Ухвала
від 18.04.2023 по справі 569/5968/23
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/5968/23

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18 квітня 2023 року

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Тимощук О.Я., перевіривши виконання вимог ст. 175, ст. 177 ЦПК України по справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Ролідас Експрес» про відшкодування шкоди завданої правам споживача, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до Рівненського міського суду Рівненської області з позовом до ТОВ «Ролідас Експрес» про відшкодування шкоди завданої правам споживача.

Зазначена позовна заява подана з порушенням вимог ЦПК України.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Всупереч вимогамп.2ч.3ст.175ЦПК Українипозивачем впозовній заявіне зазначеновідомі офіційнуелектронну адресита адресиелектронної пошти позивача і відповідача.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Всупереч вимогам п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем ціну позову не визначено.

Докази, які долучені до матеріалів справи не завірені у встановленому законом порядку, згідно вимоги ст. 95 ЦПК України. Відповідно до ч. 5 ст.95ЦПК України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

На документах, долучених до позовної заяви проставлено відмітку «Копія вірно», підпис та дата такого засвідчення, однак відсутні прізвище та ініціали особи, яка засвідчує вказані документи.

Долучений до позовної заяви Договір послуг № 265734 від 05.05.2022 року не підписаний сторонами.

Крім того, долучений до позовної заяви Договір доручення № 120822/001 від 12.08.2022 року не підписаний довірителем ОСОБА_1 .

В позовній заяві і доданих до неї документах взагалі відсутні будь-які докази існування між позивачем і відповідачем договірних відносин. Крім того, долучені до позовної заяви договори взагалі не підписані, а тому у позивача відсутні підстави посилатися на положення Закону України «Про захист прав споживачів» як на підставу звільнення його від сплати судового збору за позовну вимогу про стягнення з відповідача 17641 грн. заподіяної йому матеріальної шкоди.

Відповідно до вимог ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Позивачем до позовної заяви не долучено її копію та копії документів доданих до позовної заяви для відповідача.

Позивачем заявлено 2 (дві) позовні вимоги, а саме:

-стягнути з ТОВ «Ролідас Експрес» на його користь заподіяну шкоду (збитки) внаслідок несвоєчасного виконання умов договору № 265734 від 05.05.2022мроку в загальній сумі, що становить 17641 грн.;

-стягнути з ТОВ «Ролідас Експрес» на його користь заподіяну моральну (немайнову) шкоду (збитки) внаслідок несвоєчасного виконання умов договору № 265734 від 05.05.2022мроку в загальній сумі, що становить 50000,00 грн.

Постановою ПленумуВерховного судуУкраїни №4від 31березня 1995року роз`яснено, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб. Відповідно моральна шкода може полягати у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв`язку з ушкодженням здоров`я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв`язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв`язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків (п. 3).

Аналогічна правова позиція визначена і у статті 23 Цивільного кодексу України.

При цьому пунктом 4 Постанови визначено, що у позовній заяві про відшкодування моральної (немайнової) шкоди має бути зазначено, у чому полягає ця шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується. У разі недотримання позивачем зазначених вимог суд вправі залишити позовну заяву без руху.

Також у роз`ясненнях, наданих Постановою Пленуму ВСУ № 4 від 31 березня 1995 року, вказано, що у позовній заяві про відшкодування моральної (немайнової) шкоди має бути зазначено з яких міркувань позивач виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується, окрім вказівки на те, у чому полягає ця шкода та якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві (п. 4).

Заява має містити відомості про розмір сум, щодо яких заявлено вимоги, з відповідними розрахунками і обґрунтуванням та докази, що підтверджують позов, отже до заяви повинні бути додані необхідні документи, зокрема докази причино-наслідкового зв`язку між станом здоров`я позивача та діями, бездіяльністю або рішеннями відповідача, наприклад, докази витрат на лікування.

Позивач в позовній заяві просить стягнути з відповідача на його користь моральну шкоду в розмірі 50000,00 грн.

При подачі позову до суду позивачем судовий збір сплачено не було, посилаючись на Закон України «Про захист прав споживачів».

Разом з цим, суд звертає увагу, що в частині відшкодування моральної шкоди, вказаний закон пільг щодо сплати судового збору не передбачає.

Однак, в силу вимог Закону України «Про судовий збір», який набрав чинності 01 листопада 2011 року, за подання до суду позовної заяви про відшкодування моральної шкоди ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

З урахуванням того, що позивач просить суд стягнути на його користь моральну шкоду розмірі 50 000 грн. 00 коп., судовий збір в даному випадку повинен складати 2684,00 грн.

Враховуючи вище викладене, позивачу необхідно сплатити судовий збір в дохід державного бюджету в розмірі 1073 грн. 60 коп. за позовну вимогу майнового характеру та 2 684 грн. 00 коп. за позовну вимогу про стягнення моральної шкоди та усунути недоліки зазначені в ухвалі.

Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви зазначені вище.

Відповідно до ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За вказаних обставин позовну заяву слід залишити без руху із наданням строку для виправлення недоліків.

Керуючись ст.ст.185,260,261,353 ЦПК України, -

У Х В АЛ И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ «Ролідас Експрес» про відшкодування шкоди завданої правам споживача - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу, що не перешкоджає повторному зверненню із аналогічною заявою до суду.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Рівненського

міського суду О.Я. Тимощук

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення18.04.2023
Оприлюднено24.04.2023
Номер документу110340073
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —569/5968/23

Ухвала від 17.05.2023

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Тимощук О. Я.

Ухвала від 18.04.2023

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Тимощук О. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні