ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"26" квітня 2023 р. Справа № 911/1175/23
Суддя Господарського суду Київської області Смірнов О.Г.,
розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Зазимської сільської ради Броварського району Київської області (07415, Київська обл., Броварський р-н., с. Зазим`я, вул. Широка, 6)
до відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОП" (03036, м. Київ, просп. Повітрофлотський, буд. 93)
про зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ
Зазимська сільська рада Броварського району Київської області звернулась до Господарського суду Київської області з позовною заявою за вих. № б/н від 12.04.2023 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП" про припинення права користування земельною ділянкою площею 12,0 га на підставі Державного акту на право постійного користування землею.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.04.2023 наведену вище позовну заяву передано для розгляду судді Смірнову О.Г.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України), що є підставою для залишення позовної заяви без руху відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Однак, в порушення вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява не містить відомостей щодо офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача.
Відповідно до ч. 3 ст. 56 ГПК України, передбачнено, що юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Частинами 1, 3 ст. 60 ГПК України визначено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що Товариству з обмеженою відповідальністю "ТОП" надано в постійне користування земельну ділянку площею 12.0 га відповідно до рішення від 01.03.2001 року 15 сесії 23 скликання Погребською сільською радою, тоді як до суду із позовом звернулась Зазимська сільська рада Броварського району Київської області.
Відповідно до п. п. 5, 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Згідно з приписами ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Статтею 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ст. 76 ГПК України) .
В тексті позовної заяви позивач зазначає, що рішенням від 01.03.2001 року 15 сесії 23 скликання Погребської сільської ради було надано в постійне користування Товариству з обмеженою відповідальністю "ТОП" земельну ділянку площею 12.0 га, на підставі якого було оформлено Державний акт на право постійного користування землею.
Проте, до позовної заяви вказане рішення 15 сесії 23 скликання Погребської сільської ради від 01.03.2001 не долучено.
Також, до позовної заяви не надано відомостей щодо адреси та місця розташування спірної земельної ділянки.
Відповідно до частини 2 статті 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
При засвідченні документів сторонам необхідно враховувати вимоги до змісту та розташування реквізитів документів, встановлені п. 5.26 Національного стандарту України ДСТУ 4163:2020 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів (затверджена Наказом Державного підприємства Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості від 01.07.2020р. № 144 з 2021-09-01) відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів Згідно з оригіналом (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Втім, позивачем в якості доказів на підтвердження обставин, зазначених в позовній заяві, додано не належним чином засвідчені копії додатків до позовної заяви. Неправильно засвідчені або незасвідчені копії документів є недопустимими доказами фактичних обставин справи та є підставою для скасування судового рішення у справі (Постанова Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 11.07.2018р. у справі № 904/8549/17).
Таким чином, позивачем при поданні позовної заяви до суду порушено приписи ч. 2 ст. 164 ГПК України, ст. 172 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати:
- відомості щодо офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача;
- належним чином засвідчену копію рішення 15 сесії 23 скликання Погребської сільської ради від 01.03.2001;
- відомості щодо адреси та місця розташування спірної земельної ділянки;
- належним чином засвідчені копії усіх документів доданих до позовної заяви.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 56, 60, 91, 162, 164, 172, 174, 234 ГПК України, суд-
УХВАЛИВ
Позовну заяву Зазимської сільської ради Броварського району Київської області за вих. № б/н від 12.04.2023 - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунути зазначені недоліки у строк до 10 днів з дня отримання позивачем ухвали суду про залишення позовної заяви без руху та подати до суду відповідні докази, а саме:
- відомості щодо офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача;
- належним чином засвідчену копію рішення 15 сесії 23 скликання Погребської сільської ради від 01.03.2001;
- відомості щодо адреси та місця розташування спірної земельної ділянки;
- належним чином засвідчені копії усіх документів доданих до позовної заяви.
Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 26.04.2023 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.Г. Смірнов
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2023 |
Номер документу | 110478155 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про припинення права користування земельною ділянкою |
Господарське
Господарський суд Київської області
Смірнов О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні