Справа № 585/1616/23
Номер провадження 1-кс/585/441/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2023 року м.Ромни
Слідчий суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання дізнавача СД Роменського РВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_3 , погодженим прокурором Роменської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023205500000105 від 16.03.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, -
В С Т А Н О В И Л А:
Дізнавач СД Роменського РВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Роменського міськрайонного суду Сумської області з клопотанням, погодженим прокурором Роменської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023205500000105 від 16.03.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
У клопотанні дізнавач вказує, що ОСОБА_5 , на ґрунті неприязних відносин дві особи нанесли тілесні ушкодження. Як далі було зазначено дізнавачем вказане кримінальне правопорушення сталося 16.03.2023 по вул. Монастирська у м. Ромни, поблизу приміщення готелю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований по АДРЕСА_1 .
На обґрунтування підстав, що слугували зверненню з клопотанням до суду, дізнавач СД Роменського ВП ГУ НП в Сумській області зазначила, що по вказаному кримінальному провадженні виникла потреба у отриманні доступу до відеозаписів із зовнішніх камер відео спостереження, які встановлено в приміщенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
На обґрунтування обставин, які мають бути встановлені у даному кримінальному провадженні внаслідок отримання тимчасового доступу, дізнавачем вказано про те, що існує необхідність отримати тимчасовий доступ до камер відеоспостереження, для доручення їх до матеріалів кримінального провадження як речовий доказ та подальшого призначення портретознавчої експертизи.
В судове засідання дізнавач не з`явився. У заяві до суду просив провести розгляд клопотання без його участі.
Представник особи, у володінні якої перебувають речі та документи, в судове засідання не з`явився, проте повідомлявся про час і місце розгляду клопотання у встановленому законом порядку.
Вирішуючи питання про наявність чи відсутність підстав для задоволення клопотання, здійснюючи судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчим суддею встановлено, що СД Роменського РВП ГУ НП в Сумській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про що внесено в ЄРДР за № 12023205500000105 від 16.03.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Відповідно до ч. ч. 5-7 ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону. Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
У зв`язкуіз зазначенимслідчий суддяприходить довисновку,що клопотання не підлягає задоволенню, оскільки відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та яку обставину у кримінальному провадженні за допомогою вказаних речей або документів можливо довести або спростувати.
Оскільки слідчому судді не додано достатніх доказів в обґрунтування доводів клопотання, не доведено достатність даних про необхідність надання тимчасового доступу до речей і документів, не наведено достатніх підстав для необхідності надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які можливо знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на підставі ухвали слідчого судді, до клопотання не додано доказів, які б свідчили про наявність перешкод у отриманні перелічених речей і документів у інший спосіб, згідно ст. 93 КПК України. Не подано зокрема доказів звернення до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з відповідним запитом, та існування відеозаписів, не наведено достатньо підстав для застосування повноважень слідчого судді.
Таким чином, у судовому засіданні не встановлено усіх передбачених ст.132, ч.ч.5-7 ст.163 КПК України, підстав для задоволення внесеного клопотання, тому в його задоволенні слід відмовити.
Оскільки недоліки клопотання унеможливлюють висновок про наявність передбачених ст.160КПК України підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, вважаю відповідні підстави недоведеними.
Таким чином, у судовому засіданні встановлено відсутність передбачених КПК України підстав для задоволення клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 160, 162, 163-166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання дізнавача СД Роменського РВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_3 , погодженим прокурором Роменської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023205500000105 від 16.03.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.125КК України відмовити.
Ухвала слідчого судді окремому оскарженню не підлягає.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_1
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2023 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 110503817 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Роменський міськрайонний суд Сумської області
Цвєлодуб Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні