ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
19 квітня 2023 року Справа 160/7412/23
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Савченко А.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_2 , третя особа: Об`єднання співвласників багатоповерхового будинку «Соборна 54», про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
УСТАНОВИВ:
10 квітня 2023 року позивачка звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із вищезазначеною позовною заявою, в якій заявлені вимоги:
- визнати протиправною бездіяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 щодо надання інформації - належним чином засвідчених копій документів, перелічених в заяві ОСОБА_1 від 06.03.2023 р. стосовно створення та функціонування Об`єднання співвласників багатоповерхового будинку « АДРЕСА_1 » за період з травня 2016 року до цього часу;
- зобов`язати фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 , на виконання заяви ОСОБА_1 про надання копій документів від 06.03.2023 р., надати заявниці належним чином засвідчені копії наступних документів:
1. Копію статуту ОСББ «Соборна, 54» та внесення змін до нього, якщо такі були;
2. Копії всіх рішень (протоколів) загальних зборів за період з травня 2016 року до цього часу та всіх документів, які були затверджені рішеннями загальних зборів.
3. Копії всіх рішень (протоколів) зборів представників за період з травня 2016 року до цього часу та всіх документів, які були затверджені рішеннями зборів представників.
4. Копії всіх рішень правління ОСББ «Соборна, 54» за період з травня 2016 року до цього часу та всіх документів, які були затверджені рішеннями правління.
5. Копії всіх кошторисів, балансів та річних звітів ОСББ «Соборна, 54» за період з травня 2016 року до цього часу.
6. Копії всіх договорів про виконання робіт (в тому числі визначення підрядника для капітального та поточного ремонту), надання послуг, укладених правлінням та (або) ФОП ОСОБА_2 в якості управляючого за період з травня 2016 року до цього часу.
7. Копії всіх рішень ревізійної комісії (ревізора) або аудитора (якщо залучався) за період з травня 2016 року до цього часу.
8. Копії всіх договорів між ОСББ «Соборна. 54» і ФОП ОСОБА_2 щодо здійснення останньою управління ОСББ «Соборна, 54» в якості управляючого, в яких визначені права та обов`язки сторін. У разі відсутності повідомити письмово, що такі договори не укладались.
9. Копії всіх договорів між правлінням (головою правління! ОСББ «Соборна, 54» і ФОП ОСОБА_2 щодо здійснення останньою управління ОСББ «Соборна, 54» в якості управляючого, в яких визначені права та обов`язки сторін. У разі відсутності письмово повідомити, що такі договори не укладались.
10. Копії всіх документів на підтвердження вжиття заходів ФОП ОСОБА_2 щодо стягнення заборгованості зі співвласників внесків і платежів згідно з законодавством за період з травня 2016р. до цього часу.
11. Копії всіх договорів, на підставі яких працював і працює двірник (прибирання прибудинкової території буд. АДРЕСА_1 за період з травня 2016 р. до цього часу.
12. Копії всіх договорів на підставі яких працював і працює бухгалтер за період з травня 2016р. до цього часу.
13. Копії всіх щомісячних (щоквартальних) звітів по використанню грошових коштів ОСББ «Соборна, 54» із зазначенням детального переліку видів витрат без узагальнень (назва, матеріали, послуга, заробітна плата, податки та інше ) за період з травня 2016р. до цього часу. В цих звітах повинно бути чітко визначено, яка сума грошових коштів була витрачена на ту чи іншу роботу, послугу, заробітну плату, податки та інше, наприклад: щодо робіт з освітлення третього і четвертого під`їздів вказати: вартість світильників, кабелю, інших матеріалів, які були використані, та вартість виконання роботи, ким виконувалась, згідно якого договору та інше.
14. Надати підтвердження, що колишній балансоутримувач передав ОСББ «Соборна, 54» примірник технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж. У разі відсутності цих документів, надати копії звернень ФОП ОСОБА_2 до колишнього балансоутримувача з вимогами про відновлення вищезазначених документів за власний рахунок протягом півроку починаючи з дня державної реєстрації ОСББ «Соборна, 54», та копії відповіді на звернення, якщо таке звернення мало місце.
Відповідно до п.п.3 та 6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.160, 161, 172 КАС України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.1 ст.161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Згідно з чч 7, 8 ст. 44 КАС України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Частиною 9 статті 44 КАС України передбачено, що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Відповідно до розділу 1 "Підсистема "Електронний суд"" глави ІІІ "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року №1845/0/15-21, вказано:
пунктом 24 зазначається - підсистема "Електронний суд" (Електронний суд) - підсистема ЄСІТС, що забезпечує можливість користувачам у передбачених законодавством випадках відповідно до наявних технічних можливостей підсистеми ЄСІТС реалізованого функціоналу створювати та надсилати в електронному вигляді процесуальні чи інші документи до суду, інших органів та установ у системі правосуддя, а також отримувати інформацію про стан і результати розгляду таких документів чи інші документи;
пунктом 29 вказано, що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів. У випадку, коли інший учасник справи відповідно до внесених ідентифікаційних даних про нього має зареєстрований Електронний кабінет, функціонал Електронного суду в автоматичному режимі надає суду та учаснику справи доказ надсилання до Електронних кабінетів інших учасників справи поданих до суду документів. В іншому випадку засобами Електронного суду користувача інформують про відсутність в іншого учасника справи зареєстрованого Електронного кабінету.
Отже, надсилання процесуальних документів до адміністративного суду в електронному вигляді передбачає використання сервісу "Електронний суд", розміщеного за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua, з попередньою реєстрацією офіційної електронної адреси (електронного кабінету) та з обов`язковим використанням власного електронного підпису.
Таким чином, законодавцем надано сторонам та учасникам справи альтернативне право звернення до суду з позовними та іншими заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами в електронній формі (з обов`язковою реєстрацією офіційної електронної адреси (Електронного кабінету) та підписанням вказаних документів власним електронним підписом) або в паперовій формі (з обов`язковим скріпленням вказаних документів власноручним підписом учасника справи (його представника)).
При цьому, у разі направлення сторонами (учасниками) справи позовних та інших заяв, скарг та інших визначених законом процесуальних документів в електронній формі (з обов`язковою реєстрацією офіційної електронної адреси (Електронного кабінету) та підписанням вказаних документів власним електронним підписом), така сторона (учасник) справи відповідно до ч. 9 ст. 44 КАС України та пункту 29 розділу 1 «Підсистема "Електронний суд» глави ІІІ "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року №1845/0/15-21, зобов`язана надати або доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів листом з описом вкладення або доказ надсилання до Електронних кабінетів інших учасників справи поданих до суду документів.
Як вбачається, позов та всі додані до нього документи подано позивачем в електронній формі з використання підсистеми «Електронний суд».
При цьому, судом встановлено, що позивачкою направлено документи відповідачу на її електронну адресу, а третій особі вручено в письмовій формі, що не є належним доказом надсилання іншим учасникам справи її копії та копій доданих до неї документів.
Суд зазначає, що позивачці необхідно направити позов та всі додані до нього документи або листом з описом вкладення в паперовій формі засобами поштового зв`язку, або до Електронного кабінету в електронному вигляді.
Таким чином, позивачу необхідно надати належні докази надсилання іншим учасникам справи копій позовної заяви та всіх доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивачка у своїй позовній заяві вказує відповідачем саме Фізичну-особу підприємця ОСОБА_2 , як управителя Об`єднання співвласників багатоповерхового будинку «Соборна 54».
При цьому, в тексті позовної заяви, позивачка зазначає, що ФОП ОСОБА_2 називає себе управителем багатоповерховим будинком АДРЕСА_1 , ставить підписи від ім`я управителя, кожного місяця отримує винагороду як для управителя, але останньою не укладений договір з 25.05.2016 р. (дата реєстрації ОСББ) до цього часу на підставі Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя, згідно норм діючого законодавства. У зв`язку з цим відповідачем в позові зазначена ФОП (управитель) ОСОБА_2 - управитель в дужках, оскільки, за відсутності передбаченого законом договору з визначеними правами і обов`язками управителя та співвласників, невідомі правові підстави, з яких ФОП ОСОБА_2 називає себе управителем багатоповерховим будинком АДРЕСА_1 .
Отже, у суду відсутні підстави вважати, що саме Фізична-особа підприємець ОСОБА_2 є управителем Об`єднання співвласників багатоповерхового будинку «Соборна 54», до якої заявлені вище означені позовні вимоги.
Таким чином, для усунення вказаного недоліку позивачем необхідно надати суду докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме, відомості, що за цим позовом має відповідати саме Фізична-особа підприємець ОСОБА_2 .
Частиною 1 статті 169 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_2 , третя особа: Об`єднання співвласників багатоповерхового будинку «Соборна 54», про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків, а саме:
- доказів надіслання учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів рекомендованим листом з повідомленням про вручення (опис вкладення разом з розрахунковим документом);
- докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме, відомості, що за цим позовом має відповідати саме Фізична-особа підприємець ОСОБА_2 .
Відповідно до ст.256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Савченко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2023 |
Оприлюднено | 21.04.2023 |
Номер документу | 110312698 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Савченко Артур Владиславович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Савченко Артур Владиславович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні