Справа № 761/14573/23
Провадження № 1-кс/761/9683/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 травня 2023 року м. Київ
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні №32021103110000009 від 20.08.2021,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна ТОВ «ВТОРМА-СПЛАВ»(код ЄДРПОУ 33212320), шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування цим майном, а саме: квартира за адресою м. Київ, вулиця Драгомирова Михайла, будинок 3, квартира 93 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 709786980000); частина майнового комплексу за адресою Київська обл., м. Бровари, бульвар Незалежності, будинок 53/8 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 344656232106).
Мотивуючи клопотання прокурор зазначає, що Офісом Генерального прокурора, здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №32021103110000009 від 20.08.2021 за кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 212 КК України, досудове розслідування якого здійснюється Головним підрозділом детективів Бюро економічної безпеки України.
У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «ВТОРМА-СПЛАВ» (код ЄДРПОУ 33212320) протягом 2021 -2022 років шляхом відображення безтоварних фінансово-господарської діяльності з придбання товарно-матеріальних цінностей використовуючи реквізити «ризикових» суб`єктів господарювання, а саме: ТОВ «РОЗІСТОУН КО» (код ЄДРПОУ 44149487), ТОВ «МЕРАКСА» (код ЄДРПОУ 44124216), ТОВ «КОВЕР НВП» (код ЄДРПОУ 44126889), ТОВ «УКРВТОРСПЛАВ» (код ЄДРПОУ 37350251), ТОВ «ДАСТЕН ІНТРАСТ» (код ЄДРПОУ 43763496), ТОВ «СГК ІНТЕГРІС» (код ЄДРПОУ 44188002), ТОВ «БРЕЙЛІС» (код ЄДРПОУ 43818623), ТОВ «АНСФЕР ФОРМ» (код ЄДРПОУ 43762314), ТОВ «НЕОН ВІП» (код ЄДРПОУ 43321155), ТОВ «ПАЛІСЕЙД» (код ЄДРПОУ 44559864), безпідставно завищили валові втрати, що призвело до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
Так, ТОВ «РОЗІСТОУН КО», ТОВ «МЕРАКСА», ТОВ «КОВЕР НВП», ТОВ «УКРВТОРСПЛАВ», ТОВ «ДАСТЕН ІНТРАСТ», ТОВ «СГК ІНТЕГРІС», ТОВ «БРЕЙЛІС», ТОВ «АНСФЕР ФОРМ», ТОВ «НЕОН ВІП», ТОВ «ПАЛІСЕЙД» не мають трудових ресурсів, офісних, торгівельних та складських приміщень, що вказує на відсутність факту реального здійснення фінансово-господарської діяльності. На ризикових підприємствах у період 2021 - 2022 років доходи отримували лише директори/засновники підприємств.
Поряд з цим, відповідно до податкової звітності вказані вище «ризикові» суб`єкти господарювання у період 2021 - 2022 років відображали реалізацію товарно-матеріальних цінностей в адресу ТОВ «ВТОРМА-СПЛАВ», придбання яких не здійснювали та/або здійснювали, але в значно менших розмірах,що може свідчити про безтоварність фінансово-господарських операцій.
Наявні підстави вважати, що майно, яке відповідно до відомостей наявних у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження та відомостей Головного сервісного центру МВС України перебуває у власності ТОВ «ВТОРМА-СПЛАВ» є предметом протиправної діяльності за участі службових осіб та інших невстановлених осіб і отримані внаслідок умисного ухилення від сплати податків, зокрема податку на додану вартість, отже набуті кримінально протиправним шляхом.
Отже, з метою збереження речових доказів, запобігання протиправним діям з приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження рухомого та нерухомого майна, в подальшому відшкодування спричинених державі збитків, забезпечення можливих у майбутньому цивільних позовів та конфіскації майна, виникла необхідність у накладенні арешту на рухоме та нерухоме майно ТОВ «ВТОРМА-СПЛАВ».
Постановою детектива від 24.04.2023 у кримінальному провадженні - майно ТОВ «ВТОРМА-СПЛАВ» визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
З метою недопущення приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження майна а також втрати речових доказів, ухилення причетних осіб від відповідальності та унеможливлення стягнення збитків за матеріалами кримінального провадження, завданих внаслідок кримінального правопорушення, виникла необхідність застосуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження, як накладення арешту на рухоме та нерухоме майно ТОВ «ВТОРМА-СПЛАВ»з метою досягнення дієвості кримінального провадження, що являється метою застосування заходів забезпечення кримінального провадження відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України.
Прокурор в судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином, надав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Розгляд клопотання здійснено без виклику осіб, у володінні яких знаходиться майно, відповідно до ч.2 ст. 172 КПК України.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов висновку про наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Положеннями п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України встановлено, що арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів.
При цьому, ч. 3 ст. 170 КПК України передбачено, що у випадку накладення арешту на майно з метою збереження речових доказів, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Так, в силу ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Отже, майно, яке за обґрунтованої підозри органу досудового розслідування має одну або декілька ознак, наведених у ст. 98 КПК України, може набути статусу речового доказу за рішенням слідчого, яке відповідно до вимог ч. 3 ст. 110 КПК України приймається у формі постанови.
Постановою детектива від 24.04.2023 квартиру за адресою м. Київ, вулиця Драгомирова Михайла, будинок 3, квартира 93 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 709786980000) та частину майнового комплексу за адресою Київська обл., м. Бровари, бульвар Незалежності, будинок 53/8 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 344656232106) визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №32021103110000009 від 20.08.2021.
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
З огляду на положення ч. ч. 2, 3 ст. 170 КПК України майно, яке відповідає критеріям, визначеним у ст. 98 КПК України, повинно арештовуватися незалежно від того, хто є його власником, у кого і де воно знаходиться, незалежно від того чи належить воно підозрюваному чи іншій зацікавленій особі, оскільки в протилежному випадку не будуть досягнуті цілі застосування цього заходу - запобігання можливості протиправного впливу (відчуження, знищення, приховання) на певне майно, що, як наслідок, перешкодить встановленню істини у кримінальному провадженні.
Так, слідчим суддею з матеріалів клопотання встановлено, що вказане майно може бути використано як доказ у кримінальному провадженні, відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, а накладення арешту на вказане майно є необхідним з метою забезпечення збереження речових доказів.
При цьому слідчий суддя, дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали кримінального провадження не знаходить у висновках органу досудового розслідування при зверненні з клопотанням про накладення арешту порушень вимог КПК України та чогось очевидно безпідставного чи довільного.
Доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна, слідчим суддею не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, перевіривши додані до матеріалів клопотання докази, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання належить задовольнити, наклавши арешт на майно, оскільки воно має значення для кримінального провадження та містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто містить ознаки речових доказів, зазначених у ст. 98 КПК України.
Керуючись ст. ст. 98, 100, 131, 132, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання, - задовольнити.
Накласти арешт на майно ТОВ «ВТОРМА-СПЛАВ»(код ЄДРПОУ 33212320), шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування цим майном, а саме:
-квартира за адресою м. Київ, вулиця Драгомирова Михайла, будинок 3, квартира 93 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 709786980000);
-частина майнового комплексу за адресою Київська обл., м. Бровари, бульвар Незалежності, будинок 53/8 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 344656232106).
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 110647754 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Глянь О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні