ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
02.05.2023 Справа № 908/1431/23
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Азізбекян Тетяни Анатоліївни, розглянувши матеріали позовної заяви
до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю «ВРОЖАЙНИЙ» (вул. Центральна, буд. 12, с. Садове, Мелітопольський район, Запорізька область, 72382, ідентифікаційний код 37419606)
до відповідача 2: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 )
про стягнення 1 630 529,51 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрії Україна» до відповідачів: Товариства з обмеженою відповідальністю «ВРОЖАЙНИЙ» та ОСОБА_1 про солідарне стягнення заборгованості за договором купівлі продажу № 21 НХ 038 ЗПКА від 11.03.2021 в сумі 1 630 529,51 грн., які складаються з основного боргу в розмірі 844 415,51 грн., пені в розмірі 42207 грн., 20 % річних в розмірі 76807 грн., штрафу в розмірі 84441 грн. та втрат від інфляції в розмірі 202659 грн.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 27.04.2023 здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/1431/23 та визначено до розгляду судді Азізбекян Т.А.
Розглянувши матеріали зазначеної позовної заяви, суд дійшов висновку, що позов підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Позовні заяви повинні подаватися до господарського суду із додержанням вимог, викладених в ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України.
Відповідно до п. п. 4, 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Позовна заява це процесуальний документ, за допомогою якого реалізується право на звернення до господарського суду. З аналізу норм чинного в Україні законодавства, а також положень доктрини права вбачається, що елементами позову, які є його структурними складовими та визначають його зміст, є предмет та підстави позову.
Предметом позову, як вимоги про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу, може бути матеріально-правова чи немайнова вимога позивача до відповідача, відносно якої суд повинен прийняти рішення.
Позовна заява містить вимогу про стягнення Товариства з обмеженою відповідальністю «ВРОЖАЙНИЙ» та ОСОБА_1 про солідарне стягнення заборгованості за договором купівлі продажу № 21 НХ 038 ЗПКА від 11.03.2021 в сумі 1 630 529,51 грн., які складаються з основного боргу в розмірі 844 415,51 грн., пені в розмірі 42207 грн., 20 % річних в розмірі 76807 грн., штрафу в розмірі 84441 грн. та втрат від інфляції в розмірі 202659 грн.
З наданих позивачем розрахунків, які є додатками до позову, вбачається що сума відсотків річних складає 76807,11 грн., пеня в розмірі 422207,76 грн. втрати від інфляції 202659,72 грн.
Крім того, в прохальній частині позову позивач просить суд стягнути солідарно з відповідачів судовий збір у сумі 55449 грн. Однак, судовий збір за даним позовом складає 24458,00 грн.
Таким чином, позивачу необхідно визначитись з заявленими до стягнення сумами пені, штрафу, відсотків річних та втрат від інфляції та судового збору.
З огляду на викладене, позивачу слід чітко сформулювати заявлені позовні вимоги, оскільки вони складають предмет спору та саме щодо них приймається судове рішення.
Відповідно до ч. 6 ст. 162 ГПК України у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Згідно зі ст. 162 ГПК України:
1. У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
3. Позовна заява повинна містити:
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Позивачем додано до позову докази в підтвердження реквізитів відповідача-2 у справі, однак, дату та рік народження і паспортні данні відповідача-2 - ОСОБА_1 позивачем у позові не зазначені.
Також не зазначено позивачем і вжиття ним всіх необхідних заходів щодо з`ясування місцезнаходження відповідачів станом на день подання даної позовної заяви для належного повідомлення відповідачів про подання даної позовної заяви.
Враховуючи відсутність можливості направлення позову з додатками відповідачам поштовим зв`язком, позивачу слід здійснити всі можливі заходи щодо з`ясування місцезнаходження відповідачів на даний час та дійсної на сьогодні поштової та електронної адреси відповідачів та інших можливих засобів зв`язку, враховуючи наведення у позові електронних адрес відповідачів.
Враховуючи відсутність можливості направлення позову з додатками відповідачам поштовим зв`язком, позивачу слід здійснити всі можливі заходи щодо з`ясування місцезнаходження відповідачів на даний час та дійсної на сьогодні поштової та електронної адреси відповідачів та інших можливих засобів зв`язку.
Крім того, позивачем у порушення п.п. 6, 7, 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України у позовній заяві не зазначено: відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Приписами частини 3 та 4 ст. 174 ГПК України встановлено: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 164, ч.ч. 1, 2 ст. 174, ст.ст. 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву від 27.04.2023 (вх. № 1544/08-07/23) Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрії Україна» залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків в термін до 15.05.2023 включно, шляхом виконання наступних вимог суду:
- уточнення позову щодо реквізитів відповідача -2 (паспортних даних та року і дати народження);
- усунути розбіжності у позовній заяві та в розрахунках та визначитись з сумами заявлених до стягнення;
- надати відомості про вжиття/не вжиття заходів досудового врегулювання спору;
- надати відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- надати суду довідку про те, в кого знаходяться оригінали письмових доказів доданих до позовної заяви, а також письмових доказів, що надаються на виконання цієї ухвали суду.
- надати докази вжиття всіх можливих заходів щодо з`ясування місцезнаходження відповідачів станом на день подання даної позовної заяви для належного повідомлення відповідачів про подання даної позовної заяви;
Одночасно із направленням до суду документів на усунення недоліків, направити їх копії відповідачам (докази направлення надати суду).
3. Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
Суд звертає увагу, що 15.05.2023 є останнім днем строку, коли суд має отримати документи щодо усунення вищевказаних недоліків.
Ухвала набирає законної сили 02.05.2023 та не підлягає оскарженню.
Суддя Т.А. Азізбекян
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2023 |
Оприлюднено | 05.05.2023 |
Номер документу | 110596368 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Азізбекян Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні