Справа № 344/6924/23
Провадження № 1-кс/344/2759/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2023 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження 3202009000000036 від 30.06.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 190 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий 21.04.2023р., за погодженням з прокурором, звернулась з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилалась на те, що кримінальне провадження внесене до ЄРДР 30.06.2020 за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, а також шахрайських дій, вчинених засновниками та службовими особами ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Так, із матеріалів кримінального провадження вбачається, що ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " виступало замовником будівництва багатоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 та упродовж 2019-2020 років здійснювало реалізацію квартир у вказаному будинку. Фактичним виконавцем будівельних робіт, згідно декларації про початок виконання будівельних робіт, сертифікату готовності об`єкта до експлуатації та первинних документів, виступало ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ". Однак, з метою мінімізації податкових зобов`язань та в такий спосіб ухилення від сплати податків, службовими особами ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " упродовж 2015-2020 років оформлено ряд договорів доручень, згідно умов яких вбачається, що фактичні (теперішні) власники нерухомості за адресою: АДРЕСА_1 нібито доручали за винагороду здійснити товариству зведення нерухомості (кожний власник окремо доручав збудувати його квартиру чи паркомісце, а також вчинити інші дії аж до введення будинку в експлуатацію).
Окрім зазначеного, у ході досудового розслідування досліджуються обставини шахрайського заволодіння засновниками та службовими особами ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " коштами, внесеними потерпілим ОСОБА_4 згідно договорів купівлі-продажу майна від 02.07.2021 №1-02/07/2020, №2-02/07/2020П, що буде створено в майбутньому в будинку за адресою: АДРЕСА_1 , який мав бути споруджений на земельній ділянці кадастровим номером 2610100000:04:004:0152 площею 0,0751 га, на якій знаходилося нежитлове приміщення, придбане ОСОБА_5 29.11.2016 року в ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " та в подальшому підлягало знесенню з наступним будівництвом багатоквартирного житлового будинку.
Поряд з наведеним, рішенням ІНФОРМАЦІЯ_4 14.12.2018 року № 381-22 (п.86) відмовлено в припиненні за згодою сторін договору оренди землі (кадастровим номером 2610100000:04:004:0152) від 09.04.2012 року орендаря ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", відмовлено у передачі ОСОБА_5 вказаної земельної ділянки в оренду для обслуговування нежитлових приміщень терміном на 5 років у зв?язку з укладення ним договору купівлі-продажу майна від 29.11.2016 року. Так само, на підставі рішення ІНФОРМАЦІЯ_4 від 29.04.2021р. № 184-8 (п.43) також відмовлено ОСОБА_5 у передачі в оренду, терміном на 5 років земельної ділянки кадастровим номером 2610100000:04:004:0152 по АДРЕСА_1 для обслуговування адміністративного будинку.
Таким чином, укладаючи з ОСОБА_4 02.07.2020 року два договори про продаж споруджених в майбутньому квартири та паркомісця в багатоквартирному будинку по АДРЕСА_1 , посадові особи ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " та сам ОСОБА_6 , як кінцевий бенефіціарний власник, ввели в оману майбутнього покупця, не маючи жодного легітимного відношення до земельної ділянки, на якій нібито планувалося спорудження багатоквартирного житлового будинку, не одержавши жодних дозвільних документів для будівництва та не маючи навіть юридичного права на одержання таких документів через відсутність прав користування земельною ділянкою.
Як встановлено з матеріалів кримінального провадження, в договорах з ОСОБА_4 № 1-02/07/2020, № 2-02/07/2020П від 02.07.2020 року купівлі-продажу майна, що буде створено в майбутньому, а також в довідках про повний розрахунок згідно договору купівлі-продажу нерухомого майна, яке буде створено в майбутньому вих. № 1-02/07/2020 від 02.07.2020 року, вих. № 2-02/07/2020П від 02.07.2020 року у місці «Продавець. Товариство з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_1 " значиться Директор ОСОБА_7 та відображено відтиск печатки ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ". Поряд з наведеним, будучи допитаним ОСОБА_7 заперечив факти підписання вказаних договірних документів ним. З показань потерпілого ОСОБА_4 слідує, що ОСОБА_5 , даючи йому примірники договорів та довідок, представив йому чоловіка на якого вказав як на директора, який безпосередньо буде займатись будівництвом.
Таким чином, для підтвердження чи спростування факту підписання договірних та фінансово-господарських документів директором ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ОСОБА_7 виникла необхідність у проведенні судово-почеркознавчої експертизи.
Документи, де є зразки підпису ОСОБА_7 знаходяться у реєстраційній справі ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", а також у реєстраційній справі фізичної особи-підприємця ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_2 ), зокрема це документи, що подавались державному реєстратору для проведення державної реєстрації товариства та ФОП, їх місцезнаходження та відомості про уповноважених осіб. Зазначені документи мають істотне значення для розслідування кримінального провадження.
Необхідність тимчасового доступу до оригіналів вищезазначених документів та їх вилучення обгрунтовується тим, що на даний час у кримінальному провадженні необхідно провести судово-почеркознавчу експертизу підписів та почерку, у зв`язку з чим в розпорядженні судових експертів необхідно надати виключно оригінали зазначених вище документів із вільними зразками підписів та почерку осіб.
Слідчий у клопотанні просила розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати без її участі.
Відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд даного клопотання здійснено без участі та виклику особи, у володінні якої знаходиться вказана інформація.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.
Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до інформації, яка має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому в ОВС відділу СУ ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що містяться в реєстраційних справах: ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ФОП ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_2 ), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 за адресою: АДРЕСА_2 , тобто можливість ознайомитися з ними та вилучити оригінали (здійснити їх виїмку).
Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким: у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє до 26 червня 2023 року включно та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя Мирослава ПОЛЬСЬКА
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2023 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 110478182 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Польська М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні