Справа № 691/103/23
Провадження № 2/691/145/23
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2023 року Городищенський районний суд Черкаської області
в складі:
судді Черненка В.О.
за участю секретаря судового засідання Шаповал Т.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Городище цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Городищенського районного фонду підтримки підприємництва, Регіонального фонду підтримки підприємництва по Черкаській області, Черкаської районної державної адміністрації Черкаської області, Черкаської районної ради, про визнання трудових відносин припиненими,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся досуду зпозовною заявоюдо Городищенськогорайонного фондупідтримки підприємництва,Регіонального фондупідтримки підприємництвапо Черкаськійобласті,Черкаської районноїдержавної адміністраціїЧеркаської області,Черкаської районноїради,про визнаннятрудових відносинприпиненими.
В обґрунтування заявленого позову, позивач зазначає, що, відповідно до протоколу загальних зборів засновників Городищенського районного фонду підтримки підприємництва від 17.04.2003 року, №1 було створено Городищенський районний фонд підтримки підприємництва та затверджено статут та установчий договір Городищенського районного фонду підтримки підприємництва.
Відповідно до протоколу №1 від 17.04.2003 року, засновниками Городищенського районного фонду підтримки підприємництва є Регіональний фонд підтримки підприємництва по Черкаській області (частка у статутному капіталі 50%), Городищенська районна рада (частка у статутному капіталі 25%), Городищенська районна державна адміністрація (частка у статутному капіталі 25%).
Разом з тим, вказаним вище протоколом загальних зборів засновників Городищенського районного фонду підтримки підприємництва від 17.04.2003 року, №1, його - ОСОБА_1 призначено па посаду директора Городищенського районного фонду підтримки підприємництва та було внесено відповідні відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
В трудовійкнижці (датазаповнення 30.12.1974року),яка виданана йогоім`я ОСОБА_1 ,мається записза номером27,відповідно дозмісту якоговбачається,що 17.04.2003року вінпризначений директоромГородищенського районногофонду підтримкипідприємництва (підстававнесення запису:протокол загальнихзборів №1від 17.04.2003року).З 04.05.2013року вінє пенсіонеромза вікомта узв`язкуз погіршенням стану свого здоров`я, прийняв рішення звільнитися з посади директора Городищенського районного фонду підтримки підприємництва.
Відповідно дорозділу 6Статуту Городищенськогорайонного фондупідтримки підприємництва(прийнятийзагальними зборамизасновників Городищенськогорайонного фондупідтримки підприємництва,протокол №1від 17.04.2003року,надалі -Статут),керівним органомФонду єЗагальні збори засновників.
Згідно п.6.4 Статуту, виконавчим органом Фонду є виконавча дирекція на чолі з директором Фонду. Директор фонду призначається та звільняється з посади керівним органом Фонду.
Відповідно до п.6.3.2 Статуту, скликання загальних зборів проводиться на вимогу засновників, які володіють не менше як 33% голосів, але не рідше, ніж один раз на рік.
Також, п.6.4.2 Статуту містить перелік функцій та повноважень, які виконує директор, зі змісту яких вбачається, що директор не має повноважень скликати загальні збори засновників. Відповідно до Статуту, ці повноваження мають лише засновники з часткою голосів не менше 33%.
Оскільки, до його повноважень не входить, скликати загальні збори, але для того, щоб вирішити питання про його звільнення, він із відповідними заявами про звільнення звернувся до засновників Городищенського районного фонду підтримки підприємництва.
Так, 03.11.2022 року він написав заяву про звільнення з посади директора Городищенського районного фонду підтримки підприємництва за власним бажанням та по стану свого здоров`я. Вказану заяву, через відділення поштового зв`язку «Укрпошта», рекомендованим листом він направив до Регіонального фонду підтримки підприємництва по Черкаській області. Проте, вказаний лист було йому повернуто у зв`язку із закінченням встановленого терміну зберігання. Чому лист не було отримано адресатом йому не відомо.
Згідно інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Регіональний фонд підтримки підприємництва по Черкаській області (Код ЄДРПОУ 14205777) є діючою юридичною особою, місцезнаходження якого Черкаська область, м. Черкаси, вул. Смілянська, будинок 112.
Відповідно до рішення Черкаської районної ради від 11.12.2020 року №2-3/VIІІ, Городищенська районна рада була реорганізована шляхом приєднання до Черкаської районної ради.
Оскільки правонаступником Городищенської районної ради є Черкаська районна рада, тому заяву про звільнення його з посади директора Городищенського районного фонду підтримки підприємництва за власним бажанням та по стану свого здоров`я від 03.11.2022 року, через відділення поштового зв`язку «Укрпошта», рекомендованим листом він направив до Черкаської районної ради. За результатами розгляду заяви про звільнення від 03.11.2022 року, він отримав відповідь від Черкаської районної ради №01-12/373 від 14.11.2022 року зі змісту якої вбачається, що в процесі реорганізації Городищенської районної ради до правонаступника Черкаської районної ради не були включені права засновника на юридичну особу Городищенський районний фонд підтримки підприємництва. Тому Черкаська районна рада не наділена повноваженнями, щодо звільнення його з посади директора Городищенського районного фонду підтримки підприємництва.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 року №І653-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій», Городищенська районна державна адміністрація реорганізована шляхом приєднання до Черкаської районної державної адміністрації.
Тому,заяву прозвільнення йогоз посадидиректора Городищенського районного фонду підтримки підприємництва за власним бажанням та по стану свого здоров`я від 03.11.2022 року, через відділення поштового зв`язку «Укрпошта», рекомендованим листом, він направив до Черкаської районної державної адміністрації. Вказаний лист було отримано Черкаською районною державною адміністрацією 07.11.2022 року. Проте, до цього часу він так ніякої відповіді і не отримав.
Уповноважені засновники Городищенського районного фонду підтримки підприємництва на скликання загальних зборів та звільнення його з посади директора, проігнорували його повідомлення про звільнення і не розглянули по суті заяву про звільнення протягом передбачених законодавством строків, не виконали покладених на них Статутом обов`язків.
З огляду на викладене, своєю бездіяльністю, яка виразилася в не розгляді та не вжиті заходів для прийняття рішення про звільнення його з посади директора в межах статутної діяльності були порушені його трудові права, зокрема право бути звільненим із займаної посади за власним бажанням, та право на вільне обрання місця для його реалізації.
У зв`язку з тим, що він не має змоги в позасудовому порядку звільнитися з посади директора Городищенського районного фонду підтримки і підприємництва, а вжиті ним заходи для звільнення не дали позитивного результату, тому він змушений звернутися до суду з позовними вимогами про визнання трудових відносин припиненими з Городищенським районним фондом підтримки підприємництва (код ЄДРПОУ 26358265) за ст. 38 КЗпП України за власним бажанням з 18.11.2022 року. Понесені судові витрати залишити за ним.
В судове засідання позивач не з`явився, попередньо надавши суду заяву (вхідний № 2458/23/Вх від 05.05.2023 року) про розгляд справи за його відсутності, заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі, проти винесення заочного рішення не заперечував.
Будучи належним чином повідомленими, про що свідчить копії оголошень опублікованих на офіційній сторінці Городищенського районного суду Черкаської області веб-порталу судової влади України, представник відповідачаГородищенського районногофонду підтримкипідприємництва тапредставник співвідповідачаРегіонального фондупідтримки підприємництвапо Черкаськійобласті всудове засіданняне з`явилися,відзиву напозовну заяву,листа про розгляд справи за їх відсутності чи про відкладення розгляду справи від них до суду не надходило.
Представник Черкаськоїрайонної державноїадміністрації Черкаськоїобласті всудове засіданняне з`явився,проте вматеріалах справиміститься відзивна позовнузаяву,в якому зазначено, ОСОБА_1 03.11.2022року звідповідною заявоюзвертався доЧеркаської районноїдержавної адміністрації,як правонаступникаГородищенської районноїдержавноїадміністрації, співзасновника Городищенського районного фонду підтримки підприємництва, з питанням його звільнення, однак як визначає чинне законодавство без вчинення відповідних дій з організації процедури, передбаченої положеннями Статуту районного фонду підтримки підприємництва, та внесенням відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які повинні вчинятися, зокрема керівником Городищенського районного фонду підтримки підприємництва, який уповноважений на ці дії, Черкаська районна державна адміністрація самостійно вчинити такі дії не мала правових підстав.
У відповідь на звернення ОСОБА_1 . Черкаська районна військова адміністрація пояснила наступне: відповідно до положень Статуту Городищенського районного фонду підтримки підприємництва директор призначається та звільняється з посади керівним органом фонду. Керівним органом фонду є Загальні збори засновників (розділ 6 Статуту). Засновниками фонду за Статутом є Регіональний фонд підтримки підприємництва по Черкаській області, Городищенська районна рада та Городищенська районна державна адміністрація (розділ 4 Статуту). Із проведенням в державі реформи децентралізації, правонаступником Городищенської районної державної адміністрації є Черкаська районна державна адміністрація Черкаської області. Однак, Черкаська районна державна адміністрація не перебуває в складі засновників Городищенського районного фонду підтримки підприємництва.
Для вирішення порушеного питання вважали, що питання звільнення директора вказаного фонду повинно відбутися на підставі діючих положень Статуту фонду, тобто чинними представниками загальних зборів засновників, які мають на це відповідне право. Черкаська районна державна адміністрація без проведення дій зі зміни складу засновників в реєстраційних документах не має права вчиняти дії із, зокрема, припинення трудових відносин директора.
Відтак,без вжиттязаходів щодозміни складузасновниківГородищенського районного фонду підтримки підприємництва у відповідності до чинного законодавства їх правонаступниками вирішення питання звільнення з посади директора є не можливим. Районна державна адміністрація не заперечує проти вирішення позитивних питань по вказаному фонду, але за наявності законних на це підстав. На підставі викладеного, Черкаська районна військова адміністрація не заперечує проти визнання трудових відносин припиненими відносно позивача на підставі рішення суду.
У зв`язку із тим, що Черкаська районна військова адміністрація не мала заперечень щодо припинення трудових відносин позивачем у спосіб, передбачений законодавством України, однак враховуючи клопотання позивача про залишення за ним понесених судових витрат, підтримали дане клопотання та просили суд не стягувати із районної військової адміністрації суми судових витрат по даній справі. Розгляд даної справи по суті просили розглянути без участі представника Черкаської районної військової адміністрації.
Представник Черкаської районної ради в судове засідання не з`явився, проте в матеріалах справи міститься відзив на позовну заяву, в якому співвідповідач Черкаська районна рада заперечує проти позовних вимог в частині, що стосуються Черкаської районної ради в повному обсязі виходячи з наступного. Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 року, №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» у Черкаській області ліквідовано Городищенський, Драбівський, Жашківський, Звенигородський, Золотоніський, Кам`янський, Канівський, Катеринопільський, КорсуньШевченківський, Лисянський, Маньківський, Монастирищенський, Смілянський, Тальнівський, Уманський, Христинівський, Черкаський, Чигиринський, Чорнобаївський, Шполянський райони та утворено, зокрема Черкаський район (з адміністративним центром у місті Черкаси). До складу новоутвореного Черкаського району увійшли ліквідовані Городищенський, Корсунь-Шевченківський, Кам`янський, Канівський, Смілянський, Чигиринський райони. Згідно з пунктом 62 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада, яка представляє спільні інтереси територіальних громад новоутвореного району, з дня набуття нею повноважень є правонаступником всього майна, прав та обов`язків районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад ліквідованих районів, території яких включені до складу новоутвореного району. Не пізніше завершення другої сесії районної ради, яка представляє спільні інтереси територіальних громад новоутвореного району, починається реорганізація районних рад ліквідованих районів шляхом приєднання до районної ради, розміщеної в адміністративному центрі новоутвореного району. На виконання вимог Закону, рішенням Черкаської районної ради від 11.12.2020 року, №2-3/VІІІ «Про реорганізацію Городищенської районної ради шляхом приєднання», було розпочато реорганізацію Городищенської районної ради, як юридичної особи, шляхом приєднання до Черкаської районної ради та доручено комісії з реорганізації Городищенської районної ради провести інвентаризацію активів і зобов`язань Городищенської районної ради, скласти та подати на затвердження передавальний акт. Відповідно до Цивільного кодексу України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників (стаття 104). Злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади. Після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), який має містити положення про правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків юридичної особи, що припиняється шляхом поділу, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов`язання, які оспорюються сторонами. Передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом (стаття 106). Рішенням Черкаської районної ради від 02.04.2021 року, №8-3/VІІІ «Про затвердження передавальних актів» затверджено передавальний акт майна, активів, зобов`язань, прав і обов`язків Городищенської районної ради, до якого не включено права засновника на юридичну особу - Городищенський районний фонд підтримки підприємництва. 25.06.2021 року суб`єктом державної реєстрації до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис №1000011120015000301 про припинення діяльності Городищенської районної ради. Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Частиною третьою статті 24 Закону № 280 передбачено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України. Городищенський районний фонд підтримки підприємництва не належить до спільної власності територіальних громад Черкаського району, а Черкаська районна рада не є його засновником в порядку правонаступництва. На підставі вищевикладеного, просили у задоволенні позову ОСОБА_1 до Городищенського районного фонду підтримки підприємництва, співвідповідачі: Регіонального фонду підтримки підприємництва по Черкаській області, Черкаської районної державної адміністрації, Черкаської районної ради про визнання трудових відносин припиненими - відмовити в частині вимог до Черкаської районної ради.
Суд, повно і всебічно з`ясувавши обставини справи, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які надані сторонами та були досліджені в судовому засіданні, вважає наступне.
Як встановлено в судовому засіданні відповідно до протоколу загальних зборів засновників Городищенського районного фонду підтримки підприємництва від 17.04.2003 року, №1 було створено Городищенський районний фонд підтримки і підприємництва та затверджено статут та установчий договір Городищенського районного фонду підтримки підприємництва.
Відповідно до протоколу №1 від 17.04.2003 року, засновниками Городищенського районного фонду підтримки підприємництва є Регіональний фонд підтримки підприємництва по Черкаській області (частка у статутному капіталі 50%), Городищенська районна рада (частка у статутному капіталі 25%), Городищенська районна державна адміністрація (частка у статутному капіталі 25%).
Згідно вказаного вище протоколу загальних зборів засновників Городищенського районного фонду підтримки підприємництва від 17.04.2003 року, №1, позивача ОСОБА_1 призначено на посаду директора Городищенського районного фонду підтримки підприємництва та внесено відповідні відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
В трудовій книжці (дата заповнення 30.12.1974 року), яка видана на ім`я позивача, мається запис за №27, відповідно до змісту якого вбачається, що 17.04.2003 року, він призначений директором Городищенського районного фонду підтримки підприємництва (підстава внесення запису: протокол загальних зборів №1 від 17.04.2003 року).
Відповідно дорозділу 6Статуту Городищенськогорайонного фондупідтримки підприємництва(прийнятийзагальними зборамизасновників Городищенськогорайонного фондупідтримки підприємництва,протокол №1від 17.04.2003року,надалі -Статут),керівним органомФонду єЗагальні збори засновників.
Згідно п.6.4 Статуту, виконавчим органом Фонду є виконавча дирекція на чолі з директором Фонду. Директор фонду призначається та звільняється з посади керівним органом Фонду.
Відповідно до п.6.3.2 Статуту, скликання загальних зборів проводиться на вимогу засновників, які володіють не менше як 33% голосів, але не рідше, ніж один раз на рік.
Також, п.6.4.2 Статуту містить перелік функцій та повноважень, які виконує директор зі змісту яких вбачається, що директор не має повноважень скликати загальні збори засновників. Відповідно до Статуту, ці повноваження мають лише засновники з часткою голосів не менше 33%.
Оскільки, до його повноважень не входить, скликати загальні вбори, але для того, щоб вирішити питання про його звільнення, позивач, із відповідними заявами про звільнення звернувся до засновників Городищенського районного фонду підтримки підприємництва.
Так, 03.11.2022 року позивач написав заяву про звільнення з посади директора Городищенського районного фонду підтримки підприємництва за власним бажанням та по стану свого здоров`я. Вказану заяву, через відділення поштового зв`язку «Укрпошта», рекомендованим листом, він направив до Регіонального фонду підтримки підприємництва по Черкаській області, що підтверджується копією накладної №1950203092387 від 04.11.2022 року. Проте, вказаний лист було йому повернуто у зв`язку із закінченням встановленого терміну зберігання, що підтверджується довідкою про причини повернення/досилання та накладною №2387.
Згідно інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Регіональний фонд підтримки підприємництва по Черкаській області (Код ЄДРПОУ 14205777) є діючою юридичною особою, місцезнаходження якого Черкаська область, м. Черкаси, вул. Смілянська , будинок 112.
Відповідно до рішення Черкаської районної ради від 11.12.2020 року №2-3/VIІІ, Городищенська районна рада була реорганізована шляхом приєднання до Черкаської районної ради.
Оскільки правонаступником Городищенської районної ради є Черкаська районна рада, тому заяву про звільнення з посади директора Городищенського районного фонду підтримки підприємництва за власним бажанням та по стану свого здоров`я від 03.11.2022 року, через відділення поштового зв`язку «Укрпошта», рекомендованим листом, позивач направив до Черкаської районної ради, що підтверджується копією накладної №1950203092557 від 04.11.2022 року. За результатами розгляду заяви про звільнення від 03.11.2022 року, позивач отримав лист-відповідь від Черкаської районної ради №01-12/373 від 14.11.2022 року зі змісту якої вбачається, що в процесі реорганізації Городищенської районної ради до правонаступника Черкаської районної ради не були включені права засновника на юридичну особу Городищенський районний фонд підтримки підприємництва. Тому, Черкаська районна рада не наділена повноваженнями, щодо звільнення його з посади директора Городищенського районного фонду підтримки підприємництва, що підтверджується доданою до позовної заяви копією зазначеного листа, копіями рішення Черкаської районної ради від 11.12.2020 року, №2-3/VІІІ, Передавального акту та рішення Черкаської районної ради від 02.04.2021 року, №8-3/VІІІ.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 року, №І653-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій», Городищенська районна державна адміністрація реорганізована шляхом приєднання до Черкаської районної державної адміністрації.
Тому,позивач,заяву прозвільнення йогоз посадидиректора Городищенського районного фонду підтримки підприємництва за власним бажанням та по стану свого здоров`я від 03.11.2022 року, через відділення поштового зв`язку «Укрпошта», рекомендованим листом направив до Черкаської районної державної адміністрації, що підтверджується копією накладної №1950203092549 від 04.11.2022 року. Згідно трекінгу «Укрпошти», вказаний лист було отримано Черкаською районною державною адміністрацією 07.11.2022 року. Проте, на час звернення до суду ніякої відповіді, позивач не отримав.
Уповноважені засновники Городищенського районного фонду підтримки підприємництва на скликання загальних зборів та звільнення ОСОБА_1 з посади директора проігнорували його повідомлення про звільнення і не розглянули по суті заяву про звільнення протягом передбачених законодавством строків, не виконали покладених на них Статутом обов`язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 КЗпП України, законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.
Згідно з ч. 2 ст.22 КЗпП України, відповідно до Конституції України, будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладенні, зміні та припиненні трудового договору залежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, членства у професійній спілці чи іншому об`єднанні громадян, роду і характеру занять, місця проживання не допускається.
Відповідно доп.4ч.1ст.36КЗпП України,підставами припиненнятрудового договорує:зокрема розірвання трудового договору з ініціативи працівника (статті 38,39). Частиною першою ст. 38 КЗпП України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
За змістом положень ст.38 КЗпП України та п.п. 6.3.2 та 6.4 Статуту Городищенського районного фонду підтримки підприємництва право директора на звільнення за власним бажанням кореспондує обов`язок учасників фонду розглянути заяву директора про звільнення, створити новий виконавчий орган та внести дані зміни в Єдиний державний реєстр.
Трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи передбачені законодавством про працю, колективним договором, або угодою сторін.
Зі змісту ст.21 КЗпП України слідує, що трудовий договір є двостороннім договором між працівником та роботодавцем, які по відношенню один до одного мають відповідні права та обов`язки. Інші суб`єкти мають право втручання у взаємовідносини цих сторін лише у випадках та в порядку передбаченому чинним законодавством.
Разом з тим, особливість звільнення директора полягає в тому, що воно відбувається за рішенням загальних зборів учасників фонду.
Згідно правової позиції, викладеної у постанові Верховного Суду від 03.07.2019 року у справі № 520/11437/16-ц та у постанові Верховного Суду від 24.12.2019 року у справі № 758/1861/18), у випадку відсутності рішення загальних зборів учасників товариства про звільнення керівника, керівнику із метою захисту своїх прав надано можливість звернутися до суду із вимогою про визнання трудових відносин припиненими.
Беручи до уваги обставини справи, суд вважає, що при вирішенні її по суті можна застосувати наведені вище правові позиції ВС у аналогічних правовідносинах.
Уповноважений на звільнення директора орган Городищенського районного фонду підтримки підприємництва проігнорував повідомлення позивача про його звільнення і не розглянув по суті заяву позивача про звільнення протягом передбачених законодавством строків, не виконав покладених на нього Статутом обов`язків. З огляду на викладене, своєю бездіяльністю, яка виразилася в не розгляді та не вжитті заходів для прийняття рішення про звільнення позивача в межах статутної діяльності товариства відповідачами були порушені трудові права позивача, зокрема його право бути звільненим із займаної посади за власним бажанням, та право на вільне обрання місця для його реалізації.
Встановлені судом обставини свідчать про те, що на теперішній час трудові відносини між сторонами фактично припинені, однак процедура розірвання трудового договору відповідно до законодавства України про працю не виконана, тому, враховуючи ті обставини, що трудові обов`язки позивач з Городищенським районним фондом підтримки підприємництва припинив, однак відповідачами не прийнято рішення відповідно до вимог діючого трудового законодавства у встановлені строки, відомості до ЄДР не внесені, що підтверджується зібраними по справі доказами, що, на думку суду, вказує на не припинення трудових відносин між сторонами, а тому, з вказаних підстав, вимоги позивача про визнання припиненими трудових відносин, підлягають до задоволення.
Питання стягнення судових витрат, суд не вирішує, оскільки позивач просив судові витрати залишити за ним. Підстав для стягнення на користь інших осіб немає.
Вирішуючи даний спір, суд вважає, що Черкаська районна рада та Черкаська районна державної адміністрація (на день розгляду справи Черкаська районна військова адміністрація), як правоприємники засновників фонду - Городищенської районної ради та Городищенської районної державної адміністрації, які реорганізовані шляхом приєднання, є належними відповідачами, оскільки, згідно чинного законодавства, до новостворених суб`єктів права мали перейти всі права та обов`язки реорганізованих суб`єктів, в тому числі, і права та обов`язки засновників Городищенського районного фонду підтримки підприємництва.
Керуючись ст.ст. 1, 3, 21, 22, 36, 38 КЗпП України, ст.ст.4, 5, 82, 174, 184, 264, 265 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
позовну заяву ОСОБА_1 до Городищенського районного фонду підтримки підприємництва, Регіонального фонду підтримки підприємництва по Черкаській області, Черкаської районної державної адміністрації Черкаської області, Черкаської районної ради про визнання трудових відносин припиненими, задоволити.
Визнати припиненими трудові відносин між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 та Городищенським районним фондом підтримки підприємництва (код ЄДРПОУ 26358265) на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України за власним бажанням з 18.11.2022 року.
Рішення може бути оскаржене до Черкаського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги в 30-ти денний строк, з дня проголошення рішення.
Суддя В. О. Черненко
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2023 |
Номер документу | 110695045 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Городищенський районний суд Черкаської області
Черненко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні