Провадження № 2-о/742/61/23
Єдиний унікальний № 733/125/23
УХВАЛА
19 квітня 2023 року м.Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі головуючого - судді Фетісової Н.В., присяжних: Ільїна О.А., Клязника Т.О., за участю секретаря судового засідання Шептун В.В., розглянувши в судовому засіданні в м. Прилуки Чернігівської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування Ічнянської міської ради Чернігівської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна,
У С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до Ічнянського районного суду Чернігівської області, заінтересована особа Орган опіки та піклування Ічнянської міської ради Чернігівської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна.
Свою заяву мотивує тим, що є сином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за однією з ним адресою місця проживання: АДРЕСА_1 . ОСОБА_2 є особою з інвалідністю першої групи за загальним захворюванням, що підтверджується копією довідки до акта огляду МСЕК серія 12 ААГ №147793, виданою 08.12.2022. Підставою встановлення матері інвалідності є її хронічне психічне захворювання, яке обмежує її самообслуговування, спілкування та трудову діяльність. Вона не може повною мірою усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує постійного медичного нагляду та лікування, так і постійної сторонньої допомоги та контролю.
Ухвалою Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 16 березня 2023 року відкрито провадження по даній справі та призначено до судового розгляду на 19 квітня 2023 року.
В судове засідання заявник не з`явився, згідно письмової заяви просив розгляд справи проводити без його участі. Просить призначити у справі судово-психіатричну експертизу для встановлення психічного стану ОСОБА_2 .
Згідно довідки КНП «Ічнянська міська лікарня» Ічнянської міської ради від 31 березня 2023 року за №01-22/215, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за станом психічного здоров`я не може з`явитись в суд та особисто дати пояснення по справі.
Представник заінтересованої особи в судове засідання також не з`явився, згідно письмового пояснення просили розгляд справи проводити без їх участі, проти задоволення заяви не заперечують.
Відповідно до ч.2 ст.247ЦПКУкраїни у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
Статтею 105 ЦПК України передбачено, що призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити: 1) характер і ступінь ушкодження здоров`я; 2) психічний стан особи; 3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
Відповідно до ч.1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи (ч.1 ст.104 ЦПК України).
Згідно вимог п.5 ч.1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи, - на час проведення експертизи (п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України).
Як вбачається з копії довідки до акта огляду МСЕК №147793, ОСОБА_2 є особою з інвалідністю І групи, безтерміново, та потребує постійного стороннього догляду.
Зважаючи на заявлені вимоги щодо визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна, а також те, що для об`єктивного розгляду справи необхідно встановити психічний стан особи, що матиме значення для справи і потребує спеціальних знань, суд вважає за доцільне призначити судово-психіатричної експертизу, а провадження у справі на час її проведення зупинити.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.105, 252, 260, 293-294,298 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Призначити усправі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування Ічнянської міської ради Чернігівської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, - судово-психіатричну експертизу для встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 .
Проведення даної експертизи доручити експертам Чернігівської філії СПЕ ДУ «ІПСПЕМН МОЗ України» (м.Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд.3), на вирішення якої поставити наступні питання:
1.Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з`явитись в судове засідання та особисто дати пояснення по суті справи?
2. Яким саме захворюванням страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
3. Чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внаслідок психічного захворювання усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст.384,385 КК України.
Для вирішення експертизи направити експертам копію ухвали та медичні документи.
Зобов`язати ОСОБА_1 у визначений експертами час з`явитись разом із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до експертної установи.
Відповідно дост.109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження у справі -зупинити.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Чернігівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Наталія ФЕТІСОВА
Присяжні Олена ІЛЬЇНА
Тетяна КЛЯЗНИКА
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2023 |
Оприлюднено | 21.04.2023 |
Номер документу | 110306968 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Фетісова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні