Справа № 523/15845/20
Провадження №2/523/493/23
У Х В А Л А
"14" березня 2023 р. м. Одеса
Суворовський районний суд м. Одеси у складі:
головуючої судді- Середи І.В.,
при секретарі-Щербан О.Д.,
представника позивача - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №9 в м.Одесі клопотання представника позивача про повернення до підготовчого провадження,
УСТАНОВИВ:
В провадженні суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_2 до обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Пересипський будинок», об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сонячний будинок-1», ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги: Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради, про визнання права власності на нерухоме майно.
Представник позивачки звернулася до суду з клопотанням про повернення до стадії підгготовчого провадження через те, що після отримання матеріалів реєстраційної справи було зясовано підстави реєстрації права власності на квартиру, в результаті виникла необхідність в уточнені позовних вимог для належного захисту прав позивачки.
Заслухавши представника позивачки, перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Як вбачається з матеріалів справи 16.05.2022 р. закрито підготовче провадження у справі.
05.10.2022 р. від відповідачів надійшли заяви про визнання позову.
08.11.2022 року до суду надійшли реєстраційні справи на квартиру АДРЕСА_1 .
01.02.2023 р. від представника позивача надійшла заява про долучення до справи уточненого позову, за змістом якого позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення про державну реєстрацію прав на квартиру за ОСОБА_3 , скасування запису про право власності та визнання за позивачкою право власності на квартиру.
Нормами ч.1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Частиною 1 ст.13 ЦПК України закріплено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
За нормами п.2 ч.2 та ч.3 ст.49 ЦПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Згідно з вимогами ст.189 ЦПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;2) з`ясування заперечень проти позовних вимог;3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;4) вирішення відводів;5) визначення порядку розгляду справи;6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
За вимогами ст.191 ЦПК України у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати: 1) суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; 2) позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ч.1 ст.199 ЦПК України у строк, встановлений судом, позивач має право подати відповідь на відзив, а відповідач - заперечення.
Цивільним процесуальним кодексом України не врегульовано питання щодо повернення суду першої інстанції до стадії підготовчого провадження після його закриття.
Відповідно до частини четвертої статті 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
В постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду від 12 січня 2022 року у справі № 234/11607/20 (провадження № 61-15126св21), зроблено висновок, що: «при застосуванні процесуальних норм належить уникати як надмірного формалізму, так і надмірної гнучкості, які можуть призвести до скасування процесуальних вимог, встановлених законом. Надмірний формалізм у трактуванні процесуального законодавства визнається неправомірним обмеженням права на доступ до суду як елемента права на справедливий суд згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».
Згідно з правовими висновками Верховного Суду, викладеними у постановах від 03.10.2019 у справі № 902/271/18, від 16.02.2021 у справі №922/2115/19, в ухвалі від 22.06.2021 у справі № 923/525/20, постанові від 16.12.2021 у справі № 910/7103/21, суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження.
Проаналізувавши заявлені вимоги, враховуючи вчинені процесуальні дії та позицію відповідачів і отримання реєстраційних справ після закриття підготовчого провадження, суд дійшов висновку, що клопотання є обгрунтованим, оскільки уточнення позовних вимог направлене на обрання способу захисту позивача, тому є необхідним повернутися до стадії підготовчого провадження для вирішення питання щодо прийняття до провадження позову з урахуванням уточнених позовних вимог.
Керуючись ст.ст.49,189,197-200 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача задовольнити.
Повернутися до стадії підготовчого провадження.
Ухвала набирає законної сили негайно після проголошення.
Ухвала окремо від рішення суду не підлягає оскарженню.
Суддя
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2023 |
Оприлюднено | 05.05.2023 |
Номер документу | 110597165 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Середа І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні