ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

6/295-07-7623

          

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

УХВАЛА

"22" жовтня 2007 р.Справа  № 6/295-07-7623

Позивач:       Заступник прокурора Київського району м.Одеси в інтересах держави в особі

Державної податкової інспекції у Київському районі м.Одеси

Відповідач:  Приватне підприємство «Цимес»

Володимирович   

Про: припинення юридичної особи

                                                                                                       Суддя            Демешин О.А.

Представники:

Від прокуратури : Шахназаров Г.С. - посвідчення

Від позивача : Апчел І.Л. - довіреність

Від відповідача:  не з`явився

Суть спору: Заступником прокурора Київського району м.Одеси надано позов про припинення юридичної особи –приватного підприємства «Цимес».

В С Т А Н О В И В :

              Заступник прокурора Київського району м.Одеси звернувся до господарського суду Одеської області з позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м.Одеси про припинення юридичної особи –приватного підприємства «Цимес».

З 1 вересня 2005 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України.

Відповідно ст. 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі -підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право звертатися державні та інші органи, громадяни, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.

Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України визначена підвідомчість справ господарським судам.

Виходячи з положень пунктів 1, 7, 9 ст. З Кодексу адміністративного судочинства України публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на  основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, є справою адміністративної юрисдикції (адміністративною справою).

Справою адміністративної юрисдикції, яку може бути передано на вирішення адміністративного суду, є спір, що виник між суб'єктами суспільних відносин стосовно їх прав і обов'язків у правовідносинах, в яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений здійснювати управлінські чи контрольні функції щодо іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти, відповідно, зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого суб'єкта владних повноважень.

Зокрема, згідно з п.4 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

В даному випадку, позивач, подавши позов про застосування до підприємства-порушника адміністративно-господарської санкції у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта, реалізувала свої визначені чинним законодавством функції суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до абзаців 1, 2 пункту 6 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи наведене, суд вважає, що спір по цій справі не підлягає вирішенню у господарських судах України, оскільки з 03.07.2007р. почав діяти Одеський окружний адміністративний суд,  який розглядає спори адміністративної юрисдикції.

Пунктом 1 частини першої статті 80 ГПК України передбачено, що господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.

Керуючись п.1 ч.1.ст.ст. 80, ст.86 ГПК України, суд

У Х В А Л И В:

                          Провадження у справі № 6\295-07-7623  -  припинити

Суддя                                                                                       Демешин О.А.

 

  

Дата ухвалення рішення 22.10.2007
Оприлюднено 12.11.2007

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 6/295-07-7623

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону