Рішення
від 25.04.2023 по справі 135/366/23
ЛАДИЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 135/366/23

Провадження № 2/135/166/23

РІШЕННЯ

іменем України

25.04.2023 м. Ладижин Вінницька область

Ладижинський міський суд Вінницької області у складі:

головуючого судді Волошиної Т.В.,

за участі секретаря судових засідань Глушко І.В.,

позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у м. Ладижині Вінницької області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог відносно предмета спору: Ладижинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання батьківства,

ВСТАНОВИВ:

І. Стислий виклад позицій позивача та відповідача.

05 квітня 2023 року ОСОБА_1 звернувся до суду з указаним вище позовом, у якому просить визнати його батьком малолітньої дитини - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , актовий запис про народження якого складено 28 березня 2023 року Ладижинським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) за № 39, народженого матір`ю - ОСОБА_3 , та змінити прізвище дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_4 ».

Позовні вимоги мотивує тим, що він протягом тривалого часу, а саме з початку 2017 року підтримував відносини з ОСОБА_3 , а з початку 2018 по теперішній час проживає з нею однією сімє`ю та вони знаходяться у фактичних шлюбних відносинах і в подальшому планують зареєструвати шлюб. ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народилась спільна дитина - ОСОБА_4 , про що Ладижинським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) складено відповідний актовий запис № 39, де матір`ю було записано ОСОБА_3 , а батьком ОСОБА_7 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 . В даному випадку відомості про батька записані відповідно до ст. 135 СК України - за вказівкою матері.

Відповідач відзив на позов із викладенням своїх заперечень до суду не подавала.

ІІ. Заяви (клопотання) учасників справи, пояснення сторін.

Позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.

Представник відповідача - адвокат Бодачевська М.В. позовні вимоги визнала в повному обсязі, просила їх задовольнити.

Представник Ладижинського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Київ), в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання копії ухвали суду про відкриття провадження, що не перешкоджає розгляду справи у його відсутність.

IІІ. Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин.

На підтвердження своєї особи позивачем надано копію паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 , виданого 08.04.2016 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю м. Ладижин Вінницької області (а.с. 7-9).

В свідоцтві про народження серії НОМЕР_1 , Ладижинським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Київ) 28.03.2023 зроблено запис № 39 про те, що ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Гайсин Гайсинського району Вінницької області, мати - ОСОБА_3 , батько ОСОБА_7 (а.с. 11).

З витягу № 00039037926 від 28.03.2023 з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, видно, що відомості про батька дитини - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , записані за вказівкою матері відповідно до ст. 135 СК України, а саме батьком дитини вказано ОСОБА_7 (а.с. 12).

ІV. Норми права, які застосував суд, мотиви їх застосування та висновок суду.

Згідно ч.1 ст.128 СК України, за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.

Відповідно до ч.2 ст.128 СК України, підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу.

Згідно ч.3 ст.128 СК України, позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.

Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.

Згідно ч. 4 ст. 128 СК України, позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 129 СК України, особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред`явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання батьківства.

Згідно п. 6.9 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», особа, котра вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала в шлюбі з іншим чоловіком, має право пред`явити до останнього, якщо того записано батьком, позов про визнання свого батьківства. Відповідно до статей 213, 215 ЦПК України рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах РАЦС (прізвище, ім`я та по батькові матері й батька, число, місяць і рік їх народження, громадянство, а також номер актового запису про народження дитини, коли та яким органом його вчинено).

При розгляді спору щодо визнання батьківства суд має виходити зі змісту ч. 2 ст. 128 СК України, відповідно до якої підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.

Згідно ч. 1 ст. 129 СК України, особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред`явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства. До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.

Обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню ( ч.1 ст. 61 ЦПК України).

У тих випадках, коли батьком дитини записано конкретну особу, вимоги про визнання батьківства мають розглядатись одночасно з вимогами про виключення відомостей про цю особу як батька з актового запису про народження дитини (п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»).

Відповідно до ст. 134 СК України, на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.

Аналізуючи зібрані по справі докази в світлі наведених правових норм, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача, оскільки під час судового розгляду знайшов своє підтвердження факт того, що позивач є батьком дитини.

Крім того, суд бере до уваги, що позов визнаний відповідачем, і його визнання ним не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси сторін та інших осіб.

Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

VІ. Розподіл судових витрат між сторонами.

Відповідно до ч.1 ст.133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних із розглядом справи.

Згідно з вимогами ч.1 ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином, підлягає стягненню з відповідача на користь позивача судовий збір в сумі 1073 грн 60 коп.

Доказів понесення сторонами по справі інших судових витрат суду не надано.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2-5, 7, 8, 10 - 13, 81, 83, 89, 133, 141,142, 247, 258, 259, 263 - 265, 268, 273, 279 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог відносно предмета спору: Ладижинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання батьківства, - задовольнити.

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянина України, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_3 , батьком малолітньої дитини - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , актовий запис про народження якого складено 28 березня 2023 року Ладижинським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) за № 39, народженого матір`ю - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП - НОМЕР_4 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , та змінити прізвище дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_4 ».

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 1073 грн 60 коп. судового збору.

Строк і порядок набрання рішенням суду законної сили та його оскарження.

Згідно зі статтями 273,354,355 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Вінницького апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя

СудЛадижинський міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення25.04.2023
Оприлюднено03.05.2023
Номер документу110531173
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —135/366/23

Рішення від 25.04.2023

Цивільне

Ладижинський міський суд Вінницької області

Волошина Т. В.

Ухвала від 10.04.2023

Цивільне

Ладижинський міський суд Вінницької області

Волошина Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні