ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2023 року м. Черкаси Справа № 925/358/23
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Спаських Н.М., із секретарем судового засідання Сторчак М.В., за участі представників сторін:
від позивача: не з`явився;
від відповідача: не з`явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Гроу Сідс" (м. Вінниця) до товариства з обмеженою відповідальністю "Агротрейдспілка" (с. Домантове, Золотоніський район, Черкаська область) про стягнення 125 227,39 грн.
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов про стягнення з відповідача 125 227,39 грн. з яких: 80 400,00 грн. основного боргу з урахуванням індексу інфляції на курсову різницю, 16 767,12 грн. пені, 18 000,00 грн. штрафу та 10 060,27 грн. як 30 % річних на підставі договору поставки № 19/05-3 від 19.05.2022, укладеного між сторонами у справі.
Справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження.
Представники сторін в засідання не з`явилися, явка обов`язковою не визнавалася. Відзив на позов у справу не надійшов. Клопотань про відкладення розгляду в справу сторонами не направлено.
Клопотанням від 17.04.23 позивач просить справу розглянути за відсутності свого представника.
У відповідності до ст. 13,74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю, виходячи з такого:
Матеріалами справи підтверджується, що 19.05.2022 між товариством з обмеженою відповідальністю "Гроу Сідс" (далі - Постачальник, позивач по справі) та товариством з обмеженою відповідальністю "Агротрейдспілка" (далі-Покупець, відповідач по справі) було укладено договір поставки № 19/05-3 (а.с. 10-15), у відповідності до якого Постачальник зобов`язався поставити та передати у власність Покупця товар ( насіння сільськогосподарських культур , та/або засоби захисту рослин, та/або мінеральні добрива або інший товар, погоджений Сторонами у специфікаціях до даного договору) , визначений сторонами у Специфікаціях до даного договору, а Покупець зобов`язався прийняти товар та сплатити його вартість на умовах , передбачених цим договором ( Специфікаціями до нього) ( п. 1.1. договору).
Якщо між Сторонами відбудеться поставка Товару, але не буде підписана Специфікація на нього, то видаткова накладна на такий Товар, підписана представником Покупця, прирівнюється до Специфікації, якою погоджено асортимент, ціну та кількість Товару, що постачається Покупцю, а Покупець зобов`язується оплатити такий Товар (у т.ч. сплатити суму індексації ціни такого товару) у день його отримання від Постачальника п. 2.3. договору) .
Ціна Товару, що є предметом даного Договору, вказується у Специфікаціях до даного Договору в національній валюті. Сторони встановлюють ціну на вартість Товару у гривнях, а також визначають її еквівалент у іноземній валюті (доларах США або ЄВРО) ( п. 3.1. договору).
Загальна сума Договору складається із суми всіх Специфікацій, підписаних в рамках цього Договору ( п. 3.2. договору).
Ціна Товару може бути змінена Постачальником, про що останній зобов`язаний повідомити Покупця у письмовій формі. Якщо Покупець погоджується на поставку Товару за зміненою ціною, він зобов`язаний повідомити про це Постачальника у письмовій формі протягом 5 (п`яти) календарних днів з моменту отримання від Постачальника повідомлення про зміну ціни Товару. Якщо Постачальником у вказаний строк не отримано згоду Покупця на поставку Товару за зміненою ціною, це є підставою для розірвання Договору. У такому випадку Договір розривається у порядку, аналогічному передбаченому у п. 9.5. цього Договору. Ціна на поставлений але не оплачений Покупцем Товар перегляду не підлягає (за виключенням положень розділу 5 Договору щодо її індексації) ( п. 3.3.договору).
Поставка Товару Покупцю здійснюється Постачальником на умовах EXW у відповідності до вимог Міжнародних правил тлумачення торговельних термінів Інкотермс (в редакції 2010 року), якщо інше не передбачено у Специфікації ( п. 4.1. договору).
Постачальник зобов`язується поставити Покупцю Товар у строки, що визначені у Специфікаціях, при умові належного виконання Покупцем своїх зобов`язань щодо порядку та строків оплати Товару, передбачених даним Договором та Специфікаціями до нього. Товар може поставлятися Покупцю достроково, а також партіями в кількості, визначеній Постачальником на свій розсуд. Конкретна дата поставки Товару в межах строків поставки, передбачених цим Договором та Специфікаціями до нього, повідомляється Постачальником Покупцю після виконання останнім своїх зобов`язань в частині оплати вартості Товару за номером телефону, вказаним у реквізитах цього Договору ( п. 3.3. договору).
Ціна на Товар встановлюється в національній валюті України - гривні, з визначенням її еквіваленту у доларах США або ЄВРО за курсом, що встановлений AT УКРСИББАНК для операцій з продажу долара США (п. 5.1. договору). .
Розрахунки за Товар за цим Договором здійснюються в національній валюті України шляхом безготівкового перерахування на поточний рахунок Постачальника, зазначений у цьому Договорі. Відсутність виписаного Постачальником рахунку-фактури не звільняє Покупця від оплати за Товар та не являється простроченням кредитора. У такому випадку Покупець зобов`язується здійснити оплату на підставі даного Договору ( п. 5.2. договору).
У платіжному дорученні на перерахування грошових коштів Покупець зобов`язаний зазначати дату і номер Договору, дату і номер письмової заявки та/або специфікації [за наявності), кількість та вартість партії товару, за яку здійснюється оплата. Якщо Покупець цього не дотримується, то Постачальник має право сам, на власний розсуд, визначити в рахунок якого Договору (специфікації) зарахувати платіж Покупця. У випадку зазначення в призначенні платежу номеру і дати рахунку, оплата зараховується Постачальником в рахунок виконання зобов`язань за Договором (специфікацією), на підставі якого такий рахунок було виписано. У випадку допущення Покупцем в призначенні платежу неузгодженостей щодо обсягу та/або зобов`язання, в рахунок якого здійснюється оплата, Постачальник має право сам, на власний розсуд, визначити в рахунок якого Договору (специфікації) зарахувати платіж Покупця, про що письмово повідомляє останнього ( п. 5.3. договору).
Порядок та строки оплати Товару визначаються у відповідних Специфікаціях щодо умов поставки такого Товару ( п. 5.5. договору).
Укладений між сторонами Договір за своєю правовою природою є договором поставки та відповідає положенням ст. 712 ЦК України.
Даною нормою передбачено, що за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Ч.2 ст. 712 ЦК України встановлено, що до відносин поставки застосовуються положення ЦК України про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Статтею 509 ЦК України передбачено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 Цивільного кодексу України. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Згідно ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Статтею 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Матеріали справи свідчать, що позивач свої зобов`язання за Договором поставки виконав, поставив відповідачу погоджений сторонами у Специфікації № 1 товар ( а.с. 16), а саме: фульвогумін у кількості 200 л, загальною вартістю 60 000,00 грн. з ПДВ, що станом на момент укладання Договору становило еквівалент 2030.46 Доларів США, що підтверджується видатковою накладною № 125 від 23 травня 2022 року ( а.с. 18) із посиланням на договір між сторонами.
Видаткова накладна підписана обома сторонами, товар прийнято відповідачем без зауважень і протилежного суду не доведено.
В п. 2 Специфікації № 1 до Договору (а.с. 16) Сторони погодили наступні строки оплати товари, а саме: 60 000.00 грн. оплачується Покупцем в строк до 01 серпня 2022 року.
У зв`язку із тим, що товар буде оплачуватися Покупцем не в момент укладення Договору та підписання Специфікації, то всі платежі, що передбачені Договором, підлягають індексації, а Покупець зобов`язується сплатити Постачальнику проіндексовані суми відповідних платежів у строки, встановлені Договором ( п. 5.6. договору).
У випадку, коли курс долара США до гривні, що встановлений AT УКРСИББАНК для операцій з продажу долара США, на день проведення розрахунків є нижчим до курсу долара США до гривні, що встановлений AT УКРСИББАНК для операцій з продажу долара США на дату підписання Договору, Специфікації та/або відвантаження Товару, Покупець для оплати зобов`язується використовувати курс долара США до гривні, що встановлений AT УКРСИББАНК для операцій з продажу долара США на дату підписання даного Договору та Специфікації ( п. 5.7. договору). .
Відповідно до п. 5.8. договору, коли курс іноземної валюти (долара США) до гривні, що встановлений AT УКРСИББАНК для операцій з продажу даної іноземної валюти, на день проведення розрахунків є вищим за такий курс на день укладення Договору, Сторони для визначення належної до сплати суми вартості Товару використовують наступну формулу:
S=(A2/A1) * В, де:
S- Ціна на момент оплати;
В - Ціна на момент підписання;
А1 - курс долара США до гривні, що встановлений AT УКРСИББАНК для операцій з продажу долара США на день підписання Договору/Специфікації;
А2- курс долара США до гривні, що встановлений AT УКРСИББАНК для операцій з продажу долара США на день перерахування грошових коштів згідно вказаних валютних змін.
Проіндексовані суми платежів на курсові різниці є грошовим зобов`язанням Покупця перед Постачальником з оплати Товару, які Покупець повинен виконати. Сплачені Покупцем Постачальнику суми у зв`язку з виконанням цього пункту, що перевищують вартість Договору, є індексацією (тобто збільшенням) ціни Товару. Сума індексації ціни Товару (різниця між сумою проіндексованих платежів і сумою платежів) є доплатою частиною ціни Товару, що разом із цінами за Специфікацією становлять повну ціну Товару. При цьому, Сторони погодили, що така зміна ціни Товару не є зміною ціни Товару в односторонньому порядку з ініціативи Постачальника, а також не потребує внесення змін до цього Договору, додатків та Специфікацій до нього. Порядок індексації платежів за Товар не є відповідальністю Покупця або іншим правовим наслідком порушення ним свого зобов`язання ( п. 5.9. договору).
На дату здійснення платежу за Договором Покупець самостійно, без пред`явлення йому рахунку із збоку Постачальника, проводить його індексацію у вище встановленому порядку та перераховує Постачальнику проіндексовану суму платежу. Якщо до дати здійснення платежу за Договором Покупець перераховував Постачальнику гроші в оплату Товару, то на дату здійснення платежу за Договором Покупець зобов`язується сплатити Постачальнику різницю між вже перерахованими сумами і проіндексованою сумою платежу (п. 5.10. договору).
При зверненні Постачальника до суду з позовною заявою про стягнення з Покупця заборгованості за цим Договором, суми прострочених і несплачених Покупцем платежів індексуються у вищевказаному порядку, але показник А2 для них визначається станом на дату складання позовної заяви Постачальником про стягнення із Покупця заборгованості за цим Договором. Проіндексована сума прострочених і несплачених Покупцем платежів не може бути меншою від проіндексованої суми таких платежів на дату їх здійснення за Договором. Якщо показник А2 під час розгляду справи в суді зменшується, то перерахунок суми індексації ціни Товару не проводиться. Якщо показник А2 під час розгляду справи в суді збільшується порівняно із таким показником на дату складання позовної заяви, то Постачальник має право провести перерахунок суми індексації ціни Товару на день подання заяви про збільшення позовних вимог ( п. 5.11. договору).
Курс Долара США встановлений AT "УКРСИББАНК" для операцій з продажу Доларів США на день підписання Договору/Специфікації становив 29,55 грн. за 1 Долар США, що відображено в Специфікації № 1 від 19.05.2022 ( а.с. 16).
Позивач надав докази, що станом на день складення позовної заяви 21.02.2023 курс продажу долара США у AT "УКРСИББАНК" становить 39,70 грн./долар (а.с. 21).
Як вбачається з позовної заяви відповідач зобов`язання щодо здійснення оплати за поставлений товар згідно Специфікації № 1 від 19.05.2022 не виконав, грошові кошти за Товар не сплатив, у зв`язку з чим утворилась заборгованість з урахуванням положень про індексацію на курсову різницю і становить 80 400,00 грн. (39,70 (курс на дату складання позовної заяви) / 29,55 (курс на день підписання Договору) х 60 000,00 грн. = 1,34 х 60 000,00 грн.).
Надаючи оцінку правомірності нарахування цієї суми суд зазначає, що згідно зі статтею 524 ЦК України зобов`язання має бути виражене у грошовій одиниці України гривні, сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов`язання в іноземній валюті.
Поряд з цим, за статтею 533 ЦК України грошове зобов`язання має бути виконане у гривнях якщо у зобов`язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом .
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 07.07.2020 у справі № 296/10217/15-ц Суд надав правові висновки стосовно застосування вказаних правових положень та вказав, що: частина друга статті 524 та частина друга статті 533 ЦК України допускають, що сторони можуть визначити в грошовому зобов`язанні грошовий еквівалент в іноземній валюті; у такому разі сума, що підлягає сплаті за зобов`язанням, визначається в гривнях за офіційним курсом Національного банку України, встановленим для відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.
Водночас, у пункті 6.3.4. постанови Верховного Суду у складі колегії суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду від 01.02.2020 у справі № 910/10191/17 суд вказав, що положення чинного законодавства, хоч і передбачають обов`язковість застосування валюти України при здійсненні розрахунків, але не містять заборони визначення грошового еквіваленту зобов`язань в іноземній валюті.
Відтак, сторонами правомірно у пункті 5.1. договору врегульовані правовідносини стосовно можливого застосування курсової різниці до визначення вартості товару на день платежу.
Суд перевірив розрахунки позивача та зазначає, що він правильно розрахував курсову різницю, з урахуванням курсу долара США станом на 13.03.2023 (дата подачі позовної заяви) на рівні 39,70 (курс на дату складання позовної заяви) / 29,55 (курс на день підписання Договору) .
Таким чином, основна заборгованість відповідача перед позивачем за товар становить 80 400,00 грн. ( 39,70 (курс на дату складання позовної заяви) / 29,55 (курс на день підписання Договору) х 60 000,00 грн. = 1,34 х 60 000,00 грн.). Доказів сплати цього боргу в справі немає, тому суд в частині вимог про примусове стягнення цієї суми позов задовольняє.
Строк розрахунку за отриманий відповідачем товар станом на час вирішення спору є таким, що настав.
Позивач також просить суд стягнути з відповідача 16 767,12 грн. пені за період з 02.08.2022 по 21.02.2023 та 18 000,00 грн. штрафу за прострочення відповідачем розрахунків.
Згідно ч. 1 ст. 199 ГК України виконання господарських зобов`язань забезпечується заходами захисту прав та відповідальності учасників господарських відносин, передбаченими цим Кодексом та іншими законами. До відносин щодо забезпечення виконання зобов`язань учасників господарських відносин застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.
Частиною 1 ст. 216 ГК України передбачено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором, а за частинами 1 та 2 ст. 217 ГК України такими санкціями є заходи впливу на правопорушника у сфері господарювання, в результаті застосування яких для нього настають несприятливі економічні та/або правові наслідки, серед яких - застосування штрафних санкцій.
Так, згідно із ч. 1 ст. 230 ГК України штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
У відповідності до ст. 549 ЦК України штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання, а пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасного виконання грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Разом з тим, у відповідності до приписів ч. 2 ст. 551 того ж Кодексу, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
У пункті 7.4. договору сторони встановили, що у разі порушення Покупцем строків перерахування платежів, передбачених цим Договором, Покупець на першу письмову вимогу Постачальника сплачує Постачальнику неустойку в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від не перерахованої у строк суми за кожен день прострочення, а у разі, якщо прострочення складає понад 10 календарних днів, Покупець додатково сплачує Постачальнику штраф у розмірі 30% від загальної суми Договору, визначеної в порядку п. 3.2. Договору.
Нормами чинного законодавства не передбачено обов`язкове направлення боржнику вимоги про сплату боргу перед зверненням до суду.
Таким чином, неустойка має безпосередню мету стимулювати Відповідача до виконання зобов`язання; за допомогою неустойки забезпечуються права Позивача шляхом створення таких умов, що підвищують рівень вірогідності виконання зобов`язання; неустойка стягується по факту невиконання чи неналежного виконання зобов`язання Відповідачем трансформуючись у такий спосіб у міру цивільно-правової відповідальності.
Суд перевірив розрахунки (а.с. 22-23) пені за прострочення сплати боргу за товар, що нарахована в період з 02.08.2022 від 21.02.2023 в розмірі 16 767,12 грн. та штрафу в розмірі 18 000,00 грн. (60000,00 Х 30%) - (а.с. 22,23) і встановив вірність їх нарахування.
Пеню при розрахунках позивачем вірно обмежено подвійною обліковою ставкою НБУ (ст. 1,3 ЗУ "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань") та без обмеження шестимісячним строком за правилами ч. 6 ст. 232 ГК України, що сторонами погоджено у п. 7.9. Договору.
Одночасне застосування Позивачем до Відповідача пені та штрафу узгоджується з положеннями діючого законодавства, оскільки згідно з наведеною вище статтею 549 ЦК України пеня та штраф є формами неустойки, а відповідно до статті 230 ГК України - видами штрафних санкцій, тобто є окремими та самостійними видами юридичної відповідальності, які можуть застосовуватися одночасно.
У пункті 5.44 постанови Верховного Суду у складі суддів Касаційного господарського суду від 18.05.2021 у справі № 913/686/19 Суд надав правові висновки стосовно застосування вказаних правових положень та вказав, що: одночасне стягнення з учасника господарських відносин, який порушив господарське зобов`язання за договором, штрафу та пені не суперечить положенням статті 61 Конституції України, адже пеня та штраф є формами неустойки та видами штрафних санкцій, тобто є окремими та самостійними видами юридичної відповідальності; у межах одного виду відповідальності може застосовуватися різний набір санкцій.
Відповідач доказів про сплату боргу на користь позивача суду не надав, доказів, які б звільняли його від майнової відповідальності за прострочення розрахунків за отриманий товар відповідачем не доведено і судом не встановлено.
Отже, до примусового стягнення з відповідача підлягає 16 767,12 грн. пені та 18 000,00 грн. штрафу.
Також позивач просить суд стягнути з відповідача 10 060,27 грн. як 30 % річних за період з 02.08.2022 до 21.02.2023 на підставі ст. 625 ЦК України.
Відповідно до частини 2 статті 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно п. 7.8. Договору у разі невиконання чи неналежного виконання Покупцем грошових зобов`язань, щодо оплати вартості отриманого Товару, Покупець, відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України, сплачує на користь Постачальника тридцять процентів річних, нарахованих на суму заборгованості.
Суд перевіривши нарахування 10 060,27 грн. як 30 % річних за період з 02.08.2022 до 21.02.2023 встановив правильність нарахування та задовольняє позов в цій частині також, оскільки доказів про добровільну сплату цього платежу суду не подано.
На підставі зібраних у справі доказів суд приходить до висновку, що позивачем доведена правова підстава позову, борг не сплачено, тому позов підлягає до повного задоволення - з відповідача на користь позивача слід додатково стягнути 80 400,00 грн. основного боргу з урахуванням курсової різниці, 16767,12 грн. пені, 18 000,00 грн. штрафу, 10 060,27 грн. як 30 % річних на підставі договору поставки № 19/05-3 від 19.05.2022 року.
Заперечень проти позову з боку відповідача суду не подано.
На підставі ст. 129 ГПК України, при задоволенні позову, з відповідача на користь позивача слід стягнути 2 684,00 грн. на відшкодування сплаченого судового збору повністю.
Керуючись ст. 238, 240 ГПК України,
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Агротрейдспілка" (ідентифікаційний код 33335486, с. Домантове, Золотоніський район, Черкаська область, вул. Носа Сергія, 5) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Гроу Сідс" (ідентифікаційний код 40884934, м. Вінниця, вул. Івана Богуна, 2 оф. 304) -- 80 400,00 грн. основного боргу з урахуванням курсової різниці, 16 767,12 грн. пені, 18 000,00 грн. штрафу, 10 060,27 грн. як 30 % річних на підставі договору поставки № 19/05-3 від 19.05.2022 та 2684,00 грн. на відшкодування сплаченого судового збору.
Наказ видати.
Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241 ГПК України.
Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду протягом 20 днів.
Повне судове рішення складено 03 травня 2023 року
Суддя Н.М. Спаських
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2023 |
Оприлюднено | 05.05.2023 |
Номер документу | 110626662 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Спаських Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні