ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"12" квітня 2023 р. Справа № 924/393/23
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Заярнюка І.В., розглянувши матеріали
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю „Суффле Агро Україна" с. Крупець Славутський район Хмельницька область
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Агродім Велес", с.Гаврилівці Кам`янець-Подільський район Хмельницька область
про відкриття провадження у справі про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
07.04.2023р. до господарського суду Хмельницької області надійшла заява ТОВ „Суффле Агро Україна" про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника - ТОВ „Агродім Велес". Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.04.2023р. вказану заяву передано на розгляд судді Заярнюку І.В.
В обґрунтування поданої заяви ТОВ „Суффле Агро Україна" посилається на наявність у боржника безумовного грошового зобов`язання на підставі фінансової аграрної розписки від 03.02.2023р. на суму 2 681 342,40 грн., посвідченої приватним нотаріусом, зареєстрована у реєстрі за №314 (у реєстрі аграрних розписок за №8151), на суму 560 982,52 грн. згідно із повідомленням від 13.03.2023р. про врегулювання заборгованості.
Заявник посилається на те, що боржник не виконав та не зможе виконати свої грошові зобов`язання через скрутне фінансове становище, проте зазначає про погашення боржником 50000,00 грн. боргу 16.03.2023р., тому сума несплаченого останнім грошового зобов`язання становить 510 982,52 грн.
Суд звертає увагу на те, що заявник як кредитор не позбавлений права звернутись до суду із позовом про стягнення із ТОВ „Агродім Велес" боргу в сумі 510 982,52 грн., проте таким правом не скористався, доказів звернення до суду або судових рішень про стягнення коштів із боржника, які у встановленому законом порядку набули чинності, суду не подано.
Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 ГПК України, з урахуванням вимог цього Кодексу (ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до ч. 1 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи; виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.
Згідно ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Положеннями ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що боржник - це юридична особа або фізична особа, в тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав; неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Відтак, суд вважає, що подана ТОВ „Суффле Агро Україна" заява не містить викладу обставин щодо неспроможності ТОВ „Агродім Велес" виконати грошові зобов`язання перед ТОВ „Суффле Агро Україна" на суму 510 982,52 грн. не інакше, як через застосування процедур, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Також, суд інформує заявника що згідно приписів ч. ч. 3. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. У разі не виконання вимог ухвали у визначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ТОВ „Суффле Агро Україна" с. Крупець Славутський район Хмельницька область про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника - ТОВ „Агродім Велес", с.Гаврилівці Кам`янець-Подільський район Хмельницька область залишити без руху, надавши кредитору строк - не пізніше десяти днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, а саме:
- виклад обставин щодо неспроможності ТОВ „Агродім Велес" виконати грошові зобов`язання перед ТОВ „Суффле Агро Україна" не інакше, як через застосування процедур, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Ухвала набирає законної сили 12.04.2023р. та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Заярнюк
Віддруковано 2 прим.
1- до справи
2- заявнику - ТОВ „Суффле Агро Україна" направити на ел.адресу - ІНФОРМАЦІЯ_1
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2023 |
Оприлюднено | 18.04.2023 |
Номер документу | 110252911 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Заярнюк І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні