Справа № 484/2218/23
Провадження № 2/484/736/23
Ухвала
іменем України
01.05.2023 року м. Первомайськ
Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Максютенко О.А., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Державної податкової служби у Миколаївській області, Мигіївської сільської ради Первомайського району Миколаївської області, третя особи: приватне підприємство «Первомайська брокерська агенція», представництво Херсонської Товарної Біржі «Ізумруд» в м. Миколаєві про визнання права власності на комплекс нежитлових будівель
встановив
до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області надійшов вище зазначений позов. Вивчивши матеріали справи, суддя вважає, що позов необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Згідно з ч. 4ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В матеріалах справи міститься квитація N 40998413 від26 квітня 2023 року про сплату судового збору у розмірі 1073.60 грн.
Відповідно ст. ст.1,2 Закону України "Про судовий збір"(далі - Закон), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2021 рік"з 1 січня 2021 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2589 грн.
Відповідно до п. 1 ч. 3ст. 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно п. 16 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ N 10 від 17.10.2014 р. "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" (з урахуванням змін, внесених Постановою ВССУ N 10 від 25.09.2015 р.), розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом статті80, пункту 4 частини другої статті119 ЦПКтакий обов`язок покладається на позивача.
Судом встановлено, що позивачем заявлено у позові вимогу майнового характеру, надано до позову квитанцію на підтвердження сплати судового збору в сумі 1073.60 грн, у позові позивачем вказано ціну позову у розмірі 81936 грн, та додано висновок оцінювача про вартість, дані якого є недостовірними, оскільки він виготовлений станом на 2021 рік.
Тож суд, позбавлений можливості перевірити чи вірно позивачем сплачено судовий збір за пред`явленими вимогами.
Також, щодо визначення ціну позову, суд зазначає, що ціна позову повинна дорівнювати сумі ринкової вартості спірного майна на день подання позовної заяви до суду.
Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимогЗакону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
В якості доказу вартості майна суду можуть бути подані звіт про оцінку саме ринкової вартості майна, однак, позивачем дані докази надані до суду не були.
Також, позивачу необхідно надати до суду докази, щодо вартості нежитлових будівель.
Відповідно дост. 185 ЦПК Україниякщо заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175-177 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Враховуючи необхідність усунення зазначених в ухвалі недоліків, суд вважає необхідним залишити позов без руху, надавши позивачу строк для усунення цих недоліків.
На підставі викладеного та керуючисьст. 185 ЦПК України
ухвалив
позов ОСОБА_1 до Головного Управління Державної податкової служби у Миколаївській області, Мигіївської сільської ради Первомайського району Миколаївської області, третя особи: приватне підприємство «Первомайська брокерська агенція», представництво Херсонської Товарної Біржі «Ізумруд» в м. Миколаєві про визнання права власності на комплекс нежитлових будівель - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання даної ухвали.
Якщо позивач, відповідно до ухвали суду, у встановлений строк не виконає зазначені вимоги, заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2023 |
Номер документу | 110544432 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Максютенко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні