УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 травня 2023 року Жовтневий районний суд
м. Дніпропетровська
у складі: головуючого судді ОСОБА_1
з секретарем: ОСОБА_2
за участю: прокурора ОСОБА_3
захисника адвоката ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська в м. Дніпрі клопотання захисника адвоката ОСОБА_4 про повернення обвинувального акта, заявленого в рамках кримінального провадження № 201/1979/23 (пр. № 1-кп/201/512/2023), відомості про яке 25 січня 2022 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022041650000075, стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився у м. Дніпропетровськ, громадянина України, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурором до суду надісланий обвинувальний акт стосовно ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України. В день його надходження до суду, було ухвалено рішення про призначення підготовчого судового засідання.
У підготовчому судовому засіданні захисником адвокатом ОСОБА_4 було заявлено письмове клопотання про повернення прокурору обвинувального акта, у зв`язку із його невідповідністю вимогам ст. 291 КПК України, посилаючись на неконкретність пред`явленого обвинувачення, враховуючи, що формулювання обвинувачення є дослівним змістом повідомлення про підозру, що є неприпустимим, при цьому кримінально-правова кваліфікація інкримінована обвинуваченому, не відповідає фактичним обставинам зазначеним в обвинувальному акті. Крім того, зазначила, що в обвинувальному акті невірно викладені анкетні дані обвинуваченого, в частині зазначення наявності дітей на утриманні, у зв`язку з чим, просила повернути обвинувальний акт прокурору.
Обвинувачений ОСОБА_5 підтримав клопотання захисника адвоката ОСОБА_4 та просив повернути вказаний обвинувальний акт прокурору.
Прокурор у підготовчому судовому засіданні заперечував проти клопотання сторони захисту про повернення обвинувального акта, з огляду на відсутність підстав для його повернення та відповідність останнього вимогам ст. 291 КПК України, у зв`язку з чим, просив відмовити у задоволенні клопотання сторони захисту в повному обсязі.
Вирішуючи подане клопотання сторони захисту про повернення обвинувального акта прокурору, дослідивши зміст останнього на відповідність вимогам ст. 291 КПК України, суд доходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 4 ст. 110 КПК України обвинувальний акт є процесуальним документом, яким прокурор висуває обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення. Він повинен відповідати вимогам ст. 291 КПК України, та містити відомості, зазначені в ч. 2 цієї статті.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право повернути обвинувальний акт, якщо він не відповідає вимогам цього кодексу.
Стаття 314 КПК України передбачає, що під час підготовчого засідання головуючий з`ясовує в учасників судового провадження їх думку щодо можливості призначення судового розгляду. Однією з обставин, яка перешкоджає призначенню провадження до судового розгляду є невідповідність обвинувального акта вимогам кримінального процесуального закону.
Положеннями ст. 291 КПК України передбачено, що обвинувальний акт має містити виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення.
Також у підготовчому судовому засіданні суд має право повернути обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів виховного або медичного характеру прокурору, якщо вони не відповідають вимогам ст. 291 КПК України, зокрема, якщо ці документи містять положення, що суперечать одне одному; у документах наведено недопустиму натуралізацію опису злочину; вони не підписані слідчим (крім випадків, коли прокурор склав їх самостійно) чи не затверджені прокурором; до них не долучено передбачені законом додатки. Інших підстав для повернення обвинувального акту чинним кримінальним процесуальним кодексом України не передбачено.
Разом з цим, повернення обвинувального акта прокурору передбачає не формальну невідповідність цього процесуального документу вимогам закону, а наявність у ньому таких недоліків, які дійсно перешкоджають суду призначити судовий розгляд кримінального провадження.
Так, доводи сторони захисту про необхідність повернення обвинувального акта прокурору з підстав пред`явлення неконкретизованого обвинувачення враховуючи, що формулювання обвинувачення є дослівним змістом повідомлення про підозру, не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки в обвинувальному акті викладаються ті фактичні обставини вчинення обвинуваченим кримінальних правопорушень, які прокурор вважає встановленими. Вказане означає, що визначення обсягу та способу викладення фактичних обставин кримінального правопорушення у тексті обвинувального акта належить до виключних повноважень прокурора, а тому ані суд, ані інші учасники судового провадження не можуть вимагати від нього змінити їх виклад.
Що стосується посилання сторони захисту про необхідність повернення обвинувального акта прокурору з тих підстав, що кримінально-правова кваліфікація інкримінована обвинуваченому, не відповідає фактичним обставинам зазначеним в обвинувальному акті, то суд не може прийняти їх до уваги, як підставу для повернення обвинувального акта, оскільки ці питання не можуть бути вирішені на стадії підготовчого судового засідання і повинні досліджуватися в ході судового розгляду кримінального провадження.
Доводи захисника щодо невірного викладення анкетних даних обвинуваченого, в частині зазначення наявності дітей на утриманні, суд також не бере до уваги, оскільки п. 2 ч. 2 ст. 1 ст. 291 КПК України не передбачено обов`язкове зазначення відомостей про наявність чи відсутність дітей на утриманні.
Тож, враховуючи вищевикладене, а також те, що вищевикладені стороною захисту доводи з приводу повернення обвинувального акта прокурору, можуть бути перевірені судом тільки під час судового розгляду при дослідженні матеріалів досудового розслідування, суд доходить висновку про відмову у задоволенні клопотання захисника адвоката ОСОБА_4 про повернення обвинувального акта прокуратуру.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 291, 314, 369-372, 376 КПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання захисника адвоката ОСОБА_4 , про повернення обвинувального акта у кримінальному провадженні № 201/1979/23 (пр. № 1-кп/201/512/2023), відомості про яке 25 січня 2022 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022041650000075, стосовно ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України відмовити.
Повний текст ухвали буде складений і оголошений о 14 годині 25 хвилин 05 травня 2023 року.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2023 |
Оприлюднено | 08.05.2023 |
Номер документу | 110658891 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Шелестов К. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні