Рішення
від 27.04.2023 по справі 294/182/23
ЧУДНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

провадження № 2/294/615/23

справа № 294/182/23

РІШЕННЯ

(заочне)

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2023 року Чуднівський районний суд Житомирської області

у складі:

головуючого - судді Лесько М.О.,

при секретарі Рижук В.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Чуднові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 за участю третьої особи служби у справах дітей Чуднівської міської ради про визначення місця проживання двох неповнолітніх дітей,

ВСТАНОВИВ:

24.01.2023 року позивач звернувся з позовом до відповідача, за участю третьої особи - Служби у справах дітей Чуднівської міської ради Житомирської області, про визначення місця проживання дітей з батьком.

Позовні вимоги мотивовано тим, що протягом тривалого часу позивач проживав з відповідачкою однією сім`єю без реєстрації шлюбу. За час спільного проживання у них народилося двоє дітей, син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочка ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Сім`я проживала у будинку позивача за адресою: АДРЕСА_1 . Під час спільного проживання відповідачка неодноразово в присутності позивача та дітей без будь-яких підстав влаштовувала скандали, використовуючи при цьому ненормативну лексику. Через діаметрально протилежні характери сторін, погляди на життя, фізичну та психологічну несумісність, що призводило до безпричинних сварок та скандалів, позивач та відповідач розійшлись. Відповідачка залишивши позивача та дітей поїхала проживати в іншу місцевість. На сьогоднішній день позивач самостійно виховує та утримує дітей, які на постійній основі проживають разом із ним. Відповідачка з дітьми не спілкується, вихованням доньки та сина не займається та вже протягом тривалого часу не відвідує дітей. Позивач має домашнє господарство, самостійних дохід, спиртними напоями не зловживає за місцем проживання характеризується позитивно, окрім того як батько неповнолітніх дітей, усвідомлюючи свою відповідальність за їх виховання та піклування, створення для них соціально-побутових умов проживання вважає за необхідне визначити місце проживання дітей саме з ним, у зв`язку з чим звернувся до суду.

В судове засідання учасники справи не з`явились.

Позивач подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, у якій одночасно зазначив, що свої позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з`явилася, про день, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про причини неявки до суду не повідомила, відзиву на позовну заяву не подала.

Третя особа Служба у справах дітей Чуднівської міської ради Житомирської області в судове засідання не з`явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

На підставі статей 211, 223, 280 Цивільного процесуального кодексу України (надалі по тексту - ЦПК України) суд вважає можливим розглядати справу за відсутності учасників справи та ухвалити заочне рішення у справі на підставі наявних в ній доказів, оскільки позивача не заперечує проти заочного розгляду справи.

Дослідивши та оцінивши письмові докази у справі у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Згідно свідоцтв про народження серії НОМЕР_1 , ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 та серії НОМЕР_2 , ОСОБА_4 , народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 , батьками дітей вказані ОСОБА_1 та ОСОБА_5 .

Згідно довідки № 129, виданої Турчинівським старостинським округом № 8 Чуднівської міської ради Житомирського району Житомирської області, ОСОБА_1 , 1992 р.н., проживає на території Турчинівського старостинського округу №8, за адресою: АДРЕСА_1 , без реєстрації. Разом з ним проживають його двоє малолітніх дітей: ОСОБА_3 , 2013 р.н., та ОСОБА_4 , 2015 р.н., які повністю знаходяться на його утриманні та вихованні. Мати ОСОБА_6 з ними не проживає.

Декларацією прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, у принципі 6 проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона повинна, коли це можливо, рости під опікую і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості; малолітня дитина не повинна, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, бути розлучена зі своїми батьками.

Як зазначено у ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.

Відповідно до ст.ст. 11, 12 Закону України «Про охорону дитинства» батько і мати мають рівні права та обов`язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов`язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Згідно ст. 160 СК України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначаються нею самою.

Відповідно до ч.1 ст. 161 СК України передбачено, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Згідно ст. 161 СК України під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення; орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.

Актом обстеження матеріально побутових умов за місцем проживання батька дітей встановлено, що ОСОБА_1 створює належні умови для проживання та виховання своїх дітей: ОСОБА_3 , та ОСОБА_4 , які забезпечені усим необхідним, охоплені навчальним процесом, наразі навчаються за дистанційною формою здобуття освіти. Батько дітей утримує господарство, обробляє город, займається тимчасовими заробітками. Діти перебувають на його утриманні та вихованні. Жодних ознак неналежного виконання батьківських обов`язків відносно дітей не зафіксовано, скарг щодо батька на адресу служби у справах дітей міської ради протягом 2022 року не надходило.

Аналізуючи викладене, суд приходить до переконання про необхідність визначення місцем проживання дітей разом з батьком, що є підставою для задоволення позову в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 141, 160, 161 Сімейного кодексу України, ст.ст. 12, 13, 81, 141, 200, 59, 263-265, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 за участю третьої особи служби у справах дітей Чуднівської міської ради про визначення місця проживання двох неповнолітніх дітей задовольнити повністю.

Визначити місце проживання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , разом з їх батьком - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Заочне рішення може бути переглянуте Чуднівським районним судом Житомирської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду може бути оскаржене позивачем до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження чи на перегляд заочного рішення, якщо апеляційна скарга чи заява про перегляд заочного рішенняподана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про перегляд заочного рішення чи апеляційної скарги, якщо їх не було подано. У разі подання заяви про перегляд заочного рішення чи апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після перегляду справи.

Суддя: М.О. Лесько

СудЧуднівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення27.04.2023
Оприлюднено04.05.2023
Номер документу110557677
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —294/182/23

Ухвала від 24.03.2023

Цивільне

Чуднівський районний суд Житомирської області

Лесько М. О.

Рішення від 27.04.2023

Цивільне

Чуднівський районний суд Житомирської області

Лесько М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні