Ухвала
від 19.04.2023 по справі 344/6551/23
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/6551/23

Провадження № 1-кс/344/2612/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2023 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження за № 12022090000000206 від 08.07.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 358 КК України, -

В С Т А Н О В И Л А:

18.04.2023 слідчий ОСОБА_3 , за погодженням прокурора ОСОБА_4 , подав клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, в обґрунтування якого посилається на те, що 18 серпня 2023 року до ОСОБА_5 за рекомендацією спільної знайомої, яка обізнана в її протиправній діяльності, що полягає у сприянні в незаконному виготовленні медичної документації для безпідставного оформлення другої групи інвалідності, яка дає можливість військовозобов`язаним особам у період воєнного стану, виїхати за межі України, через мобільний інтернет зв`язок звернулася ОСОБА_6 щодо виготовлення медичної документації та встановлення ІІ групи інвалідності її військовозобов`язаному чоловіку ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для надання йому можливості перетнути державний кордон України.

Маючи в своєму колі спілкування осіб із числа працівників медичних закладів на території м. Калуша та м. Івано-Франківська, з метою незаконного збагачення, у ОСОБА_5 виник умисел на незаконне переправлення через державний кордон України ОСОБА_8 , до якого вона залучила своїх знайомих осіб, а також свого сина ОСОБА_9 .

Згідно попередньо розробленого плану ОСОБА_5 , після отримання для себе певної грошової винагороди, повинна була вжити заходів щодо виготовлення медичної документації про стаціонарне лікування в медичних закладах з наданням психіатричної допомоги та подальшого встановлення ІІ групи інвалідності військовозобов`язаному ОСОБА_7 .

Реалізовуючи свій злочинний умисел, 22 серпня 2022 року ОСОБА_5 , будучи об`єднаною єдиним злочинним умислом зі своїм сином ОСОБА_9 , якого вона залучила до вказаної протиправної діяльності та невстановленими досудовим розслідуванням особами, із числа працівників медичних закладів, повідомила ОСОБА_6 про те, що їй потрібно прибути в м. Івано-Франківськ для зустрічі із ОСОБА_9 та передачі йому грошових коштів в сумі 1000 доларів США, як завдатку для початку формування медичної документації про нібито стаціонарне лікування її чоловіка в психіатричному медичному закладі та встановлені діагнози психіатричного захворювання.

23 серпня 2022 року, ОСОБА_6 на території парку « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що по АДРЕСА_1 зустрілась із ОСОБА_9 та передала йому грошові кошти в сумі 1000 доларів США.

Надалі, в період з 08 листопада 2022 року по 28 грудня 2022 року ОСОБА_6 , на вимогу ОСОБА_5 , ще тричі передавала їй та її сину ОСОБА_9 , грошові кошти в загальній сумі 2800 доларів США.

Відповідно до розробленого злочинного плану, ОСОБА_5 та її син ОСОБА_9 , переслідуючи корисливий мотив та отримавши заздалегідь у ОСОБА_6 грошові кошти в загальній сумі 3 800 доларів США, повинні були сприяти виготовленню працівниками медичних установ медичної документації ОСОБА_7 із внесенням в неї завідомо неправдивих відомостей про лікування останнього для встановлення йому спеціалізованою психіатричною комісією медико-соціальної експертизи ІІ групи інвалідності. Одержання ІІ групи інвалідності дасть можливість ОСОБА_7 незаконно перетнути державний кордон України.

Відтак, в період з 23 серпня 2022 року по 15 лютого 2023 року ОСОБА_9 , відповідно до відведеної йому ролі виконавця кримінального правопорушення, виступаючи як кур`єр, отримуючи грошові кошти від ОСОБА_6 та від своєї матері ОСОБА_5 , які їй також передавались ОСОБА_6 , частину із них, у невстановлених розмірах передавав залученим ОСОБА_5 до протиправної діяльності невстановленим працівникам медичних закладів із надання психіатричної допомоги.

В свою чергу ОСОБА_5 ініціювала свої зустрічі і зустрічі ОСОБА_9 із ОСОБА_6 та із працівниками медичних закладів із надання психіатричної допомоги щодо обговорення подальших спільних злочинних дій, направлених на виготовлення медичної документації про стаціонарне лікування ОСОБА_7 , направлення такої документації на розгляд лікарсько-консультативних комісій та подальшого її розгляду комісією спеціалізованої психіатричної МСЕ для встановлення йому ІІ групи інвалідності, необхідної для незаконного перетину кордону.

15 лютого 2023 року в приміщенні дитячої поліклініки КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відбулось засідання виїзної ІНФОРМАЦІЯ_4 , рішенням якої ОСОБА_7 , відповідно до довідки до акта огляду МСЕК, встановлено другу групу інвалідності з причини загальне захворювання.

Таким чином ОСОБА_5 з метою доведення свого спільного із ОСОБА_9 та невстановленими досудовим розслідуванням особами із числа працівників медичних закладів з надання психіатричної допомоги, з корисливого умислу, діючи за попередньою змовою групою осіб, виконала всі залежні від неї злочинні дії, направленні на надання засобів та подолання перешкод для незаконного переправлення осіб через державний кордон України.

За результатами проведення гласних та негласних слідчих (розшукових) дій у даному кримінальному провадженні було встановлено, що виготовлення медичної документації із внесенням в неї завідомо неправдивих записів про амбулаторне/стаціонарне лікування ОСОБА_7 , за вказівкою ОСОБА_5 , здійснювалось працівниками КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 та КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 .

Окрім цього також встановлено, що вищезазначені правопорушники та наразі невстановлені розслідуванням особи, також надавали свої протиправні незаконні послуги за вищеописаною схемою таким особам, як: ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 .

Відтак, нормативно-правовими актами ІНФОРМАЦІЯ_9 регламентовано, що працівники закладів охорони здоров`я, які здійснюють свою діяльність з надавання медичної допомоги та лікування пацієнтів на основі отримання відповідної ліцензії, інформацію про зазначену діяльність повинні вносити в електронно-обчислювальнісистеми охорониздоров`я:«eHealth»,«Medics»,«Helsi»,«Нealth24» та маючи до таких систем відповідні доступи, являються її володільцями.

При подальшому здійсненні аналізу інформації із електроннообчислювальних систем охорони здоров`я: «eHealth», «Medics», «Helsi»,«Нealth24», щодо реєстрацій (заповнення декларацій), формуваннянаправлень на обстеження/консультації, призначень лікування, здійснення амбулаторного/стаціонарного лікування, інших дій, щодо пацієнтів ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , даних медичних працівників, які вчиняли вище переліченні дії у таких системах, дат тачасу входженняв них,характеристик їхкваліфікованих електроннихпідписів іззазначенням відкритихсертифікатів вказанихпідписів,відомостей проотримання особистихключів,логінів тапаролів входудо систем,яка перебуваєу володінніКНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , можуть бути здобути додаткові та достатні докази про осіб, причетних до вчинення вказаних кримінальних правопорушень.

Іншим способом здобути необхідні відомості, ніж розкрити лікарську таємницю та отримати тимчасовий доступ до документів шляхом їх вилучення, що мають доказове значення у кримінальному провадженні, неможливо.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав письмову заяву, відповідно до якої просив розглянути вказане клопотання без його участі, клопотання підтримує, просив задоволити в повному обсязі. Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не з`явився, про дату та час судового засідання повідомлений належним чином.

Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Слідчим управлінням ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12022090000000206 від 08.07.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 358 КК України.

В ходідосудового розслідування, зметою швидкого, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, у слідчого виникла необхідність у наданні дозволу на тимчасовий доступ до інформації, з можливістю її вилучення в паперовому вигляді та на електронному носії, щодо дій в електронно-обчислювальних системах охорони здоров`я: «eHealth», «Medics», « ІНФОРМАЦІЯ_10 », «Нealth24» - реєстрацій пацієнтів (заповнення декларацій), формування направлень на обстеження/консультації, призначень лікування, здійснення амбулаторного/стаціонарного лікування, інших дій, щодо пацієнтів ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , даних медичних працівників які вчиняли вище переліченні дії у таких системах, дат тачасу входженняв них,ІР-адрес пристроїв,характеристик їхкваліфікованих електроннихпідписів іззазначенням відкритихсертифікатів вказанихпідписів,відомостей проотримання особистихключів,логінів тапаролів входудо систем,яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , що за адресою:

АДРЕСА_2 .

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.

Статтею 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці.

Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИЛА:

Клопотання задоволити.

Надати слідчому відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області капітану поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, з можливістю її вилучення належним чином завірених копій в паперовому вигляді та на електронному носії, щодо дій в електронно-обчислювальних системах охорони здоров`я: «eHealth», «Medics», « ІНФОРМАЦІЯ_10 », «Нealth24» - реєстрацій пацієнтів (заповнення декларацій), формування направлень на обстеження/консультації, призначень лікування, здійснення амбулаторного/стаціонарного лікування, інших дій, щодо пацієнтів ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ,даних медичних працівників, які вчиняли вище переліченні дії у таких системах, дат тачасу входженняв них,ІР-адрес пристроїв,характеристик їхкваліфікованих електроннихпідписів іззазначенням відкритихсертифікатів вказанихпідписів,відомостей проотримання особистихключів,логінів тапаролів входудо систем,яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 .

Строк дії ухвали, не може перевищувати два місяці з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя

Івано-Франківського міського суду ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення19.04.2023
Оприлюднено08.05.2024
Номер документу110308958
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —344/6551/23

Ухвала від 19.04.2023

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Кіндратишин Л. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні