УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
01 травня 2023 р.Справа № 120/5209/23
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Мультян Марина Бондівна, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно пункту 4 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно частини 1 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Положення вказаної вище статті кореспондують положення статті 245 КАС України, якою визначено повноваження суду при вирішенні справи.
Як випливає із матеріалів справи з адміністративним позовом до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 у якому, зокрема, просить суд:
- зобов?язати Якушинецьку сільську раду прийняти рішення про виправлення помилки в графічних матеріалах Генерального плану села Зарванці та Плану зонування села Зарванці про внесення змін до Генерального плану і Схеми зонування території села Зарванці щодо зменшення підзони садибної житлової забудови в межах санітарно-захисних зон (Ж-1C) на земельній ділянці кадастровий номер 0520688906:04:003:0172 та виправити на зону садибної забудови (Ж-1), з урахуванням встановлення 50 метрової санітарно-захисної зони навколо автозаправної станції WOG на земельній ділянці з кадастровим номером 0520688906:04:003:0194;
- зобов?язати Якушинецьку сільську раду прийняти рішення щодо виправлення помилково нанесених умовних позначень із встановлення 100 метрової санітарно-захисної зони, яка накладається в графічних матеріалах Генерального плану села Зарванці та Плана зонування села Зарванці на належну ОСОБА_1 земельну ділянку з кадастровим номером 0520688906:04:003:0172 та приведення їх у відповідність до вимог ДБН та текстовой частини Генерального плану і Плану зонування села Зарванці;
- зобов?язати Якушинецьку сільську раду видати будівельний паспорт забудови земельної ділянки з кадастровим номером 0520688906:04:003:0172.
Разом із тим, у прохальній частині позову вимоги про визнання бездіяльності протиправною/протиправності дій відповідачів не заявляє.
Так, з урахуванням наведеного, з метою належного захисту прав позивача в подальшому, суд вважає за необхідне запропонувати останньому привести заявлені позовні вимоги у відповідність положень статті 5 КАС України.
Згідно з частинами 1, 2 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
При цьому, захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, здійснюється у спосіб, що не суперечить закону і забезпечує ефективність поновлення.
За правилами визначеними частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
Запропонувати позивачу у п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків зазначених у мотивувальній частині ухвали, шляхом надання позовної заяви, оформленої відповідно до вимог статті 160 КАС України.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 КАС України.
СуддяМультян Марина Бондівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2023 |
Оприлюднено | 04.05.2023 |
Номер документу | 110578022 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Мультян Марина Бондівна