Ухвала
від 24.04.2023 по справі 584/148/20
ПУТИВЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 584/148/20

Провадження № 2/584/8/23

УХВАЛА

24.04.2023 Путивльський районний суд Сумської області

у складі: головуючого судді Данік Я.І.,

за участі: секретаря Худайкулової О.М.,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні позовноїзаяви Сільськогосподарськогоспоживчого кооперативу«Ярославна» до ОСОБА_1 , Фермерського господарства «Троценко» про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки,

встановив:

4 лютого 2020 року ССК «Ярославна» звернулося до суду з позовом до відповідачів, в якому просить визнати недійсним договір оренди землі від 20 грудня 2007 року та додаткову угоду від 20 вересня 2012 року до нього, укладені між ОСОБА_2 та ФГ «Троценко», обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 8 січня 2008 року між ССК «Ярославна» та ОСОБА_2 укладено договір оренди земельної ділянки площею 1,4820 га, кадастровий номер 5923886300:05:001:0633, зареєструвати який у позивача немає можливості через те, що між відповідачами, в порушення вимого чинного законодавства, 20 грудня 2007 року було укладено договір оренди вищевказаної земельної ділянки, який в подальшому було зареєстровано.

Ухвалою Путивльського районного суду Сумської області від 4 лютого 2021 року замінено у цивільній справі за позовом ССК «Ярославна»до ОСОБА_2 ,ФГ«Троценко» провизнання недійснимдоговору орендиземельної ділянки, відповідача ОСОБА_2 , на належного ОСОБА_1

26 листопада 2021 року ухвалою Путивльського районного суду Сумської області закрито підготовче провадження у справі та призначено її до судового розгляду по суті в загальному позовному провадженні.

24 квітня 2023 року представником відповідача ФГ «Троценко» - адвокатом Сенченком А.В. подано зустрічний позов доССК «Ярославна» та ОСОБА_1 про визнання недійсним договору оренди землі від 14 березня 2008 року, укладений між ССК «Ярославна» та ОСОБА_2 , правонаступником якого є ОСОБА_1 , який зареєстрований ДЗК м.Путивль 9 січня 2008 року, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що як встановлено в ході розгляду справи ОСОБА_2 був інвалідом з дитинства, не розумів значення своїх дій та не міг керувати ними, тобто договір від 14 березня 2008 року не відповідав його волевиявленню.

Виходячи з приписів статей55,129 Конституції України, застосування та користування правами на судовий захист здійснюється у випадках та в порядку, встановлених законом.

Тобто, реалізація конституційного права, зокрема, на судовий захист ставиться у залежність від положень процесуального закону, у цьому випадку нормЦПК України.

Право на пред`явлення зустрічної позовної заяви не є абсолютним; подаючи зустрічну позовну заяву, заявник повинен дотримуватись вимогЦПК Українищодо її подання.

Відповідно до ч.ч.1,2,4ст.12 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч.1ст.49 ЦПК Українисторони користуються рівними процесуальними правами.

Строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом (ст.120 ЦПК України).

Згідно з ч.ч.1,2ст.193 ЦПК Українивідповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.

Зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 цьогоКодексу.

До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положенняст.185 цього Кодексу.

Зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог ч.ч.1,2 ст.193 цього Кодексу, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи (ст.194 ЦПК України).

Отже, зустрічна позовна заява, подана до суду поза межами строку для подання відзиву, підлягає поверненню судом заявнику.

Відповідно до ч.7ст.178 ЦПК Українивідзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок (ст.123 ЦПК України).

Згідно з п.6 ч.1ст.43 ЦПК Україниучасники справи мають право виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.

Перебіг строку, закінчення якого пов`язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події (ч.4ст.124 ЦПК України).

У постанові Верховного Судув складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 18 вересня 2019 року в справі № 910/16837/18зроблено висновок про те, що відлік строку на подання відзиву на позовну заяву та, відповідно, подання зустрічної позовної заяви пов`язується з постановленням ухвали про відкриття провадження в справі.

Враховуючи те, що представником відповідачаФГ «Троценко»-адвокатом СенченкомА.В. пропущено строк на звернення до суду з зустрічною позовною заявою, клопотання про продовження строку на подання зустрічного позову не заявлено, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення зустрічної позовної заяви.

Керуючисьст.193, 194 ЦПК України, суд

ухвалив:

Зустрічну позовну заяву Фермерського господарства «Троценко» до Сільськогосподарського споживчогокооперативу «Ярославна», ОСОБА_1 , про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки повернути позивачу.

Роз`яснити представнику Фермерського господарства «Троценко» що він не позбавлений права звернутися до суду з указаним позовом в загальному порядку.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду через Путивльський районний суд шляхом подачі протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Я.І.Данік

СудПутивльський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення24.04.2023
Оприлюднено27.04.2023
Номер документу110422811
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —584/148/20

Ухвала від 27.06.2023

Цивільне

Путивльський районний суд Сумської області

Данік Я. І.

Ухвала від 24.04.2023

Цивільне

Путивльський районний суд Сумської області

Данік Я. І.

Ухвала від 26.11.2021

Цивільне

Путивльський районний суд Сумської області

Данік Я. І.

Ухвала від 24.09.2021

Цивільне

Путивльський районний суд Сумської області

Данік Я. І.

Ухвала від 24.09.2021

Цивільне

Путивльський районний суд Сумської області

Данік Я. І.

Ухвала від 02.09.2021

Цивільне

Путивльський районний суд Сумської області

Данік Я. І.

Ухвала від 21.04.2021

Цивільне

Путивльський районний суд Сумської області

Данік Я. І.

Ухвала від 04.02.2021

Цивільне

Путивльський районний суд Сумської області

Данік Я. І.

Ухвала від 04.02.2021

Цивільне

Путивльський районний суд Сумської області

Данік Я. І.

Ухвала від 08.04.2020

Цивільне

Путивльський районний суд Сумської області

Данік Я. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні