МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 квітня 2023 р. № 400/3807/23
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Бульба Н.О., ознайомившись з позовною заявою:
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "ЛАКРІБА ", вул. Шевченка, 71, оф. 622, м. Миколаїв, 54001, до1) Головного управління ДПС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, 2) Державної податкової служби України, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, провизнання протиправними та скасування рішень; зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАКРІБА" звернулось до адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Миколаївській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень; зобов`язання вчинити певні дії.
Розглянувши подану позовну заяву, суд дійшов висновку, що зазначений адміністративний позов поданий з порушенням вимог, передбачених ст. ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, а також перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з матеріалами позовної заяви позивач звернувся до суду з вимогами визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління ДПС у Миколаївській області від 21.10.2022, від 24.10.2022, від 25.10.2022 та 26.10.2022, проте копій оскаржуваних рішень ним до суду не надано.
Крім того, у позовній заяві не зазначено сам перелік документів, які додаються до позовної заяви.
До того ж, позивачем надано платіжну інструкцію № 545 від 30.03.2023, що свідчить про сплату судового збору в сумі 5368 грн, проте вказаний документ не є належним документом про сплату судового збору, з огляду на наступне.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За подання до адміністративного суду юридичною особою позову немайнового характеру ЗУ "Про судовий збір" встановлена ставка 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2023 році дорівнює 2684 грн.
При цьому, за ч. 3 ст. 6 ЗУ "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відтак, сума судового збору в даному випадку складає 56364 грн, виходячи з кількості позовних вимог (21). Позивачу необхідно надати квитанцію про сплату судового збору в розмірі 50 996 грн, з урахуванням сплачених 5368 грн.
За таких обставин, позивачу необхідно надати документ про сплату судового збору в розмірі 50 996 грн.
Суд роз`яснює позивачу, що відповідно до ч. 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Разом з тим, згідно з ч. 4 ст. ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов`язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
За таких обставин, позивачу необхідно подати заяву про поновлення строку звернення до суду та надати докази поважності причин його пропуску.
Окрім того, позивачем не надано власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Суд роз`яснює позивачу, що відповідно до п. 11) ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позовна заява, подана без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 Кодексу, на підставі ч. 1 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
У разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у визначений судом строк, згідно з п. 1) ч. 4 ст. 169 КАС України така позовна заява повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 123, 160, 161, ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю " ЛАКРІБА " залишити без руху.
2. Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Миколаївського окружного адміністративного суду позовної заяви, оформленої відповідно до статей 160, 161 КАС України.
3. Роз`яснити позивачу, що недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом:
1) подання документу про сплату судового збору в розмірі 50 996 грн;
2) подання заяви про поновлення строку звернення до суду та докази поважності причин його пропуску;
3) надання власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
4) зазначення переліку документів, що додаються до позовної заяви;
5) надання копій оскаржуваних рішень.
4. Роз`яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений строк.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.О. Бульба
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2023 |
Оприлюднено | 19.04.2023 |
Номер документу | 110258255 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Бульба Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні