Справа № 601/882/23
Провадження № 1-кс/601/385/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 квітня 2023 року місто Кременець
Слідчий суддя Кременецького районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кременець клопотання слідчого СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про проведення огляду по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023212030000008 від 01.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України,-
за участю прокурора ОСОБА_4 ,
встановив:
Слідчий СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням про проведення огляду з можливістю доступу до всіх приміщень де знаходяться свердловини, а також приміщення де здійснюється розлив вод та подальші місця збуту в іконних лавках пляшкової води, які перебувають у власності Почаївської Свято-Успенської лаври, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України. Клопотання погоджено прокурором Кременецької окружної прокуратури ОСОБА_4 ..
Клопотання мотивовано тим, що СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023212030000008 від 01.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 240 КК України.
Уповноважені особи Почаївської Свято-Успенської лаври (код ЄДРПОУ 14035189, м. Почаїв Кременецького району Тернопільської області, вулиця Возз`єднання, 8) у період з 2019 року по сьогоднішній день порушують встановлені правила використання надр, а саме здійснюють понадлімітне використання підземних вод, що належить до корисних копалин загальнодержавного значення.
Під час досудового розслідування у даному кримінальному провадженні було допитано в якості свідків ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які повідомили, що останні придбали декілька пляшок освяченої води з етикеткою «Свята Вода Гори Почаївської» в іконній (церковній) лавці, а також, що видобуток даної води здійснюється із свердловин, які знаходяться на території Почаївської Свято-Успенської Лаври.
Згідно інформації з Держаного реєстру речових прав на нерухоме майно вище вказані свердловини та іконні (церковні) лавки перебувають у власності Почаївської Свято-Успенської Лаври, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 .
Відповідно до інформації, яка надана Регіональним офісом водних ресурсів у Тернопільській області, то в Почаївської Свято- Успенської Лаври наявний діючий дозвіл на спеціальне водокористування №101/ТП/49д-20 від 15.12.2020 по 15.12.2025 включно. На підставі даного дозволу Почаївська Свято-Успенська Лавра має право на забір води в обсязі 42,39 тис. м3/рік із трьох свердловин, які знаходяться на її території, а саме: АДРЕСА_1 . Після цього, Почаївська Свято-Успенська Лавра подає звіт про використання води за 2022 рік, в якому зазначено, що із вище вказаних свердловин було здійснено забір води в обсязі 42,4 тис. м3/рік, що перевищує ліміт відповідно до наданого їй дозволу на спеціальне водокористування №101/ТП/49д-20.
Вказує, що відомості, які планується отримати мають значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, оскільки результати огляду дадуть змогу встановити усі обставини вчинення кримінальних правопорушень. Огляд приміщень де знаходяться свердловини, а також приміщення де здійснюється розлив вод та подальші місця збуту в іконних лавках пляшкової води необхідно провести із залученням спеціаліста з метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань. Обставини вчинення кримінальних правопорушень іншим чином неможливо довести.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримала та просила його задовольнити.
Дослідивши клопотання про проведення огляду та додані до нього матеріали, заслухавши прокурора, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно частини 2 статті 237 КПК України, Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Зважаючи на обставини, як вони викладені у клопотанні сторони обвинувачення, слідчий суддя приходить до переконання, що надання дозволу на проведення огляду є необхідним та доцільним заходом на даній стадії кримінального провадження. З огляду на викладене слідчий суддя вважає, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню
Керуючись статтями 110, 237, 309, 369-372 КПК України, -
постановив:
Клопотання задовольнити.
Дати дозвіл на проведення огляду з можливістю доступу до всіх приміщень де знаходяться свердловини, а також приміщення де здійснюється розлив води та подальші місця збуту в іконних лавках пляшкової води, які перебувають у власності Почаївської Свято-Успенської лаври, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.
Виконання даної ухвали забезпечити у відповідності до вимог статті 236 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2023 |
Оприлюднено | 21.04.2023 |
Номер документу | 110313021 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Клим Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні