Номер справи 237/1716/23
Номер провадження 2/237/621/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
11.04.23 м. Курахове
Мар`їнський районний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Ліпчанського С.М.
при секретарі Бахтіяровій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Курахове цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Мар`їнської РДА Донецької області про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини,
ВСТАНОВИВ
Позивач ОСОБА_1 до суду із позовною заявою до ОСОБА_2 розірвання шлюбу визначення місця проживання дитини.
Позивач зазначає, що 05.11.2016р. він одружився з ОСОБА_2 яка після шлюбу взяла прізвище ОСОБА_3 . ІНФОРМАЦІЯ_1 в шлюбі з ОСОБА_2 в них народилася донька ОСОБА_4 .
Після початку воєнної агресії злютого2022р. у ОСОБА_2 з`явились розлади здоров`я та депресіята вона перестала приділяти сім`ї час, та виконувати обов`язки дружини.Через стресовий стан періодично відмовлялася годувати доньку, брати її на руки, заспокоювати.Після початку атак на енергосистему восени 2022 почалися відключення електрики і стан дружини ще погіршився. Вона переїхала у інше місто.
Подальше збереження шлюбу не можливе. Фактично шлюбні стосунки припинено. У зв`язку з тим, що ОСОБА_2 не знаходиться разом з сім`єю, та інтереси доньки, яка проживала з позивачем, вимагають прийняття рішення про розірвання шлюбу, то він має бути розірваний.
З урахуванням того, що малолітня дитина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 проживала з позивачем, він має роботу та постійне місце проживання, то необхідно встановити подальше місце проживання дитини з позивачем та відібрати дитину у матері з позбавленням її батьківських прав.
Позивач у судове засідання не з`явився, про дату та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідач у судове засідання не з`явилась, про дату та час розгляду справи повідомлена належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.3 ст.105 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.
Згідно ч.2 ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дитини, що мають істотне значення.
На підставі ст. 113 СК України особа має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Згідно ч. 2 ст. 114 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу.
Частиною 3 ст. 115 СК України передбачено, що документ, який засвідчує факт розірвання шлюбу судом є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Так, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрували шлюб 05 листопада 2016 року, про що зроблено відповідний актовий запис за № 1019, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 . Прізвище після державної реєстрації шлюбу: чоловіка ОСОБА_5 , дружини ОСОБА_3 .
Копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 підтверджується, що сторони по справі є батьками ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Позивач та відповідач однією сім`єю не проживають, шлюбних стосунків не підтримують, спільного господарства не ведуть.
Відповідно до ст.ст.160,161 СК Українимісце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
Відповідно до п. 24постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 1998 року №16 «Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб та сім`ю України», вирішуючи спори між батьками, які проживають окремо (в тому числі в одній квартирі), про те, з ким із них і хто саме з дітей залишається, суд виходячи із рівності прав та обов`язків батька й матері щодо своїх дітей повинен постановити рішення, яке відповідало б інтересам неповнолітніх. При цьому суд враховує, хто з батьків виявляє більшу увагу до дітей і турботу про них, їхній вік і прихильність до кожного з батьків, особисті якості батьків, можливість створення належних умов для виховання.
Статтею 6 Декларації прав дитини, прийнятій Генеральною Асамблеєю ООН 20.11.1959 року, проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона має, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості. Малолітня дитина не повинна, крім виняткових обставин, відокремлюватися від матері. Суспільство і органи влади повинні забезпечити необхідний догляд за дітьми, які залишилися без піклування сім`ї або без адекватних засобів підтримки.
Відповідно дост. 11 Закону України «Про охорону дитинства», сім'я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Кожна дитина має право на проживання в сім`ї разом з батьками або в сім`ї одного з них та на піклування батьків. Право дитини на отримання належного сімейного виховання виникає у неї з моменту народження.
Причиною припинення шлюбно-сімейних відносин являється те, що відповідач по справі не знаходиться разом з сім`єюта інтереси дитини, її не цікавлять. та інтереси дитини, її не цікавлять.
Оскільки подальше спільне проживання подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, шлюб підлягає розірванню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.4,5,263-265 ЦПК України, ст.ст.105,110,112 Сімейного Кодексу України, суд,
ВИРІШИВ
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Мар`їнської РДА Донецької області про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини задовольнити.
Розірвати шлюб ОСОБА_1 ІПН НОМЕР_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 з ОСОБА_2 ІПН НОМЕР_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Встановити місцемпроживання таподальше самостійневиховання неповнолітньої,втому числівідібрати дитинуу матеріз позбавленнямбатьківських ОСОБА_6 ІПН НОМЕР_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 на ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 з ОСОБА_1 ІПН НОМЕР_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Допустити негайне виконання рішення для запобігання загрози життю та здоров`ю учасників процесу у період дії воєнного стану.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається в Донецький апеляційний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя С.М. Ліпчанський
Суд | Мар`їнський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2023 |
Оприлюднено | 28.04.2023 |
Номер документу | 110459453 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Мар`їнський районний суд Донецької області
Ліпчанський С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні