Рішення
від 18.04.2023 по справі 922/54/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.04.2023м. ХарківСправа № 922/54/23

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Кухар Н.М.

при секретарі судового засідання Руденко О.О.

розглянувши в порядку загального позовного провадження справу

за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" (вул. Грушевського, буд. 1Д, м. Київ, 01001; адреса для листування: вул. Набережна Перемоги, буд. 50, м. Дніпро, 49094; код ЄДРПОУ: 14360570) до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська спеціалізована м`ясопереробна компанія" (пр. Науки, буд. 36, м.Харків, 61057; код ЄДРПОУ: 37896122) , 2) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) про стягнення 2788787,62 грн, за участю представників:

позивача - Левицької А.В.,

відповідача (1) - не з`явився;

відповідача (2) - не з`явився;

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство Комерційний банк "ПриватБанк" 04.01.2023 звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська спеціалізована м`ясопереробна компанія" та ОСОБА_1 про стягнення солідарно з відповідачів заборгованості, яка виникла за кредитним договором № б/н від 08.12.2021, а саме: заборгованості за тілом кредиту у розмірі 2526457,15 грн; заборгованості за відсотками у розмірі 262330,47 грн, що разом становить 2788787,62 грн. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач-1 не виконав свого обов`язку щодо повернення кредиту та сплати інших платежів, передбачених умовами договору, у зв`язку з чим він, відповідно до приписів чинного законодавства, разом із відповідачем-2, як поручителем за з Договором поруки № HAG4LVFWWH8H8/DP від 08.12.2021, мають нести відповідальність перед позивачем, як солідарні боржники.

Відповідно до приписів ч. 6 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, судом було зроблено запит до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУДМС України в Харківській області щодо місця проживання відповідача - ОСОБА_1 .

01.02.2023 до суду надійшла довідка вищевказаного органу реєстрації, з якої вбачається, що зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_1 є АДРЕСА_2 , яка зазначена позивачем у позовній заяві.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 02.02.2023 позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" було прийнято до розгляду; відкрито провадження у справі № 922/54/23 за правилами загального позовного провадження та призначено у справі підготовче засідання.

06.03.2023 до суду надійшла заява позивача (вх. № 5500/23) про проведення підготовчого засідання за відсутності представника позивача. У заяві позивач також зазначив: позивач в повному обсязі підтримує позовні вимоги з підстав, зазначених у позовній заяві; уточнень позовних вимог немає; позивач не бажає укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; позивач повідомив про всі обставини, які йому відомі; позивач надав докази, на які він посилається у позові, витребування додаткових доказів не потрібно; позивач не заперечує проти закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду.

Протокольною ухвалою господарського суду від 28.03.2023 підготовче провадження у справі № 922/54/23 закрито; розгляд справи по суті призначено на 18.04.2023 о 16:20.

У судовому засіданні, яке відбулося 18.04.2023, представник позивача підтримала заявлені позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідачі у судове засідання не з`явились; про причину неявки суд не повідомили; відзиви на позовну заяву у встановлений судом строк не надали.

Копії ухвал, надіслані на адресу відповідача-1 повернуті до господарського суду у зв`язку з відсутністю адресата за вказаною адресою.

Копії ухвал, надіслані на адресу відповідача-2, адресатові не вручені (ухвала про відкриття провадження у справі повернута до суду у зв`язку з відсутністю адресата за вказаною адресою; копії ухвал-повідомлень від 07.03.2023 та 28.03.2023 станом на даний час до суду не повернуті та перебувають у точці доставки).

Відповідно до ч. 7 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України, у разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Інформації ж про інші адреси відповідачів у суду немає.

У разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто, повідомленою суду стороною, і повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії. Сам лише факт неотримання кореспонденції, якою суд, з додержанням вимог процесуального закону, надсилав ухвалу для вчинення відповідних дій за належною адресою та яка повернулася в суд у зв`язку з її неотриманням адресатом, не може вважатися поважною причиною невиконання ухвали суду, оскільки зумовлений не об`єктивними причинами, а суб`єктивною поведінкою сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на його адресу (постанова Верховного Суду від 25 червня 2018 року у справі № 904/9904/17).

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачі були належним чином повідомлені про розгляд даної справи.

Враховуючи, що підстави для відкладення розгляду справи відсутні, суд визнав за можливе розглянути справу без участі представників відповідачів, за наявними у справі матеріалами, згідно зі ст. 202 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.

08.12.2021 Товариством з обмеженою відповідальністю "Українська спеціалізована м`ясопереробна компанія" (відповідач-1) було підписано заяву про приєднання до Умов та правил надання послуги "Овердрафтовий кредит" (далі - Заява) Згідно із Заявою, відповідач-1 приєднався до Умов та правил надання банківських послуг (надалі - Умови), що розмішені в мережі Інтернет на сайті https://privatbank.ua.

Заявка разом з Умовами та тарифами банку були підписані Відповідачем-1 шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису відповідно до приписів Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Закону України "Про електронні довірчі послуги".

Частиною 1 статті 634 Цивільного кодексу України закріплено, що договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Згідно з ч. 2 ст. 639 ЦК України, якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть, якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.

Таким чином, 08.12.2021 між відповідачем-1 та АТ КБ "ПриватБанк" (позивач) було укладено кредитний договір № б/н (далі - Договір), який за своєю правовою природою є договором приєднання, та складається із вищевказаних Заяви за Умов.

Відповідно до ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якою один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

За змістом ч. 1 ст. 174 ГК України, господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Пунктом 3.2.4.1.1 Умов визначено, що Банк за наявності вільних грошових коштів та за умови належного оформлення договору поруки зобов`язується здійснити овердрафтове обслуговування Клієнта, яке полягає у проведенні платежів Клієнта понад залишок коштів на його поточному рахунку, відкритому в Банку, за рахунок кредитних коштів в межах Ліміту, встановленого відповідно до п. 3.2.4.1.5 цього Договору, шляхом дебетування поточного рахунку в порядку та на умовах, визначених Умовами та Правилами надання банківських послуг в обмін на зобов`язання Клієнта з повернення Кредиту, сплати процентів в обумовлені цим Договором терміни. Овердрафт (далі - Кредит) надається для поповнення обігових коштів для забезпечення безперервності здійснення платежів в умовах нестачі коштів на поточному рахунку Клієнта.

За умовами п. 3.2.4.1.2 Умов, Банк здійснює обслуговування Ліміту Клієнта, що полягає у проведенні його платежів понад залишок коштів на поточному рахунку Клієнта, за рахунок кредитних коштів в межах Ліміту шляхом дебетування поточного рахунку. При цьому, утворюється дебетове сальдо.

Дебетове сальдо по поточному рахунку Клієнта - це сума грошових коштів, перерахованих Банком на підставі розрахункових документів Клієнта з його поточного рахунку протягом операційного дня понад його залишку на поточному рахунку з урахуванням вхідного залишку на початок банківського дня.

Згідно з п. 3.2.4.1.5 Умов, Ліміт за умовами цього Договору - це сума грошових коштів, в межах якої Банк зобов`язується виконувати розрахункові документи Клієнта понад залишок грошових коштів на його поточному рахунку.

Згідно із Заявою, максимальний розмір ліміту, встановлений на поточному рахунку відповідача-1, становить 4 000 000,00 грн.

Платежі Клієнта в порядку, встановленому цим Договором, проводяться Банком протягом одного року з моменту приєднання Клієнта до Договору. В разі якщо за 30 днів до закінчення встановленого в даному пункті строку, Сторони не заявили про припинення овердрафтового кредитування, строк проведення платежів Клієнта в порядку, встановленому цим Договором, пролонгується щоразу на 365/366 днів (п.3.2.4.1.8 Умов).

Період безперервного користування Кредитом складає 30 днів. Період безперервного користування Кредитом - це період, протягом якого безперервно існувало дебетове сальдо на поточному рахунку Клієнта. Початком періоду безперервного користування Кредитом вважається перший день, з якого безперервно існує дебетове сальдо на поточному рахунку Клієнта при закритті банківського дня. Зменшення або збільшення заборгованості по Кредиту не впливають на зміну дати початку періоду безперервного користування Кредитом. Датою закінчення періоду безперервного користування Кредитом вважається день, після закінчення якого на поточному рахунку Клієнта зафіксовано нульове дебетове сальдо (п. 3.2.4.1.9 Умов).

08.12.2021 між Акціонерним товариством Комерційним банком "ПриватБанк" та ОСОБА_1 (відповідач-2) було укладено Договір поруки №НАG4LVFWWH8H8/DP. (далі - Договір поруки).

Договір поруки було підписано сторонами шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису відповідно до приписів Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" і Закону Украйни "Про електронні довірчі послуги".

Відповідно до п. 1.1 Договору поруки, предметом цього договору є надання поруки Поручителем перед Кредитором за виконання відповідачем-1 зобов`язань за Умовами та Правилами надання послуги "Овердрафтовнй кредит", розміщеними на офіційному сайті Банку в мережі Інтернет за адресою https://privatbank.ua/terms та Заявою про приєднання до Умов та правил надання послуги "Овердрафтовий кредит" від 08.12.2021, які разом становлять кредитний договір між Банком та Клієнтом (далі - "Кредитний договір"), по сплаті:

а) процентів за користування Кредитом відповідно до п. 3.2.4.3.1 Кредитного договору, що залежить від інтервалу існування непогашеного залишку по Кредиту, тобто в день, після закінчення якого зафіксовано нульове дебетове сальдо на поточному рахунку Клієнта № НОМЕР_2 , відкритому в Банку, згідно чинних Тарифів Банку: протягом 1-3 днів в розмірі 12,5% річних; протягом 4-7 днів в розмірі 13% річних; протягом 8-15 днів в розмірі 13,5% річних; протягом 16-30 днів в розмірі 14% річних; період повного погашення процентів за користування кредитом не пізніше дати закінчення періоду безперервного користування кредитом, у відповідності до умов п. 3.2.4.1.9 Кредитного договору;

б) прострочених процентів відповідно до п. 3.2.4.3.3 Кредитного договору, у випадку порушення Клієнтом строку погашення заборгованості за Кредитом, встановлених чинними Тарифами Банку, у розмірі 28 (двадцять вісім) % річних від суми залишку непогашеної заборгованості по Кредиту;

в) процентів у випадку порушення Клієнтом строку повернення Кредиту, встановлених п. 3.2.4.4.1. Кредитного договору, у розмірі 28 (двадцять вісім) % річних від суми залишку непогашеної заборгованості по Кредиту,

г) штрафів, пені та інших платежів, відшкодовування збитків, у відповідності, порядку та строки, зазначені у Кредитному договорі;

д) кредиту з максимальним розміром Ліміту за Кредитним договором в розмірі 4000000,00 (чотири мільйони) гривень 00 копійок.

Якщо під час виконання Кредитного договору зобов`язання Клієнта, що забезпечені цим Договором, збільшуються, внаслідок чого збільшується обсяг відповідальності Поручителя, Поручитель при укладанні цього Договору дає свою згоду на збільшення зобов`язань за Кредитним договором в розмірі таких збільшень. Додаткових узгоджень про такі збільшення з Поручителем не потрібні.

Згідно з п. 1.2 Договору поруки, Поручитель відповідає перед Банком за виконання зобов`язань за Кредитним договором в тому ж розмірі, що і Клієнт, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків. Згідно цього пункту, Поручитель відповідає перед Банком всіма власними коштами та майном, яке належить йому на праві власності.

У пункті 4.1 Договору поруки сторони взаємно домовились, що порука за цим Договором припиняється через 15 (п`ятнадцять) років після укладення цього Договору. У випадку виконання Клієнтом та/або поручителем всіх зобов`язань за Кредитним договором цей Договір припиняє свою дію.

У відповідності до пунктів 3.2.4.2.2.2-3.2.4.2.2.5 Умов, відповідач-1 взяв на себе зобов`язання:

1) сплатити Банку проценти за весь час фактичного користування Кредитом, прострочені проценти, неустойку та інші платежі в порядку та на умовах, визначених Розділами 3.2 4.3 та 3.2.4.4 цього Договору;

2) погашати Кредит, отриманий в межах встановленого Ліміту, не пізніше строку закінчення періоду безперервного використання Кредиту, встановленого п. 3.2.4.1.9 цього Договору;

3) погашати різницю між заборгованістю по Кредиту і знову встановленим угодою Сторін Лімітом відповідно до п. 3.2.4.2.3.1 цього Договору, якщо заборгованість по Кредиту перевищує суму знову встановленого Ліміту у термін до закінчення безперервного періоду користування Кредитом, зазначеного у п. 3.2.4.1.9 цього Договору, за станом на який виникла різниця. Погашення цієї різниці трактується як погашення Кредиту;

4) повернути Кредит у строки, встановлені п.п. 3.2.6.5.1, 3.2.4.2.3.4 цього Договору.

Відповідно до п. 3.2.4.3.1 Умов, за користування Кредитом з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку Клієнта при закритті банківського дня, Клієнт сплачує проценти у розмірі, встановленому чинними Тарифами Банку. Розмір процентної ставки залежить від строку користування Кредитом (диференційована процентна ставка) та розраховується щоденно відповідно до наступного порядку:

1) за 1-й день користування Кредитом розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою інтервалу "1-3 дні";

2) у разі непогашення Кредиту після закінчення 3-х днів з дати початку періоду безперервного користування Кредитом починаючи з 4-го дня розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою інтервалу "4-7 днів";

3) у разі непогашення Кредиту після закінчення 7 днів з дати початку періоду безперервного користування Кредитом починаючи з 8-го дня розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою інтервалу "8-15 днів";

4) у разі непогашення Кредиту після закінчення 15 днів з дати початку періоду безперервного користування Кредитом починаючи з 16-го дня розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою інтервалу "16-30 днів.

Тарифами Банку встановлені наступні процентні ставки:

- протягом 1-3 днів - 12.5000000 % річних;

- протягом 4-7 днів - 13.0000000 % річних;

- протягом 8-15 днів - 13.5000000 % річних;

- протягом 16-30 днів - 14.0000000 % річних.

Згідно з абз. 3 п. 3.2.4.3.2 Умов, сплата процентів за користування Кредитом здійснюється у термін до закінчення безперервного періоду користування Кредитом, зазначеного у п. 3.2.4.1.9 цього Договору.

Відповідно до п. 3.2.4.3.4 Умов, розрахунок процентів здійснюється щодня, починаючи з дати утворення на поточному рахунку дебетового сальдо при закритті банківського дня та початку періоду безперервного користування Кредитом, за кількість днів користування кредитними коштами, виходячи з 360 днів на рік. Зменшення або збільшення заборгованості по Кредиту у період безперервного користування Кредитом, визначеного у п. 3.2.4.1.9 цього Договору, не впливає на зміну початку періоду безперервного користування Кредитом.

Датою закінчення періоду безперервного користування Кредитом вважається день, після закінчення якого на поточному рахунку Клієнта зафіксоване нульове дебетове сальдо

Розрахунок процентів здійснюється до повного погашення заборгованості по Кредиту на суму залишку заборгованості по Кредиту.

День повернення Кредиту до часового інтервалу нарахування процентів не включається. Нарахування процентів здійснюється у дату сплати.

Сплата процентів за користування Кредитом, розрахованих згідно з п.п. 3.2.4.3.1, 3.2.4.3.3 цього Договору, здійснюється у порядку, зазначеному у п.3.2.4.2.1.3 цього Договору у спосіб, передбачений п. 3.2.4.3.11 цього Договору (п.3.2.4.3.5 Умов).

Відповідно до Заяви про приєднання до Умов та правил надання послуги "Овердрафтовий кредит", у відповідача-1 було відкрито поточний рахунок Клієнта НОМЕР_2 .

Відповідно до виписки по рахунку НОМЕР_2 за період з 09.02.2022 по 30.06.2022, на початок банківського дня 09.02.2022 на поточному рахунку відповідача-1 було 190639,86 грн власних коштів (вхідний залишок - ПАССИВ). За вказаний період відповідач-1 здійснив платежів на суму 6760694,16 грн (обороти за дебетом). Натомість надходження коштів за цей же період склало 4043597,15 грн (обороти за кредитом).

Таким чином, станом на кінець банківського дня 30.06.2022 на поточному рахунку відповідача-1 мало місце дебетове сальдо у розмірі 2526457,15 грн (вихідний залишок - АКТИВ), яке не було погашено.

Як вже зазначалось вище, період безперервного користування становить 30 днів від дня виникнення на поточному рахунку позичальника дебетового сальдо, проте за рішенням Банку вілповідачу-1 були встановлені кредитні канікули, за якими прострочення заборгованості не відбувалося. Кредитні канікули закінчилися 01.07.2022. Оскільки відповідач-1 не здійснив погашення заборгованості у період дії кредитних канікул, 01.07.2022 було здійснено перенесення заборгованості на прострочену.

Для подальшого обліку простроченої заборгованості 01.07.2022 відповідне дебетове сальдо було перенесено на рахунок № НОМЕР_3 .

Відповідно до виписки по рахунку № НОМЕР_3 за період з 01.07.2022 по 01.12.2022 заборгованість відповідача-1 за наданим кредитом (тілом кредиту) склала 2526457,15 грн.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Зобов`язання має викопуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового оборогу або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 ЦК України).

За змістом ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 559 ЦК України).

Відповідно до ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Згідно із ч. 1 ст. 1048 ЦК України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від сумі, позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.

Частішою 1 статті 1049 ЦК України визначено, що позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначеній родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася на його банківський рахунок (ч. 3 ст. 1049 ЦК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 553 ЦК України, за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником.

Частинами 1 та 2 статті 193 Господарського кодексу України закріплено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених ним Кодексом, іншими законами або договором.

Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (ст. 610 ЦК України).

За змістом ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, зміна умов зобов`язання та сплата неустойки.

Відповідно до ч. 1 ст. 216 ГК України, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором

Згідно з п. 3.2.4.3.3 Умов, у разі несплати процентів, передбачених п. 3.2.4.3.1 цього Договору, у строк погашення заборгованості за Кредитом, встановлених п.п. 3.2.4.1.9, 3.2.4.2.2.4 цього Договору, вони вважаються простроченими (крім випадків розірвання цього Договору згідно з п. 3.2.4.2.3.4 цього Договору).

У разі виникнення прострочених зобов`язань за Договором Клієнт сплачує Банку проценти від суми залишку непогашеної заборгованості у розмірі, встановленому чинними Тарифами Банку. Сплата процентів, передбачених цим пунктом здійснюється щоденно.

Відповідно до Тарифів Банку, розмір простроченої процентної ставки становить 28.0000000 % річних.

Згідно з п. 3.2.4.4.2 Умов, при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбачених умовами Договору, в тому числі зобов`язань по сплаті процентів (прострочених процентів), а також при порушенні строків погашення та повернення Кредиту Клієнт сплачує Банку за кожний випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня (у % річних), від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу. Нарахування пені здійснюється за методом "факт/360", тобто для розрахунку використовується фактична кількість днів у місяці, але умовно в році 360 днів. Сплата пені здійснюється у гривні.

Станом на 01.12.2022 заборгованість відповідача-1 за Договори становить 2788787,62 грн та складається з:

- 2526457,15 грн - прострочена заборгованість за кредитом;

- 262330,47 грн - заборгованість за простроченими процентами.

Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

На підставі наявних у матеріалах справи доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покладаються на відповідача.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 526, 530, 553, 610, 611, 1048, 1049, 1054 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, ст.ст. 29, 42, 73, 74, 86, 91, 123, 129, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська спеціалізована м`ясопереробна компанія" (пр. Науки, буд. 36, м.Харків, 61057; код ЄДРПОУ: 37896122) та ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" (вул. Грушевського, буд. 1Д, м. Київ, 01001; адреса для листування: вул. Набережна Перемоги, буд. 50, м. Дніпро, 49094; код ЄДРПОУ: 14360570) - заборгованість, яка виникла за Кредитним договором № б/н від 08.12.2021, а саме: заборгованість за тілом кредиту у розмірі 2526457,15 грн; заборгованість за відсотками у розмірі 262330,47 грн, що разом становить 2788787,62 грн.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська спеціалізована м`ясопереробна компанія" (пр. Науки, буд. 36, м.Харків, 61057; код ЄДРПОУ: 37896122) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" (вул. Грушевського, буд. 1Д, м. Київ, 01001; адреса для листування: вул. Набережна Перемоги, буд. 50, м. Дніпро, 49094; код ЄДРПОУ: 14360570) - витрати зі сплати судового збору в розмірі 20915,91 грн.

Стягнути зі ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" (вул. Грушевського, буд. 1Д, м. Київ, 01001; адреса для листування: вул. Набережна Перемоги, буд. 50, м. Дніпро, 49094; код ЄДРПОУ: 14360570) - витрати зі сплати судового збору в розмірі 20915,90 грн.

Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається відповідно до ст.ст. 256-257 ГПК України.

Повне рішення складено "20" квітня 2023 р.

СуддяН.М. Кухар

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення18.04.2023
Оприлюднено24.04.2023
Номер документу110338784
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/54/23

Рішення від 18.04.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кухар Н.М.

Ухвала від 28.03.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кухар Н.М.

Ухвала від 07.03.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кухар Н.М.

Ухвала від 02.02.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кухар Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні