ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"02" травня 2023 р.м. Одеса № 916/1748/23Господарський суд Одеської області у складі судді Гута С.Ф.,
отримавши зареєстровану 27.04.2023 р. за вх. № 1808/23
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДІСЕЙ-СЕРВІС» (65063, м. Одеса, пров. 2-й Артилерійський, буд. 6, Код ЄДРПОУ 25418491)
до відповідача: Фізичної особи-підприємця Клименко Вікторії Юріївни ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
про стягнення 108837,04 грн заборгованості,
встановив:
Використовуючи систему «ЕЛЕКТРОННИЙ СУД» адвокатом Фатєєвою Я.А. представлено до Господарського суду Одеської області позовну заяву в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДІСЕЙ-СЕРВІС» про стягнення з Фізичної особи-підприємця Клименко Вікторії Юріївни 108837,04 грн заборгованості, з яких 82983,66 грн основного боргу, 3734,26 грн інфляційних витрат, 1316,37 грн 3% річних та 20802,75 грн пені.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Господарського суду Одеської області від 27.04.2023 р. позовній заяві Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДІСЕЙ-СЕРВІС» присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 916/1748/23 та визначено суддю Гута С.Ф. для розгляду справи.
Відповідно до статті 7 ГПК України правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.
Відповідно до частини 2 статті 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
В свою чергу, частиною 5 статті 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Частиною 1 статті 56 ГПК України встановлено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Відповідно до статті 16 ГПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Згідно із частиною 1 статті 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Пунктом 1 частини 1 статті 60 ГПК України встановлено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи, а відповідно до частини 4 статті 60 ГПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Так, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДІСЕЙ-СЕРВІС» сформована та подана в системі "ЕЛЕКТРОННИЙ СУД" 27.04.2023 р. адвокатом Фатєєвою Я.А., на підтвердження повноважень якої представлено ордер від 28.03.2023 р. серії ВН № 1235768 на підставі договору про надання правової допомоги/доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги від 15.03.2023 р. № б/н.
За змістом частини 1 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" передбачено, що адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Відповідно до частини 2 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" ордер письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката.
Отже ордер, який видано відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", є самостійним документом, що підтверджує повноваження адвоката.
Рішенням Ради адвокатів № 41 від 12.04.2019 р. "Про затвердження Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги у новій редакції" затверджено Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги у новій редакції (далі - Положення).
Згідно з пунктами 4 та 6 рішення Ради адвокатів № 41 від 12.04.2019 р. "Про затвердження Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги у новій редакції" дозволено адвокатам України в строк до 01.01.2022 р. використовувати Типову форму ордера, виготовлену друкарським способом на замовлення ради адвокатів регіону, і додаток № 1 до Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 36 від 17.12.2012 (типова форма ордера) діє до 01.01.2022.
Пунктом 1 Положення визначено єдині для всіх адвокатів України, адвокатських об`єднань/адвокатських бюро правила виготовлення, оформлення, зберігання, обліку ордерів.
Ордер на надання правової допомоги письмовий документ, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги у випадках і порядку, встановлених Законом України від 05 липня 2012 р. № 5076-VI "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та іншими законами України. В Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України (пунктами 2 та 3 Положення).
Пунктами 5 та 6 Положення визначено, що ордер, встановленої форми, є обов`язковим для прийняття усіма органами, установами, організаціями на підтвердження правомочності адвоката на вчинення дій, передбачених статтею 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Бланки ордерів, згідно затвердженої типової форми, генеруються у відповідному розділі Особистого кабінету адвоката на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua слідуючи командам системи.
Згідно з пунктами 7-9 Положення облік згенерованих ордерів здійснюється автоматично системою управління електронної бази даних Єдиного реєстру адвокатів України. Історія генерування ордерів відображається у відповідному розділі Особистого кабінету адвоката на офіційному веб-сайті НААУ та у адміністративній частині електронної бази даних ЄРАУ. Адвокати, адвокатські об`єднання або адвокатські бюро ініціюють генерування ордерів відповідно від адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально, керівників (уповноважених осіб) адвокатського об`єднання, адвокатського бюро через офіційний веб-сайт НААУ, в раді адвокатів регіону, або як виняток у передбачених Радою адвокатів України випадках безпосередньо у Національній асоціації адвокатів України. Ордер, що видається адвокатом, який здійснює свою діяльність індивідуально, підписується адвокатом та посвідчується печаткою адвоката (за її наявності).
Однак, представлений до господарського суду ордер від 28.03.2023 р. серії ВН № 1235768 посвідчує наявність у адвоката Фатєєвою Я.А. право на представництво інтересів ТОВ «ОДЕСНАФТОПРОДУКТ-БАРВІНОК», у той час як в рамках господарської справи № 916/1748/23 Фатєєвою Я.А. представлено позов в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДІСЕЙ-СЕРВІС» (65063, м. Одеса, пров. 2-й Артилерійський, буд. 6, Код ЄДРПОУ 25418491).
Відповідно до пункту 1 частини 5 статті 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
З огляду на викладене, господарський суд доходить до висновку про повернення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДІСЕЙ-СЕРВІС» як таку, що підписана особою, яка не має права її підписувати.
У той же час, господарський суд враховує, що позовну заяву в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДІСЕЙ-СЕРВІС» представлено через систему ЕЛЕКТРОННИЙ СУД (тобто в електронній формі), відтак з метою економії бюджетних коштів позовна заява із додатками надсилатись не буду.
Керуючись ст.ст.174,234,235 ГПК України, суд ухвалив:
Повернути позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДІСЕЙ-СЕРВІС» (зареєстрована 27.04.2023 р. за вх. № 1808/23) з доданими до неї документами заявнику.
Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «ОДІСЕЙ-СЕРВІС», що у відповідності до приписів частини 8 статті 174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду.
Суддя С.Ф. Гут
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2023 |
Оприлюднено | 04.05.2023 |
Номер документу | 110568161 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Гут С.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні