УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2023 р.
м.Харків
Справа № 639/748/23
провадження 2/639/734/23
Жовтневий районний суд м.Харкова
у складі: головуючого - судді Єрмоленко В.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом Адвокатського бюро «Семенових» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг,
ВСТАНОВИВ:
Позивач Адвокатське бюро «Семенових» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті послуг правової ( правничої) допомоги у розмірі 50458 грн. і моральної шкоди-128542 грн.
В судовому засіданні представники відповідача заявили клопотання про прийняття зустрічного позову ОСОБА_1 до Адвокатського бюро «Семенових» про розірвання договору про надання правової допомоги від 26 квітня 2021 р. та стягнення завданої шкоди на загальну суму 67514 грн., з яких 37514 грн. матеріальна шкода і 30000 грн. моральна.
Позивач заперечував проти прийняття зустрічного позову, посилаючись на те, що первісний позов стосується невиконання своїх зобов`язань клієнтом з виплати гонорару адвоката, пенсія якого підвищена на підставі рішення Харківського окружного адміністративного суду від 29.09.2022 у справі 520/6365/22, а відповідач вбачає істотні порушення в строках надання послуг у інших правовідносинах, які виникли на підставі іншого рішення суду від 17.06.2021 у справі 520/8349/21. Для підтвердження підстав позову сторонами подано різні докази. Крім того, вимоги за зустрічним і первісним позовами не можуть зараховуватися, адже всі фінансові зобов`язання припинені, задоволення зустрічного позову жодним чином не впливає на задоволення первісного позову.
Заслухавши думку учасників процесу, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст.193 ЦПК України, відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємоповязані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Зазначена стаття встановлює окремі умови прийняття до розгляду зустрічного позову, тобто вона вказує на один із способів захисту відповідача проти пред`явленого до нього позову.
Способами захисту проти позову можуть бути: невизнання позову, заперечення проти нього і зустрічний позов. Зустрічний позов - це активний захист проти позову. Зустрічний позов в залежності від ситуації може бути найбільш дієвим засобом захисту відповідача проти позову, тому що спрямований на повне чи часткове виключення підстав первісного позову.
Отже, умовами пред`явлення зустрічного позову є взаємопов`язаність зустрічного позову з первісним; доцільність сумісного розгляду основного й зустрічного позовів. Доцільним є сумісний розгляд, коли це дозволяє більш повно і об`єктивно дослідити обставини справи, встановити справжні взаємовідносини сторін, виключити винесення взаємно суперечливих чи взаємовиключних судових рішень.
Доцільнимє суміснийрозгляд первісногоі зустрічногопозову,якщо задоволеннязустрічного позовуможе виключитиповністю абочастково задоволенняпервісного позову.Недоцільно розглядатипервісний ізустрічний позови, якщо це затягне розгляд справи, істотно розширить предмет доказування, призведе до необхідності залучення нових учасників процесу.
Таким чином, вирішуючи клопотання про прийняття зустрічного позову суд з`ясовує такі питання: чи виникають позовні вимоги з одних правовідносин, чи можуть вимоги за позовами зараховуватися, чи виключить задоволення зустрічного позову повністю або частково задоволення первісного позову.
Первісний позов стосується правовідносин, що виникли з приводу надання послуг на підставі договору про надання правової допомоги. У зустрічному позові ставиться питання щодо неналежного виконання умов договору, його розірвання, стягнення завданої шкоди.
Беручи до уваги те, що вирішення питання про прийняття в провадження зустрічного позову є правом суду, враховуючи те, що спільний розгляд зустрічного та первісного позовів не є доцільним, стосується різних правовідносин, вимоги за позовами не зараховуються, суд приходить до висновку про необхідність відмови відповідачу у прийнятті зустрічної позовної заяви, оскільки спільний розгляд первісного позову і зустрічного позову, поданого відповідачем, призведе до затягування судового процесу.
Разом з тим, суд роз`яснює відповідачу , що відмова у прийнятті зустрічного позову не позбавляє права на звернення з самостійним позовом в загальному порядку до суду щодо вирішення виниклого спору в порядку, регламентованомуЦПК України, відповідно до ст.ст.175,177 ЦПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.193, 175,177, 222, 260, 261 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Відмовитиу прийняттізустрічної позовноїзаявиОСОБА_1 до Адвокатського бюро «Семенових» про розірвання договору про надання правової допомоги від 26 квітня 2021 р. та стягнення завданої шкоди.
Роз`яснити ОСОБА_1 його право пред`явлення зазначеного позову у самостійному провадженні.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили після її проголошення.
СУДДЯ -
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2023 |
Номер документу | 110479482 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Єрмоленко В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні