Ухвала
від 26.04.2023 по справі 911/1232/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"26" квітня 2023 р. Справа № 911/1232/23

Господарський суд Київської області у складі судді Лутак Т.В., розглянувши матеріали

за заявою ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 )

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Лан-Переяслав» (ідентифікаційний код - 37323233)

про відкриття провадження у справі про банкрутство

встановив:

До Господарського суду Київської області надійшла заява ОСОБА_1 б/н від 24.04.2023 (вх. № 1056/23 від 24.04.2023) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Лан-Переяслав».

Дослідивши матеріали вказаної заяви, суд дійшов висновку, що вона не може бути прийнята судом до розгляду з підстав невідповідності її вимогам ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Вимоги до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство містяться, зокрема, у ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Положеннями ч. 1 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається у письмовій формі кредитором або боржником, а стосовно боржника - державного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі - органом (суб`єктом), уповноваженим управляти державним майном.

Перелік документів (доказів), які в обов`язковому порядку додаються до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство чітко визначений ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Так, п. 1 ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 4 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу.

Згідно з ч. 1 та п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство ставка судового збору визначена у розмірі 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб на місяць з 01.01.2023 встановлено у розмірі 2 684, 00 грн.

Отже, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання даної заяви про відкриття провадження у справі про банкрутств становить 26 840, 00 грн.

Проте, заявником до заяви б/н від 24.04.2023 (вх. № 1056/23 від 24.04.2023) про відкриття провадження у справі про банкрутство не додано жодних документів, які підтверджують сплату ним судового збору у встановленому законодавством порядку та розмірі або документів, які підтверджують підстави звільнення його від сплати судового збору відповідно до закону.

Пунктом 3 ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.

Згідно з ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» встановлено з 01.01.2023 мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 6 700, 00 грн.

Отже, авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень становить 60 300, 00 грн.

Проте, заявником до заяви б/н від 24.04.2023 (вх. № 1056/23 від 24.04.2023) про відкриття провадження у справі про банкрутство не додано жодних доказів, які підтверджують сплату ним авансування винагороди арбітражному керуючому у встановленому законодавством порядку та розмірі.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до положень ст. 13 Закону України «Про поштовий зв`язок» послуги поштового зв`язку надаються на договірній основі згідно з Правилами надання послуг поштового зв`язку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, та повинні відповідати встановленим нормам якості. У договорі про надання послуг поштового зв`язку, якщо він укладається у письмовій формі, та у квитанції, касовому чеку тощо, якщо договір укладається в усній формі, обов`язково зазначаються найменування оператора та об`єкта поштового зв`язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість.

Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку» № 270 від 05.03.2009 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Пунктом 61 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку» № 270 від 05.03.2009 передбачено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Отже, належними доказами надіслання боржнику копії заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство і доданих до неї документів є оригінал опису вкладення відправленої поштової кореспонденції, в якому перелічені всі документи, що надсилаються одержувачу та який засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку і відбитком календарного штемпеля цього відділення та містить номер поштового відправлення, а також розрахунковий документ поштової установи, а саме оригінал поштової квитанції (чеку). Крім того, підтвердженням того, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якій зазначено її номер, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника щодо того, що інформація у даній накладній зазначена вірно.

Тобто, на підтвердження направлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів обов`язково мають додаватися оригінали: опису вкладення (із зазначенням номеру поштового відправлення), розрахункової квитанції або касового/фіскального чеку поштового відділення, що підтверджують факт оплати відправником та надання поштовим відділенням зв`язку послуг поштового зв`язку, службовий чек (накладна).

Проте, заявником до заяви б/н від 24.04.2023 (вх. № 1056/23 від 24.04.2023) про відкриття провадження у справі про банкрутство не додано жодних доказів надсилання боржнику копії вказаної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вищевикладене, заява ОСОБА_1 б/н від 24.04.2023 (вх. № 1056/23 від 24.04.2023) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Лан-Переяслав» підлягає залишенню без руху.

Разом з тим, суд зазначає, що вищевказані недоліки заяви повинні бути усунуті ОСОБА_1 у строк, що не повинен перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення заяви без руху у спосіб надання суду: доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому законодавством порядку та розмірі або документів, які підтверджують підстави звільнення заявника від сплати судового збору відповідно до закону; доказів, які підтверджують сплату авансування винагороди арбітражному керуючому у встановленому законодавством порядку та розмірі; доказів направлення на юридичну адресу боржника копії заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство і всіх доданих до неї документів.

Крім того, суд вважає за необхідне звернути увагу заявника на положення п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, а також на те, що згідно доданих до заяви б/н від 24.04.2023 (вх. № 1056/23 від 24.04.2023) документів його статус визначено як фізична особа-підприємець.

При цьому, суд роз`яснює заявнику, що в разі не усунення всіх зазначених недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із нею згідно ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України та ч. 1 ст. 38 Кодексу України з процедур банкрутства.

Керуючись статтями 2, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства та статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 б/н від 24.04.2023 (вх. № 1056/23 від 24.04.2023) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Лан-Переяслав» залишити без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.

Ухвалу підписано 26.04.2023.

Суддя Т.В. Лутак

Дата ухвалення рішення26.04.2023
Оприлюднено01.05.2023
Номер документу110478165
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/1232/23

Ухвала від 18.05.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лутак Т.В.

Ухвала від 26.04.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лутак Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні