Рішення
від 05.04.2023 по справі 922/4340/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.04.2023м. ХарківСправа № 922/4340/21

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Калантай М.В.

при секретарі судового засідання Почуєвій А.А.

розглянувши в порядку загального позовного провадження справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Грін-Глейд", с.Метелівка Харківської області до Державного підприємства "Харківська державна лісовпорядна експедиція", смт.Покотилівка Харківської області , Державного підприємства "Вовчанське лісове господарство", с.Ізбицьке Харківської області про зобов`язання вчинити певні дії за участю представників:

від позивача: Карчевський Ю.М.

від першого відповідача: не з`явився

від другого відповідача: не з`явився

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Грін-Глейд" (надалі - позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до Державного підприємства "Харківська державна лісовпорядна експедиція" (надалі - перший відповідач) та Державного підприємства "Вовчанське лісове господарство" (надалі - другий відповідач), в якому просить:

1) визнати недійсними планово-картографічні матеріали лісовпорядкування відносно земель лісогосподарського призначення Державного підприємства "Вовчанське лісове господарство" кварталу 17 Старосалтівського лісництва на території Старосалтівської об`єднаної територіальної громади Вовчанського району Харківської області;

2) зобов`язати Державне підприємство "Харківська державна лісовпорядна експедиція" у порядку поточного лісовпорядкування внести зміни до планово-картографічних матеріалів 2020 року щодо земель, які надані в постійне користування Державному підприємству "Вовчанське лісове господарство", виключивши з кварталу 17 Старосалтівського лісництва земельні ділянки, що вилучені для розміщення бази відпочинку за рахунок земель запасу рекреаційного призначення площею 1,42 га, та 2,38 га, що знаходиться поза межами населених пунктів на території Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області в селі Металівка, вулиця Вовчанський шлях, 39.

Ухвалою від 29.11.2021 дану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 21.12.2021.

Ухвалою від 21.12.2021 продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів та відкладено підготовче на 18.01.2022.

Ухвалою від 18.01.2022 відкладено підготовчого засідання на 01.02.2022.

У підготовчому засіданні 01.02.2022 судом постановлено ухвалу без виходу до нарадчої кімнати про відкладення підготовчого засідання на 22.02.2022.

02 лютого 2022 року від Державного підприємства "Харківська державна лісовпорядна експедиція" надійшов відзив на позовну заяву в якому він проти задоволення позовних вимог не заперечував. Зазначив, що лісовпорядні роботи проводяться ним ще з часів СРСР, а розбіжності в планово-картографічних матеріалах лісовпорядкування (планшетах лісовпорядкування) за різні періоди є наслідком відсутності в минулому точних геопросторових даних координат поворотних точок меж земельних ділянок, відсутністю їх точних графічних зображень (первинної документації), а також через відсутність точно відпрацьованого механізму нанесення відповідної інформації на лісові карти. На той час не існувало компютерних технологій, які прийшли на заміну класичним технологіям ручного креслення. А тому ДП "Харківська лісовпорядна експедиція", як лісовпорядна організація, повинна була отримати в територіальному органі землеустрою дані про землекористувачів суміжних організацій (в тому числі земель переданих в постійне користування позивачеві) і врахувати це при виготовленні планово-картографічних матеріалів для ДП "Вовчанське лісове господарство".

Суд враховує, що даний відзив фактично є заявою про визнання позову, в якій першим відповідачем наведено пояснення щодо причин включення спірних земельних ділянок до складу земель Старосалтівського лісництва Державного підприємства "Вовчанське лісове господарство". Отже, оскільки частиною 2 статті 46 ГПК України відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу, вказаний відзив прийнято судом та долучено до матеріалів справи.

21 лютого 2022 року від позивача надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи копій актів встановлення та погодження меж земельної ділянки та копії державних актів на право власності на земельну ділянку.

У підготовчому засіданні 22.02.2022 судом задоволено клопотання позивача від 21.02.2022 про долучення доказів до матеріалів справи, оскільки причини пропуску його подання визнано поважними. Також у даному засіданні постановлено ухвалу без виходу до нарадчої кімнати про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті на 28.02.2022.

Ухвалою від 11.08.2022 розгляд справи в судовому засіданні відкладено, доведено до відома учасників справи, що дата наступного підготовчого засідання у даній справі буде визначена після усунення обставин, що становлять загрозу та небезпеку життю і здоров`ю сторін спору та інших учасників судового процесу.

Ухвалою від 13.03.2023, за заявою позивача, призначено судове засідання на 05.04.2023.

У судовому засіданні 05.04.2023 представник позивача підтримав доводи, викладені в позовній заяві, просив позов задовольнити в повному обсязі.

Перший відповідач свого представника в судове засідання не направив, причини неявки суду не повідомив. Про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Другий відповідач свого представника в судове засідання не направив, відзиву не надав.

Суд зазначає, що ухвали від 11.08.2022 та від 13.03.2023 не були направлені за адресою місцезнаходження другого відповідача, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, оскільки поштове відділення 62530 тимчасово не функціонує. Про зазначені обставини судом було складено відповідні акти від 12.08.2022 та від 13.03.2023. У зв`язку з цим, другий відповідач повідомлявся судом про призначення судового засідання на 05.04.2023 через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України в порядку статті 12-1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" та частини 4 статті 122 ГПК України.

Враховуючи наведені приписи чинного законодавства, суд приходить до висновку про належне повідомлення відповідача про дату, час і місце судового засідання.

Також, суд враховує, що відповідач був обізнаним про розгляд даної справи, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення ухвал від 08.11.2022, 21.12.2022, 18.01.2022, 01.02.2022 (а.с. 53, 66, 81, 82). Проте другий відповідач своє право на надання відзиву та на участь у судових засіданнях не реалізував.

Пунктом 1 частини 3 статті 202 ГПК України встановлено, що у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання.

Частиною 9 статті 165 ГПК України встановлено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами та за відсутності представників відповідачів.

З`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно і повно дослідивши надані до матеріалів справи докази, суд встановив наступне.

Розпорядженням Вовчанської районної державної адміністрації від 17.11.2006 №677 Товариству з обмеженою відповідальністю "Грін-Глейд" було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель рекреаційного призначення площею 1,42 га, що межує з базою відпочинку "Енергетик", з базою відпочинку "Інтурист", з прибережною захисною смугою Салтівського водосховища та знаходиться за межами населених пунктів на території Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області для передачі в оренду ТОВ "Грін-Глейд".

Розпорядженням Вовчанської районної державної адміністрації від 18.06.2007 №403 Товариству з обмеженою відповідальністю "Грін-Глейд" було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель рекреаційного призначення площею 2,38 га, що знаходиться поруч з базою відпочинку "Енергетик" (Харківська область, Вовчанський район, с. Металівка, вул.Вовчанський шлях, 39), з базою відпочинку "Інтурист", з прибережною захисною смугою Салтівського водосховища та знаходиться за межами населених пунктів на території Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області для передачі в оренду ТОВ "Грін-Глейд" терміном на 49 років для використання в рекреаційних цілях без зміни її цільового призначення.

16 квітня 2007 року між Вовчанською районною державною адміністрацією Харківської області, як орендодавцем, та ТОВ "Грін-Глейд", як орендарем, укладено договір оренди земельної ділянки із земель рекреаційного призначення площею 1,42 га, для розміщення бази відпочинку, що межує з базою відпочинку "Енергетик", з базою відпочинку "Інтурист", з прибережною захисною смугою Салтівського водосховища та знаходиться за межами населених пунктів на території Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області, кадастровий номер 01:004:0035.

26 листопада 2007 року між Вовчанською районною державною адміністрацією Харківської області, як орендодавцем, та ТОВ "Грін-Глейд", як орендарем, укладено договір оренди земельної ділянки із земель запасу рекреаційного призначення площею 2,38 га, для використання в рекреаційних цілях, що знаходиться поруч з базою відпочинку "Енергетик" (Харківська область, Вовчанський район, с. Металівка, вул. Вовчанський шлях, 39), з базою відпочинку "Інтурист", з прибережною захисною смугою Салтівського водосховища та знаходиться за межами населених пунктів на території Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області для передачі в оренду ТОВ "Грін-Глейд" терміном на 49 років для використання в рекреаційних цілях без зміни її цільового призначення, кадастровий номер 01:004:0040.

Вищезазначені договори оренди укладалися з встановленням та погодженням меж земельних ділянок, в тому числи із Державним підприємством "Вовчанське лісове господарство", що підтверджується наявними у справі Актами встановлення та погодження меж земельної ділянки.

25 вересня 2007 року між Вовчанською районною державною адміністрацією, як продавцем, та ТОВ "Грін-Глейд", як покупцем, укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення для розміщення бази відпочинку за рахунок земель запасу рекреаційного призначення площею 1,42 га, кадастровий номер 01:004:0035, що знаходиться поза межами населених пунктів на території Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області в селі Металівка, вулиця Вовчанський шлях, 39. Даний договір зареєстровано в реєстрі за №4616.

17 жовтня 2007 року Товариству з обмеженою відповідальністю "Грін-Глейд" видано Державний акт серія ЯД №055200 на право власності на земельну ділянку площею 1,42га, розташовану в селі Металівка, вулиця Вовчанський шлях, 39 Старосалтівської селищної ради (кадастровий номер 6321655800:::01:004:0035). Акт зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №020869000001.

24 січня 2008 року між Вовчанською районною державною адміністрацією, як продавцем, та ТОВ "Грін-Глейд", як покупцем, укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення для розміщення бази відпочинку за рахунок земель запасу рекреаційного призначення площею 2,38 га, кадастровий номер 01:004:0040, що знаходиться поза межами населених пунктів на території Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області в селі Металівка, вулиця Вовчанський шлях, 39. Даний договір зареєстровано в реєстрі за №131.

22 лютого 2008 року Товариству з обмеженою відповідальністю "Грін-Глейд" видано Державний акт серія ЯД №021382 на право власності на земельну ділянку площею 2,3800га, розташовану в селі Металівка, вулиця Вовчанський шлях, 39 Старосалтівської селищної ради (кадастровий номер 6321655800:::01:004:0040). Акт зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №020769000002.

Незважаючи на те, що позивач є власником вищевказаних земельних ділянок, Державне підприємство "Харківська державна лісовпорядна експедиція" під час проведення лісовпорядкування земель кварталу 17 Старосалтівського лісництва державного підприємства "Вовчанське лісове господарство" на території Старосалтівської об`єднаної територіальної громади Вовчанського району Харківської області у 2020 році відобразило на планово-картографічних матеріалах лісовпорядкування як землі лісогосподарського призначення земельні ділянки, які належать ТОВ "Грін-Глейд", тобто як повернуті у користування до Державного підприємства "Вовчанське лісове господарство".

Позивач, посилаючись на те, що вищевказаними діями було порушено його права як власника земельних ділянок, звернувся до господарського суду Харківської області з даним позовом, в якому просить: 1) визнати недійсними планово-картографічні матеріали лісовпорядкування відносно земель лісогосподарського призначення Державного підприємства "Вовчанське лісове господарство" кварталу 17 Старосалтівського лісництва на території Старосалтівської об`єднаної територіальної громади Вовчанського району Харківської області; 2) зобов`язати Державне підприємство "Харківська державна лісовпорядна експедиція" у порядку поточного лісовпорядкування внести зміни до планово-картографічних матеріалів 2020 року щодо земель, які надані в постійне користування Державному підприємству "Вовчанське лісове господарство", виключивши з кварталу 17 Старосалтівського лісництва земельні ділянки, що вилучені для розміщення бази відпочинку за рахунок земель запасу рекреаційного призначення площею 1,42 га, та 2,38 га, що знаходиться поза межами населених пунктів на території Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області в селі Металівка, вулиця Вовчанський шлях, 39.

При цьому, позивач вказує, що такі дії відповідача виникли внаслідок недотримання вимог Інструкції з проведення лісовпорядкування, яка затверджена постановою Держкомлісу СРСР від 12.09.1985 №4 (в частині, що не суперечить законодавству України) далі - Інструкція.

Інструкцією передбачено що лісовпорядник у порядку підготовки до лісовпорядкування повинен у тому числі отримати у лісогосподарському підприємстві матеріали лісогосподарської діяльності зі змінами у лісовому фонді, необхідні для проведення лісовпорядних робіт (пункт 2.3.3), а також планшети попереднього лісовпорядкування з нанесеними на них змінами у лісному фонді за минулий ревізійний період (пункт 3.6.2.1).

Відповідно до пункту 2.3.3 Інструкції лісогосподарське підприємство у порядку підготовки до лісовпорядкування серед іншого повинно перевірити і узгодити із органами землеустрою за наявними матеріалами і в натурі межі лісогосподарського підприємства та розв`язати всі спірні питання із суміжними землекористувачами; скласти перелік урядових рішень про передачу і прийомну земель, здійснених після попереднього землеустрою, уточнити розподіл території на лісництва та їх межі; скласти перелік кварталів та по всім зазначеним питанням скласти записку- пояснення, один екземпляр якої направити управлінню лісового господарства, інший лісовпорядній організації.

За вказаною Інструкцією лісовпорядна організація під час проведення заходів з лісовпорядкування повинна отримати:

- згідно п. 3.6.1 у обласних органах землевпорядкування письмовий дозвіл на право збору геодезичних даних, проведення викопіювань на землекористування суміжних організацій з планово-картографічних матеріалів, що є в районних органах землеустрою;

- згідно п. 3.6.2.1. у лісогосподарських підприємствах планшети попереднього лісовпорядження, плани лісонасаджень, карту-схему об`єкту, відомості координат або геодезичні журнали, викопіювання з планових матеріалів меж лісництв;

- згідно п. 3.6.2.2 в районних (обласних) органах лісного господарства викопіювання меж суміжних лісогосподарських підприємств;

- згідно п. 3.6.2.3 у районних (обласних) органах землеустрою викопіювання меж, встановлених землеустроєм по землекористуваннях, суміжних із територією впорядковуваного об`єкта та викопіювання матеріалів внутрішньогосподарського землевпорядкування.

- згідно п. 3.6.2.6 в проектних, вишукувальних та інших організаціях та установах відповідних міністерств, держкомітетів та відомств: викопіювання з перспективних планів відводу земель під громадське будівництво, викопіювання з проектів детального планування приміських зон міст, викопіювання із планово-картографічних матеріалів по іншим видам вишукувальних та проектних робіт.

Пунктом 3.6.4. Інструкції встановлено, що лісогосподарські підприємства складають та завіряють в органах землеустрою акт, у якому перелічуються всі ділянки, прийняті до складу підприємства та виключені із його складу після попереднього лісовпорядкування, із вказанням їх місцезнаходження, номерів та дат документів, на підставі яких здійснено приймання чи передачу земель.

Під час розгляду даної справи Державне підприємство "Харківська державна лісовпорядна експедиція" позовні вимоги визнало.

При цьому, перший відповідач також зазначив, що лісовпорядні роботи проводяться ним ще з часів СРСР, а розбіжності в планово-картографічних матеріалах лісовпорядкування (планшетах лісовпорядкування) за різні періоди є наслідком відсутності в минулому точних геопросторових даних координат поворотних точок меж земельних ділянок, відсутністю їх точних графічних зображень (первинної документації), а також через відсутність точно відпрацьованого механізму нанесення відповідної інформації на лісові карти. На той час не існувало компютерних технологій, які прийшли на заміну класичним технологіям ручного креслення. А тому ДП "Харківська лісовпорядна експедиція", як лісовпорядна організація, повинна була отримати в територіальному органі землеустрою дані про землекористувачів суміжних організацій (в тому числі земель переданих в постійне користування позивачеві) і врахувати це при виготовленні планово-картографічних матеріалів для ДП "Вовчанське лісове господарство".

Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, з урахуванням правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до пункту "а" частини 1 статті 82 Земельного кодексу України (в редакції, чинній на момент укладення договорів купівлі-продажу земельних ділянок), юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності у разі придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами.

Частинами 1, 2 статті 116 Земельного кодексу України (в редакції чинній, на момент укладення договорів купівлі-продажу земельних ділянок) встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та державних органів приватизації щодо земельних ділянок, на яких розташовані об`єкти, які підлягають приватизації, в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Згідно з частиною 1 статті 125 Земельного кодексу України (в редакції, чинній на момент укладення договорів купівлі-продажу земельних ділянок) право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.

Частиною 1 статті 126 Земельного кодексу України (в редакції, чинній на момент укладення договорів купівлі-продажу земельних ділянок) визначено, що право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, позивач у встановленому порядку набув правові власності на спірні земельні ділянки на підставі договорів купівлі продажу від 25.09.2007 та від 24.01.2008. І його право власності посвідчено Державними актами на право власності на земельну ділянку серії ЯД №055200 від 17.10.2007 та серії ЯД №021382 від 22.02.2008.

З наведеного вбачається, що зазначені земельні ділянки не перебувають в землях держфонду та щодо них у Державного підприємства "Вовчанське лісове господарство" не виникло право постійного користування, в порядку передбаченому пунктом 5 Прикінцевих положень Лісового кодексу України, де визначено, що до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування.

Таким чином, у Державного підприємства "Харківська державна лісовпорядна експедиція" не було підстав для включення спірних земельних ділянок до складу земель, які надані в постійне користування Державному підприємству "Вовчанське лісове господарство" (квартал 17 Старосалтівського лісництва на території Старосалтівської об`єднаної територіальної громади Вовчанського району Харківської області).

Статтею 152 Земельного кодексу України передбачено, що держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: а) визнання прав; б) відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; в) визнання угоди недійсною; г) визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; ґ) відшкодування заподіяних збитків; д)застосування інших, передбачених законом, способів.

Відповідно до частини 1 статті 153 Земельного кодексу України власник не може бути позбавлений права власності на земельну ділянку, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законами України.

Матеріалами справи підтверджується, та першим відповідачем не оспорюється факт помилкового включення належних позивачу земельних ділянок до складу земель, які надані в постійне користування Державному підприємству "Вовчанське лісове господарство", під час проведення лісовпорядкування земель кварталу 17 Старосалтівського лісництва державного підприємства "Вовчанське лісове господарство" на території Старосалтівської об`єднаної територіальної громади Вовчанського району Харківської області у 2020 році та, відповідно, факт помилкового їх відображення на планово-картографічних матеріалах лісовпорядкування як земель лісогосподарського призначення.

Другий відповідач під час розгляду справи також не навів будь-яких обставин, які б спростовували правомірність доводів позивача.

У зв`язку з цим, суд вважає позовні вимоги законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Здійснюючи розподіл судових витрат, суд виходить з наступного.

Частиною 9 статті 129 ГПК України встановлено, що у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Оскільки матеріали справи свідчать, що спір виник внаслідок неправильних дій саме першого відповідача, який при проведенні лісовпорядних робіт допустив помилкове включення належних позивачу земельних ділянок до складу земель ДП "Вовчанське лісове господарство", судовий збір слід покласти саме на Державне підприємство "Харківська державна лісовпорядна експедиція".

Керуючись статтями 129, 237, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати недійсними планово-картографічні матеріали лісовпорядкування відносно земель лісогосподарського призначення Державного підприємства "Вовчанське лісове господарство" (62530, Харківська область, Вовчанський район, с.Ізбицьке, вул.Слобідська, буд.29-А, код 00993136) кварталу 17 Старосалтівського лісництва на території Старосалтівської об`єднаної територіальної громади Вовчанського району Харківської області.

Зобов`язати Державне підприємство "Харківська державна лісовпорядна експедиція" (62458, Харківська область, Харківський район, смт Покотилівка, вул.Залізнична, буд.11, код 00968664) у порядку поточного лісовпорядкування внести зміни до планово-картографічних матеріалів 2020 року щодо земель, які надані в постійне користування Державному підприємству "Вовчанське лісове господарство", виключивши з кварталу 17 Старосалтівського лісництва земельні ділянки, що вилучені для розміщення бази відпочинку за рахунок земель запасу рекреаційного призначення площею 1,42 га, та 2,38 га, що знаходиться поза межами населених пунктів на території Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області в селі Металівка, вулиця Вовчанський шлях, 39.

Стягнути з Державного підприємства "Харківська державна лісовпорядна експедиція" (62458, Харківська область, Харківський район, смт Покотилівка, вул.Залізнична, буд.11, код 00968664) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Грін-Глейд" (62561, Харківська область, Вовчанський район, с.Металівка, вул.Вовчанський Шлях, буд.37 А, код 34332182) 4540,00грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено "17" квітня 2023 р.

СуддяМ.В. Калантай

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення05.04.2023
Оприлюднено20.04.2023
Номер документу110279214
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4340/21

Рішення від 05.04.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 13.03.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 21.02.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 01.02.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 18.01.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 21.12.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 29.11.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 08.11.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні