Ухвала
від 17.04.2023 по справі 727/3614/23
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

Справа № 727/3614/23

Провадження № 2-о/727/184/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2023 року м. Чернівці

Суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Калмикова Ю.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів,

УСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 звернулись до Шевченківського районного суду м. Чернівці із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів.

Розглянувши подану заяву, уважаю за необхідне залишити зазначену заяву без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

З заявита доданихдо неїдокументів вбачається,що заяваподана бездодержання вимог,викладених у п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Так з заяви убачається, що заявниками не зазначено: офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Крім того, відповідно до п. 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Відповідно до п. 5 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» залежно від мети встановлення фактів заінтересованими особами в цих справах можуть бути, наприклад, відділ соціального захисту населення у справах про встановлення перебування на утриманні особи, яка померла, для призначення пенсії заявникові; інші спадкоємці у справах про встановлення факту прийняття спадщини; органи внутрішніх справи у справах про встановлення факту родинних відносин для вирішення питання про належність до громадянства України; органи страхування у справах про встановлення факту належності страхового свідоцтва.

Так, з заяви вбачається, що заінтересована особа відсутня.

Отже, заявникам слід усунути недоліки шляхом зазначення офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, а також зазначити заінтересовану особу її повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Також, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч. 5ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до абз. 3 п. 24Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 «Про судову практику у справах про спадкування», при розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва право на спадщину.

Згідно з роз`ясненнями, які містяться впостанові Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», коли в заяві не зазначено, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя відповідно дост.185 ЦПКпостановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків.

Так,з заявита доданихдо неїдокументів вбачається,що заявники не виконали вимоги ч. 5ст. 177 ЦПК Українита не додали до заяви документів, що підтверджують обставини, викладені у заяві, зокрема постанову нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Згідно зпунктом 4.1та 4.2частини 4глави 10розділу ІІПорядку вчиненнянотаріальних дійнотаріусами України,затвердженого наказомМіністерства ЮстиціїУкраїни №296/5від 22лютого 2012року передбачено,що привидачі свідоцтвапро правона спадщинуза закономнотаріус перевіряєнаявність правовстанволюючогодокументу,оформленого належнимчином,а такожпідстав длязакликання доспадкування зазаконом осіб,які подализаяви провидачу свідоцтва;доказом родиннихта іншихвідносин спадкоємцівзі спадкодавцемє:свідоцтва органівреєстрації актівцивільного стану,повний витягз реєструактів цивільногостану громадянщодо актовогозапису,копії актовихзаписів,копії рішеньсуду,що набрализаконної сили,про встановленняфакту родиннихта іншихвідносин.У разівідсутності документівцивільного станунотаріус роз`яснюєособі пронеобхідність вирішеннязазначеного питанняв судовомупорядку.

Отже, заявникам слід усунути недоліки заяви шляхом додання до заяви постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії з підстав встановлення факту належності правовстановлюючих документів померлому.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.

Відповідно до ч. 2 ст. 318 ЦПК України до заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Так, з заяви та доданих до неї документів вбачається, що заява подана без додержання вимог, викладених у ч. 1 ст. 318 ЦПК України, а саме: заявником не зазначено мети встановлення факту; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт.

Отже, заявникам слід усунути недоліки заяви шляхом зазначення мети встановлення факту; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт.

Також, відповідно до п. 10 ч. 3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Як вбачається із заяви, вона не містить підтвердження заявників про те, що ними не подано іншої заяви (заяв) до цієї ж заінтересованої особи (заінтересованих осіб) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Таким чином, заявникам необхідно надати підтвердження про те, що ними не подано іншої заяви (заяв) до цієї ж заінтересованої особи (заінтересованих осіб) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до пп. 4 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання заяви у справах окремого провадження, яка подана фізичною особою, ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2023 рік» установити у2023році прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб з 1 січня 2023 року 2684,00 гривні.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Так, до заяви надано квитанцію №32528798800006700960 від 12.05.2023 про сплату судового збору в сумі 536,80 грн..

Заявниками заявлено три вимоги немайнового характеру: встановити факт належності свідоцтва про право власності на квартиру, встановити факт належності свідоцтва про право власності на автотранспортний засіб, встановити факт належності витягу із протоколу. Отже відповідно до положень чинного законодавства заявникам слід сплатити судовий збір за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, заявникам необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1073,60 грн. за такими реквізитами: Одержувач коштів Чернів.ГУК Чернівецька ТТ/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37836095, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.); рахунок отримувача UA828999980313141206000024405, код класифікації доходівбюджету 22030101 та надати Шевченківському районному суду м. Чернівці оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом. Заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

За таких обставин суд уважає, що заяву слід залишити без руху, а заявнику надати строк для усунення недоліків. В іншому випадку заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.

На підставі наведеного та керуючись ст. 19, 175, 177, 185, 258-261 ЦПК України,

ПОСТАНОВИЛА:

Залишити без руху заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, про що сповістити заявників, надавши строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Роз`яснити, що у випадку не усунення зазначених недоліків, заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявникам.

Надіслати заявникам копію ухвали про залишення заяви без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю. О. Калмикова

СудШевченківський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення17.04.2023
Оприлюднено18.04.2023
Номер документу110254648
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —727/3614/23

Рішення від 01.08.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Калмикова Ю. О.

Ухвала від 30.06.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Калмикова Ю. О.

Ухвала від 02.05.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Калмикова Ю. О.

Ухвала від 17.04.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Калмикова Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні