Справа №295/4635/23
1-кс/295/2021/23
УХВАЛА
Іменем України
18.04.2023 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянув винесене в кримінальному провадженні за №42022062020000212 прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 , клопотання про арешт майна та додані до клопотання матеріали,-
В С Т А Н О В И В :
Прокурор звернувся до суду з клопотанням, в якому просить накласти арешт на майно, а саме: на наказ №98-к/тр на 1 арк., наказ №13-к/тр на 1 арк., наказ №14-к/тр на 1 арк., лист пропозиція на 1 арк, які були вилучені під час проведення обшуку 13.04.2023 за адресою АДРЕСА_1 .
В судове засідання прокурор та власник майна не з`явилися, що не перешкоджає, відповідно до ч.1 ст.172 КПК України, розгляду клопотання про арешт майна.
У клопотанні прокурор вказав, що відділом поліції № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022062020000212 від 22 грудня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за фактом того, що посадові особи Оліївської сільської ради, в умовах воєнного стану, зловживаючи службовим становищем, діючи за попередньою змовою групою осіб, здійснили привласнення бюджетних коштів під час закупівлі генераторів.
У ході досудового розслідування встановлено, що протягом листопада-грудня поточного року, посадовими особами Оліївської ОТГ, здійснено ряд закупівель джерел резервного живлення, зокрема: у листопаді поточного руко Оліївською сільською радою у ФОП ОСОБА_4 (і.п.н. НОМЕР_1 ) придбано генератор (JCB G220QS) та 1709583, 33 грн.,
У подальшому, на початку грудня поточного року Оліївською сільською радою у ТОВ «Профіт Мікс» (код ЄДРПОУ 44788476) придбано 10 дизельних генераторів Gucbir GJD10000S-3 за 2888100, 00 та у середині грудня Оліївською сільською радою придбано у ТОВ «Даніко Трейдинг» (код ЄДРПОУ 37683937) генератор GP 66S/J-N за 824000 грн.
Разом із тим, у ході аналізу відкритих джерел, зокрема мережі інтернет, встановлено, що вартість придбаних Оліївською сільською радою джерел резервного живлення завищена, зокрема ринкова ціна генератора (JCB G220QS) становить від 980 тис. грн. до 1 млн. 400 тис. грн., ринкова ціна генератора Gucbir GJD10000S-3 становить 226817 грн. за одиницю, а ринкова вартість генератора GP 66S/J-N становить 600000 грн.
Таким чином, під час проведення вищевказаних закупівель вартість придбаних джерел живлення завищено орієнтовно на 1 млн. грн.
На виконання доручення процесуального керівника в межах даного провадження, 1 сектором 1 відділу ГВ ЗНД УСБУ в Житомирській області здійснено аналіз матеріалів кримінального провадження, за результатами якого встановлено наступне: діючи за попередньою домовленістю посадові особи Оліївської ОТГ, зокрема співробітник сільської ради ОСОБА_5 , керівник комунального підприємства «Чисте Довкілля» ОСОБА_6 , заступник в.о. голови Оліївської ОТГ ОСОБА_7 та керівник відділу освіти Оліївської сільської ради ОСОБА_8 , залучивши до протиправної схеми мешканців Житомирської області ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , організували схему привласнення бюджетних коштів Оліївської сільської ради, під час здійснення санітарних рубок на комунальних територіях та постачання деревини на заклади освіти Оліївської ОТГ.
Так, встановлено, що з метою привласнення бюджетних коштів було прийнято рішення про видалення зелених насаджень (дерев) на території кладовищ Оліївської ОТГ, зокрема у с. Сонячне та с. Вільськ, документально відображалось виконання робіт КП «Чисте довкілля», однак фактично роботи виконувались робітниками ОСОБА_11 , який діяв за вказівкою ОСОБА_5 безпосередньо та через посередництво ОСОБА_10 . Так ОСОБА_11 разом з робітниками прибував на місця порубок за вказівкою ОСОБА_5 та в подальшому отримавши вказівки від ОСОБА_6 здійснював безпосередню рубку дерев на території кладовищ в с. Сонячне, с. Троковичі, та с. Вільськ.
В подальшому ОСОБА_5 залучив ОСОБА_12 в якості водія для перевезення заготовленої деревини, так останній за вказівкою ОСОБА_5 здійснював перевезення деревини на заклади освіти Оліївської ОТГ, зокрема, школи у с. Вільськ, Кам`янка, Троковичі та приміщення котельні за будинком культури в с. Сонячне (за вказівкою ОСОБА_7 ), при цьому отримуючи чітку вказівку ні в якому разі не передавати працівникам шкіл супровідних документів на деревину.
В подальшому відділом Освіти Оліївської ОТГ, зокрема ОСОБА_8 укладались прямі договори, стосовно закупівлі деревини на навчальні заклади Оліївської ОТГ з ФОП « ОСОБА_9 », який є близьким знайомим ОСОБА_5 та ОСОБА_10 .
Разом із тим встановлено, що ОСОБА_9 фактично господарську діяльність не здійснює, а працює водієм таксі, а безпосереднє управління ФОП « ОСОБА_9 » здійснює ОСОБА_5 , зокрема, останній має ключі доступу до особистого кабінету платника податків ФОП « ОСОБА_9 », безпосередній доступ до розрахункового рахунку ФОП, відкритому у АТ «КБ Приватбанк», вхід в який останній здійснює з робочого кабінету та перебуваючи за місцем постійного проживання, також встановлено що у володінні ОСОБА_5 перебуває карта-ключ до розрахункового рахунку ФОП « ОСОБА_9 », на який перераховують кошти за поставлені дрова з розрахункових рахунків структурних підрозділів Оліївської ОТГ, а в подальшому ОСОБА_5 обготівковує вказані кошти через мережу банкоматів АТ «КБ Приватбанк» у м. Житомир.
13.04.2023 слідчим СВ ВП № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області на підставі ухвали слідчого судді Богунського районного суду м. Житомир від 10.04.2023 проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 в приміщенні Оліївської сільської ради, у відділі культури молоді та спорту Оліївської сільської ради.
За результатамипроведення обшукуза вищевказаноюадресою виявленота вилучено: наказ №98-к/тр на 1 арк., наказ №13-к/тр на 1 арк., наказ №14-к/тр на 1 арк., лист пропозиція на 1 арк.
Зазначені вище вилучені документи, мають значення речового доказу у кримінальному провадженню. З огляду на вказане, постановою прокурора Житомирської окружної прокуратури від 13.04.2023 вилучені в ході обшуку документи визнані речовими доказами по кримінальному проваджені №42022062020000212 від 22.12.2022.
В обгрунтування заявленого клопотання прокурор вказує, що вилучені під час обшуку зазначені вище документи, є речовими доказами у кримінальному провадженню, тому з метою їх збереження необхідно накласти арешт, оскільки не накладення арешту призведе до знищення та втрати слідів, його пошкодження, псуванні або передачі, відчуженні третім особам, що не дасть можливість провести під час досудового розслідування всі відповідні слідчі дії та судові експертизи.
Слідчим суддею встановлена безумовна переконливість щодо застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт вищезазначеного майна, яке є речовим доказом у кримінальному провадженні, враховуючи правову підставу для арешту майна та достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання обґрунтоване й підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру, щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Оскільки, у відповідності до ст. 170 КПК України, вказані у клопотанні об`єкти є доказами злочину, з метою їх збереження необхідно накласти арешт, оскільки ненакладення арешту призведе до передачі, відчуженні третім особам, на підставі викладеного та керуючись ст.ст.170-173, 372, 395 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке вилучено13.04.2022під часпроведення обшукуза адресою: АДРЕСА_1 ,а саме: наказ №98-к/тр на 1 арк., наказ №13-к/тр на 1 арк., наказ №14-к/тр на 1 арк., лист пропозиція на 1 арк.
Тимчасово позбавити власника та будь-яких осіб права відчужувати, розпоряджатися та використовувати вищевказане майно.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2023 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 110339484 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Лєдньов Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні