Додатків №2, №3 до Договору.

В судовому засіданні 10.04.2023 позивач підтримав позовні вимоги.

Відповідач своїм процесуальним правом на участь в засіданні суду не скористався, уповноважених представників не направив, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, що міститься в матеріалах справи. Відзив на позов відповідач суду не подав.

Згідно з частиною 1 статті 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи, зокрема, у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

З огляду на викладене та враховуючи відсутність підстав для відкладення розгляду справи, господарський суд розглядає справу по суті в судовому засіданні 10.04.2023 за відсутності представників відповідача.

На підставі частини 9 статті 165, частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з неподанням відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин, спір вирішено за наявними в справі матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд встановив наступні обставини.

13.10.2021 між Акціонерним товариством "Укртелеком" в особі Дніпропетровської філії акціонерного товариства "Укртелеком" (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Навчальний центр підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів" (орендар) укладено договір оренди нерухомого майна №12Е000-2630/21 (далі - Договір, а.с. 9-13), за умовами якого орендодавець передає, а орендар бере в строкове платне користування майно: нерухоме майно, розташоване за адресою: Кіровоградська область, смт Олександрівка, вул. Центральна, 17, на 2 поверсі 2-поверхового будинку (а саме приміщення №66 згідно з планом за поверхами), загальною площею 20,60 кв.м, для використання у якості навчального центру підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів. Межі нерухомого майна, що передається в оренду, зазначено на план-схемі у Додатку №1 до Договору (п. 1.1. Договору).

За користування орендованим майном орендар зобов`язаний сплачувати орендодавцю орендну плату, що складається з: плати за користування нерухомим майном, визначеної за орендною ставкою у розмірі 55,00 грн за 1 кв.м за місяць (без урахування ПДВ та коефіцієнта загальних площ), що з урахуванням ПДВ та коефіцієнта загальних площ становить 1495,56 грн за 22,66 кв.м за місяць; плати за надання орендодавцем послуг з утримання орендованого майна, порядок розрахунку та розмір якої зазначено у Додатку №2 до Договору. При визначенні такої плати підлягає застосуванню коефіцієнт загальних площ (якщо такий визначений договором) (п. 3.1. Договору).

Деталізація послуг з утримання орендованого майна наведена у Додатку №2 до Договору (п. 3.3. Договору).

Відшкодування орендарем вартості використаної електроенергії здійснюється згідно з показниками окремо встановленого лічильника (якщо окремий лічильник не встановлено то згідно до суми середнього електроспоживання, що визначається орендодавцем) (п. 3.5. Договору).

Розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць (п. 3.6. Договору).

Орендна плата (за виключенням плати за надання послуг з утримання орендованого майна) сплачується не пізніше 20 числа розрахункового (поточного) місяця. Плата за надання послуг з утримання орендованого майна сплачується до 20 числа місяця наступного за розрахунковим (п. 3.7.1, 3.7.2. Договору).

Орендна плата сплачується на підставі рахунку- акта, що надсилається орендодавцем орендарю на його e-mail або за допомогою іншого узгодженого сторонами електронного сервісу обміну документами (п. 3.8. Договору).

Цей договір набирає чинності після його підписання сторонами і діє до 31.08.2024 року включно та до повного виконання сторонами своїх зобов`язань (п. 11.1. Договору).

Договір підписано сторонами та скріплено печатками.

До Договору сторонами складено Додатки №1 План-схема орендованого майна, Додаток № 2 Розрахунок вартості послуг з утримання орендованого майна, Додаток №3 Рахунок середньомісячного споживання електроенергії (а.с. 14-16).

Відповідно до умов Договору орендодавець передав, а орендар прийняв орендоване майно, про що складено акт приймання-передачі майна від 01.11.2021 (а.с. 17).

Як вказує позивач, всупереч умовам Договору відповідач за період з травня 2022 року по листопад 2022 року не сплатив орендну плату у встановленому poзмірі та строки, що стало підставою звернення до суду про стягнення заборгованості по орендній платі на суму 10 263,30 грн.

Розглядаючи спір по суті, суд враховує таке.

Частиною першою ст. 283 Господарського кодексу України визначено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у володіння та користування майно для здійснення господарської діяльності.

Згідно ч. 1 ст. 284 ГК України, істотними умови договору оренди є, зокрема, орендна плата з урахуванням її індексації.

В статті 286 ГК України зазначено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Орендна плата встановлюється у грошовій формі. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.

Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у володіння та користування за плату на певний строк.

Нормами ст. 762 ЦК України визначено, що за найм (оренду) майна з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Згідно зі ст. 526, 629 ЦК України, п. 1 ст. 193 ГК України, зобов`язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від зобов`язання не допускається; договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлено строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

В ст. 610 ЦК України зазначено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

З матеріалів справи вбачається належне виконання орендодавцем умов Договору.

Однак відповідач зобов`язання по Договору в частині сплати орендної плати, оплати послуг з енергозбереження, послуг з опалення, послуг з утримання майна за період з травня 2022 року по листопад 2022 року не виконав.

З матеріалів справи вбачається, що послуги з енергозбереження розраховано відповідно до Додатків №2,3 до Договору, що складають вартість 1 кВт помноженої на кВт/г та плюс витрати на експлуатацію й обслуговування електромереж та електрообладнання за місяць, що складає 0,20 грн на 1 кВт спожитої електроенергії.

Вартість послуг з енергозбереження за травень 2022 року становить 112,65 грн, за червень 2022 року - 137,39 грн, липень 2022 року - 137,93 грн, серпень 2022 року - 138,44 грн, вересень 2022 року - 149,49 грн, жовтень 2022 року - 161,11 грн, листопад 2022 року - 174,96 грн, що відображено в актах, які містяться в матеріалах справи.

Послуги з опалення розраховано наступним чином: відшкодування витрат за опалення грн (без ПДВ)= (2,922814983(% займаної опалювальної площі)*535,28 (сума з Акта про надання послуги з розподілу природного газу грн без ПДВ))/100,

де % займаної опалювальної площі - (100*20,6 м.кв(площа оренди))/704,80 кв.м загальна площа будівлі) =2,922814983

Отже, згідно актів за травень та червень 2022 року вартість послуг з опалення становить по 15,65 грн без ПДВ.

Згідно актів та рахунків виставлених позивачем на оплату наданих послуг за період з травня 2022 року по листопад 2022 року, що містять в матеріалах справи (а.с. 24-27, 32-35) та наданого позивачем розрахунку заборгованості (а.с. 60), з урахуванням зарахування в оплату послуг 1500,00 грн застави, заборгованість відповідача становить 10 263,30 грн.

Розмір нарахувань відповідачем не спростовано. Доказів оплати відповідачем суду не подано.

За даних обставин, вимоги про стягнення з відповідача заборгованості за оренду нежитлового приміщення є обґрунтованими, документально підтвердженими та такими, що підлягають задоволенню в сумі 10 263,30 грн.

Відповідно до норм ст. 129 Господарського процесуального кодексу України суд покладає судовий збір на відповідача в повному розмірі.

Керуючись ст. 74, 76, 77, 126, 129, 233, 236-241, 252, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Навчальний центр підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів" (вул. Привокзальна, буд. 6-В, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400, і.к. 43037620) на користь Акціонерного товариства "Укртелеком" (бул. Тараса Шевченко, буд. 18, м. Київ, 01601, і.к. 21560766) в особі Дніпропетровської філії Акціонерного товариства "Укртелеком" (вул. Херсонська, буд. 26, м. Дніпро, 49501, і.к. 25543196) 10 263,30 грн заборгованості, а також 2 684,00 грн судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Копії рішення надіслати представнику позивача (askorokhod@ukrtelecom.ua), відповідачу (вул. Привокзальна, буд. 6-В, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400; avtoschool2019@ukr.net).

Повне рішення складено 14.04.2023

Суддя В.Г. Кабакова

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення10.04.2023
Оприлюднено17.04.2023
Номер документу110230382
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —912/304/23

Рішення від 10.04.2023

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

Ухвала від 28.03.2023

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

Ухвала від 27.03.2023

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

Ухвала від 27.02.2023

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні