Справа № 161/6345/23
Провадження № 1-кс/161/2124/23
У Х В А Л А
П Р О А Р Е Ш Т М А Й Н А
м. Луцьк 24 квітня 2023 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Третього слідчого відділу (з дислокацією у м.Луцьку) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові ОСОБА_3 , про накладення арешту на тимчасово вилучене майно, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий Третього слідчого відділу (з дислокацією у м.Луцьку) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором у кримінальному провадженні - прокурором Волинської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської області з клопотанням про накладення арешту на майно, з позбавленням права на відчуження та розпорядження майном, а саме на:
- житловий будинок загальною площею 141,7 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 ;
- земельну ділянку 0722155700:01:001:0756 площею 0, 1289 га. розташовану за адресою: АДРЕСА_1 ;
- транспортний засіб марки «Volkswagen Transporter», VIN: НОМЕР_1 з державним реєстраційним номером НОМЕР_2 .
Враховуючи, що вказане майно не є тимчасово вилученим майном у даному кримінальному провадженні, керуючись ч. 2 ст. 172 КПК України, прить розглядати дане клопотання без повідомлення підозрюваного ОСОБА_5 та його захисника, оскільки це необхідно з метою забезпечення арешту майна.
Клопотання вмотивоване тим, що Третім слідчим відділом (з дислокацією у м.Луцьку) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні №42023030000000022 від 06.03.2023 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
21.04.2023 ОСОБА_5 повідомлено обґрунтовану підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
У розумінні ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 368 КК України, є тяжким злочином.
Згідно ч. 3 ст. 368 КК України діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, - карається позбавленням волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Поряд з цим, згідно примітки до статті 45 КК України, злочин, передбачений ст. 368 КК України є корупційним злочином.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 на праві приватної власності належать житловий будинок загальною площею 141,7 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 ; земельна ділянку 0722155700:01:001:0756 площею 0, 1289 га. розташовану за адресою: АДРЕСА_1 ; транспортний засіб марки «Volkswagen Transporter», VIN: НОМЕР_1 з державним реєстраційним номером НОМЕР_2 .
Враховуючи викладене,з метоюзабезпечення конфіскаціїмайна яквиду покарання,який судможе призначитипідозрюваному ОСОБА_5 за результатамирозгляду даногокримінального провадженняу суді,враховуючи обґрунтованістьоголошеної ОСОБА_5 підозри уданому кримінальномупровадженні,виникла необхідністьнакласти арештна вищевказане рухомета нерухомемайно,тому слідчий просить клопотання задовольнити та накласти запитуваний арешт.
Відповідно до ч.2 ст.172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт, майна яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
В судове засідання не з`явилися слідчий та прокурор, однак попередньо подали заяву про слухання клопотання у їхній відсутності, просили клопотання задовольнити в повному обсязі, а тому слідчий суддя приходить до висновку про розгляд клопотання на підставі наявних у ньому матеріалів із кримінального провадження.
Відповідно до положень, передбачених ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Дослідивши клопотання, долучені до нього матеріали із кримінального провадження, в їх сукупності, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Згідно з ст.ст. 131, 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно з ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Положеннями ч.2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з ч.5 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Згідно з ч.10 ст. 170 КПК арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
При цьому слідчий суддя зазначає про те, що на даному етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна, з метою забезпечення кримінального провадження, а слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких є арешт майна.
21.04.2023 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
Санкція ч.3 ст.368 КК України, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Таким чином,враховуючи характерта обставинирозслідуваного кримінальногоправопорушення,зважаючи нате,що стороноюкримінального провадження,на підставінаданих тадосліджених всудовому засіданніслідчим суддеюписьмових доказів,в томучислі інформацієюз Державногореєстру речовихправ нанерухоме майнота Реєструправ власностіна нерухомемайно,Державного реєструІпотек,Єдиного реєструзаборон відчуженняоб`єктівнерухомого майнащодо об`єктанерухомого майна,доведено наявністьпідстав длянакладення арештуна майно,а самена - житловий будинок загальною площею 141,7 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 ; земельну ділянку 0722155700:01:001:0756 площею 0, 1289 га. розташовану за адресою: АДРЕСА_1 з метою забезпечення конфіскації майна як можливого виду покарання та для запобігання її передачі або відчуження, тому клопотання в даній частині слід задовольнити та накласти арешт на вказане майно.
Щодо накладення арешту на транспортний засіб марки «Volkswagen Transporter», VIN: НОМЕР_1 з державним реєстраційним номером НОМЕР_2 , то в даній частині клопотання слід відмовити, оскільки згідно реєстраційної картки ТЗ наявної в матеріалах клопотання, підозрюваний ОСОБА_5 не є власником даного автомобіля, останній належить на праві приватної власності гр. ОСОБА_6 , який не є стороною кримінального провадження та останньому підозра у вчиненні кримінального правопорушення не пред`являлась, в зв`язку з чим клопотання у цій частині до задоволення не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.167; 170-173 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого слідчого Третього слідчого відділу (з дислокацією у м.Луцьку) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові ОСОБА_3 , про накладення арешту на тимчасово вилучене майно, задовольнити частково.
Накласти арешт у кримінальному провадженні, що внесено до ЄРДР за №42023030000000022від 06.03.2023за ознакамивчинення кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.3ст.368КК України на майно, а саме на:
- житловий будинок загальною площею 141,7 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 ;
- земельну ділянку 0722155700:01:001:0756 площею 0, 1289 га. розташовану за адресою: АДРЕСА_1 .
У задоволенні решти вимог клопотання - відмовити.
Відповідно до ч.1 ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Копію ухвали вручити учасникам судового провадження.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2023 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 110405561 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Камінська К. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні