ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
19.04.2023 Справа № 917/1735/21
Суддя Господарського суду Полтавської області Іванко Л.А., розглянувши матеріали справи
до боржника Приватного підприємства "НАГОДА+", 36008, м. Полтава, вул.Європейська, 146А, ідент. код 40174389
про відкриття провадження у справі про банкрутство
встановив:
В провадженні Господарського суду Полтавської області знаходиться справа про банкрутство ПП "Нагода+".
Постановою господарського суду від 30.06.2022 ПП "Нагода+" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором Приватного підприємства "Нагода+" призначено арбітражного керуючого Косякевича Сергія Олексійовича (свідоцтво № 40 від 31.01.2013, 04211, м.Київ, а/с 5).
20.03.2023 ліквідатор ПП "Нагода+" звернувся до суду з клопотанням (вх.№ 3435) про витребування доказів. Обгрунтовуючи заявлене до суду клопотання ліквідатор посилається на те, що зазначені докази є необхідними для повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, що може вплинути на проведення розрахунків з кредиторами. При цьому ліквідатор зазначив про неможливість отримати докази самостійно.
Статтею 12 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що арбітражний керуючий має право запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади і органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за ї згодою; отримувати інформацію з державних реєстрів, здійснювати інші повноваження.
Статтею 61 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що ліквідатор з дня свого призначення в тому числі, виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості.
Відповідно до ст. 169 ГПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Так, згідно ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно зі ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Наразі, судом також враховано, що за приписами ч.4 ст.74 ГПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Розглянувши заявлене ліквідатором клопотання та, встановивши відповідність його вимогам чинного законодавства, суд вважає його обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню. Отже, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, суд вважає за необхідне витребувати зазначені в клопотанні докази.
Разом з тим, суд звертає увагу, що відповідно до ч.ч. 8, 9 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 81, 232-235, ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ліквідатора про витребування доказів задовольнити.
2. Витребувати в Товариства з обмеженою відповідальністю "Голд Грейн Плюс" (ЄДРПОУ 40076358, м.Київ, вул.Металістів, 7) належним чином завідчені копії договорів, на підставі яких надавалась та отримувалась фінансова допомога, в тому числі, договори № 1/19 від 16.01.2019, № 1 від 01.10.2017, № 78/17 від 28.12.2017.
В разі неможливості подання доказів чи їх відсутності - письмово повідомити про це суд.
3. Копію ухвали надіслати учасникам справи в порядку, встановленому статтею 242 Господарського процесуального кодексу України.
4. Повідомити учасників справи про те, що вони можуть отримати інформацію у справі, що розглядається, на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: pl.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення (у разі неявки всіх учасників справи - з моменту її підписання суддею (суддями) та не підлягає оскарженню (статті 235, 255 Господарського процесуального кодексу України).
Суддя Іванко Л.А.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2023 |
Оприлюднено | 27.04.2023 |
Номер документу | 110427257 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні