печерський районний суд міста києва
Справа № 757/10262/23-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 березня 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
підозрюваного ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 12022000000000299 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_6 звернувся до слідчого судді із клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 .
Обґрунтовуючи клопотання, прокурор зазначає, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022000000000299 від 14.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 201-2, ч. 2 ст. 321-1, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 321-1 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що розпорядженням Держлікслужби від 03.02.2022 № 934-001.3/002.0/17-22, винесеним за результатами розгляду звернення представника виробника Ф. Хоффман-Ля Рош Лтд (F. Hoffmann-La Roche Ltd, країна реєстрації - Швейцарська Конфедерація) - ТОВ «Рош Україна» (ЄДРПОУ № 36691549), на території України заборонено реалізацію, зберігання та застосування фальсифікованого лікарського засобу «Actemra 400mg/20 ml» серій В2101В32, В3035В19 з маркуванням турецькою мовою.
Також на підставі розпорядження Держлікслужби від 01.03.2023 № 1912-001.1/002.0/17-23, винесеного за результатами розгляду звернення представника виробника «Ф. Хоффман-Ля Рош Лтд» (F. Hoffmann-La Roche Ltd, країна реєстрації - Швейцарська Конфедерація) - ТОВ «Рош Україна» (ЄДРПОУ № 36691549), на території України заборонено реалізацію, зберігання та застосування фальсифікованого лікарського засобу «Actemra» 200mg/10 ml серії В3025В01 з маркуванням турецькою мовою.
Так, у невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, ОСОБА_7 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, вирішив утворити організовану групу - стійке об`єднання, протиправна діяльність якого мала бути направлена на вчинення кримінальних правопорушень, пов`язаних із придбанням, зберіганням, пересиланням з метою збуту та збутом завідомо фальсифікованих лікарських засобів за допомогою інформаційної системи - Інтернету, об`єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам.
ОСОБА_7 у період з 31.12.2016 по 04.03.2018, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, володіючи знаннями та навичками, необхідними для розробки та подальшого адміністрування вебсайтів у всесвітній мережі Інтернет, не маючи ліцензії для здійснення роздрібної торгівлі лікарськими засобами на території України, діючи всупереч положенням ст. 19 Закон України від 04.04.1996 № 123/96-ВР, розробив під виглядом онлайн-аптек два вебсайти та зареєстрував їх у мережі Інтернет під доменними іменами « ІНФОРМАЦІЯ_2 » і « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які є співзвучними із доменними іменами відомих вебсайтів « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що надають послуги з пошуку лікарських засобів та порівняння їх цін в аптеках на території України, задля привертання уваги потенційних покупців.
ОСОБА_7 розмістив файли вказаних сайтів на сервері хостингової служби « ІНФОРМАЦІЯ_6 », де функціонує програмне забезпечення, необхідне для обробки запитів користувачів мережі Інтернет стосовно доступу до цих файлів (вебсервер), використавши при цьому попередньо зареєстрований на його особисту скриньку електронної пошти « ІНФОРМАЦІЯ_7 » акаунт користувача на зазначеному хостинговому ресурсі, зробивши згадані вебсайти загальнодоступними в мережі Інтернет.
Після того, у невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, ОСОБА_7 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, виклав у відповідних розділах вебсайтів « ІНФОРМАЦІЯ_2 » і «ІНФОРМАЦІЯ_3» відомості щодо способів замовлення, оплати та доставки лікарських засобів, зазначивши абонентські номери засобів зв`язку та посилання на контактні чати в системах обміну миттєвими повідомленнями - месенджерах «Viber» і «Telegram», а також відомості щодо наявного асортименту лікарських засобів та їх цін, розмістивши при цьому завідомо неправдиву інформацію щодо їх нібито оригінальності з метою введення осіб, які зацікавлені у придбанні відповідних медичних препаратів, в оману.
ОСОБА_7 , усвідомлюючи, що одноособово не зможе реалізовувати свій злочинний умисел, визначив мінімально необхідну кількість учасників групи - 4 особи та розробив єдиний план, який передбачав розподіл функцій кожного з учасників групи.
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_7 у невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, але не пізніше квітня 2022 року, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, з метою забезпечення діяльності організованої групи залучив до її складу своїх знайомих ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 .
Згідно з розробленим планом ОСОБА_7 взяв на себе роль організатора злочинів, а ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 доручив ролі співвиконавців вчинення кримінальних правопорушень.
Прагнучи тісно поєднати зусилля членів організованої групи, направлені на досягнення протиправного результату, шляхом реалізації єдиного та відомого всім плану злочинної діяльності, ОСОБА_7 , діючи як організатор, розподілив обов`язки учасників організованої групи наступним чином.
ОСОБА_5 , діючи як учасник та виконавець організованої групи: виконував вказівки ОСОБА_7 , спрямовані на реалізацію розробленого плану скоєння кримінальних правопорушень; особисто та за допомогою інших учасників організованої групи здійснював закупівлю завідомо фальсифікованих лікарських засобів; особисто та за допомогою інших учасників організованої групи підшукував місця, де учасники організованої групи зберігали завідомо фальсифіковані лікарські засоби; забезпечував зберігання завідомо фальсифікованих лікарських засобів; особисто проводив консультування, прийом, оформлення та супровід замовлень завідомо фальсифікованих лікарських засобів від введених в оману клієнтів вебсайту « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; надавав вказівки ОСОБА_9 щодо здійснення кур`єрської доставки по м. Києву, а також з приводу відправлення за допомогою служби доставки ТОВ «Нова пошта» замовлень у вигляді завідомо фальсифікованих лікарських засобів, здійснених клієнтами на вебсайті «ІНФОРМАЦІЯ_3»; вів облік завідомо фальсифікованих лікарських засобів та отриманих від їх реалізації доходів на вебсайті « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Також учасниками організованої групи для отримання замовлень від покупців використовувались абонентські номери операторів мобільного зв`язку: № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 , відомості про які були розміщені у відповідному розділі вебсайту «ІНФОРМАЦІЯ_3», а також абонентські номери операторів мобільного зв`язку: № НОМЕР_3 та № НОМЕР_4 , відомості про які були розміщені у відповідному розділі вебсайту «ІНФОРМАЦІЯ_2».
Серед іншого, учасниками організованої групи між собою було заздалегідь обумовлено, що з метою приховання та конспірації злочинної діяльності, під час оформлення посилок до клієнтів із завідомо фальсифікованими лікарськими засобами у відділеннях поштової служби ТОВ «Нова пошта», серед анкетних даних відправника необхідно зазначати відомості близьких родичів, необізнаних про використання власних даних у протиправних цілях, та належні останнім абонентські номери операторів мобільного зв`язку.
Таким чином, ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, всупереч вимогам Закону України «Про лікарські засоби», Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 929, не будучи зареєстрованими суб`єктами господарської діяльності та не маючи ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, зорганізувались в стійку організовану групу для спільної злочинної діяльності задля виконання відведеної кожному з них ролі.
Реалізуючи спільний злочинний умисел, у невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, але не пізніше 16.11.2022, ОСОБА_5 і ОСОБА_9 , входячи до складу створеної та очолюваної ОСОБА_7 організованої групи, діючи при безпосередній координації останнього, з метою реалізації єдиного злочинного плану, згідно розподілених ролей, умисно, керуючись корисливим мотивом, реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на придбання, зберігання, пересилання з метою збуту та подальший збут завідомо фальсифікованого лікарського засобу, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у невстановленої досудовим розслідуванням особи з метою збуту придбали завідомо фальсифікований лікарський засіб у формі рідини, розфасованої до флакону у вторинному упакуванні, який відповідає оригінальному зразку, проте містить маркування на турецькій мові, а саме: лікарський засіб із торгівельною назвою «Актемра», зареєстрований в Державному реєстрі лікарських засобів з реєстраційним посвідченням UA/13909/01/01, виданим на підставі наказу МОЗ України від 25.02.2023 № 387 з необмеженим терміном дії з 22.07.2019, виробника Ф. Хоффман-Ля Рош Лтд, лікарська форма - концентрат для розчину для інфузій у флаконі номінальним об`ємом 10 мл у картонній коробці, який містить 200 мг/10 мл тоцилізумабу, серії В3025В01 (на підставі розпорядження Держлікслужби від 01.03.2023 № 1912-001.1/002.0/17-23 на території України заборонено реалізацію, зберігання та застосування цього фальсифікованого лікарського засобу).
ОСОБА_5 і ОСОБА_9 , входячи до складу створеної та очолюваної ОСОБА_7 організованої групи, розпочали зберігати вказаний завідомо фальсифікований лікарський засіб з метою збуту у невстановленому досудовим розслідуванням місці.
В подальшому, з метою введення потенційних клієнтів в оману та приховання свого злочинного умислу, у невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, як її організатор, відповідно до розробленого плану та відведеної йому ролі, усвідомлюючи протиправність своїх дій, розмістив у відповідних розділах вебсайтів «ІНФОРМАЦІЯ_2» і «ІНФОРМАЦІЯ_3» інформацію щодо наявності серед асортименту товарів лікарського засобу «Актемра» 200 мг/10 мл, його ціни, яка є нижчою, ніж задекларована представником виробника оптово-відпускна ціна на території України, а також відомості стосовно їх нібито оригінальності, достовірно усвідомлюючи, що вони не відповідають дійсності.
Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, 16.11.2022, приблизно о 15 год. 08 хв., ОСОБА_5 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи з відома інших учасників організованої групи та відповідно до відведеної йому ролі співвиконавця згідно розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, прийняв на абонентський номер оператора мобільного зв`язку № НОМЕР_1 , відомості про який розміщено у розділі із контактними даними на вебсайті «ІНФОРМАЦІЯ_3», телефонний дзвінок від ОСОБА_10 та під час розмови з останнім, оформив від того замовлення з приводу придбання упаковки лікарського засобу «Актемра» 200 мг/10 мл.
Отримавши відомості про анкетні дані отримувача, його контактний номер телефону та адресу відділення ТОВ «Нова пошта», куди буде здійснено відправлення замовлення, ОСОБА_5 , діючи згідно розробленого ОСОБА_7 плану, надав вказівку ОСОБА_9 щодо отримання ним у місці зберігання завідомо фальсифікованого лікарського засобу «Актемра» 200 мг/10 мл серії В3025В01 з маркуванням турецькою мовою з метою подальшого його пересилання з метою збуту ОСОБА_10
16.11.2022 приблизно о 16 год. 18 хв. ОСОБА_9 , діючи за вказівкою ОСОБА_5 , притримуючись єдиного злочинного плану, який був розроблений ОСОБА_7 , з метою збуту зберігаючи при собі згаданий завідомо фальсифікований лікарський засіб, раніше отриманий ним у невстановленому досудовим розслідуванням місці, прибув до відділення №7 служби поштового зв`язку ТОВ «Нова пошта», розташованого за адресою: Київська обл., Бучанський р-н, с. Софіївська Борщагівка, вул. Академіка Шалімова, 67-В, де, будучи обізнаним про заборону здійснення відповідних операцій з фальсифікованими лікарськими засобами, з метою збуту переслав на ім`я ОСОБА_10 до попередньо обумовленого відділення № 1 ТОВ «Нова пошта», що за адресою: м. Київ, вул. Пирогівський шлях, 135, використовуючи послугу доставки з післяплатою грошового платежу на суму 7500 грн., посилку за товарно-транспортною накладною № 20 4506 1885 9980, всередину якої помістив упаковку завідомо фальсифікованого лікарського засобу «Актемра» 200 мг/10 мл з маркуванням на турецькій мові серії В3025В01.
ОСОБА_9 , діючи згідно розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, з метою конспірації злочинної діяльності при оформленні відправлення вказав анкетні дані ОСОБА_11 та контактний номер телефону № НОМЕР_5 , який йому не належить.
З метою доведення спільного злочинного умислу до кінця, 19.11.2022 приблизно о 12 год. 41 хв. ОСОБА_9 , діючи за вказівкою ОСОБА_5 у складі організованої групи, перебуваючи у приміщенні відділення №7 служби поштового зв`язку ТОВ «Нова пошта», розташованого за адресою: Київська обл., Бучанський р-н, с. Софіїівська Борщагівка, вул. Академіка Шалімова, 67-В, отримав грошові кошти у сумі 7500 грн., надіслані ОСОБА_10 в якості оплати за збут наведеного завідомо фальсифікованого лікарського засобу, попередньо одержаного останнім у відділенні №1 ТОВ «Нова пошта», що за адресою: м. Київ, вул. Пирогівський шлях, 135.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи співвиконавцем організованої групи, вчинив придбання, зберігання, пересилання з метою збуту та збут завідомо фальсифікованого лікарського засобу за допомогою інформаційної системи - Інтернету.
15.03.2023 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 321-1 КК України.
Обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_5 у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, містяться в матеріалах кримінального провадження.
Метою застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення та продовжити кримінальне правопорушення у якому підозрюється.
Так, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, пов`язаного з фальсифікацією лікарських засобів, що несе небезпеку для життя та здоров`я громадян України, збитки легальним виробникам фармацевтичної продукції та державному бюджету України внаслідок несплати відповідних податків та зборів, а тому, усвідомлюючи тяжкість та реальність покарання, в разі застосування більш м`якого запобіжного заходу останній буде переховуватися від органів досудового розслідування з метою уникнення покарання.
Також прокурор зазначає, що ОСОБА_5 , перебуваючи на волі, може знищити чи спотворити будь-яку із речей та документів, оскільки кримінальне правопорушення вчинялось з використанням мережі Інтернет, доступ до якої можливий лише за допомогою комп`ютерних терміналів або цифрових пристроїв, які містять певне програмне забезпечення, налаштування чи авторизацію, часто з використанням нестандартних комунікаційних протоколів та портів. ОСОБА_5 при можливості доступу до мережі Інтернет та веббраузерів може віддалено знищити інформацію, яка ще не досліджена слідством.
Крім того, ОСОБА_5 з метою уникнення кримінальної відповідальності може впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні шляхом погроз, вмовлянь з метою зміни показань.
Наявність в провадженні ризику, передбаченого п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчий обґрунтовує тим, що підозрюваний може зловживати своїми процесуальними правами.
Крім того, слідчий вказує про наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України - вчинити інше кримінальне правопорушення та продовжити кримінальне правопорушення у якому підозрюється, посилаючись на те, що ОСОБА_5 протягом тривалого часу здійснював придбання, зберігання, пересилання з метою збуту та збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів.
З урахуванням викладеного, слідчий вважав необхідним застосувати до ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та визначити розмір застави в сумі 214 720 грн.
В судовому засіданні прокурор клопотання повністю підтримав, посилаючись на викладені в ньому доводи, просив задовольнити.
Захисник клопотання слідчого вважав необґрунтованим. Зазначив, що слідчим не доведено, що без застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу, останній не буде виконувати покладені на нього процесуальні обов`язки. ОСОБА_5 з часу повідомлення йому про підозру та по дату розгляду клопотання не вчиняв будь - яких дій направлених на переховування від слідства, знищення речей та документів, що мають значення для органу досудового розслідування або здійснення впливу на свідків. ОСОБА_5 має постійне місце проживання, одружений. Також зазначив, що в межах іншого кримінального провадження, відомості про яке внесені за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 321-1 КК України, досудове розслідування в якому здійснюється слідчими Солом`янського управління поліції у м. Києві, у ОСОБА_5 проводився обшук та були вилучені грошові кошти та комп`ютерна техніка, проте про підозру ОСОБА_5 не повідомлялось та, на думку захисника, строки досудового розслідування у тому провадженні вже сплили. Просив застосувати до ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний період доби, а у разі прийняття рішення про тримання під вартою, визначити розмір застави в мінімальних межах п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України.
Підозрюваний ОСОБА_5 зазначив, що не був обізнаний, що лікарські засоби є фальсифікованими.
На запитання слідчого судді, чи не виникло сумнівів, що лікарськи засоби можуть бути підробленими, після проведення обшуку у ОСОБА_5 у 2021 році слідчими Солом`янського управління поліції у м. Києві в ході розслідування кримінального провадження за аналогічними обставинами, підозрюваний зазначив, що таких сумнівів у нього не виникло.
Вислухавши позиції сторін, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя надходить наступних висновків.
ОСОБА_5 є підозрюваним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 321-1 КК України, згідно повідомлення про підозру від 15.03.2023 /т. 2 а. м. 154-165/.
Перевіряючи обґрунтованість підозри, слідчий суддя виходить з практики Європейського суду з прав людини та вважає, що дані, які вказують на обґрунтовану підозру та навіть в сторонньої людини не можуть викликати розумних сумнівів щодо можливого вчинення підозрюваним ОСОБА_5 інкримінованого йому кримінального правопорушення, містяться в їх сукупності в матеріалах, здобутих в ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, а саме: протоколі за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - контролю за вчиненням злочину від 21.11.2022 відносно ОСОБА_5 /т. 1 а.м. 35-43/; протоколі за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - огляду та виїмки кореспонденції від 17.11.2022 відносно ОСОБА_11 /т. 1 а.м. 44-47/; протоколі допиту свідка ОСОБА_10 від 21.11.2022 /т. 1 а.м. 48-51/; протоколі огляду від 21.11.2022 /т. 1 а.м. 52-57/; висновку судово-технічної експертизи документів № 2014/2015/23-33 від 03.02.2023 /т. 1 а.м. 68-90/; протоколі тимчасового доступу до документів від 12.12.2022 /т. 1 а.м. 58-61/; протоколі огляду носія з документами в електронній формі, отриманими під час проведення тимчасового доступу до документів у ТОВ «Нова пошта» від 16.02.2023 /т. 1 а.м. 62-67/; відповідях на запит з ТОВ «РОШ Україна» від 03.01.2023 та 16.01.2023, якими надано оригінальні зразки упакувань лікарських засобів «Актемра» 400 мг/20 мл серії В3035В19 та «Актемра» 200 мг/10 мл серії В3025В01 із маркуванням на турецькій мові /т. 1 а. м. 158-159/; відповіді на запит з ТОВ «РОШ Україна» від 23.02.2023, відповідно до якої надано інформацію про те, що протягом останніх 8 років виробник не продає та не ввозить для продажу на території України лікарський засіб «Актемра» 400 мг/20 мл», а також інформацію про задекларовані виробником оптово-відпускні ціни на лікарський засіб «Актемра» 200 мг/10 мл на території України /т. 1 а.. м. 160-175/; протоколі огляду електронних сторінок вебсайту «https://whoxy.com» від 01.02.2023 /т. 1 а. м. 176-182/; протоколі огляду електронних сторінок вебсайту «ІНФОРМАЦІЯ_3» від 31.01.2023 /т. 1 а.м. 183-187/; протоколі огляду вебсайту від 30.01.2023 «ІНФОРМАЦІЯ_2» /т. 1 а. м. 188-191/; протоколі за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 30.12.2022 /т. 2 а. м. 9-33/; протоколі проведення магнітного огляду носія інформації від 13.02.2023 /т. 2 а.м. 34-85/; протоколі за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж відносно ОСОБА_5 від 30.12.2022 /т. 2 а.м. 95-96/; протоколі проведення магнітного огляду носія інформації від 13.02.2023 /т. 2 а.м. 97-144//; протоколі за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 02.02.2023 /т. 2 а. м. 145-150/.
Також слідчий суддя вважає доведеними в ході розгляду клопотання наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, зокрема, з урахуванням інкримінування вчинення кримінального правопорушення у співучасті із іншими особами, тривалості протиправної діяльності, ОСОБА_5 може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, втому числі за допомогою інших осіб, яким відомі інші місця зберігання фальсифікованих лікарських засобів чи чорнової бухгалтерії, або ж за віддалено, через мережу Інтернет. Також у разі застосування більш м`якого запобіжного заходу ОСОБА_5 безпосередньо чи за участю співучасників може незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні з метою уникнення відповідальності за інкримінований йому злочин, з урахуванням того, що суд має право обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання, або отриманих у порядку, передбаченому ст. 225 КПК України, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, зокрема шляхом погодження показань із іншими особами, враховуючи інкримінування вчинення злочину у складі організованої групи. Також прокурором доведено наявність в провадженні ризику, що підозрюваний може продовжити кримінальне правопорушення у якому підозрюється, з огляду на тривалість інкримінованої протиправної діяльності, що продовжувалась навіть після проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 і в іншому кримінальному провадженні, що здійснювалось за аналогічною кваліфікацією.
Слідчий суддя враховує практику Європейського суду з прав людини, яка свідчить про те, що рішення суду повинно забезпечити не тільки права підозрюваного, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів, що вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства, та вважає, що клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підлягає задоволенню, оскільки у зв`язку із встановленням обґрунтованої підозри, доведеністю існування передбачених ст. 177 КПК України ризиків, особи підозрюваного, суспільної небезпечності інкримінованого ОСОБА_5 діяння, що посягає на здоров`я невизначеного кола осіб, контроль за поведінкою підозрюваного шляхом застосування більш м`якого запобіжного заходу є неможливим.
На виконання ч. 3 ст. 183 КПК України слідчий суддя вважає необхідним визначити розмір застави як альтернативного запобіжного заходу.
Відповідно до ч. 4 ст. 182 КПК України розмір застави визначається з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України, розмір застави щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину, визначається у межах від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи конкретні обставини та тяжкість правопорушення, у якому підозрюється ОСОБА_5 , дані про його особу, майновий та сімейний стан підозрюваного, вважаю із врахуванням принципів розумності і співмірності необхідним визначити розмір застави в межах, визначених п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України - в розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що відповідно становить 214 720 грн., у разі внесення якої він підлягає звільненню з-під варти, оскільки на підставі досліджених матеріалів вважаю, що внесення застави саме в такому розмірі може гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків.
У разі звільнення з-під варти внаслідок внесення застави, для запобігання ризиків, визначених ст. 177 КПК України, та відповідно до частин 4, 5 ст. 194 КПК України, слід покласти на підозрюваного ОСОБА_5 обов`язки: прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду за кожним викликом, вимогою та визначеною періодичністю; не відлучатися із населеного пункту, в якому проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками, підозрюваними у кримінальному провадженні; здати на зберігання слідчому у кримінальному провадженні свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Керуючись ст. 29 Конституції України, ст.ст. 177, 178, 180, 182, 183, 184, 199, 309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Строк тримання під вартою обраховувати з 17.03.2023 та до 15.05.2023.
Одночасно визначити альтернативний запобіжний захід - заставу для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, визначених КПК України, - у розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що відповідно становить 214 720 (двісті чотирнадцять тисяч сімсот двадцять) грн., у разі внесення якої він підлягає звільненню з-під варти.
Сума застави у національній грошовій одиниці може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем). Заставодавцем не може бути юридична особа державної або комунальної власності або така, що фінансується з місцевого, державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, або у статутному капіталі якої є частка державної, комунальної власності, або яка належить суб`єкту господарювання, що є у державній або комунальній власності.
Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент з дня обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою внести заставу у визначеному розмірі на відповідний рахунок суду та надати документ, що це підтверджує, слідчому, який здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні.
Отримувач ТУ ДСАУ в м. Києві
ЄДРПОУ банку: 26268059;
МФО 820172;
Банк одержувача: Державна казначейська служба України м. Києва.
р/р UA128201720355259002001012089.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 у разі його звільнення з-під варти внаслідок внесення застави обов`язки:
- прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду за кожним викликом, вимогою та визначеною періодичністю;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідками, підозрюваними у кримінальному провадженні;
- здати на зберігання слідчому у кримінальному провадженні свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Строк дії ухвали слідчого судді та термін дії покладених на ОСОБА_5 обов`язків визначити до 15 травня 2023 року.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Контроль за виконанням ухвали слідчого судді покласти на слідчого та прокурора у кримінальному провадженні.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції, набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2023 |
Оприлюднено | 26.04.2023 |
Номер документу | 110421620 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Шапутько С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні