Постанова
від 20.04.2023 по справі 904/2068/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом,

відкриття ліквідаційної процедури у справі про банкрутство

20.04.2023м. ДніпроСправа № 904/2068/22

За заявою Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802"

до боржника (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701)

про визнання банкрутом

Суддя Соловйова А.Є.

Секретар судового засідання Карпенко К.С.

Представники:

від боржника: Дудник О.С., довіреність б/н від 20.07.2022

від кредитора ТОВ "ТД "Агросфера": Санжара А.А., ордер серія АЕ №1162848 від 09.11.2022

від кредитора ФОП Удовиченка В.О.: Санжара А.А., ордер серія АЕ №1162847 від 09.11.2022

арбітражний керуючий: Скоробогатова Д.В., посвідчення №1808 від 02.12.2016

представники кредиторів не з`явились

СУТЬ СПРАВИ:

26.07.2022 Комунальне підприємство Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство, на підставі ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою суду від 26.07.2022 заяву Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" про відкриття провадження у справі про банкрутство залишено без руху, зобов`язано заявника протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки заяви, а саме:

- надати докази сплати судового збору в сумі 24 810,00 грн за подання заяви;

- надати докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень в сумі 58 500,00 грн.

01.08.2022 Комунальним підприємством Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" подано заяву вих.№125 від 29.07.2022 про усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, додатком до якої є платіжне доручення №7042 від 25.07.2022 про сплату судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі банкрутство на суму 24 810,00 грн, та платіжне доручення №7043 від 28.07.2022 авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень на суму 58 500,00 грн.

Ухвалою суду від 04.08.2022 прийнято заяву Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701) про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду в підготовчому засіданні на 18.08.2022 о 10:30 год.

Ухвалою суду від 18.08.2022 відкрито провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701). Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів (зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію, згідно зі ст.41 Кодексу України з процедур банкрутства. Введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів до 04.02.2023. Призначено розпорядником майна боржника Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701) арбітражного керуючого Скоробогатову Дарина Володимирівна, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1784 від 02.12.2016 (адреса:49000, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 5). Призначено попереднє засідання суду на 11.10.2022 о 10:00 год.

25.08.2022 від Південного відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) надійшов супровідний лист вих.№09/17.16-34/29852 від 15.08.2022 з додатками.

11.10.2022 від представника кредиторів ТОВ "ДНІПРО-ІНВЕСТГРУП", ТОВ "СПЕЦ-ПРОЕКТІНВЕСТ" та ТОВ "МУНІЦІПАЛЬНА ГВАРДІЯ" про проведення попереднього засідання без участі представника.

11.10.2022 від арбітражного керуючого електронною поштою надійшов звіт вих.№02-02/35 від 10.10.2022 про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами.

11.10.2022 від арбітражного керуючого електронною поштою надійшло клопотання вих.№02-02/36 від 10.10.2022 про сплату основної грошової винагороди.

Суд долучив подані документи до матеріалів справи.

У призначений судом час попереднє засідання не відбулося з огляду на таке.

11.10.2022 по всій території Дніпропетровської області о 07:43 год. було оголошено повітряну тривогу, яка тривала до 12:48 год.

Рішенням Ради суддів України №9 від 24.02.2022 було рекомендовано зборам суддів, головам судів, суддям судів України у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів суду, суддів оперативно приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ.

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Ухвалою суду від 11.10.2022 визнано поважними причини, що унеможливили проведення попереднього засідання у справі, яке було призначено на 11.10.2022 о 10:00 год. Призначено попереднє засідання суду на 18.10.2022 о 12:00 год.

11.10.2022 боржником подано заяву вих.№130 від 07.10.2022 про визнання вимог кредиторів.

18.10.2022 боржником подано заяву б/н від 17.10.2022 про проведення попереднього засідання буз участі представника боржника.

Суд долучив подані документи до матеріалів справи.

У попереднє засідання, призначене на 18.10.2022, з`явився представник арбітражного керуючого Скоробогатової Д.В.

Суд розпочав розгляд заяви з грошовими вимогами ФОП Удовиченка В.О.

Представник арбітражного керуючого визнав грошові вимоги ФОП Удовиченка В.О. частково.

Суд розпочав розгляд заяви з грошовими вимогами ТОВ "ТД "Агросфера".

Представник арбітражного керуючого визнав грошові вимоги ТОВ "ТД "Агросфера" частково.

Суд розпочав розгляд заяви з грошовими вимогами ТОВ "ДНІПРО-ІНВЕСТГРУП".

Представник арбітражного керуючого визнав грошові вимоги ТОВ "ДНІПРО-ІНВЕСТГРУП" в повному обсязі.

За результатами розгляду грошових вимог ТОВ "ДНІПРО-ІНВЕСТГРУП", ухвалою суду від 18.10.2022 визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ДНІПРО-ІНВЕСТГРУП" (Код ЄДРПОУ 38187083) в сумі 4 962,00 грн (судовий збір) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, в сумі 5 710 114,60 грн (основний борг) - 4 черга задоволення вимог кредиторів.

Суд розпочав розгляд заяви з грошовими вимогами ФОП Лісовця О.О.

Представник арбітражного керуючого визнав грошові вимоги ФОП Лісовця О.О. в повному обсязі.

За результатами розгляду грошових вимог ФОП Лісовця О.О., ухвалою суду від 18.10.2022 визнано грошові вимоги Фізичної особи-підприємця Лісовця Олександра Олексійовича (ІПН НОМЕР_1 ) в сумі 4 962,00 грн (судовий збір) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, в сумі 485 400,00 грн (основний борг) - 4 черга задоволення вимог кредиторів.

Суд розпочав розгляд заяви з грошовими вимогами ФОП Асмолова О.С.

Представник арбітражного керуючого визнав грошові вимоги ФОП Асмолова О.С. в повному обсязі.

За результатами розгляду грошових вимог ФОП Асмолова О.С., ухвалою суду від 18.10.2022 визнано грошові вимоги Фізичної особи-підприємця Асмолова Олександра Сергійовича (ІПН НОМЕР_2 ) в сумі 4 962,00 грн (судовий збір) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, в сумі 159 879,60 грн (основний борг) - 4 черга задоволення вимог кредиторів.

Суд розпочав розгляд заяви з грошовими вимогами ТОВ "ЮР-СЕРВІС УКРАЇНА ПЛЮС".

Представник арбітражного керуючого визнав грошові вимоги ТОВ "ЮР-СЕРВІС УКРАЇНА ПЛЮС" в повному обсязі.

За результатами розгляду грошових вимог ТОВ "ЮР-СЕРВІС УКРАЇНА ПЛЮС", ухвалою суду від 18.10.2022 визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮР-СЕРВІС УКРАЇНА ПЛЮС" (Код ЄДРПОУ 44630805) в сумі 4 962,00 грн (судовий збір) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, в сумі 192 000,00 грн (основний борг) - 4 черга задоволення вимог кредиторів.

Суд розпочав розгляд заяви з грошовими вимогами ТОВ "СПЕЦ-ПРОЕКТІНВЕСТ".

Представник арбітражного керуючого визнав грошові вимоги ТОВ "СПЕЦ-ПРОЕКТІНВЕСТ" в повному обсязі.

За результатами розгляду грошових вимог ТОВ "СПЕЦ-ПРОЕКТІНВЕСТ", ухвалою суду від 18.10.2022 визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "СПЕЦ-ПРОЕКТІНВЕСТ" в сумі 4 962,00 грн (судовий збір) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, в сумі 986 340,00 грн (основний борг) - 4 черга задоволення вимог кредиторів.

Суд розпочав розгляд заяви з грошовими вимогами ТОВ "МУНІЦИПАЛЬНА ГВАРДІЯ".

Представник арбітражного керуючого визнав грошові вимоги ТОВ "МУНІЦИПАЛЬНА ГВАРДІЯ" в повному обсязі.

За результатами розгляду грошових вимог ТОВ "МУНІЦИПАЛЬНА ГВАРДІЯ", ухвалою суду від 18.10.2022 визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "МУНІЦИПАЛЬНА ГВАРДІЯ" (код ЄДРПОУ 41646241) в сумі 4 962,00 грн (судовий збір за подання заяви) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, в сумі 431 000,00 грн (основний борг) - 4 черга задоволення вимог кредиторів.

Ухвалою суду від 18.10.2022 оголошено перерву в попередньому засіданні до 10.11.2022 о 12:30 год.

Ухвалою суду від 10.11.2022 завершено попереднє засідання. Встановлено дату проведення зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів до 30.11.2022 та зобов`язано розпорядника майна боржника Скоробогатову Д.В. протягом 10 днів після прийняття цієї ухвали письмово повідомити кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення, протокол зборів кредиторів і засідання комітету кредиторів направити до справи про банкрутство. Встановлено дату підсумкового засідання у справі на 06.12.2022 об 11:00 год.

20.12.2022 від арбітражного керуючого електронною поштою надійшов супроводжувальний лист вих.№02-02/53 від 05.12.2022 з додатками.

24.01.2023 боржником подано заяву б/н від 23.01.2023 про перенесення судового засідання.

Суд долучив подані документи до матеріалів справи.

У підсумкове засідання, призначене на 24.01.2023, з`явились представники кредиторів ТОВ "ТД "Агросфера", ФОП Удовиченка В.О. та представник арбітражного керуючого.

Представник арбітражного керуючого заявив усне клопотання про відкладення підсумкового засідання та продовження строку процедури розпорядження майном, зазначивши, що кредитори з правом вирішального голосу на загальні збори, скликані на 29.11.2022, не прибули. За відсутності кредиторів, кількість голосів яких становить 100% всього реєстру вимог кредиторів - збори кредиторів Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" були неповноважними та такими, що не відбулися.

Представник кредиторів ТОВ "ТД "Агросфера", ФОП Удовиченка В.О. не заперечив проти задоволення усного клопотання представника арбітражного керуючого.

Ухвалою суду від 24.01.202 продовжено строк процедури розпорядження майном та повноваження розпорядника майна Скоробогатової Д.В., свідоцтво №1784 від 02.12.2016 у справі №904/2068/22 про банкрутство Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701), до 04.03.2023. Відкласти підсумкове засідання на 23.02.2023 о 10:00 год.

22.02.2023 арбітражним керуючим подано звіт розпорядника майна вих.№02-02/63 від 22.02.2023 про хід процедури розпорядження майном за період з 01.01.2023 по 31.01.2023.

Суд долучив поданий звіт до матеріалів справи.

У підсумкове засідання, призначене на 23.02.2023, з`явився представник боржника та арбітражний керуючий.

Ухвалою суду від 23.02.2023 продовжено строк процедури розпорядження майном та повноваження розпорядника майна Скоробогатової Д.В. свідоцтво №1784 від 02.12.2016 у справі №904/2068/22 про банкрутство Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701), до 14.04.2023. Відкладено підсумкове судове засідання на 30.03.2023 о 10:00 год.

28.03.2023 арбітражним керуючим Скоробогатовою Д.В. подано клопотання вих.№02-02/65 від 27.03.2023 про долучення документів до матеріалів справи.

29.03.2023 від кредитора ФОП Удовиченко В.О. електронною поштою надійшла заява б/н від 29.03.2023, в якій кредитор заперечує проти висновку розпорядника майна про відсутність ознак доведення КП КМР "КАТП 042802" до банкрутства.

29.03.2023 від кредитора ТОВ "ТД "Агросфера" електронною поштою надійшла заява б/н від 29.03.2023, в якій кредитор заперечує проти висновку розпорядника майна про відсутність ознак доведення КП КМР "КАТП 042802" до банкрутства.

29.03.2023 арбітражним керуючим Шевцовим І.В. подано заяву вих.№01/03 від 29.03.2023 про участь у справі про банкрутство.

Суд долучив подані документи до матеріалів справи.

У підсумкове засідання, призначене на 30.03.2023, з`явився представник кредиторів ТОВ "ТД "Агросфера", ФОП Удовиченко В.О., представник боржника та арбітражний керуючий Скоробогатова Д.В.

Арбітражний керуючий Скоробогатова Д.В. підтримала поданий звіт про хід процедури розпорядження майном.

Представник кредиторів ТОВ "ТД "Агросфера" та ФОП Удовиченко В.О. оголосив зміст поданих заперечень.

Ухвалою суду від 30.03.2023 продовжено строк процедури розпорядження майном та повноваження розпорядника майна Скоробогатової Д.В. свідоцтво №1784 від 02.12.2016 у справі №904/2068/22 про банкрутство Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701) до 30.04.2023. Відкладено підсумкове судове засідання на 20.04.2023 об 11:10 год.

14.04.2023 арбітражним керуючим Скоробогатовою Д.В. подано клопотання вих.№02-02/75 від 11.04.2023 про долучення документів до матеріалів справи.

Суд долучив подані документи до матеріалів справи.

У підсумкове засідання, призначене на 20.04.2023, з`явився представник кредиторів ТОВ "ТД "Агросфера", ФОП Удовиченко В.О., представник боржника та арбітражний керуючий Скоробогатова Д.В.

Присутні у судовому засіданні не заперечили проти визнання Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Заслухавши присутніх в підсумковому засіданні розпорядника майна, представника кредиторів та боржника, дослідивши наявні в матеріалах справи документи, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Засідання комітету кредиторів Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" було проведено шляхом письмового опитування.

На порядок денний зборів кредиторів Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" було поставлено наступні питання:

1. Обрання кількісного та особового складу комітету кредиторів.

2. Вирішення питання про перехід до наступної процедури банкрутства Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" погодження кандидатури арбітражного керуючого на призначення керуючого санацією або ліквідатора.

3. Розгляд заяви арбітражного керуючого Скоробогатової Дарини Володимирівни про звільнення від повноважень розпорядника майна Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802".

4. Обрання кандидатури нового арбітражного керуючого для виконання повноважень у процедурі ліквідації Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802".

Після встановленого строку на розгляд розпорядником майна отримано:

- Рішення за результатами голосування "НОВИЙ СТАНДАРТ ЯКОСТІ".

- Рішення за результатами голосування Товариства з обмеженою відповідальністю "ТД "Агросфера".

- Рішення за результатами голосування Фізичної особи-підприємця Удовиченка Владіслава Олександровича.

- Рішення за результатами голосування ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

Кредитори (з правом вирішального голосу):

1. Товариство з обмеженою відповідальністю «НОВИЙ СТАНДАРТ ЯКОСТІ», код ЄДРПОУ 43870898, б. Героїв, 34, м. Кам`янське, 51940 (кількість голосів - 7 965 ).

2. Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ ВП 44118658, вул. Сімферопольська, 17-а, м. Дніпро, 49005 (кількість голосів - 533).

3. Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД «Агросфера», код ЄДРПОУ 36906616, вул.

Чапленка Василя, буд. 16, кв. 17 А, м. Дніпро, 49000 (кількість голосів - 204).

4. Фізична особа-підприємець Удовиченко Владіслав Олександрович, РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 (кількість голосів - 243).

Так, зборами кредиторів Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" було вирішено:

1. Створити комітет кредиторів Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" у складі 4 (чотирьох) кредиторів, а саме:

- ТОВ "НОВИЙ СТАНДАРТ ЯКОСТІ";

- Головного управління ДПС у Дніпропетровській області;

- ТОВ "ТД "Агросфера";

- ФОП Удовиченко В.О.

2. Звернутися до Господарського суду Дніпропетровської області з клопотанням про припинення процедури розпорядження майном Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802", та переходом до процедури ліквідації у справі № 904/2068/22 про банкрутство Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802".

3. Задовольнити заяву арбітражного керуючого розпорядника майна Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" Скоробогатової Дарини Володимирівни про звільнення її від повноважень розпорядника майна Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802".

4. Уповноважити розпорядника майна арбітражного керуючого Скоробогатову Д. В. звернутися від імені зборів кредиторів Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" до Господарського суду Дніпропетровської області з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" та призначенням арбітражного керуючого Шевцова Ігоря Вікторовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1951 від 10.01.2020 року) ліквідатором у справі про банкрутство Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802".

Згідно ч. 5, 8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, до компетенції зборів кредиторів серед іншого належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство. До компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого.

Статтею 49 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.

До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень, зокрема подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень, зокрема постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

З дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.

Так, до матеріалів справи розпорядником майна долучено аналіз фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701).

З метою виявлення майна КП КМР «КАТП 042802» розпорядником майна направлено запити про надання інформації до наступних установ:

-АТ «Укрзалізниця» - Відповідь АТ «Українська залізниця», філія «Головний інформаційно-обчислювальний центр» від 16.09.2022 №50/1383, в якій зазначено, що вагонів або під`їзних колій за боржником не зареєстровано;

-ДП «Український інститут інтелектуальної власності» - Згідно відповіді ДП «Український інститут інтелектуальної власності» № 8627/2022 від 14.09.2022 для надання інформації відносно наявності об`єктів промислової власності необхідне проведення іменного патентно-інформаційного пошуку. Зважаючи на те, що всі бази даних та інформаційно-довідкові системи «Укрпатенту» знаходяться у вільному доступі в мережі інтернет, арбітражним керуючим здійснено пошук об`єктів промислової власності, знаків для товарів робіт та послуг, право власності на які зареєстровано за боржником. За результатами пошуку інформація в реєстрах та базах даних щодо прав боржника на об`єкти промислової власності відсутня;

-Державної служби морського та річкового транспорту України - Відповідь Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України №4788/03/15-22 від 30.09.2022 в якій зазначено що за наявною інформацією, яка міститься у Державному судновому реєстрі України і Судновій книзі України, відсутні відомості щодо зареєстрованих суден, власником або судновласником яких є боржник;

-Головного управління статистики в Дніпропетровській області - Відповідь Головного управління статистики у Дніпропетровській області від 03.10.2022 №03-06\1926 з додатками в яких долучено копії фінансової звітності;

-Головного управління Держпраці в Дніпропетровській області - Відповідь ГУ Держпраці у Дніпропетровській області №ДН/1/5542-22 від 26.09.2022 в якій зазначено, що об`єктів підвищеної небезпеки за боржником не зареєстровано, великотоннажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування в Управлінні Держпраці за боржником не зареєстровані;

-Головного управління Держгеокадастру в Дніпропетровській області, Міськрайонного управління у Петриківському районі та у м. Кам`янське Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області. Згідно відповіді ГУ Держгеокадастру в Дніпропетровській області № 33-4-0.223-4018/2-22 від 23.09.2022 відомості щодо реєстрації земельних ділянок на праві власності за КП КМР «КАТП 042802» відсутні. Надано інформацію про наявність двох земельних ділянок, що використовуються боржником на праві постійного землекористування;

-Державної авіаційної служби України - Відповідь Державної авіаційної служби України №12/12.5-2247-22 від 26.09.2022 в якій зазначено, що у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за КП КМР «КАТП 042802» (код ЄДРПОУ 03341701) повітряні судна не зареєстровані;

-Фонду державного майна України. Регіонального відділення фонду державного майна по Дніпропетровській області - Відповідь фонду державного майна України, регіональне відділення по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях від 26.09.2022 №18-09-03192 в якій зазначено, що відомості про нерухоме майно, які перебувають на балансі боржника від суб`єктів управління до ФДМУ не надавалися;

-Дніпровської митниці ДМС - Відповідь Дніпровської митниці №7.5-08-01-4/27/8.19/4695 від 19.09.2022 в якій зазначено, що на митних складах та складах тимчасового зберігання, які знаходяться в зоні діяльності Дніпровської митниці, відсутні товари, що надходили на адресу боржника;

-Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кам`янської міської ради - Відповідь Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кам`янської міської ради від 19.09.2022 №0.1-09/02/477 в якій зазначено, що боржник є балансоутримувачем захисної споруди цивільного захисту №15110, що знаходиться на території закладу;

-Кам`янської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області - Станом на дату складення звіту розпоряднику майна надійшла відповідь від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №54313/6/04-36-68-29 від 07.10.2022 в якій відмовлено у наданні відповіді на запит від 06.09.2022 №02-02/20 з мотивацією, що відповідно до ч. 11 статті 44 Кодексу України з процедур банкрутства, призначення розпорядника майна не є підставою для припинення повноважень керівника чи органу управління боржника, отже відповідна інформація може бути надана при зверненні посадових осіб підприємства чи уповноваженого представника;

-Головного управління Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області; Кам`янського міськрайонного управління Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області - Станом на дату складення звіту відповідь установи не отримана.

-Територіального сервісного центру 1249 регіонального сервісного центра МВС в Дніпропетровській області - Станом на дату складення звіту відповідь установи не отримана;

-Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - Відповідь №10/02/10606 від 16.11.2022 в якій зазначено, що за останніми наявними щоквартальними адміністративними даними, наданими депозитарними установами відповідно до Положення про порядок звітування депозитарними установами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.06.2013 № 992, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.07.2013 за №1126/23658, станом на 31.12.2021 КП КМР «КАТП 042802» (ІКЮО 03341701), серед власників пакетів голосуючих акцій (5 відсотків і більше) акціонерних товариств, відсутнє.

-Державного космічного агентства України - Станом на дату складення звіту відповідь установи не отримана;

-ПАТ «Національний депозитарій України» - Станом на дату складення звіту відповідь установи не отримана;

-Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Дніпропетровській області - Станом на дату складення звіту відповідь установи не отримана;

-ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» - Станом на дату складення звіту відповідь установи не отримана.

Також розпорядником майна КП КМР «КАТП 042802» направлено наступні документи: повідомлення про обмеження повноважень керівника КП КМР «КАТП 042802», повідомлення щодо вжиття заходів з підготовки та організації інвентаризації на підприємстві, вимогу про надання копій документів та інформації, вимогу щодо надання копій документів та інформації (щодо заборгованості з виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян).

Згідно витягу з Єдиного реєстру боржників КП КМР «КАТП 042802» є боржником у двох виконавчих провадженнях: ВП № 69564292 (стягнення штрафів у сфері безпеки дорожнього руху у справах про адміністративні правопорушення) та ВП № 69793403 (стягнення судового збору).

Обидва виконавчі провадження зупинено.

Крім того, розпорядником майна КП КМР «КАТП 042802» отримано інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна суб`єкта, витяг з державного реєстру обтяжень рухомого майна та витяг з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна суб`єкта № 309421259 від 09.09.22 нерухоме майно за КП КМР «КАТП 042802» (код ЄДРПОУ 03341701) не зареєстровано.

Згідно витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна № 80237970 від 09.09.2022 рухоме майно КП КМР «КАТП 042802» не перебуває в заставі.

Аналіз проведено з урахування Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006 № 14 (у редакції наказу міністерства економіки України від 26.10.2010 № 1361).

Об`єктом аналізу є фінансовий стан Комунального підприємства Кам`янської міської ради «Кам`янське автотранспортне підприємство 042802» (далі Боржник або Підприємство), його активи та їх складові, зобов`язання та їх складові.

Комунальне підприємство Кам`янської міської ради «Кам`янське автотранспортне підприємство 042802» є комунальним унітарним підприємством, створеним відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України.

Підприємство є правонаступником усіх майнових і немайнових прав, юридичних обов`язків, коштів Дніпродзержинського автотранспортного підприємства 042802.

Власником та засновником підприємства є територіальна громада міста Кам`янське в особі Кам`янської міської ради. Відомості про засновника: код ЄДРПОУ 24604168, адреса: майдан Петра Калнишевського, буд. 2, місто Кам`янське, 51931.

Управління підприємством здійснюють:

-засновник - Кам`янська міська рада та виконавчі органи, уповноважені засновником;

-директор.

Засновник здійснює управління підприємством шляхом прийняття відповідних розпорядчих актів. До компетенції засновника відносяться: визначення основних напрямків діяльності підприємства; прийняття рішення щодо порядку розподілу чистого прибутку; погодження штатного розпису і системи оплати праці; визначення умов праці та оплати праці; прийняття рішення про припинення діяльності підприємства; інші питання. Розпорядчі акти Кам`янської міської ради, її виконавчого комітету, міського голови є обов`язковими для виконання.

Управління поточною діяльністю Підприємства здійснює Директор.

Керівник Підприємства несе персональну відповідальність за збереження та ефективне використання комунального майна; діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його в усіх установах, організаціях, підприємствах; органах влади та місцевого самоврядування.

Інтереси трудового колективу представляє профспілковий комітет.

У періоді, що підлягає аналізу директором підприємства був Іванків Ігор Володимирович.

Оцінка зміни валюти балансу за роками:

За 2019 рік: Кп = (86 137 29 930)/29 930 х 100 = +187,8% (або +56 207 тис. грн).

За 2020 рік: Кп = (104 929 86 137)/86 137 х 100 = +21,8% (або +18 792 тис. грн).

За 2021 рік: Кп = (123 277 104 929)/104 929 х 100 = +17,5% (або +18 348 тис. грн).

За 1-й квартал 2022 року: Кп = (125 034 123 277)/123 277 х 100 = +1,4% (або +1 757 тис. грн).

За 6 місяців 2022 року: Кп = (61 042 123 277)/123 277 х 100 = -50,5% (або -62 235 тис. грн).

За 9 місяців 2022 року: Кп = (56 473 123 277)/123 277 х 100 = -54,2% (або -66 804 тис. грн).

На дату відкриття провадження у справі про банкрутство залишкова вартість нематеріальних активів дорівнює нулю, тобто вони повністю зношені (первісна вартість нематеріальних активів дорівнює сумі зносу 31 тис. грн).

На балансі підприємства обліковуються наступні земельні ділянки:

- земельна ділянка пров.Ювілейний, 73 а;

- земельна ділянка вул. Дальня, 64.

Залишкова вартiсть основних засобів, що тимчасово не використовуються (консервація, реконструкція тощо) в 2019 р. 3 274 тис. грн; в 2021 р. 1 399 тис. грн (земельна ділянка).

Первісна (переоцінена) вартість повністю амортизованих основних засобів в 2019 р. 2 010 тис. грн; в 2021 р. 6 937 тис. грн.

Вартість основних засобів, призначених для продажу в 2020 р. 210 тис. грн.

Стан і ефективне використання основних засобів впливає на кінцеві результати господарської діяльності підприємства.

В цілому спостерігається постійне оновлення основних засобів підприємства в основному за рахунок безоплатного отримання від засновника. Спад надходжень відбувся в 2020 р. (коефіцієнт оновлення 3,9%), при тому, що в 2019 р. надійшло основних засобів на суму 38 983 тис. грн (коефіцієнт оновлення 65,7%), в 2021 р. на суму 68 361 тис. грн (коефіцієнт оновлення 53,8%).

В основному надходили транспортні засоби, що пов`язано зі специфікою діяльності:

- в 2019 р. 96% транспортні засоби від загальної суми основних засобів, що надійшли, 3% машини та обладнання, інші 1%;

- в 2020 р. 20% транспортні засоби, 72% машини та обладнання, інші 8%;

- в 2021 р. 94% транспортні засоби, 5% машини та обладнання, інші 1%.

Вибуття основних засобів є несуттєвим - до 1% залишкової вартості основних засобів.

Коефіцієнт зносу в допустимих межах, але з тенденцією до зростання, на кінець 2021 р. коефіцієнт зносу складав 40,1%, тобто відбувається стабільне погіршення фізичного стану основних засобів.

Рентабельність основних засобів має від`ємне значення, оскільки за результатами операційної (основної) діяльності підприємство отримало збитки.

Протягом останніх 3-х років до року відкриття провадження у справі про банкрутство поступово відбувалося зниження ефективності використання основних засобів (фондовіддача зменшується на фоні зменшення обсягів діяльності), а обернений до неї показник фондомісткості навпаки зростає. Фондоозброєність зростає в зв`язку зі збільшенням вартості основних засобів.

Останнім звітним періодом, що передував порушенню провадження у справі про банкрутство було 1-ше півріччя 2022 року. Станом на 30.06.2022 на балансі підприємства обліковувалися основні засоби залишковою вартістю 3 775 тис. грн, первісною вартістю 16 658 тис. грн.

В зв`язку із скороченням діяльності підприємства, із збитковістю операційної діяльності в умовах військової агресії РФ, фінансової неспроможності забезпечувати в перспективі беззбиткову, стабільну та безперебійну господарську діяльність, засновником було прийнято рішення передати більшу частину основних засобів безоплатно (оскільки майно знаходиться в господарському віданні) на баланс інших комунальних підприємств.

Згідно Наказів департаменту комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно основні засоби КП КАТП «Кам`янське автотранспортне підприємство 042802» були передані на баланс інших комунальних підприємств:

-згідно наказу від 24.05.2022 №03/22 на баланс комунального підприємства Кам`янської міської ради «Транспорт» був переданий автотранспорт;

-згідно наказу від 30.05.2022 №03/23 основні засоби (в тому числі автотранспорт) були передані на баланс комунального підприємства Кам`янської міської ради «Добробут»;

-згідно 25.07.2022 №03/34 основні засоби були передані на баланс департаменту комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно;

-згідно 25.07.2022 №03/35 на баланс комунального підприємства Кам`янської міської ради «Комунальник» було передано транспортний засіб (поливну машину RETECH RTW10000, 2013 р.в.).

Загальна первісна вартість майна, яке було передано на баланс інших комунальних підприємств складає 108 228 тис. грн.

Після передачі майна на балансі КП КАТП «КАТП 042802» обліковуються транспортні засоби за первісною вартістю 11 518,3 тис. грн; будівлі та споруди: база відпочинку «Дніпро», диспетчерська, майновий комплекс нежитлових будівель та споруд за адресою вул. Дальня,64; земельна ділянка; машини та обладнання. Всього на балансі обліковується основних засобів на загальну суму за первісною вартістю 16 658 тис. грн та залишковою вартістю 3 775 тис. грн.

Транспортні засоби підприємства

Отже можна зробити висновок, що запаси підприємства складають незначну частину як в складі оборотних активів, так і від загальної вартості майна з тенденцією до зменшення:

В 2019 р. 13,7% від вартості оборотних активів та 5,9 % від вартості майна; в 2020 р. 7,8% та 3,3% відповідно; в 2021 р. 2,6% та 1,0% відповідно; в 1-му півріччі 2022 р. 1,78% та 1,5% відповідно.

Протягом періоду, що підлягає аналізу, вартість запасів стабільно знижувалася: в 2020 р. на -1 596 тис. грн; в 2021 р. на -2 237 тис. грн; в 1-му півріччі 2022 р. на -313 тис. грн. Зменшення суми запасів пов`язано зі скороченням діяльності підприємства.

В складі запасів найбільшу питому вагу займають сировина і матеріали (від 17% до 90%) та паливно мастильні матеріали (від 8% до 76%).

Грошових коштів (ГК) (абсолютно ліквідні кошти) на розрахунковому рахунку підприємства недостатньо для обслуговування господарського обороту, що свідчить про неспроможність забезпечити погашення зобов`язань перед кредиторами податки на заробітна плата працівникам виплачуються не в повному обсязі.

Підприємство вважається абсолютно ліквідним за умови, що воно здатне за рахунок абсолютно ліквідних коштів погасити негайно не менше 20% всіх свої боргів, а оптимально 35%. Підприємство, за рахунок абсолютно ліквідних коштів не спроможне погасити повністю (або частково) кредиторську заборгованість, оскільки підприємство не забезпечено ГК, необхідними для розрахунку з кредиторами по поточним операціям (коефіцієнт абсолютної платоспроможності):

- 2019 р. = 0,42% при нормі не менше 20%;

- 2020 р. = 0,62% при нормі не менше 20%;

- 2021 р. = 0,58% при нормі не менше 20%;

- на дату відкриття провадження = 1 187/40 984 = 2,9% при нормі не менше 20%.

Аналіз ефективності використання грошових коштів показав, що коефіцієнт ліквідності грошового потоку (норма 1), який показує на скільки позитивний грошовий потік покриває відтік грошових коштів та коефіцієнт поточної платоспроможності протягом 3-х років до відкриття провадження у справі про банкрутство дорівнює 1, але це свідчить не про збільшення надходження від операційної діяльності, а про здійснення розрахунків з постачальниками за продукцію (товари, роботи, послуги) не в повному обсязі в зв`язку відсутністю достатнього обсягу надходжень грошових коштів. Використання грошових потоків не ефективно (ефективність грошових потоків має від`ємне значення), рентабельність залишку грошових коштів також має від`ємне значення в зв`язку з тим, що підприємство отримує збитки від операційної (основної) діяльності.

Достатня сума грошових коштів для повноцінного обслуговування господарського обороту це страховий запас, необхідний для покриття першочергової потреби у грошових коштах. Нестача грошових коштів негативно вплинула на фінансовий стан підприємства, призвела до неможливості негайно погасити хоча б 20% боргів підприємства, а також до зростання кредиторської заборгованості зі сплати податків та з оплати праці. Таким, чином, грошових надходжень недостатньо для покриття всіх першочергових поточних зобов`язань, що є негативним моментом, тому що призводить до накопичення боргів перед кредиторами, формування незадовільної структури балансу та до неплатоспроможності.

Станом на 30.06.2022 обліковуються непідтверджений податковий кредит. Правильність обліку непідтвердженого податкового кредиту підтверджується Інструкцією № 291.

Для обліку непідтвердженого податкового кредиту застосовується субрахунок третього порядку 644.2 «Непідтверджений податковий кредит». Облік на субрахунку 644.2 здійснюється в тому випадку, коли умови для податкового кредиту виникли, але постачальник на зареєстрував податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі ЄРПН).

Згідно п. 201.10. ст. 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними (розрахунками коригування до податкових накладних).

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту.

18 серпня 2022 року відкрито провадження у справі про банкрутство Боржника. Протягом періоду, що підлягає аналізу, спостерігається збільшення суми непідтвердженого податкового кредиту, тобто реєстрація податкових накладних в ЄРПН так і не відбулася. Крім того, процедура розпорядження майном закінчується 14.04.2023. У разі визнання Боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури згідно ст. 59 КУзПБ господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав. В такому випадку суми непідтверджених податкових зобов`язань підлягають списанню на витрати (ДТ949 КТ644.2).

Облік непідтвердженого податкового кредиту в складі оборотних активів створює хибне враження про суму оборотних активів, за рахунок яких відбувається погашення кредиторської заборгованості, а у разі визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури погашення вимог кредиторів.

На підставі вищенаведеного вважаю за необхідне скоригувати суму оборотних активів на суму непідтвердженого податкового кредиту для встановлення реальної картини ліквідності, платоспроможності та фінансового стану підприємства. Крім того коригування, в подальшому, має значення для правильної інтерпретації показників для визначення ознак фіктивного, прихованого банкрутства або доведення до банкрутства та для винесення пропозицій щодо подальшої процедури банкрутства.

Коригування здійснено шляхом зменшення суми оборотних активів на суму непідтвердженого податкового кредиту (р.1195 р.1190): в 2019 р. 37 068 663 = 36 405; в 2020р. 44 276 1 711 = 42 565; в 2021р. 47 061 12 063 = 34 998; 6 місяців 2022р. 55 834 16 640 = 39 194.

В подальшому, таке коригування необхідне для правильного обчислення показників ліквідності, які свідчать про можливість підприємства розрахуватися з боргами.

В структурі оборотних активів дебіторська заборгованість підприємства складає більшу частку, фактично вона формує оборотні активи підприємства.

В структурі дебіторської заборгованості значну питому вагу складає заборгованість:

- за товари роботи, послуги 78,0% в 2019 р.; 98,0% в 2020 р.; 99,0% в 2021 р. 94,3% за 6/2022 р.;

- інша поточна заборгованість всього від 1 до 5%;

- з бюджетом на дату відкриття провадження у справі про банкрутство 1%.

Тривалість обороту дебіторської заборгованості збільшується на фоні зниження виручки від реалізації: в 2020 р. в порівнянні з 2019 р. на +33 дні (147-114), в 2021 р. на +42 дні (189-147), за 6 місяців 2022 р. на +51 день (240-189).

Зростає частка товарів (робіт, послуг), що реалізовується контрагентам з відстроченням платежів, в 2019 р. 34,2%, в 2020 р. 43,7%, в 2021 р. 47,4%, за 6 місяців 2022 р. 131,5%. Тобто, підприємство фактично кредитує своїх споживачів юридичних осіб та «заморожує» грошові кошти в розрахунках.

В структурі оборотних активів дебіторська заборгованість підприємства складає більшу частку, фактично вона формує оборотні активи підприємства.

В структурі дебіторської заборгованості значну питому вагу складає заборгованість:

- за товари роботи, послуги 78,0% в 2019 р.; 98,0% в 2020 р.; 99,0% в 2021 р. 94,3% за 6/2022 р.;

- інша поточна заборгованість всього від 1 до 5%;

- з бюджетом на дату відкриття провадження у справі про банкрутство 1%.

Тривалість обороту дебіторської заборгованості збільшується на фоні зниження виручки від реалізації: в 2020 р. в порівнянні з 2019 р. на +33 дні (147-114), в 2021 р. на +42 дні (189-147), за 6 місяців 2022 р. на +51 день (240-189).

Зростає частка товарів (робіт, послуг), що реалізовується контрагентам з відстроченням платежів, в 2019 р. 34,2%, в 2020 р. 43,7%, в 2021 р. 47,4%, за 6 місяців 2022 р. 131,5%. Тобто, підприємство фактично кредитує своїх споживачів юридичних осіб та «заморожує» грошові кошти в розрахунках.

Дебіторська заборгованість відноситься до швидколіквідних активів підприємства, але за умови виконання дебіторами платіжної дисципліни щодо своєчасних розрахунків, тому, що відтерміновуючи платежі підприємство фактично кредитує своїх дебіторів, тобто відволікає з господарського обороту грошові кошти.

Аналіз дебіторської заборгованості показав, що в загальній сумі дебіторської заборгованості 57% це заборгованість населення за спожиті послуги (вивезення відходів). Як зазначалося вище, основною умовою віднесення дебіторської заборгованості до швидколіквідних активів є своєчасність погашення дебіторської заборгованості дебіторами. Але, в умовах військової агресії РФ відбулося падіння економіки і як наслідок падіння платоспроможності споживачів послуг, а також в зв`язку з тим, що деякі споживачі виїжджають в інші більш безпечні регіони, деякі не проживають за фактичним місцем прописки, стягнення дебіторської заборгованості з населення це довготривалий трудомісткий процес. Тому, дебіторська заборгованість населення за спожиті послуги міняє статус з швидколіквідних на важколіквідні активи, що збільшує строк її стягнення.

Зростання боргів за вивезення побутових відходів відбувається як в рамках підприємства, так і по Україні в цілому.

Економічно складний та затяжний період починаючи з 12.03.2020 (запровадження карантину) до 23.02.2022, з 24.02.2022 (військова агресія Росії проти України) та станом на початок січня 2022 року призвів до скорочення доходів населення України та погіршення його платоспроможності, що призвело до неможливості своєчасно та в повному обсязі сплачувати за комунальні послуги.

В зв`язку з військовими діями мільйони громадян України покинули місця свого постійного проживання і не сплачують за житлово-комунальні послуги.

Згідно ст. 26 Закону України «Про житловокомунальні послуги» у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов`язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Виконавець комунальної послуги має право обмежити (припинити) надання відповідної комунальної послуги її споживачу незалежно від обраної моделі організації договірних відносин у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця.

Але, уряд своїми постановами заборонив нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги та зупинення/призупинення надання послуг:

- на період дії карантину Законом від 17.03.2020 №530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» забороняється нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені); скасування субсидії; припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі;

- в умовах воєнного стану постановою КМУ від 05.03.2022 №206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» забороняється нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги; припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Крім того, необхідно зазначити, що в складі дебіторської заборгованості наявна значна сума невідшкодованих збитків підприємства від пільгового перевезення пасажирів (38% від загальної суми дебіторської заборгованості).

Рішенням Антимонопольного комітету України від 15.12.2021 №660-р заборонено засновнику Кам`янській міській раді надавати фінансову підтримку КП КМР «Кам`янське автотранспортне підприємство 042802» у формі поповнення статутного капіталу для компенсації різниці в тарифах за здійснення послуг з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування внаслідок порушення економічної конкуренції, тобто навряд чи засновник підприємства здійснить погашення цієї дебіторської заборгованості. Тому, є великий сумнів в реальності заборгованості, яка складає 38% всієї дебіторської заборгованості.

Таким чином, специфіка діяльності підприємства переводить дебіторську заборгованість в статус важколіквідного активу, що в значній мірі впливає на платоспроможність підприємства та його фінансову стійкість. А на фоні недостатності абсолютно ліквідних активів (грошових коштів на рахунку) стан підприємства характеризується ознаками критичної неплатоспроможності, тобто фінансової неспроможності погасити всі або більшу частку поточних зобов`язань підприємства.

Оцінюючи коефіцієнт покриття (оборотні активи/поточні зобов`язання), який характеризує достатність оборотних засобів для покриття боргів, перш за все, необхідно досліджувати якісний стан дебіторської заборгованості не обтяжений сумнівною заборгованістю, рівень якого свідчить про реальну можливість розрахуватися з боргами.

Сума зареєстрованого капіталу згідно ЄДР юридичних осіб, ФОП та громадських формувань складає 3 428 тис. грн. Протягом періоду, що аналізується, розмір зареєстрованого капіталу не змінювався.

Підставою для оформлення господарської операції внеску в статутний капітал, є:

-місцева бюджетна програма затверджена Кам`янською міською радою - рішення Кам`янської міської ради від 01.03.2019 № 1359-31/VII «Про затвердження Програми розвитку комунального підприємства Кам`янської міської ради «Кам`янське автотранспортне підприємство 042802» на 2019-2024 роки»;

-внесення змін до Статуту підприємства, оскільки в п. 4.7. Статуту був зазначений розмір статутного капіталу 3 428 тис. грн;

-нова нотаріально засвідчена редакція Статуту згідно ст. 17 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань»;

-реєстрація змін у державного реєстратора. Реєстратору подаються: заява, рішення Кам`янської міської ради про збільшення розміру статутного капіталу, нотаріально засвідчений статут.

Згідно реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань державним реєстратором зареєстрований статутний капітал КП КМР «Кам`янське автотранспортне підприємство 042802» у розмірі 3 428 022,00 грн.

На момент складання аналізу актуальним є статут затверджений рішенням Кам`янської міської ради від 23.02.2018 № 979-22/VII, тобто зміни до статуту в зв`язку з поповненням засновником статутного капіталу не здійснювалися.

На дату відкриття провадження у справі про банкрутство капітал в дооцінках, на якому узагальнюється інформація про дооцінки об`єктів основних засобів, відсутній.

Протягом 2019 2021 років сума додаткового капіталу збільшувалася: в 2020 р. в порівнянні з 2019 р. на +16 919 тис. грн; в 2021р. в порівнянні з 2020 р. на +20 562 тис. грн; на дату відкриття провадження у справі про банкрутство на -42 023 тис. грн.

Результати фінансово господарської діяльності:

-за 2019 р. нерозподілений прибуток 2 013 тис. грн при чистому прибутку 87,0 тис. грн;

-за 2020 р. нерозподілений прибуток 1 931 тис. грн при чистому прибутку 80 тис. грн;

-за 2021 р. непокритий збиток (-10 445 тис. грн) при чистому збитку (-12 616 тис. грн);

-за 6 міс. 2022 року непокритий збиток (-24 150 тис. грн) при чистому збитку (-13 602 тис. грн).

Чисті активи Боржника: на 01.01.2020 42 451 тис. грн; на 01.01.2021 65 810 тис. грн; на 01.01.2022 73 786 тис. грн; на 30.06.2022 20 058 тис. грн.

В 2019 2022 роках чисті активи підприємства сформовані в основному за рахунок:

- додаткового капіталу 17,3% в 2019 р.; 36,8% в 2020 р.; 60,7% в 2021 р.; 13,9% за 6/2022 р.;

- статутного капіталу 77,5% в 2019 р.; 59,9% в 2020 р.; 53,4% в 2021 р.; 206,5% в 2022 р.

Прибуток підприємства складає незначну питому вагу в структурі капіталу з переходом в непокритий збиток: 4,7% в 2019 р.; 2,9% в 2020 р.; -14,2% в 2021 р.; -120,4% в 2022 р.

Власні оборотні кошти (ВОК), показують рівень фінансової стійкості та ліквідності підприємства, тобто суму власних оборотних активів (р.1495 р.1095 Балансу), які є в розпорядженні підприємства для щоденної операційної діяльності. Величина ВОК повинна складати не менше 30% власного капіталу:

- 2019 р.= (42 451 48 859)/42 451 = -15,1% при нормі не нижче 30%;

- 2020 р. = (65 810 60 443)/65 810 = 8,2% при нормі не нижче 30%;

- 2021 р. = (73 786 76 216)/73 786 = -3,3% при нормі не нижче 30%;

- 6 місяців 2022 р. = (20 058 3 857)/20 058 = 80,8% при нормі не нижче 30%.

Коефіцієнт забезпечення ВОК має нормативне значення не менше 10%, тобто не менше 10% оборотних активів має бути сформоване за рахунок власного капіталу:

- 2019 р.: (42 451 48 859)/37 068 = -17,3% при нормі не нижче 10%;

- 2020 р.: (65 810 60 443)/44 276 = 12,1% при нормі не нижче 10%;

- 2021 р.: (73 786 76 216)/47 061 = -3,3% при нормі не нижче 10%;

- 6 місяців 2022р. = (20 058 3 857)/55 834 = 29,0% при нормі не нижче 10%.

Показник ВОК та коефіцієнт забезпечення ВОК в 2019 р. та в 2021 р. мають від`ємне значення, що свідчить про те, що власного капіталу недостатньо як для формування всіх необоротних активів так і частки оборотних активів.

В 2020 р. показник ВОК має значення 8,2%, тобто вартості власного капіталу достатньо для формування необоротних активів, але його величина менше нормативного значення. Коефіцієнт забезпечення ВОК в 2020 р. показує, що власного капіталу було достатньо для формування не більше 12,1% оборотних активів.

В 1-му півріччі 2022 р. показник ВОК набагато перевищує нормативне значення 80,8% при нормативі 30%, але це пов`язано не з зростанням суми власного капіталу, а з зменшенням вартості необоротних активів в 19 разів в зв`язку з передачею основних засобів на баланс іншого підприємства. Аналогічна ситуація з коефіцієнтом забезпечення ВОК.

Поточна кредиторська заборгованість, що знаходиться в розпорядженні підприємства, фактично є джерелом формування позикового капіталу. За рахунок того, що підприємство несвоєчасно виконує свої зобов`язання перед кредиторами (фактично отримує безкоштовний кредит), частина грошових коштів тимчасово затримується в господарському обороті.

Всього визнаних вимог кредиторів - 11 569 530,25 грн, в т.ч.:

- кредиторська заборгованість за товари (роботи, послуги) 8 411 444,58 грн;

- кредиторська заборгованість зі сплати податків, зборів, обов`язкових платежів 532 567,02 грн;

- кредиторська заборгованість по заробітній платі 2 580 860,65 грн;

- судовий збір 44 658,00 грн

Черговість задоволення вимог кредиторів:

1-ша черга 2 625 518,65, в т.ч.: 2 580 860,65 (зарплата) + 44 658,00 грн (судовий збір)

2-га черга 509 839,70 грн

3-тя черга 22 727,32 грн

4-та черга 8 411 444,58 грн

Всього 11 569 530,25 грн.

Кількісна оцінка кредиторської заборгованості показує, що зростає залежність підприємства від позикових коштів. Грошових надходжень від виробничої (операційної) діяльності недостатньо для погашення накопиченої суми кредиторської заборгованості (коефіцієнт абсолютної ліквідності набагато нижче нормативного значення 20-35% (0,6 % в 2019р., 0,6% в 2020 р., 0,4% в 2021 р., 3% в 1-му півріччі 2022 р., тобто підприємство неспроможне негайно погасити не менше 20% боргів підприємства).

Чистий дохід від реалізації послуг (робіт, товарів).

Динаміка чистого доходу:

-в 2019 р. ЧД збільшився як в порівнянні з планом так і з минулим роком на +31 379 тис. грн (+79,9%) та +34 290 тис. грн (+94,5%) відповідно;

-в 2020 р. ЧД збільшився як в порівнянні з планом так і з минулим роком на +23 699 тис. грн (+37,4%) та +16 382 тис. грн (+23,2%) відповідно;

-в 2021 р. ЧД в порівнянні з планом збільшився на +991 тис. грн (+1,4) та зменшився в порівнянні з минулим роком на -17 146 тис. грн (-19,7%);

-за 6 місяців 2022 р. ЧД зменшився як за планом так і в порівнянні з аналогічним періодом 2021 р. на -426 тис. грн (-1,6%) та -8 237 тис. грн (-23,7%) відповідно.

В складі доходу найбільшу питому вагу займають послуги з вивезення відходів:

- в 2019 р. чистий дохід всього 70 673 тис. грн, в тому числі, збирання безпечних відходів 41 096 тис. грн (58,2%); діяльність вантажного автомобільного транспорту 20 658 тис. грн (29,2%); пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення 8 919 тис. грн (12,6%);

- в 2020 р. чистий дохід всього 87 055 тис. грн, в тому числі, збирання безпечних відходів 44 687 тис. грн (51,3%); діяльність вантажного автомобільного транспорту 30 392 тис. грн (34,9%); пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення 11 976 тис. грн (13,8%);

- в 2021 р. не має даних;

- 6 місяців 2022 р. чистий дохід 26 568 тис. грн, в тому числі, вивіз відходів 3 831 тис. грн (14,4%); санітарне очищення вулиць (дороги) 12 801 тис. грн (48,2%); пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення 10 928 тис. грн (37,4%).

Обсяги чистого доходу мають тенденцію до зниження з 2021 року, що пов`язано з об`єктивними причинами, які вплинули на ефективність господарської діяльності.

Погіршення операційної (основної) діяльності підприємства спостерігається з 2019 року. оскільки операційний прибуток (показує ефективність виробництва та реалізації продукції, товарів, послуг) з 2019 року має від`ємне значення. Чистий прибуток в 2019 2020 роках отриманий за рахунок інших доходів (безоплатно отриманих необоротних засобів), в той час коли операційна діяльність є збитковою.

Таким чином, господарська діяльність підприємства є неефективною (не приносить прибутку):

-з 2019 р. ефективність виробничої діяльності є неефективною валовий прибуток має від`ємне значення;

-з 2019 р. ефективність виробництва та реалізації (з урахуванням операційних доходів та витрат) є неефективною з 2019 р. операційний прибуток має від`ємне значення;

-інші операційні витрати перевищують інші операційні доходи;

-необхідність понесення адміністративних та збутових витрат, призвело до збільшення збитку;

-чистий прибуток отриманий за рахунок інших доходів (від не основної діяльності).

Збитковість операційної діяльності є триваючою (в 2018 році також отримано збиток від операційної діяльності -4 955 тис. грн), яка виникла за межами періоду, що підлягає аналізу.

Показник чистої рентабельності реалізації продукції (NPM) з 2021 р. має від`ємне значення, тобто отримання від`ємної маржі свідчить про те, що підприємство не спроможне розрахуватися з кредиторами в повному обсязі негайно та продовжувати здійснювати беззбиткову господарську діяльність. В 2019-2020 роках (NPM) показує отримання чистого прибутку на одиницю виручки (0,12% та 0,09% відповідно), але це пов`язано не з операційною діяльність, а з отримання інших доходів. Також це стосується і позитивного показника рентабельності господарської діяльності (0,14% та 0,10%). Також, необхідно зазначити, що на дату відкриття провадження у справі про банкрутство діяльність підприємства є нерентабельною, підприємство отримало валовий збиток в сумі 8 461 тис. грн та чистий збиток в сумі 13 602 тис. грн.

Операційна діяльність підприємства є нерентабельною протягом всього періоду, що підлягає аналізу: рентабельність доходу від операційної діяльності (ОРМ) станом на дату відкриття провадження у справі про банкрутство має від`ємне значення (-47,48%), яке збільшилося з (-4,74%) в 2019 р. до (-29,24%) в 2021 р., а рентабельність операційної діяльності з (-4,53%) до (-22,62%).

Коефіцієнт покриття витрат, показує що 1 грн чистого доходу покриває виробничі витрати у розмірі 0,97 грн в 2019 р., 0,95 грн в 2020 р., 0,78 грн в 2021 р., 0,76 грн на дату відкриття провадження у справі про банкрутство.

Для того, щоб отримати 1 грн чистого доходу підприємство несе витрати у розмірі 1,03 грн в 2019 р., 1,05 грн в 2020 р., 1,28 грн в 2021 р., 1,32 грн на дату відкриття провадження у справі про банкрутство, тобто, спостерігається зростання собівартості продукції.

Активи підприємства за 2019 2021 роки та на дату відкриття провадження у справі про банкрутство не створюють прибуток (рентабельність -12,07, -10,52, -21,35, -15,78), оскільки за підсумками господарської діяльності підприємство отримало чистий збиток.

На дату відкриття провадження у справі про банкрутство рентабельність власного, залученого та вкладеного капіталу має від`ємне значення (-0,40, -0,12, -0,28, -0,28), що свідчить про збитковість підприємства, тобто кошти вкладені в діяльність працюють не ефективно, відсутній приріст власного капіталу за рахунок чистого прибутку.

Аналіз показників ліквідності показав, що Боржник знаходиться в стані хронічної неплатоспроможності та має незадовільну структуру балансу. У Боржника недостатньо швидколіквідних оборотних засобів для погашення поточних зобов`язань підприємства, у тому числі по своєчасній та в повному обсязі сплаті податків, зборів, обов`язкових платежів та своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємства.

Підприємство знаходиться в кризовому стані коли недостатність власних оборотних коштів створює необхідність залучення додаткових позикових коштів, але заборона на надання фінансової підтримки для стабілізації фінансового стану підприємства призводить до того, що підприємство неспроможне повноцінно забезпечувати господарський процес (закуповувати паливно мастильні матеріали, запчастини, шини, акумуляторні батареї, виплачувати заробітну плату, розраховуватися по поточним зобов`язанням), що призводить до втрати платоспроможності та фінансової стійкості.

Аналіз показників ділової активності свідчить про зниження ефективності діяльності (зниження ділової активності), зменшення чистого доходу при збільшення суми дебіторської заборгованості, нарощування боргів зі сплати податків та виплаті заробітної плати внаслідок відсутності обігових коштів, в тому числі абсолютно ліквідних, для своєчасних розрахунків за поточними боргами.

Протягом періоду, що підлягає аналізу, дії відповідальних осіб, які підпадають під ознаки доведення до банкрутства, не вбачаються. Погіршення фінансового стану підприємства пов`язано з об`єктивними причинами, основними з яких є:

- діяльність Боржника (2019 2022 роки) припадає на період виникнення та розвитку надзвичайних та непередбачуваних подій, які унеможливили ведення підприємством господарської діяльності у звичайних для бізнесу умовах запровадження карантину та військова агресія Російської Федерації проти України;

- економічно необґрунтовані тарифи, зниження пасажиропотоку в умовах карантину;

- висока матеріалозатратність виробничих процесів (ПММ, запчастини, шини тощо), зростання собівартості послуг, коли доходи від основної діяльності не покривають витрати на надання послуг;

- складний економічний стан підприємства, на який впливає зростаюча заборгованість населення за спожиті послуги;

- дефіцит обігових коштів, у тому числі абсолютно ліквідних (грошових), що призвело до накопичення кредиторської заборгованості по розрахункам з бюджетом та виплаті заробітної плати своєчасно та в повному обсязі;

- заборона АМКУ на надання засновником фінансової підтримки на стабілізацію фінансово господарської діяльності підприємства.

Таким чином, відсутні ознаки доведення до банкрутства.

Ознаки приховуваного банкрутства не встановлені.

Щодо заперечення кредиторів ТОВ "ТД "Агросфера" та ФОП Удовиченко В.О., щодо неврахування при проведенні аналізу фінансово-господарського стану боржника окремих факторів, що могли містити ознаки дій, спрямованих на доведення до банкрутства, суд зазначає про таке.

Відповідно до положень Статуту Боржника - КП КМР «КАТП 042802», підприємство створене з метою задоволення суспільних та господарських потреб шляхом систематичного здійснення виробничої та господарської діяльності, для отримана прибутку і задоволення економічних і соціальних інтересів трудового колективу та територіальної громади міста.

Одним з основних видів господарської діяльності Боржника, відповідно до Статуту є перевезення пасажирів код КВЕД 49.31 Пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення.

Рішенням Виконавчого комітету Кам`янської міської ради від 25.09.2019 №296 «Про організацію перевезень пасажирів міським автомобільним транспортом загального користування в місті Кам`янське» управлінню транспортної інфраструктури та зв`язку міської ради було доручено укласти тимчасові договори про організацію перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у місті Кам`янське з комунальним підприємством Кам`янської міської ради «Кам`янське автотранспортне підприємство 042802» до проведення конкурсів.

20 лютого 2019 року між Кам`янською міською радою та КП КМР «КАТП 042802» було укладено Тимчасовий договір №1/02-2019 про організацію перевезень пасажирів на міському автобусному маршруті загального користування у м. Кам`янському.

З вересня 2019 року КП КМР «КАТП 042802» надавало послуги на маршруті №30 за тимчасовим договором, укладеним між підприємством та організатором перевезень. Маршрут №30 «Залізничний вокзал - бульвар Будівельників».

08 червня 2018 року між Кам`янською міською радою та КП КМР «КАТП 042802» було укладено Договір №6/01-2018 про організацію перевезень пасажирів на міському автобусному маршруті загального користування у м. Кам`янське.

З 11.06.2018 КП КМР «КАТП 042802» за результатами конкурсу визначено надавачем послуг з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах.

З вересня 2019 року КАТП 042802 надавало послуги на маршруті №14, 18А, 7 за тимчасовим договором, укладеним між підприємством та організатором перевезень. Маршрут №14 «Площа 250-річчя міста - бульвар Будівельників»; Маршрут №18А «Площа 250-річчя міста - проспект Перемоги»; Маршрут №7 «площа ДМК - вулиця Рилєєва».

Враховуючи, що в господарському віданні Боржника було не достатньо автобусів для здійснення перевезень, між ТОВ «ЄВРОМАРШРУТ» (Орендодавець) та КП КМР «КАТП 042802» (Орендар) було укладено договори на оренду транспортних засобів з екіпажем (водіями): договір №41/04 від 05.04.2021; договір №23/09/21 від 23.09.2021; договір №01/22 від 31.12.2021; договір №17/2020 від 03.03.2020.

Предмет договору відповідно до п. 1.1 Договорів у порядку та на умовах, визначених цим Договором, Орендодавець зобов`язується передати Орендарю в тимчасове платне володіння та користування транспортні засоби у певній кількості, а також зобов`язується забезпечити своїми силами його керування та технічну експлуатацію, а Орендар зобов`язується прийняти в тимчасове платне володіння та користування транспортні засоби під керуванням екіпажу (водія) Орендодавця і зобов`язується сплачувати Орендодавцю орендну плату.

Впродовж дії договорів сумарна заборгованість Боржника перед контрагентом ТОВ «ЄВРОМАРШРУТ» 434 413,80 грн станом на дату подання заяви на відкриття справи про банкрутство.

Діяльність Боржника починаючи з 2020 року припадає на період запровадження карантину та військової агресії Російської Федерації проти України.

Постановою КМУ від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARD-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» були встановленні обмеження роботи громадського транспорту: заборонялися здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі.

В подальшому після послаблення карантинних обмежень перевізники зобов`язані були перевозити не більше десяти пасажирів в одному автобусі; кількість пасажирів не більша, ніж кількість місць для сидіння; у разі перевезення в регіони, де немає послаблення карантину - кількість пасажирів не більша, ніж 50% кількості наявних місць для сидіння.

В зв`язку з такими обмеженнями пасажиропотік знизився не тільки у м. Кам`янське, але й в Україні в цілому. В деяких містах відбулося зниження пасажиропотоку до 70%.

Зниження пасажиропотоку призвело до значного зменшення обсягів доходу від пасажироперевезень. За результатами діяльності за КВЕД 49.31 за підсумками 2020 року підприємство отримало чистий збиток у сумі 10 247 тис. грн (збільшення суми збитку від пасажирських перевезень на 3 976 тис. грн (63%) (за даними звіту директора за 2020 рік).

Крім того, стрімке зростання цін на паливно-мастильні матеріали призвело до того, що дохід, який отриманий від перевезень, не покриває навіть витрати на придбання палива.

Згідно зі ст. 29 Закону про автотранспорт (далі - Закон №2344) органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов`язані надати перевізникам, що здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону. У ст. 37 Закону №2344 зазначено, що види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам збитків від цих перевезень на маршрутах загального користування.

З метою забезпечення належного надання послуг з поводження з побутовими відходами (вивезення побутових відходів); забезпечення належного надання послуг з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування; забезпечення стабільного функціонування підприємства та надання соціально значущих послуг населенню міста Рішенням Кам`янської міської ради від 01.03.2019 №1359-31/VІІ було затверджено Програму розвитку комунального підприємства Кам`янської міської ради «Кам`янське автотранспортне підприємство 042802» на 2019-2024 роки з метою задоволення суспільних та господарських потреб, задоволення економічних і соціальних інтересів територіальної громади міста.

Таким чином, засновником Боржника було здійснено всі необхідні заходи щодо стабільного функціонування підприємства та надання соціально значущих послуг населенню своєчасно та в повному обсязі.

Як вже зазначалось вище, відповідно до рішення Антимонопольного комітету України №660-р від 15.12.2021, державна допомога Виконавчого комітету Кам`янської міської ради комунальному підприємству Кам`янської міської ради «Кам`янське автотранспортне підприємство 042802», у формі поповнення статутного капіталу на період з 01.01.2019 по 31.12.2024, що надається на підставі рішення Кам`янської міської ради від 01.03.2019 №1359-31/VІІ «Про затвердження Програми розвитку комунального підприємства Кам`янської міської ради «Кам`янське автотранспортне підприємство 042802» на 2019-2024 роки», є недопустимою державною допомогою для конкуренції відповідно до Закону України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання», тобто надання КП КМР «КАТП 042802» державної підтримки у формі поповнення статутного капіталу створює переваги, що недоступні іншим суб`єктам господарювання у звичайних ринкових умовах, а поповнення статутного капіталу на покриття витрат за надання послуг з вивезення побутових відходів та перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, спотворює економічну конкуренцію.

Тому, АМКУ зобов`язав виконавчий комітет Кам`янської міської ради припинити надання незаконної державної допомоги, визнаної недопустимою для конкуренції, що надається комунальному підприємству Кам`янської міської ради «Кам`янське автотранспортне підприємство 042802» (ідентифікаційний код юридичної особи 03341701), у формі поповнення статутного капіталу на період з 01.01.2019 по 31.12.2024 на підставі рішення Кам`янської міської ради від 01.03.2019 № 1359-31/VІІ.

Таким чином, в умовах військової агресії РФ, при постійному зниженні обсягів господарської діяльності за всіма видами економічної діяльності, недостатності обігових коштів на фоні зростання витрат на обслуговування господарського процесу (придбання матеріалів, паливно-мастильних матеріалів, виплати заробітної плати тощо), заборона надання фінансової підтримки з боку засновника, яка направлена на забезпечення належного надання послуг з поводження з побутовими відходами, належного надання послуг з перевезення пасажирів та стабільного функціонування підприємства, призвела до зростання збитковості підприємства та неможливості своєчасно виконувати зобов`язання перед кредиторами по своєчасній сплаті податків, зборів та інших поточних платежів.

Вказані обставини знайшли своє відображення у проведеному Аналізі фінансово-господарського стану на предмет наявності (відсутності) неплатоспроможності та ознак дій з приховуваного, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства щодо боржника КП КМР «КАТП 042802», що спростовує твердження кредиторів про їх неврахування при проведенні аналізу та відповідно його хибність.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність ознак, які свідчать про збитковість підприємства, а саме - наявність кредиторської заборгованості, у зв`язку з чим суд дійшов висновку про доцільність визнання Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури.

Таким чином за наслідками дослідження матеріалів справи судом встановлено факт неоплатності боржника, як того вимагає ст. 205 Господарського кодексу України.

Жодних доказів можливості відновлення платоспроможності боржника суду не надано.

За таких обставин відновлення платоспроможності боржника неможливо, а погашення вимог кредиторів може мати місце тільки в межах ліквідаційної процедури за рахунок реалізації знайдених активів боржника.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Згідно з ч.4 статті 205 Господарського кодексу України передбачено, що у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів, він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Аналогічні положення містить частина 3 статті 110 Цивільного кодексу України.

Отже, законодавець пов`язує встановлення неспроможності суб`єкта господарювання задовольнити вимоги кредиторів безпосередньо із встановленням обставин недостатності майна для задоволення таких вимог, однак не обмежує суд певними засобами доказування зазначених обставин.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Як вбачається з протоколу зборів кредиторів Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" вирішено призначити арбітражного керуючого Шевцова Ігоря Вікторовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1951 від 10.01.2020) ліквідатором у справі про банкрутство Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802".

Жодних інших заяв арбітражних керуючих щодо участі у даній справі про банкрутство в якості ліквідатора до суду не надходило.

Таким чином враховуючи, що вказана кандидатура погоджена в установленому порядку зборами кредиторів боржника, кандидатура арбітражного керуючого Шевцова І.В. відповідає вимогам ст. 11 та ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку про призначення ліквідатором Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" арбітражного керуючого Шевцова І.В. (свідоцтво №1951 від 10.01.2020).

Згідно ч. 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

Враховуючи зазначене суд дійшов висновку про скасування всіх арештів, обтяжень та обмежень щодо розпорядження майном .

Керуючись ст. 232-233, 238, 240-241, 256-257 Господарського процесуального кодексу України, ст.cт. 49, 58-59 Кодексу України з процедур банкрутства, суд

ПОСТАНОВИВ:

Припинити процедуру розпорядження майном Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701).

Припинити повноваження арбітражного керуючого Скоробогатової Дарини Володимирівни, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1784 від 02.12.2016 (адреса:49000, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 5), як розпорядника майна Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802".

Визнати Комунальне підприємство Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701) банкрутом.

Відкрити ліквідаційну процедуру у справі строком на 12 місяців, до 20.04.2024.

Призначити ліквідатором Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701) арбітражного керуючого Шевцова Ігоря Вікторовича (свідоцтво №1951 від 10.01.2020, 49005, м. Дніпро, вул. Чернишевського, буд. 11, оф. 1) .

Господарську діяльність Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701) завершити.

Строк виконання всіх грошових зобов`язань Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701) вважати таким, що настав 20.04.2023.

Оприлюднити у встановленому ч. 3, 4 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства порядку повідомлення про визнання боржника - Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

Скасувати арешти, накладені на майно Комунального підприємства Кам`янської міської ради "Кам`янське автотранспортне підприємство 042802" (51905, Дніпропетровська обл., м. Кам`янське, вул. Дальня, 64, код ЄДРПОУ 03341701).

Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

Ліквідатору до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства та за результатами роботи по ліквідації підприємства-банкрута надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу та ліквідаційний баланс банкрута. Зокрема до звіту ліквідатора в обов`язковому порядку мають бути додані: реєстр вимог кредиторів станом на дату складення ліквідаційного балансу; довідка органу ДФС щодо наявності/відсутності у боржника банківських рахунків та докази закриття рахунків у разі їх наявності; довідки Держпродспоживслужби щодо зареєстрованої за банкрутом техніки; Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо видачі боржнику документів дозвільного чи декларативного характеру; Регіонального сервісного центру МВС в Дніпропетровській області щодо наявності у банкрута транспортних засобів; Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області щодо інформації про наявність/відсутність у банкрута дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки і наявність технологічних транспортних засобів; Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо перебування у власності банкрута цінних паперів; ГУ регіональної статистики щодо участі банкрута в інших юридичних особах та наявності філій і відокремлених підрозділів; ГУ Держгеокадасту у Дніпропетровській області щодо наявності у банкрута земельних ділянок; Морської адміністрації щодо наявності у власності боржника плавзасобів і суден; Регіонального відділення ФДМ України по Дніпропетровській області щодо наявності на балансі банкрута державного майна; Дніпропетровської митниці ДФС щодо здійснення боржником зовнішньоекономічної діяльності; звіти за наслідками пошуку на офіційних веб-сайтах інформації про наявність/відсутність у боржника прав інтелектуальної власності та прав на повітряні судна; докази передачі до архівної установи документації банкрута, що підлягає довгостроковому зберіганню; витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо боржника; інформація за результатами розгляду комітетом кредиторів звіту ліквідатора.

Копію постанови надіслати: заявнику; арбітражному керуючому Шевцову І.В.; Соборному відділу державної виконавчої служби у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса); Державній податковій інспекції у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області; Кам`янській міській раді Дніпропетровської області (державному реєстратору).

Постанова суду набирає законної сили з моменту її ухвалення - 20.04.2023.

Постанова може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст постанови складено 01.05.2023.

Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\

Суддя А.Є. Соловйова

Дата ухвалення рішення20.04.2023
Оприлюднено03.05.2023
Номер документу110534664
СудочинствоГосподарське