Справа № 385/1453/22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
03.05.2023 Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючого - суддіХанас М.М.,
з участю секретаря судового засідання-Хмельовської І.П.,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в місті Гайвороні справу за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Олена" про усунення перешкод в здійсненні права користування та розпорядження земельною ділянкою,
встановив:
у провадженні Гайворонського районного суду Кіровоградської області перебуває вказана цивільна справа.
03.05.2023 позивач подав до суду клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.
03.05.2023 представнкик відповідача Фермерського господарства «Олена» в електронному вигляді без застосування електронного цифрового підпису на електронну адресу Гайворонського районного суду Кіровоградської області надіслав клопотання про відкладення підготовчого засідання у даній справі та надання матеріалів справи для ознайомлення.
Відтак, у відповідності до ч.2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою в підготовче судове засідання учасників провадження, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши клопотання та дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Згідно ч. 1 п. 5 ст. 257 ЦПК України позовна заява залишається без розгляду якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Оскільки подання заяви про залишення позову без розгляду є правом позивача, яке не може бути обмежено судом, то клопотання позивача ОСОБА_1 про залишення позову без розгляду слід задовольнити.
Щодо клопотання представника відповідача ФГ "Олена", то суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи (частина третястатті 3 ЦПК України).
Відповідно до частини другоїстатті 183 ЦПК Українизаява підписується заявником чи його представником.
Згідно з частиною восьмоюстатті 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Пунктами 12, 32 частини першоїстатті 1 Закону України «Про електронні довірчі послуги»передбачено, що електронний підпис - це електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис; підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис.
Частиною першою, другою статті6, частиною першою статті7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно доЗакону України «Про електронні довірчі послуги».
За визначеннями, наведеними у підпунктах 14, 16 пункту 1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженогорішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30, електронний документ - це оригінал електронного документу з обов`язковими реквізитами, що надають йому юридичної сили, в тому числі з електронним цифровим підписом автора. Електронний цифровий підпис - це електронний цифровий підпис в форматі, що забезпечує можливість встановлення дійсності підпису у довгостроковому періоді (після закінчення строку чинності сертифіката), визначеному відповідно до вимог законодавства. Електронний цифровий підпис використовується в автоматизованій системі документообігу суду для підписання та погодження (візування) інформаційних ресурсів в цілому або фіксування певних дій з ними (внесення зауважень, пропозицій, погодження частини тексту тощо).
Клопотання ФГ «Олена» надійшло на електронну адресу суду в електронній формі без скріплення електронним цифровим підписом заявника, а тому вважається таким, що не підписано особою, яка його подала.
З огляду на те, що клопотання не підписано, то й вирішення питання, поставленого у ньому, у справі неможливе.
Згідно з частиною четвертоюстатті 183 ЦПК Українисуд, встановивши що письмову заяву подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті повертає її заявнику без розгляду.
Ураховуючи те, що клопотання ФГ «Олена» не підписано електронним цифровим підписом, то відповідно до частини 4статті 183 ЦПК України, вказане клопотання повертається без розгляду.
Керуючись ст. 3, 13,43, 183, 198,п.5 ч.1 ст. 257,260 ЦПК України,суд
постановив:
клопотання Фермерського господарства «Олена» про відкладення підготовчого засідання та надання матеріалів справи для ознайомлення повернути особі, яка їх подала.
Клопотання позивача ОСОБА_1 задовольнити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Олена" про усунення перешкод в здійсненні права користування та розпорядження земельною ділянкою залишити без розгляду.
Ухвала в частині залишення позову без розгляду можебути оскаржена безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом 15днів здня отриманняїї копії шляхом подачіапеляційної скарги.
Суддя: М. М. Ханас
Суд | Гайворонський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2023 |
Оприлюднено | 05.05.2023 |
Номер документу | 110601489 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Гайворонський районний суд Кіровоградської області
Ханас М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні