П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/506/23
01 травня 2023 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Куценко О. О., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , працює головним бухгалтером Управління Державної казначейської служби України у Богородчанському районі Івано-Франківської області, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
За результатами проведеної камеральної перевірки податкової звітності з земельного податку за 2023 Управління Державної казначейської служби України у Богородчанському районі Івано-Франківської області, акт перевірки від 27 березня 2023 року №2158/09-19-04-09/37837821, встановлено, що головний бухгалтер Управління Державної казначейської служби України у Богородчанському районі Івано-Франківської області ОСОБА_1 несвоєчасно подала податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2023 рік (граничний термін подання декларації - 20.02.2023, фактично подано 24.02.2023), порушивши п.286,2 ст. 286 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (змінами та доповненнями). Вказаними діями вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 вину у інкримінованому їй адміністративному правопорушенні визнала та вказала, що дійсно таке порушення було допущено, однак не з її вини. Зазначила, що нею, ще 01 лютого 2023 року було подано податкову декларацію з плати за землю за 2023 рік, про те, через технічні несправності з інтернетом податкова декларація до відповідного органу ГУ ДПС подана не вчасно.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст.245 КУпАП, є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Вимогами ст. 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вивчивши матеріали справи, суд встановив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, доведена протоколом про адміністративне правопорушення N 659 від 27.03.2023 року, актом камеральної перевірки податкової звітності від 27 березня 2023 року №2158/09-19-04-09/37837821.
Статтею 163-1 ч. 1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячних декларацій.
Таким чином, граничний термін подання податкової декларації з плати за землю - 20.02.2023 р.
Як встановлено з матеріалів справи, станом на дату складання протоколу, інформація від Управління Державної казначейської служби України у Богородчанському районі Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ 37837821) про відсутність у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів оплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності - податкової декларації з плати за землю, до уповноваженого органу не надходила.
Таким чином, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, оскільки вона будучи посадовою особою вчинила порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, що повністю доведено в суді.
Згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Положення цієї статті не застосовуються до правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 121, частиною п`ятою статті 122, статтями 122-2, 122-4, частиною третьою статті 123, частинами другою - четвертою статті 126 та статтею 130 цього Кодексу.
Враховуючи обставини і характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, обставину, що пом`якшує відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, ту обставину, що ОСОБА_1 пропустила строк подачі податкової декларації на декілька днів, що не потягло за собою тяжких наслідків, суд вважає можливим на підставі ст. 22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст. 22, 283-284 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1
ст. 163-1 КУпАП, щодо ОСОБА_1 закрити, звільнивши її від адміністративної відповідальності у зв`язку з малозначністю правопорушення.
Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження щодо недопущення аналогічного правопорушення в майбутньому.
Копію постанови направити ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог ч.2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2023 |
Номер документу | 110685268 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків |
Адмінправопорушення
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Куценко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні