Ухвала
від 29.03.2023 по справі 757/7320/23-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/7320/23-ц

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2023 року суддя Печерського районного суду м. Києва Григоренко І.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Міністерства економіки України за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Державного підприємства «Національний проект «ЕЛ Ен Джі Термінал» про стягнення заборгованості із заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулась до Печерського районного суду м. Києва з позовом до Міністерства економіки України (далі - відповідач, Міністерство економіки України) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Державного підприємства «Національний проект «ЕЛ Ен Джі Термінал» (далі - третя особа, ДП «Національний проект «ЕЛ Ен Джі Термінал») про стягнення заборгованості із заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 23.02.2023 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано строк на усунення недоліків.

27.03.2023 року на адресу Печерського районного суду м. Києва від позивача надійшла заява про усунення недоліків.

Положенням ст. 233 КЗпП України визначено, що із заявою про вирішення трудового спору у справах про звільнення працівник має право звернутися до суду в місячний строк з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення, а у справах про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, - у тримісячний строк з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні.

Відповідно до ч. 1 ст. 120 ЦПК України, строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.

Згідно ст. 234 КЗпП України, у разі пропуску з поважних причин строків, установлених статтею 233 цього Кодексу, суд може поновити ці строки, якщо з дня отримання копії наказу (розпорядження) про звільнення або письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні (стаття 116), минуло не більше одного року.

Так, поважними причинами пропуску строку на подачу позовної заяви можуть бути визнані лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами справи певних процесуальних дій, які повинні бути підтверджені належними доказами.

Як вбачається з позовної заяви, позивача звільнено з роботи Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 10.10.2016 року,проте, позовна заява подана до суду лише 22.02.2023 року, тобто, з порушення строку на подачу позовної заяви до суду.

Разом з тим, позивачем до позовної заяви не додано клопотання про поновлення строку на подачу позовної заяви до суду.

Таким чином, є необхідність в наданні позивачу часу для подання обґрунтованої заяви про поновлення строку з зазначенням причин поважності такого пропуску, достатніх для його поновлення, та надання належних доказів такого пропуску.

Згідно до ч. 2 ст. 127 ЦПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне продовжити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви на 10 днів з моменту отримання копії даної ухвали суду.

На підставі викладеного, керуючись, ст.ст. 127, 175, 177, 185, 260, 352-354 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Продовжити строк залишення без руху позовної заяви ОСОБА_1 до Міністерства економіки України за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Державного підприємства «Національний проект «ЕЛ Ен Джі Термінал» про стягнення заборгованості із заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку.

Роз`яснити позивачу право протягом десяти днів з дня отримання ухвали суду усунути виявлені недоліки, шляхом подання позовної заяви з додержанням вимог, встановлених ст.ст. 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України.

Якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст судового рішення складений та підписаний суддею 29.03.2023 року.

Суддя І.В. Григоренко

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.03.2023
Оприлюднено21.04.2023
Номер документу110321183
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —757/7320/23-ц

Ухвала від 29.04.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 12.09.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Постанова від 17.08.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поливач Любов Дмитрівна

Ухвала від 27.07.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поливач Любов Дмитрівна

Ухвала від 17.07.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поливач Любов Дмитрівна

Ухвала від 25.05.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 29.03.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

Ухвала від 23.02.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Григоренко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні