ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення заяви
28 квітня 2023 р. м. Чернівці Справа № 600/846/20-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву представника Хотинської міської ради Чернівецької області про відстрочення виконання судового рішення, подану в адміністративній справі за позовом керівника Кельменецької місцевої прокуратури Чернівецької області до Атацької сільської ради Хотинського району Чернівецької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
25.04.2023 року до суду надійшла заява представника Хотинської міської ради Чернівецької області, в якій просить:
- відстрочити виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 22.09.2020 року у справі № 600/846/20-а.
Ухвалою суду від 25.04.2023 року заяву представника Хотинської міської ради Чернівецької області про відстрочення виконання судового рішення до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 10:30 год. 01.05.2023 р.
Однак, 28.04.2023 року до суду надійшла заява від представника Хотинської міської ради Чернівецької області, згідно якої відкликає подану раніше заяву про відстрочення виконання судового рішення.
Розглянувши подану заяву та дослідивши матеріали адміністративної справи, суд виходить з наступного.
Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення врегульовуються статтею 378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України).
Відповідно до частини 1 статті 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (частина 3 статті 378 КАС України).
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо (частина 4 статті 378 КАС України).
З аналізу наведених норм слідує, що у виняткових випадках та за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, суд може відстрочити або розстрочити виконання рішення. Обставинами, що ускладнюють виконання судового рішення, на переконання суду, є матеріальне становище, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Суд звертає увагу на те, що розгляд по суті питання про відстрочення виконання судового рішення у справі № 600/846/20-а призначено на 10:30 год. 01.05.2023 р.
Однак, зміст поданої представником Хотинської міської ради заяви від 28.04.2023 року та його волевиявлення згідно цієї заяви спрямоване на те, щоб раніше подана заява про відстрочення виконання судового рішення була залишена без розгляду.
Суд наголошує, що відповідно до частини 3 статті 9 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
З врахуванням наведеного принципу «диспозитивності», який реалізований представником Хотинської міської ради у заяві про відкликання заяви про відстрочення виконання судового рішення, суд вважає, що така заява підлягає повернення заявнику без розгляду.
На підставі наведеного та керуючись статтями 241, 243, 248, КАС України, суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву представника Хотинської міської ради Чернівецької області про відстрочення виконання судового рішення повернути заявнику без розгляду.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).
Суддя О.В. Анісімов
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2023 |
Номер документу | 110523654 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу забезпечення функціонування органів прокуратури, адвокатури, нотаріату та юстиції (крім категорій 107000000), зокрема у сфері прокуратури |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні