Справа №487/8108/21
Провадження №2/487/417/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.03.2023 Заводський районний суд м. Миколаєва у складі головуючого судді Кузьменко В.В., за участю секретаря судових засідань Рафальської Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ім. Ольшанського про визнання права власності на нерухоме майно,
ВСТАНОВИВ:
16.11.2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ЛСББ вм Ольшанського, в якій просив визнати за позивачем право власності на квартиру АДРЕСА_1 , що складається з двох кімнат, жилою площею 26,4 кв. м., загальною площею 40,4 кв. м.
Мотивує, тим що він придбав в Житлово-будівельному кооперативі ім.Ольшанського квартиру АДРЕСА_2 шляхомсплати пайовоговнеску тапаєнакопичень.Рішенням Загальних зборів ЖБК ім. Ольшанського від 17.12,2006р., Протокол №1, ЖБК ім. Ольшанського реорганізовано в Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ім.Ольшанського.
Повну сплату пайового внеску та паєнакопичень в сумі 3794руб. було здійснено в 1988 році, і станом на 18.11.1988р. сплачено в повному обсязі, що підтверджується довідкою ОСББ ім.Ольшанського №16 від 05.07.2021р. Пайові внески були записані на ОСОБА_1 . На теперішній час Позивач залишається членом ОСББ ім. Ольшанського, про що свідчить довідка, зареєстрований та постійно проживає у спірній квартирі. Розпорядитися своїм житлом Позивач не може, оскільки відповідно до ЗУ «Про
державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» право власності на
нерухомість підлягає обов`язковій державній реєстрації, у зв`язку з чим і звернувся до суду.
Ухвалою судді від 22.11.2021 року відкрито провадження по справі та призначено до розгляду.
У судове засідання позивач надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просять їх задовольнити.
У судове засідання представник відповідача не з`явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав заґву про розгляд справи за його відсутності, позов визнає в повному обсязі.
Враховуючи, що всі особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з`явились, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що Рішенням Загальних зборів ЖБК ім. Ольшанського від 17.12.2006 р., Протокол №1, ЖБК ім. Ольшанського реорганізовано в Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ім.Ольшанського.
Повну сплату пайового внеску та паєнакопичень в сумі 3794 руб. було здійснено в 1988 році, і станом на 18.11.1988р. сплачено в повному обсязі, що підтверджується довідкою ОСББ ім. Ольшанського №16 від 05.07.2021р.
Крім того, вищезазначеною довідкою підтверджується, що ОСОБА_1 мешкає за адресою: АДРЕСА_3 з 04.02.1986 року.
Відповідно довідповіді КПММБТІ від14.08.2017року №2-3282та технічногопаспорту наквартиру АДРЕСА_1 ,квартира має 2 кімнати, житловою площею 26,4кв.м., загальною площею 40,4кв.м.
Відповідно до ст, 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.
За приписами ст. 321 ЦК України право власності є непорушним.
Згідно ст, 128 Цивільного кодексу України (в редакції 1963 року), право власності у
набувача майна за договором виникає з моменту передачі речі, якщо інше не передбачено законом або договором. Передачею визнається вручення речі набувачу.
За положеннями ст, 15 Закону України «Про власність», який діяв до вступу в законну силу Цивільного кодексу України в редакції 2003 року, передбачалось, що член житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу або товариства, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, дачу, гараж, іншу будівлю або приміщення, надані йому в користування, набуває права власності на це майно.
Відповідно до ч. 3 ст. 384 ЦПК України (в редакції від 2003 року), у разі викупу квартири член житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ч, 2 ст, 19-1 ЗУ «Про кооперацію», у разі викупу квартири, дачі, гаража, іншої будівлі, споруди або приміщення член житлово-будівельного, дачно-будівельного, гаражно- будівельного, житлового, дачного, гаражного кооперативу чи іншого відповідного кооперативу стає власником цього майна. Право власності на таке майно у члена кооперативу виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.
За ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (в редакції від 1 січня 2013 року), державна реєстрація прав є обов`язковою, права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону. виникають з моменту такої реєстрації.
Згідно з ч, 4 ст. 334 ЦК України, права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.
На підставі ст, 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Відповідно до ст, 19 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав та обтяжень здійснюється на підставі рішень судів, які набрали законної сили.
Виходячи з наведеного, дослідивши усі надані суду докази у їх сукупності, перевіривши відповідність позовних вимог законодавству України, суд дійшов висновку про можливість визнання за позивачем права власності на квартиру АДРЕСА_1 .
Керуючись ст. ст. 6, 7, 10, 12, 13, 81, 259, 263-265 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ім. Ольшанського про визнання права власності на нерухоме майно - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1 , що складається з двох кімнат, жилою площею 26,4 кв. м., загальною площею 40,4 кв.м.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.В.Кузьменко
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2023 |
Оприлюднено | 26.04.2023 |
Номер документу | 110414476 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Кузьменко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні