ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2
УХВАЛА
01.05.2023Справа № 6/181-08-36/79За позовом Вінницького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Ситковецької селищної ради смт. Ситківці Немирівського районну Вінницької області
до Закритого акціонерного товариства "Прилуктваринмаш-Холдінг"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Управління з контролю за використанням та охороною земель у Вінницькій області
про стягнення 71 619,53 грн
Суддя Трофименко Т.Ю.
Учасники справи: без повідомлення (виклику)
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа за позовом Вінницького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Ситковецької селищної ради смт. Ситківці Немирівського районну Вінницької області до Закритого акціонерного товариства «Прилуктваринмаш-Холдінг», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Управління з контролю за використанням та охороною земель у Вінницькій області про стягнення заборгованості по орендній платі за землю в розмірі 71 619,53 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.11.2009 зупинено провадження у справі № 6/181-08-36/79 до вирішення справи № 15/46-б про банкрутство Закритого акціонерного товариства "Прилуктваринмаш-Холдінг", яка розглядається Господарським судом міста Києва.
29.03.2023 до суду від Райгородської сільської ради Гайсинського району Вінницької області надійшов лист, у якому, зокрема, повідомляється про відсутність обставин, які зумовлюють зупинення провадження у справі № 6/181-08-36/79.
03.04.2023 до суду від Вінницької обласної прокуратури надійшов лист щодо необхідності об`єднання справи № 6/181-08-36/79 зі справою № 15/46-б про банкрутство Закритого акціонерного товариства "Прилуктваринмаш-Холдінг", яка перебуває у провадженні Господарського суду міста Києва.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що обставини, які зумовили зупинення провадження у даній справі усунуто, а тому на підставі ч. 1 ст. 230 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі № 6/181-08-36/79 підлягає поновленню.
В той же час, як встановлено судом згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень та комп`ютерною програмою «Діловодство спеціалізованого суду», 18.03.2015 Господарським судом міста Києва у справі № 15/46-б прийнято постанову про визнання боржника банкрутом, якою Приватне акціонерне товариство "Прилуктваринмаш -Холдінг" (04070, м. Київ, вул. Волоська, 3-В, ідентифікаційний код 25406453) визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру Приватного акціонерного товариства "Прилуктваринмаш -Холдінг", призначено ліквідатором Приватного акціонерного товариства "Прилуктваринмаш -Холдінг" арбітражного керуючого Лецкана Вячеслава Львовича та завершено господарську діяльність банкрута.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.07.2020 припинено повноваження ліквідатора Приватного акціонерного товариства «Прилуктваринмаш-Холдінг» арбітражного керуючого Лецкана Вячеслава Львовича. Призначено ліквідатором Приватного акціонерного товариства «Прилуктваринмаш-Холдінг» арбітражного керуючого Новикова Михайла Валентиновича.
Як вбачається з відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом юридичної особи 25406453, станом на дату постановлення даної ухвали Приватне акціонерне товариство «Прилуктваринмаш-Холдінг» перебуває у стані припинення.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.
В той же час, 21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства, відповідно до частин 1, 2 ст. 7 якого спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Відповідно до ч. 3 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства матеріали справи, матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо спорів, зазначених у частині другій цієї статті, провадження в якій відкрито до або після відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), за ініціативою учасника справи або суду невідкладно, але не пізніше п`яти робочих днів, надсилаються до господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), який розглядає спір по суті в межах цієї справи.
Системний аналіз положень Кодексу України з процедур банкрутства дає підстави для висновку, що з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Закону про банкрутство мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Так, норми Кодексу України з процедур банкрутства передбачають концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.
З огляду на положення законодавства України, чинного на теперішній момент, законодавець підкреслив, що розгляд всіх майнових спорів, стороною в яких є боржник, повинен відбуватися саме і виключно господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи.
Отже, враховуючи предмет заявлених вимог у даній справі, склад учасників справи, зміст правовідносин, що склалися між цими учасниками, суд дійшов висновку, що розгляд даного спору необхідно здійснювати відповідно до юрисдикції господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство.
Згідно з ч. 13 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України справи, передбачені пунктами 8 та 9 частини першої статті 20 цього Кодексу, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.
За наведених обставин, враховуючи, що Приватне акціонерне товариство «Прилуктваринмаш-Холдінг» визнано банкрутом та вказане товариство перебуває у стані припинення, приймаючи до уваги імперативні приписи ч. 3 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку, що даний спір про стягнення заборгованості по орендній платі за землю в розмірі 71 619,53 грн підлягає вирішенню саме Господарським судом міста Києва в межах справи № 15/46-б про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Прилуктваринмаш-Холдінг» за правилами виключної підсудності та в порядку, встановленому Кодексом України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 2 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України, справа, прийнята судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, за винятком випадків, коли внаслідок змін у складі відповідачів справа відноситься до виключної підсудності іншого суду.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що справа № 6/181-08-36/79 має бути передана за підсудністю до Господарського суду міста Києва для розгляду в межах справи № 15/46-б про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Прилуктваринмаш-Холдінг».
Ураховуючи наведене та керуючись статтями 20, 27, 31, 230, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Поновити провадження у справі № 6/181-08-36/79.
2. Матеріали справи № 6/181-08-36/79 передати за підсудністю до Господарського суду міста Києва для розгляду в межах справи № 15/46-б про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Прилуктваринмаш-Холдінг».
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання 01.05.2023 та відповідно до ст. 256 Господарського процесуального кодексу України в частині передачі за підсудністю справи може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Т. Ю. Трофименко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2023 |
Номер документу | 110535268 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні