Справа № 671/1047/23
Провадження № 2/671/334/2023
У Х В А Л А
24 квітня 2023 р. м. Волочиськ
Суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Никифоров Є.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до фермерського господарства «Золоте Поле ІІ» про розірвання договорів оренди землі та стягнення заборгованості по орендній платі,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до фермерського господарства «Золоте Поле ІІ» про розірвання договорів оренди землі № 8 від 24.02.2009 та № 9 від 24.02.2009, що укладенні між ОСОБА_2 та ФГ «Золоте Поле ІІ», та стягнення заборгованості по орендній платі в сумі 46679,46 грн.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі суддею встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам статті 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до положень статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання фізичною особою заяви майнового характеру встановлена на рівні 1% від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1073,60 грн, та не більше п`яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ціна позову у позовах про стягнення грошових коштів, відповідно до пункту 1 частини 1 ст. 176 ЦПК України, визначається сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Відповідно до положень статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання фізичною особою заяви немайнового характеру встановлена на рівні 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1073,60 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Суддею встановлено, що позовна заява містить одночасно дві вимоги немайнового характеру (розірвання двох договорів оренди) та одну майнову вимогу (стягнення заборгованості по орендній платі), відповідно, за дві вимоги немайнового характеру необхідно сплатити 2147,20 грн (1073,60*2=2147,20) та за вимогу майнового характеру 1073,60 грн (з врахуванням ціни позову 46679,46 грн та мінімального розміру судового збору).
Позивачем до позовної заяви додано документ про сплату судового збору на суму 2147,20 грн, тобто менше встановленого законом розміру.
Відповідно до положень статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі положень статті 185 ЦПК України позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення вищеназваних недоліків шляхом надання до суду документа, що підтверджує сплату судового збору додатково на суму 1073,60 грн.
Керуючись статтями 4, 6 Закону України «Про судовий збір», статтями 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до фермерського господарства «Золоте Поле ІІ» про розірвання договорів оренди землі та стягнення заборгованості по орендній платі залишити без руху, про що повідомити позивача шляхом надіслання на його адресу копії даної ухвали.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в мотивувальній частині ухвали, 7 днів починаючи з дня отримання ним копії цієї ухвали.
В разі не усунення зазначених вище недоліків у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься неподаною і підлягатиме поверненню позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Є. О. Никифоров
Суд | Волочиський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2023 |
Оприлюднено | 26.04.2023 |
Номер документу | 110400000 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Волочиський районний суд Хмельницької області
Никифоров Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні