Ухвала
від 14.04.2023 по справі 948/946/23
МАШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Машівський районний суд Полтавської області

Справа № 948/946/23

Номер провадження 3/948/627/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.04.2023 суддя Машівського районного суду Полтавської області Кравець С.В., розглянувши клопотання представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - адвоката Слободенюк Галини Миколаївни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами суду за допомогою власних технічних засобів

в с т а н о в и в :

у провадженні суду перебуває справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст. 172-20 КУпАП, розгляд якої призначено на 09 год 00 хв 17 квітня 2023 р.

13.04.2023 надійшла заява адвоката Слободенюк Г.М. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів, оскільки вона знаходиться та здійснює свою діяльність в м. Київ, відстань з якого до суду становить близько 350 км, у зв`язку з воєнним станом в Україні, тоді як переміщення по Україні наразі небезпечне для життя. Також повідомила, що ОСОБА_1 тяжко травмований і не може самостійно пересуватись, а тому реалізація процесуальних прав щодо його участі у судовому засіданні може бути ускладнена. Одночасно повідомила, що вона як адвокат зареєстрована в Електронному суді та діє від імені Адвокатського об`єднання «Юридична консультація №1 Шевченківського району м. Києва» з використанням електронного підпису.

Згідно вимог ст. 246 КУпАП порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судах визначається цим Кодексом та іншими законами України.

З огляду на практику Європейського суду з прав людини, який прирівнює адміністративні проступки до кримінальних правопорушень, суд вважає за необхідне в частині застосування норми, що регулює підстави проведення відеоконференції, застосувати норми КПК України, як аналогію закону.

Розглянувши клопотання, суд зазначає таке.

Відповідно до чч.1,2 ст.336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; необхідності забезпечення безпеки осіб; проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.

Отже, положеннями статті 336 КПК України визначений порядок проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового засідання, якими не передбачено можливості проведення відеоконференцзв`язку під час судового засідання за участі сторін поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів учасників.

Водночас, 02.03.2022 р. на офіційному сайті Ради суддів України опубліковані рекомендації щодо роботи судів в умовах воєнного стану, відповідно до п.10 яких рекомендовано, якщо за об`єктивних обставин учасник провадження не може брати участь в судовому засіданні в режимі ВКЗ за допомогою технічних засобів, визначених КПК, як виняток допускати участь такого учасника в режимі ВКЗ за допомогою будь-яких інших технічних засобів, в тому числі і власних.

Так, Указом Президента України № 64/2022 в Україні введений воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє і зараз.

У Машівському районному суді Полтавської області є можливість забезпечення участі учасників справи в режимі відеоконференції в ЄСІТС - підсистемі відеоконференцзв`язку та з допомогою Інтернет ресурсу https:vkz.court.gov.ua.

Отже, з огляду на вищевикладене та те, що в Україні введено воєнний стан, через неможливість особистої участі захисника у судовому засіданні, оскільки вона перебуває у м. Київ, що значно віддалено від місцезнаходження суду, суд дійшов висновку про задоволення клопотання адвоката та проведення судового засідання з розгляду даної справи за її участю в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.366, 369 КПК України, суд

п о с т а н о в и в :

клопотання представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - адвоката Слободенюк Галини Миколаївни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами суду за допомогою власних технічних засобів - задовольнити.

Забезпечити проведення судового засідання призначеного о 09 год 00 хв 17 квітня 2023 року у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст. 172-20 КУпАП - в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів, за участю адвоката Слободенюк Галини Миколаївни, якій направити копію цієї ухвали.

Роз`яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С.В.Кравець

СудМашівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення14.04.2023
Оприлюднено17.04.2023
Номер документу110233027
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяВійськові адміністративні правопорушення Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв військовослужбовцями

Судовий реєстр по справі —948/946/23

Постанова від 17.04.2023

Адмінправопорушення

Машівський районний суд Полтавської області

Кравець С. В.

Ухвала від 14.04.2023

Адмінправопорушення

Машівський районний суд Полтавської області

Кравець С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні