КОМСОМОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 534/1408/22
провадження № 1-кс/534/152/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2023 року м. Горішні Плавні
Слідчий суддя Комсомольського міського суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у закритомусудовому засіданні в залі суду клопотання прокурора Горішньоплавнівського відділу Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_3 за матеріалами кримінального провадження, внесеними до ЄРДР за № 42022172030000101 від 04.10.2022, про надання тимчасового доступу до речей і документів,
УСТАНОВИВ:
До Комсомольського міського суду Полтавської області звернувся прокурор Горішньоплавнівського відділу Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_3 з клопотанням, в якому прохає надати тимчасовий доступ до документів.
Клопотання вмотивовано тим, що 04.10.2022 зареєстровано кримінальне провадження за фактом можливого самовільного зайняття земельної ділянки по вул. Івана Франка у м. Горішні Плавні Кременчуцького району, яка належить до природно-заповідного фонду, а саме ландшафтного заказника місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та прибережної захисної смуги.
В ході проведення досудового розслідування проведено огляд ділянки місцевості, яка находиться поруч з ділянкою АДРЕСА_1 , де встановлено, що на прибережній захисній смузі в межах ландшафтного заказника місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_1 » знаходиться паркан, вимощено каменем берег водойми, обмежено доступ до земельної ділянки, яка перебуває у комунальній власності.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, земельна ділянка по АДРЕСА_1 має кадастровий номер 5310200000:50:026:1188 та перебуває у власності ОСОБА_4 .
Згідно з відповіддю ІНФОРМАЦІЯ_2 поруч із земельною ділянкою по АДРЕСА_1 заплаві р. Псел знаходиться водний об`єкт, який утворився в старому руслі (рукаві) р. Псел, заповнений водою, має гідравлічний зв`язок з іншими водоймами та цією річкою.
Відповідно до ст. 79 Водного кодексу України «Класифікація річок України», річка Псел має статус «середня річка». Відповідно до статті 88 ВК України та статті 60 Земельного кодексу України, з метою охорони поверхневих водних об`єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності, по берегах середніх річок уздовж урізу води (у межинний період) встановлюються прибережні захисні смуги шириною 50 метрів.
Статтею 61 Земельного кодексу України, серед іншого, передбачено заборону розорювання земель та будівництво будь-яких споруд, крім гідротехнічних на територіях прибережних захисних смуг.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного або історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів та об`єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.
01.03.2023 у кримінальному провадженні призначено судову земельно-технічну експертизу.
23.03.2023 надійшло клопотання від судового експерта ОСОБА_5 , в якому вона, серед іншого, прохає надати проект землеустрою щодо організації і встановленням меж території природно-заповідного фонду, обмежень у їх використанні та їх режимоутворюючих об`єктів (ландшафтний заказник місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_1 », площею 714, 7 га на території міста Горішні Плавні Полтавської області.
Таким чином, для досягнення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування за даним фактом в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до проекту землеустрою щодо організації і встановленням меж території природно-заповідного фонду, обмежень у їх використанні та їх режимоутворюючих об`єктів (ландшафтний заказник місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_1 », площею 714,7 га на території міста Горішні Плавні Полтавської області, яка перебуває у володіння Горішньоплавніської ради Кременчуцького району Полтавської області.
Прокурор подав до суду заяву, у якій просив справу розглянути у його відсутність, просив клопотання задовольнити.
Представником ІНФОРМАЦІЯ_3 поданопояснення,згідно зякими відсутніпідстави дляотримання копійдокументів заухвалою суду,так якчинним законодавствомвизначено чіткийпорядок отриманнядокументації ізземлеустрою впозасудовому порядку.3аналізу нормзакону випливає,що у ІНФОРМАЦІЯ_4 відсутніповноваження щодозберігання документаціїіз землеустрою,а отжепідстави длязадоволення клопотаннявідсутні.Вважає,що клопотанняпрокурора немістить обгрунтуваннячому вінвважає,що документидо якихвін проситьдоступ,перебувають уволодінні міськоїради.Крім тогозгідно п.18 роз`ясненняВССУ №223-558/0/4.13від 15.04.2013доступ доречей ідокументів можездійснюватися увипадках,якщо особау володінніякої знаходятьсяречі абодокументи,не бажаєдобровільно передатиїх сторонікримінального провадженняабо є підстави вважати, що вона здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи. Прокурор у клопотанні не навів докази звернення до міської ради з вимогою добровільно надати органу досудового розслідування копії запитуваних документів. Враховуючи вище викладене та надане раніше до суду позицію щодо місцезнаходження документів, просив відмовити у задоволенні клопотання прокурора.
Дослідивши матеріали справи (клопотання), заслухавши пояснення учасників справи, за своїм внутрішнім переконанням, яке грунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ст.99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. До документів, за умови наявності в них відомостей, які можуть бути використані як доказ, належать матеріали відеозапису та інші носії інформації (в тому числі електронні).
Згідно вимог ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володіння якої знаходяться такі речі та документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). За змістом ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Беручи доуваги те, що в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу по кримінальному провадженню № 42022172030000101 від 04.10.2022, оскільки неможливо отримати запитувані документи та інформацію іншим способом, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання прокурора.
Керуючись ст.ст.131,132,159-166 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання прокурора Горішньоплавнівського відділу Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_3 за матеріалами кримінального провадження, внесеними до ЄРДР за № 42022172030000101 від 04.10.2022, про надання тимчасового доступу до речей і документів задовольнити.
Надати слідчим СВ відділу поліції № 2 КРУП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , прокурору Горішньоплавнівського відділу Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_3 тимчасовий доступ до проекту землеустрою щодо організації і встановленням меж території природно-заповідного фонду, обмежень у їх використанні та їх режимоутворюючих об`єктів (ландшафтний заказник місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_1 »), площею 714, 7 га на території міста Горішні Плавні Полтавської області, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 (юридична адреса якого: АДРЕСА_2 ), з можливістю вилучити оригінал згаданого проекту землеустрою.
Строк дії ухвали становить 1 місяць.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямКримінального процесуального кодексу Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Комсомольський міський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2023 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 110232898 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Комсомольський міський суд Полтавської області
Морозов В. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні