Рішення
від 11.04.2023 по справі 152/79/23
ШАРГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 152/79/23

2/152/66/23

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

11 квітня 2023 року м. Шаргород

Шаргородський районний суд Вінницької області у складі:

головуючого суддіРоздорожної А.Г.

за участі секретаря судового засідання Ансілевської Я.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження по суті цивільну справу

за позовомадвоката Залокоцької Вікторії Дживанівни

в інтересах ОСОБА_1

до

відповідачаприватного підприємства «Петамил»,

вимоги позивача:про повернення земельних ділянок із незаконного користування та скасування державної реєстрації

учасники справи:

представник позивача адвокат Залокоцька В.Д.,

представник відповідача адвокат Кундеус С.І.,

негайно після закінчення судового розгляду, перебуваючи в нарадчій кімнаті, ухвалив рішення про наступне:

І. Стислий виклад позиції позивача та відповідача.

1. Представник позивача звернулася до суду з цим позовом та вказала, що позивач є власником земельних ділянок: кадастровий номер 0525387800:01:001:0133, площею 2,7568 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в адміністративно-територіальних межах Стрільницької сільської ради Тульчинського району Вінницької області; кадастровий номер 0525387800:01:001:0132, площею 2,7576 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в адміністративно-територіальних межах Стрільницької сільської ради Тульчинського району Вінницької області; кадастровий номер 0525387800:01:001:0130 площею 3,0069 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в адміністративно-територіальних межах Стрільницької сільської ради Тульчинського району Вінницької області. 1 серпня 2015 року між позивачем та ПП «Петамил» в особі директора Сауляка Василя Федоровича було укладено три договори оренди землі про передачу вищевказаних земельних ділянок в оренду відповідачу строком на 7 років. Не маючи бажання продовжувати строк дії договорів оренди землі від 1 серпня 2015 року, строк дії яких закінчився 12 вересня 2022 року, позивач у квітні 2022 року (за 5 місяців до закінчення дії договорів оренди) надіслала на адресу ПП «Петамил» повідомлення про те, що вона не буде надавати свої земельні ділянки в оренду ПП «Петамил», поновлювати дію договорів оренди не бажає. Проте, відповіді ПП «Петамил» не надало, та продовжує користування цими земельними ділянками позивача. 6 жовтня 2022 року представником позивача надіслано на поштову адресу ПП «Петамил» вимоги про повернення належних позивачу земельних ділянок, а також до кожної вимоги було долучено проект Угоди про припинення договору оренди землі. Дані вимоги підприємство отримало. У цих вимогах вказано, що у випадку невиконання умов вищезазначеного договору оренди землі, ОСОБА_1 буде змушена звернутися до суду за захистом своїх прав з одночасною компенсацією витрат пов`язаних із судовим спором, проте ПП «Петамил» проігнорувало вимоги, не надіславши підписані угоди про припинення договору оренди землі та ніяк не проявило свою позицію щодо спору. У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно наявні записи про державну реєстрацію речового права - права оренди на оскаржувані земельні ділянки, та припинити дану реєстрацію можна лише за згодою сторін, зважаючи на введення воєнного стану в Україні. На думку представника позивача, повернення належних земельних ділянок їх власнику покращить її матеріальне становище. Представник позивача просить зобов`язати приватне підприємство «Петамил» усунути позивачу перешкоди в користуванні вищевказаними земельними ділянками шляхом повернення їй цих земельних ділянок та скасувати державну реєстрацію права оренди землі на вказані земельні ділянки (а.с.2-10).

2. На підтвердження позовних вимог представник позивача надала копію свідоцтва про право на спадщину за законом, копію витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, копії державних актів на право власності на земельну ділянку, копії договорів оренди землі, інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, копію листа, копії вимог, рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень.

3. Відповідач відзиву на позов не подав.

ІІ. Заяви (клопотання) учасників справи.

4. 10 лютого 2023 року від представника позивача до суду надійшла заява, в якій вона просить підготовче судове засідання провести у її та позивача відсутність (а.с.50).

5. 28 лютого 2023 року від представника позивача до суду надійшло клопотання, в якому вона просить судове засідання відкласти (а.с.55).

6. 23 березня 2023 року від представника відповідача до суду надійшло клопотання, в якому він просить відкласти розгляд справи на іншу дату (а.с.70).

ІІІ. Інші процесуальні дії у справі.

7.Ухвалою суду від 23 січня 2023 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Цією ж ухвалою прийнято рішення про розгляд справи у порядку загального позовного провадження. Вказаною ухвалою суду відповідачеві запропоновано надати в строк до 13 лютого 2023 року відзив на позовну заяву (а.с.44).

8.Копія позовної заяви з додатками були надіслані відповідачу за адресою, що вказана в позові. Згідно з рекомендований повідомленням про вручення поштового відправлення, відповідач отримав вказані документи 2 лютого 2023 року.

9. Ухвалою суду від 13 лютого 2023 року підготовче провадження у справі було закрито, а справа призначена до судового розгляду на 1 березня 2023 року (а.с.52).

10. Ухвалою суду від 1 березня 2023 року судове засідання було відкладено за клопотанням представника позивача (а.с.59).

11. Ухвалою суду від 24 березня 2023 року судове засідання було відкладено за клопотанням представника відповідача (а.с.72).

ІV. Пояснення сторін.

12. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю з підстав, що викладені в позовній заяві.

13. Представник відповідача заперечував щодо позову. Зазначив, що відповідно до пункту 1 частини 27 розділу 1 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» вважаються поновленими на один рік без волевиявлення сторін відповідних договорів і без внесення відомостей про поновлення договору до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно договори оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту, строк користування земельними ділянками щодо яких закінчився після введення воєнного стану, щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення приватної власності. Даний Закон набрав чинності 7 квітня 2022 року. Одночасно, відповідно до Закону України від 19 жовтня 2022 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель», були внесені зміни до пункту 27 Перехідних положень Земельного кодексу, а саме: «вважаються поновленими на один рік без волевиявлення сторін відповідних договорів і без внесення відомостей про поновлення договору до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно договори оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту, строк користування земельними ділянками щодо яких закінчився після введення воєнного стану до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель», щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення приватної власності. Тобто на всі договори оренди, у яких строк оренди закінчується з 19 листопада 2022 року більше не поширюється норма про їх автопролонгацію на один рік, отже їх припинення відбувається в загальному порядку. А тому, вважає, що автоматично пролонгованими на один рік (з дати закінчення строку дії договору) залишаються договори оренди земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності, які закінчилися в період дії воєнного стану тобто з 24 лютого 2022 року до 18 листопада 2022 року (включно). Оскільки предметом розгляду судової справи є договори оренди, строк дії яких закінчився 20 вересня 2022 року, дані договори є автоматично пролонгованими без внесення відповідних відомостей до державного реєстру. Відтак представник відповідача вважає, що в задоволенні позову слід відмовити повністю.

V. Фактичні обставини встановлені Судом.

14. Згідно з копією свідоцтва про право на спадщину за законом від 27 серпня 2021 року та витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 27 серпня 2021 року №272077085, власником земельної ділянки, розташованої на території Стрільницької сільської ради Тульчинського району Вінницької області, площею 2,7576 гектарів в межах згідно з планом, з кадастровим номером 0525387800:01:001:0132, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, є ОСОБА_1 (а.с.13-14).

15. Відповідно докопії державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЛ №254072, власником земельної ділянки, розташованої на території Стрільницької сільської ради Шаргородського району Вінницької області (за межами населеного пункту), площею 3,0069 га, з кадастровим номером 0525387800:01:001:0130, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, є ОСОБА_1 (а.с.15).

16. Згідно з копією державного акту на право власності на земельну ділянку серії ВН №227256, власником земельної ділянки, розташованої на території Стрільницької сільської ради Шаргородського району Вінницької області, площею 2,7568 га, з кадастровим номером 0525387800010010133, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, є ОСОБА_1 (а.с.16).

17. 1 серпня 2015 року між ОСОБА_1 (орендодавець) та приватним підприємством «Петамил» (орендар) укладено договори оренди землі, відповідно до яких орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які знаходяться на території Стрільницької сільської ради Шаргородського району Вінницької області. В оренду передалися земельні ділянки: з кадастровим номером 0525387800:01:001:0132, 0525387800:01:001:0130 та 0525387800:01:001:0133. Договори укладені на 7 (сім) років. По закінченню строку, на який було укладений договір, орендар має переважне право перед іншими особами на укладення договору на новий строк (поновлення договору). В такому разі орендар повідомляє про це орендодавця до спливу строку договору (а.с.17-25).

18. Згідно з копіями інформацій з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 15 листопада 2022 року №315144014, №315143718 та №315144274, земельні ділянки: з кадастровим номером 0525387800:01:001:0132, 0525387800:01:001:0130 та 0525387800:01:001:0133, власником яких є позивач, перебувають в оренді приватного підприємства «Петамил», на підставі договорів оренди б/н від 1 серпня 2015 року, строком на 7 (сім) років (а.с.26-29).

19. Відповідно докопії листа, позивач повідомила ОСОБА_2 , як орендаря земельних ділянок з кадастровими номерами: 0525387800:01:001:0132, 0525387800:01:001:0130, 0525387800:01:001:0133, що в подальшому дані земельні ділянки не будуть надаватися в оренду та будуть у користуванні позивача. Лист представником ПП «Петамил» було отримано 18 квітня 2022 року (а.с.30-31).

20. 6 жовтня 2022 року представник позивача адвокат Залокоцька В.Д. звернулася з вимогами до ПП «Петамил» про повернення земельних ділянок позивача з кадастровими номерами: 0525387800:01:001:0132, 0525387800:01:001:0130, 0525387800:01:001:0133, шляхом припинення запису про реєстрацію речового права та/або угоди про припинення догорів оренди 1 серпня 2015 року. Вимоги представником ПП «Петамил» отримано 11 жовтня 2022 року (а.с.32-37).

21. Згідно з рішеннями про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень від 15 листопада 2015 року №65468370, №65468083 та №65468513, державним реєстратором прав на нерухоме майно відмовлено позивачу у державній реєстрації іншого речового права, право оренди земельних ділянок з кадастровими номерами: 0525387800:01:001:0132, 0525387800:01:001:0130, 0525387800:01:001:0133, оскільки укладення, виконання, зміна, поновлення і припинення договорів оренди землі та набуття права оренди, суборенди земельних ділянок в Україні або окремих її місцевостях, у яких введено воєнний стан, здійснюється з урахуванням пунктів 27 і 28 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України (а.с.38-39).

VІ. Оцінка Суду.

22. Частиною першою статті 15 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

23. Відповідно до частини першої статті 16 ЦК України кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

24. Відповідно до положеньстатті 1 Закону України «Про оренду землі»оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

25.Згідно з статтею 13 Закону України «Про оренду землі»договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

26. Вказане кореспондується з частиною першою статті 93 ЗК України- право оренди земельної ділянки це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

27. Судом встановлено, що статтею 3 договорів оренди земельних ділянок від 1 серпня 2015 року визначено строк дії договору, проте представник відповідача заперечував щодо закінчення строку договорів оренди землі від 1 серпня 2015 року (див. пункт 17).

28. Згідно зстаттею 629 ЦК Українидоговір є обов`язковим для виконання сторонами.

29. Згідно із частиною першоюстатті 202 ЦК Україниправочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Дво- чи багатостороннім правочином є погоджена дія двох або більше сторін (частина четверта цієї ж статті).

30. Відповідно до законодавчого визначення правочином є перш за все вольова дія суб`єктів цивільного права, що характеризує внутрішнє суб`єктивне бажання особи досягти певних цивільно-правових результатів - набути, змінити або припинити цивільні права та обов`язки. Здійснення правочину законодавством може пов`язуватися з проведенням певних підготовчих дій учасниками правочину (виготовленням документації, оцінкою майна, інвентаризацією), однак сутністю правочину є його спрямованість, наявність вольової дії, що полягає в згоді сторін взяти на себе певні обов`язки (на відміну, наприклад, від юридичних вчинків, правові наслідки яких наступають у силу закону незалежно від волі його суб`єктів).

31. У двосторонньому правочині волевиявлення повинно бути взаємним, двостороннім і спрямованим на досягнення певної мети; породжуючи правовий наслідок, правочин - це завжди дії незалежних та рівноправних суб`єктів цивільного права.

32. Частиною третьоюстатті 203 ЦК Українипередбачено, що волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі. Порушення вимог законодавства щодо волевиявлення учасника правочину є підставою для визнання його недійсним у силу припису частини першоїстатті 215 ЦК України, а також із застосуванням спеціальних правил про правочини, вчинені з дефектом волевиявлення - під впливом помилки, обману, насильства, зловмисної домовленості, тяжкої обставини.

33. Відповідно до частини першоїстатті 205 ЦК України,правочин може вчинятися усно або в письмовій (електронній) формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.

34. Згідно зчастиною першоюстатті 207ЦК України, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони, або надсилалися ними до інформаційно-телекомунікаційної системи, що використовується сторонами. У разі якщо зміст правочину зафіксований у кількох документах, зміст такого правочину також може бути зафіксовано шляхом посилання в одному з цих документів на інші документи, якщо інше не передбачено законом.

35. Згідно із частиною першоюстатті 627ЦК Україниівідповідно достатті6цього Кодексусторониє вільнимив укладеннідоговору,виборі контрагентата визначенніумов договоруз урахуваннямвимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

36. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди (частина першастатті 638 ЦК України).

37. За частиною першоюстатті 14 Закону України «Про оренду землі»договір оренди землі укладається у письмовій формі.

38. У разі ж якщо сторони такої згоди не досягли, такий договір є неукладеним, тобто таким, що не відбувся, а наведені в ньому умови не є такими, що регулюють спірні відносини.

39. Правочин, який не вчинено (договір, який не укладено), не може бути визнаний недійсним. Наслідки недійсності правочину також не застосовуються до правочину, який не вчинено.

40. У постанові від 16 червня 2020 року у справі № 145/2047/16-ц (провадження № 14-499цс19) Велика Палата Верховного Суду сформулювала висновок про те, що такий спосіб захисту, як визнання правочину неукладеним, не є способом захисту прав та інтересів, установленим законом.

41. У такому випадку власник земельної ділянки вправі захищати своє порушене право на користування земельною ділянкою, спростовуючи факт укладення ним договору оренди земельної ділянки у мотивах негаторного позову та виходячи з дійсного змісту правовідносин, які склалися у зв`язку із фактичним використанням земельної ділянки.

42. Ефективним способом захисту права, яке позивач вважає порушеним, є усунення перешкод у користуванні належним йому майном, зокрема шляхом пред`явлення вимоги про повернення таких земельних ділянок. Більше того, негаторний позов можна заявити впродовж усього часу тривання порушення прав законного володільця відповідних земельних ділянок.

43. Аналогічний правовий висновок викладено в постановах Верховного Суду у складі Касаційного цивільного суду від 19 серпня 2020 року у справі № 637/239/14,від 23 вересня 2020 року у справі № 396/1857/16, від 11 листопада 2020 рокуу справі № 598/538/19 та від 22 вересня 2021 року у справі № 610/3162/18.

44. Таким чином, аналізуючи наведенні положення нормативних актів, позивачем обрано належний та ефективний спосіб захисту в даному випадку.

45. Відповідно підпункту 1 пункту 27 розділу X «Перехідні положення» ЗК України, який діяв на момент закінчення строку договорів оренди землі, а саме станом на 12 та 20 вересня 2022 року, вважаються поновленими на один рік без волевиявлення сторін відповідних договорів і без внесення відомостей про поновлення договору до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно договори оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту, строк користування земельними ділянками щодо яких закінчився після введення воєнного стану, щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

46. Отже, законом прямо визначено юридичний факт, з яким закон пов`язує поновлення дії договорів оренди саме без волевиявлення сторін.

47. Така автоматична пролонгація договорів оренди земельних ділянок діяла до 19 листопада 2022 року, тобто до моменту, коли набрав чинностіЗакон України№ 2698-IX«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель».

48. Аналогічний правовий висновок викладено у постанові Верховного суду від 29 березня 2023 року, справа № 563/376/22-ц, провадження № 61-47св23. Зокрема, узагальнюючи викладене, Верховний Суд дійшов висновку про те, що з дня набрання чинностіЗаконом України № 2698-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель», тобто з 19 листопада 2022 року, автоматична пролонгація договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, укладених з фізичними особами, скасована.

49. Отже, Суд дійшов висновку про відсутність підстав для повернення земельних ділянок позивачеві, оскільки укладені між сторонами договори оренди землі строком до 12 та 20 вересня 2022 року на підставі положень підпункту 1 пункту 27розділу X «Перехідні положення» ЗК Українипролонговано до 12 та 20 вересня 2023 року відповідно. А тому наразі відповідач на законних підставах користується земельними ділянками, що належать позивачу.

50. Виходячи з вищевикладеного, Суд розглянувши справу в межах заявлених вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи, приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки доводи позивача, щодо порушення її права як орендодавця у зв`язку із закінченням строку договорів оренди землі є необґрунтованими.

З цих підстав,

Керуючись статтями10, 11, 12, 13, 141, 259, 263, 264, 265 ЦПК України, Суд, -

у х в а л и в :

1. В задоволенні позову адвоката Залокоцької Вікторії Дживанівни в інтересах ОСОБА_1 до приватного підприємства «Петамил» про повернення земельних ділянок із незаконного користування та скасування державної реєстрації відмовити.

На рішення може бути подана апеляція до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Повне рішення суду складено 21 квітня 2023 року.

Ім`я (найменування) сторін:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянка України,паспорт серії НОМЕР_1 ,ід.№ НОМЕР_2 ,мешканка АДРЕСА_1 .

Представник позивача: адвокат Залокоцька Вікторія Дживанівна, яка знаходиться по вул. Героїв Майдану, 234, м. Шаргород Вінницької області, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю серія КВ №000697, видане на підставі рішення Ради адвокатів міста Києва від 19 серпня 2019 року №570, діє на підставі ордеру серії АА №1242373 від 18 січня 2023 року.

Відповідач: приватне підприємство «Петамил» місцезнаходження: вул. Святомиколаївська, 2-Г в смт. Чернівці Могилів Подільського району Вінницької області, код ЄДРПОУ 13325884.

Представник відповідача: адвокат Кундеус Станіслав Ігорович, який знаходиться по вул. Архітектора Артинова, 12, м. Вінниця, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №000488 від 22 травня 2019 року, видане Радою адвокатів Вінницької області на підставі рішення №5/19 від 19 травня 2019 року, діє на підставі ордеру серії АВ №1062079 від 1 березня 2023 року.

Головуючий суддя АндреяРОЗДОРОЖНА

СудШаргородський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення11.04.2023
Оприлюднено24.04.2023
Номер документу110361923
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —152/79/23

Рішення від 11.04.2023

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Роздорожна А. Г.

Рішення від 11.04.2023

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Роздорожна А. Г.

Ухвала від 24.03.2023

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Роздорожна А. Г.

Ухвала від 01.03.2023

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Роздорожна А. Г.

Ухвала від 13.02.2023

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Роздорожна А. Г.

Ухвала від 23.01.2023

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Роздорожна А. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні