ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
"02" травня 2023 р. Cправа № 902/587/23
Суддя Господарського суду Вінницької області Матвійчук В.В., розглянувши матеріали справи
заяву: Товариства з обмеженою відповідальністю "Енера Вінниця" (вул. Пирогова, 131, м. Вінниця, 21037; код ЄДРПОУ 41835359)
про видачу судового наказу за вимогою про стягнення 102 110,16 грн грошової заборгованості за спожиту електричну енергію,
В С Т А Н О В И В :
На розгляд Господарського суду Вінницької області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Енера Вінниця" №1.13-2640 від 24.04.2023 про видачу судового наказу про стягнення з Відокремленого структурного підрозділу "Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету" 102 110,16 грн грошової заборгованості.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.04.2023 вказану заяву передано на розгляд судді Матвійчуку В.В..
Розглянувши матеріали заяви, суд приходить до висновку про відмову у видачі судового наказу, враховуючи таке.
Згідно з ч. 1 ст. 148 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 155 Господарського процесуального кодексу України під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
Поряд з цим, Господарським процесуальним кодексом України встановлено певні вимоги до заяви про видачу судового наказу. Так, відповідно до п. п. 1, 2 ч. 2 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником. У заяві повинно бути зазначено, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника.
Боржником у поданій до суду заяві визначено Відокремлений структурний підрозділ "Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету" (вул. Петра Кравчика, буд. 5, м. Ладижин, 24321; код ЄДРПОУ 00727713). Відповідно до прохальної частини заяви заявник просить видати судовий наказ про стягнення заборгованості саме з Відокремленого структурного підрозділу "Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету" (код ЄДРПОУ 00727713).
Суд отримав відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і встановив, що ідентифікаційний код 00727713 присвоєний відокремленому підрозділу юридичної особи - Відокремленому структурному підрозділу "Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету". Тобто вказаний заявником боржник не має статусу юридичної особи, а є відокремленим підрозділом юридичної особи Вінницького аграрного національного університету з кодом 00497236.
В Єдиному державному реєстрі містяться відомості про юридичну особу, зокрема, дані про відокремлені підрозділи юридичної особи. Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах (ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»).
Відповідно до ч. 4 ст. 64 Господарського кодексу України підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.
Відповідно до ст. 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Керівники філій та представництв призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності. Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру.
Суд зауважує, що відповідно до ч. 3 ст. 147 Господарського процесуального кодексу України заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці. Натомість, із наведеного у заяві вбачається, що вимоги заявника спрямовані на стягнення заборгованості з Відокремленого структурного підрозділу "Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету" (код ЄДРПОУ 00727713), який не є юридичною особою.
Враховуючи зазначене, визначений заявником боржник не може бути стороною в господарському процесі, у тому числі, в справах наказного провадження.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, зазначені у частині першій статті 175 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 175 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.
За таких обставин і з визначеним заявником складом учасників відсутні підстави для задоволення заяви про видачу судового наказу.
Суд також звертає увагу, що відповідно до ст. 147 Господарського процесуального кодексу України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для подання позовної заяви. Статтею 29 Господарського процесуального кодексу України передбачено випадки підсудності справ за вибором позивача та, зокрема, вказано, що позови у спорах, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи, можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням. Разом з тим, боржником у справі не може бути суб`єкт без статусу юридичної особи, натомість може бути юридична особа або юридична особа в особі філії або представництва.
Керуючись ст.ст. 147, 148, 150, 152-155, 175, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Енера Вінниця" у видачі судового наказу за вимогою про стягнення з Відокремленого структурного підрозділу "Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету" 102110,16 грн грошової заборгованості за поданою заявою №1.13-2640 від 24.04.2023.
Примірник ухвали надіслати учасникам справи рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення та на відомі суду адреси електронної пошти: ТОВ "Енера Вінниця" - info@vin.enera.ua; ВСП "Ладижинський фаховий коледж Вінницького аграрного університету" - ІНФОРМАЦІЯ_1
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.
Дата складання повного тексту ухвали 02.05.2023.
Суддя Василь МАТВІЙЧУК
віддрук. прим.:
1 - до справи;
2 - ТОВ "Енера Вінниця" (вул. Пирогова, 131, м. Вінниця, 21037)
3 - ВСП "Ладижинський фаховий коледж Вінницького аграрного університету" (вул. Петра Кравчика, буд. 5, м. Ладижин, Вінницька область, 24321)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2023 |
Оприлюднено | 04.05.2023 |
Номер документу | 110566656 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Матвійчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні