Ухвала
від 20.04.2023 по справі 760/7677/23
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №760/7677/23

1-кс/760/3552/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 квітня 2023 року м. Київ

Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі детектива ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022110000000152 від 08 липня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 204 Кримінального кодексу України,

В С Т А Н О В И В:

До Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна.

Клопотання обґрунтовується тим, що Підрозділом детективів Територіального управління БЕБ у місті Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42022110000000152 від 08 липня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України.

Київською обласною прокуратурою 08 липня 2022 року на підставі повідомлення Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України від 20 червня 2022 року № 5/6/4/2-8187 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022110000000152.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження ряд громадян на території міста Києва та Київській області здійснюють незаконне зберігання, переміщення та збут підакцизних тютюнових виробів тютюнових сумішей для кальяну.

Зокрема, до вказаної протиправної діяльності причетні службові особи інтернет-магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ФОП ОСОБА_5 та особи інтернет-ресурсу в соціальний мережі Instagram під назвою: « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ФОП ОСОБА_6 .

Так, вказані особи всупереч повного ембарго щодо імпорту всіх товарів відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 426 від 09 квітня 2022 року, використовуючи інтернет-ресурси та торгівельні магазини на території міста Києва та Київській області здійснюють оптову торгівлю тютюновими виробами без марок акцизного податку, які потрапляють до України контрабандним шляхом.

Так, 28 лютого 2023 року було здійснено виїзд за фактичною адресою підприємницької діяльності «KalyanTOP», а саме: АДРЕСА_1 , під час якого встановлено факт зберігання та збуту підакцизних товарів, зокрема здійснено придбання у менеджера «KalyanTOP» ОСОБА_5 , сумішей для кальяну марки JIBIAR Premium Hookah Tabacco (50g) та DEAD HORSE (50g) на загальну суму 420, 00 гр. без відповідних акцизних податкових марок групи товарів.

Крім цього, 01 березня 2023 року було здійснено виїзд за фактичними адресами підприємницької діяльності «shishka.store.ua.2.0», а саме: АДРЕСА_2 , під час якого встановлено факт зберігання та збуту підакцизних товарів, зокрема здійснено придбання у менеджера «shishka.store.ua.2.0», суміш для кальяну марки Buta (50 g) на загальну суму 80,00 гр. без відповідних акцизних податкових марок групи та за адресою: Київська область, місто Ірпінь, вулиця Чехова, 1В, під час якого встановлено факт зберігання та збуту підакцизних товарів, зокрема здійснено придбання у менеджера «shishka.store.ua.2.0», суміш для кальяну марки Jibiar Premium Hookah Tobacco (50 g) та «Dead Horse» на загальну суму 310, 00 гр. без відповідних акцизних податкових марок групи товарів.

До торгівельних марок імпортної продукції «тютюн для кальяну», які представлені в інтернет магазинах та були незаконно ввезені на митну територію України належать: ТМ «Arawak» (виробник Домінікана), TM «Asti» (виробник Німеччина, рф), ТМ «Buta» (виробництво Йорданії), ТМ «Chaos» (виробник Німеччина), TM «Molfar» (виробник Україна), ТМ «Glitch» (виробник Україна), ТМ «Revoshi» (виробник Туреччина), ТМ «Absolem» (виробник Україна), ТМ «Banshee» (виробник Україна), TM «Daim» (виробник Туреччина, продукція, окрім фасування вагою 100 грам), ТМ «Drugoy» (виробник рф), ТМ «Duft» (виробник рф), ТМ «Fasil» (виробник Туреччина), ТМ «Nakhla» (виробник Єгипет), ТМ «Dead Horse» (виробник Україна), ТМ «Naul» (виробник Німеччина), ТМ «Sarbetli» (виробник Туреччина), ТМ «Sultan» (виробник Йорданія), ТМ «Северный» (виробник рф), ТМ «Afzal» (виробник Індія), ТМ «Spirit» (виробник Україна), ТМ «420Hookah» (виробник Україна), ТМ «Cults» (виробник Німеччина), ТМ «Unity» (виробник Україна), ТМ «Amy» (виробник Німеччина), ТМ «Balli» (виробник Туреччина), ТМ «Dobacco mini» (виробник рф), ТМ «М-18» (виробник рф), ТМ «Mazaya» (виробництво ОАЕ), ТМ «Social smoke tobacco» (виробник США), ТМ «Jibiar» (виробник Туреччина), ТМ «Milano» (виробник Німеччина), ТМ «Starbuzz» (виробник США), ТМ «Banger» (виробник рф), ТМ «Smoke Angels» (виробник рф), ТМ «Virginia» (виробник рф), ТМ «Start now» (виробник Йорданія), ТМ «Al-waha» (виробник Йорданія), ТМ «Alnuma» (виробник ОАЕ), ТМ «Aqua mentha» (виробник Туреччина), ТМ «Azure» (виробник США), ТМ «Gixom» (виробник Туреччина), ТМ «Al shaha» (виробник Туреччина), ТМ «CULTt» (виробник Німеччина), ТМ «Endorphin» (виробник рф), ТМ «Monster tobacco» (виробник рф), ТМ «Satуr» (виробник рф), ТМ «Taori»(виробник Індонезія), ТМ «True passion» (виробник Німеччина), ТМ «White angle» (виробник Туреччина), ТМ «Chaba» (виробник рф), ТМ «Chabacco» (виробник рф).

Згідно наявних даних, середній термін придатності продукції «тютюн для кальяну» складає 2-3 роки з дати його виробництва.

Встановлено, що вищевказані інтернет магазини здійснюють зберігання та реалізацію підакцизних тютюнових та інших нікотиновмістних виробів без відповідних, встановлених законодавством України, ліцензій.

Крім того, більшість тютюнової продукції, реалізовуються без нанесення марок акцизного податку України.

Отже, вказана контрафактна тютюнова продукція та нікотиновмістні вироби можуть містити потенційно небезпечні (отруйні) речовини (хімічні речовини, ароматизатори, концерогени, консерванти, нітрозаміни тютюнового диму), вживання яких може призвести до негативних наслідків для життя та здоров`я людей. Таким чином, вказаний товар відповідно до положень абзацу 42 частини 2 статті 8 Закону України «Про основи національної безпеки України», у разі його виходу у вільний обіг, може завдати шкоду здоров`ю населення.

У подальшому, реалізовуючи ухвалу слідчої судді Солом`янського районного суду м. Києа від 16 березня 2023 року в справі № 760/5703/23, детективом підрозділу детективів ТУ БЕБ у м. Києві та Київській області ОСОБА_7 , 04 квітня 2023 року в присутності двох понятих, проведено обшук приміщення за адресою: АДРЕСА_2 , підвального приміщення на першому поверсі, які використовуються причетними до вчинення кримінального правопорушення особами, в тому числі службовими особами інтернет магазину: shishka.store.ua.2.0.», у ході якого було виявлено та в подальшому вилучено тютюнові вироби без марок акцизного податку, а саме:

1. Упаковка з табаком для кальяну марки «DAIM» ємкістю 50 г в кількості 32 упаковки;

2. Упаковка з табаком для кальяну марки «BLACK WHITE» ємкістю 40 г в кількості 70 упаковок;

3. Упаковка з табаком для кальяну марки «ARAWAK» ємкістю 40 в кількості 56 упаковок;

4. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в пластикових круглих упаковках чорного кольору ємкістю 100 г в кількості 322 упаковки;

5. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в пластикових круглих упаковках чорного кольору ємкістю 50 г в кількості 30 упаковок;

6. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в пластикових круглих упаковках ємкістю 40 г кількості 69 упаковки;

7. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в пластикових круглих упаковках білого кольору ємкістю 60 г в кількості 42 упаковки;

8. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в квадратних коробках ємкістю 50 г в кількості 361 упаковки;

9. Картонні квадратні коробки з тютюновою сумішшю для кальяну ємкістю 100 г в кількості 32 упаковки;

10. Політеленові упаковки з тютюном для кальяну ємкістю 50 г в кількості 22 упаковок;

11. Політеленові упаковки з тютюном для кальяну ємкістю 100 г в кількості 21 упаковки;

12. Картонні коробки (тютюн для кальяну) ємкістю 40 г в кількості 23 упаковки;

13. Картонні коробки (тютюн для кальяну) ємкістю 20 г в кількості 5 упаковок;

14. Пристрої для куріння (електронні сигарети) різних торгівельних марок та смаків в кількості 350 штук;

15. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 60 мл в кількості 79 штук;

16. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 30 мл в кількості 615 штук;

17. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 11 мл в кількості 47 штук;

18. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 15 мл в кількості 165 штук;

19. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 10 мл в кількості 326 штук.

Загальна кількість вилучених тютюнових виробів (тютюнові суміші для кальянів), електронних цигарок та рідин для куріння електронних цигарок різних торгівельних марок становить: 2 667 одиниці.

Відповідно до постанови старшого детектива підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 від 05 квітня 2023 року про визнання речовими доказами, вказані речі та документи, вилучені в ході проведення обшуків, визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.

З метою збереження вилученого, запобігання можливості його приховування, псування, знищення, перетворення, відчуження, виникла необхідність у накладенні на нього арешту.

У судовому засіданні детектив підтримав подане клопотання та просив його задовольнити з зазначених у ньому підстав.

Клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є арешт майна.

Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

За змістом ч.1 ст.172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею не пізніше двох днів з дня його надходження до суду.

В ч.1 ст.173 КПК України зазначено, що відмова в задоволенні клопотання про арешт майна можлива лише, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абз.2 ч.1 ст.170 КПК України.

Абзацом 2 ч.1 ст.170 КПК України визначено, що завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до ст.2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

З точки зору закону при вирішенні питання про арешт майна, яке має значення для виконання завдань кримінального провадження, слідчий суддя, суд повинен враховувати наступне:

- правову підставу для арешту майна;

- можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні, якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п.1 ч. 2 ст. 170 КПК України;

- наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених п.п. 3, 4 ч.2 ст.170 КПК);

- можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 2 ч. 2 ст. 170 КПК);

- розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК);

- розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;

- наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб (ч. 2 ст. 173 КПК).

Частинами 2, 3 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4)відшкодування шкоди,завданої внаслідоккримінального правопорушення(цивільнийпозов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 Кодексу.

Частиною 1 ст. 98 КПК України визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Частиною 10 ст. 170 КПК України визначено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Прокурор просить суд накласти арешт на вилучене під час обшуку майно, а саме:

1. Упаковка з табаком для кальяну марки «DAIM» ємкістю 50 г в кількості 32 упаковки;

2. Упаковка з табаком для кальяну марки «BLACK WHITE» ємкістю 40 г в кількості 70 упаковок;

3. Упаковка з табаком для кальяну марки «ARAWAK» ємкістю 40 в кількості 56 упаковок;

4. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в пластикових круглих упаковках чорного кольору ємкістю 100 г в кількості 322 упаковки;

5. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в пластикових круглих упаковках чорного кольору ємкістю 50 г в кількості 30 упаковок;

6. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в пластикових круглих упаковках ємкістю 40 г кількості 69 упаковки;

7. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в пластикових круглих упаковках білого кольору ємкістю 60 г в кількості 42 упаковки;

8. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в квадратних коробках ємкістю 50 г в кількості 361 упаковки;

9. Картонні квадратні коробки з тютюновою сумішшю для кальяну ємкістю 100 г в кількості 32 упаковки;

10. Політеленові упаковки з тютюном для кальяну ємкістю 50 г в кількості 22 упаковок;

11. Політеленові упаковки з тютюном для кальяну ємкістю 100 г в кількості 21 упаковки;

12. Картонні коробки (тютюн для кальяну) ємкістю 40 г в кількості 23 упаковки;

13. Картонні коробки (тютюн для кальяну) ємкістю 20 г в кількості 5 упаковок;

14. Пристрої для куріння (електронні сигарети) різних торгівельних марок та смаків в кількості 350 штук;

15. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 60 мл в кількості 79 штук;

16. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 30 мл в кількості 615 штук;

17. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 11 мл в кількості 47 штук;

18. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 15 мл в кількості 165 штук;

19. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 10 мл в кількості 326 штук.

Загальна кількість вилучених тютюнових виробів (тютюнові суміші для кальянів), електронних цигарок та рідин для куріння електронних цигарок різних торгівельних марок становить 2 667 одиниці.

На обґрунтування необхідності арешту майна, детектив посилається на те, що постановою старшого детектива підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 від 05 квітня 2023 року про визнання речовими доказами, вказані речі, вилучені в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_2 , підвального приміщення на першому поверсі, визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.

З огляду на наведене, клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 131, 132, 170-173, 309, 376, 395 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на майно:

1. Упаковка з табаком для кальяну марки «DAIM» ємкістю 50 г в кількості 32 упаковки;

2. Упаковка з табаком для кальяну марки «BLACK WHITE» ємкістю 40 г в кількості 70 упаковок;

3. Упаковка з табаком для кальяну марки «ARAWAK» ємкістю 40 в кількості 56 упаковок;

4. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в пластикових круглих упаковках чорного кольору ємкістю 100 г в кількості 322 упаковки;

5. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в пластикових круглих упаковках чорного кольору ємкістю 50 г в кількості 30 упаковок;

6. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в пластикових круглих упаковках ємкістю 40 г кількості 69 упаковки;

7. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в пластикових круглих упаковках білого кольору ємкістю 60 г в кількості 42 упаковки;

8. Тютюнова суміш (табак) для кальяну в квадратних коробках ємкістю 50 г в кількості 361 упаковки;

9. Картонні квадратні коробки з тютюновою сумішшю для кальяну ємкістю 100 г в кількості 32 упаковки;

10. Політеленові упаковки з тютюном для кальяну ємкістю 50 г в кількості 22 упаковок;

11. Політеленові упаковки з тютюном для кальяну ємкістю 100 г в кількості 21 упаковки;

12. Картонні коробки (тютюн для кальяну) ємкістю 40 г в кількості 23 упаковки;

13. Картонні коробки (тютюн для кальяну) ємкістю 20 г в кількості 5 упаковок;

14. Пристрої для куріння (електронні сигарети) різних торгівельних марок та смаків в кількості 350 штук;

15. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 60 мл в кількості 79 штук;

16. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 30 мл в кількості 615 штук;

17. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 11 мл в кількості 47 штук;

18. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 15 мл в кількості 165 штук;

19. Рідини для куріння електронних сигарет ємкістю 10 мл в кількості 326 штук.

Ухвала про накладення арешту виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Оскарження ухвали про накладення арешту не зупиняє її виконання.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.04.2023
Оприлюднено08.05.2024
Номер документу110458672
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —760/7677/23

Ухвала від 15.08.2023

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Лашевич Валерій Миколайович

Ухвала від 20.04.2023

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

Ухвала від 20.04.2023

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

Ухвала від 20.04.2023

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні