Ухвала
від 17.04.2023 по справі 921/245/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 квітня 2023 року м. ТернопільСправа № 921/245/23

Господарський суд Тернопільської області

Суддя Гирила І.М., розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 10.04.2023 (вх. № 262 від 10.04.2023) Товариства з обмеженою відповідальністю "Лан-2017", вул. Івана Франка, буд 2, с. Нове Село, Тернопільський район, Тернопільська область, 47811, до відповідача - Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , про стягнення безпідставно набутих грошових коштів в сумі 125 000 грн, дійшов до висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.

Вимоги щодо форми, змісту позовної заяви та додатків до неї закріплені у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України).

Так, згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Однак, всупереч наведених норм процесуального закону, зазначена вище позовна заява не містить відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно з ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звернулась з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі, з дотриманням вимог ст. 172 ГПК України, є бланк опису вкладення, який згідно п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, які затверджені Постановою КМ України №270 від 05.03.2009 (надалі - Правил), з наступними змінами та доповненнями, заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Водночас, відповідно до приписів ч. 3 ст. 13 Закону України "Про поштовий зв`язок", пп. 27 п. 2 Правил, підтвердженням надання послуг поштового зв`язку є документ (розрахунковий документ) встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення саме копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі може бути лише бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фінансовим чеком/квитанцією про відправлення.

Товариством з обмеженою відповідальністю "Лан-2017" у додатках до позовної заяви вказано, що до останньої ним долучено поштові документи на підтвердження надіслання позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу.

Поряд з цим, при ознайомленні із позовними матеріалами було встановлено наявність квитанції про відправлення позовної заяви на адресу відповідача та відсутність бланку опису вкладення, про що відповідальними працівниками канцелярії суду на підставі Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України 19.02.2020 складено відповідний Акт.

Окрім того, згідно з ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.

Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.26 Національного стандарту України "ДСТУ 4163:2020", який прийнято з наданням чинності з 01.09.2021 наказом від 01.07.2020 №144 Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" "Про прийняття та скасування національних стандартів", відповідно до якого відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

Поряд з цим, всупереч наведених вище норм чинного законодавства, у долучених Товариством з обмеженою відповідальністю "Лан-2017" до позовної заяви б/н від 10.04.2023 додаткахвідсутнє найменування посади особи, яка здійснювала посвідчення останніх, а тому у суду відсутні правові підстави вважати їх допустимими доказами.

Приписами ч. 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 вказаної статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Лан-2017" б/н від 10.04.2023 (вх. № 262 від 10.04.2023) підлягає залишенню без руху на підставі ч. 1 ст. 174 ГПК України.

Згідно з ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.

Також суд вважає за необхідне звернути увагу заявника на те, що згідно приписів ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі наведеного, керуючись ст. 162, 164, 174, 232-235 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Лан-2017" б/н від 10.04.2023 (вх. № 262 від 10.04.2023) залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до Господарського суду Тернопільської області:

- відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви;

- доказів надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу (опис вкладення у цінний лист);

- належним чином засвідчених документів, доданих до позовної заяви б/н від 10.04.2023.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання (17.04.2023) та оскарженню не підлягає.

4. Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "Лан-2017", вул. Івана Франка, буд 2, с. Нове Село, Тернопільський район, Тернопільська область, 47811 рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя І.М. Гирила

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення17.04.2023
Оприлюднено18.04.2023
Номер документу110252755
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/245/23

Ухвала від 06.06.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 29.05.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 29.05.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 17.05.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 24.04.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 17.04.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні