Ухвала
від 04.05.2023 по справі 295/5545/23
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/5545/23

1-кс/295/2403/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.05.2023 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , старшого слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Житомирі клопотання старшого слідчого СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про проведення обшуку в кримінальному провадженні №12023060400000979 від 23.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, -

У С Т А Н О В И В :

Старший слідчий за погодженням з процесуальним керівником звернулася до слідчого судді з указаним клопотанням де зазначено, що в ході проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню встановлено, що 06.01.2022 невстановлена особа, в невстановлені час та місці, шляхом обману та зловживання довірою, за допомогою інтернет ресурсів, заволоділа грошовими коштами громадян на суму, яка встановлюється.

За даним фактом 23.03.2023 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та зареєстровано кримінальне провадження №12023060400000979 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

В ході проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню надійшов рапорт УСБУ в Житомирській області з інформацією про те, що в ході проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено наступне. 05.01.2022 внаслідок порушення правил при обладнанні пічного опалення, пожежею зруйновано дах будівлі та окремі приміщення другого поверху єпархіального управління Житомирської єпархії Української православної церкви (далі - УПЦ), яке знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Перемоги, 17. Використовуючи вищевказаний інцидент, у тому числі з метою власного збагачення, шляхом шахрайських дій, керівник Житомирської єпархії УПЦ митрополит Никодим надав вказівку прес-секретарю Житомирської єпархії УПЦ та водночас настоятелю Свято-Успенської парафії Житомирської єпархії УПЦ (м.Житомир, вул. Подільська, 19, код ЄДРПОУ 22061404) - гр. ОСОБА_4 , який відповідальний за функціонування та інформаційне наповнення офіційного сайту Житомирської єпархії УПЦ (http://zhytomyr-eparchy.org/), розмістити на вказаному інформаційному ресурсі статтю під назвою: «Пожежа в управлінні Житомирської єпархії: єпархія просить про допомогу в усіх небайдужих!» (http://zhytomyr-eparchy.org/uk/pozhezha-v-upravlinni-zhitomirskoyi-ieparhiyi-іeparhiya-prosit-pro-dopomogu-v-usih-nebayduzhih.html) і вказати реквізити банківських рахунків для збору грошових коштів в якості благодійної допомоги на відновлення будівлі єпархіального управління, зокрема реквізити банківської платіжної картки НОМЕР_1 , яка була відкрита на установчі дані Житомирської єпархії УПЦ (р/р НОМЕР_2 , банк отримувача: АТ «Альфа-Банк», МФО 300346) та гр. ОСОБА_5 .. Водночас встановлено, що до вказаної злочинної діяльності причетний священнослужитель Свято-Успенської парафії Житомирської єпархії УПЦ гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою та рапортом оперативного працівника, який збирає готівкові кошти в якості благодійної допомоги на відновлення єпархіального управління Житомирської єпархії УПЦ і зараховує їх на банківську платіжну картку НОМЕР_1 , власником якої є ОСОБА_5 .

За результатами аналізу руху коштів встановлено, що з 08.01.2022 по 28.03.2023 на банківську платіжну картку «Приват Банк» № НОМЕР_1 , видану на ім`я ОСОБА_5 , надійшли грошові кошти у сумі 1 234 250,34 грн. Водночас, витрати коштів з вказаної банківської платіжної картки в більшості випадків не відповідали меті збору грошових надходжень (благодійна допомога на ліквідацію наслідків пожежі та відновлення зруйнованого приміщення єпархії). Зокрема, з використанням вищевказаної банківської платіжної картки «Приват Банк» систематично здійснювалась оплата комунальних послуг фігурантів кримінального провадження та третіх осіб, погашення штрафів та виконавчих проваджень, поповнення мобільних терміналів та сплата телекомунікаційних послуг, придбання товарів у магазинах та відвідування готельно-розважальних комплексів, послуги АЗС, оплату за навчання дітей та перерахунки на банківські картки сторонніх осіб.

Таким чином, за результатами аналізу руху коштів по банківській платіжній картці № НОМЕР_1 , виданій на ім`я ОСОБА_5 , зафіксовано проведення загалом 634 фінансових операцій з витрачання коштів на суму 1 084 708,40 грн. на інші особисті цілі, не пов`язані з метою збору благодійної допомоги.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно об`єкт нерухомості, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , на праві власності належить ОСОБА_6 .

Враховуючи вищевикладене, є достатні підстави вважати, що в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , можуть зберігатись: банківські картки, грошові кошти, квитанції, чорнові записи, комп`ютерна техніка, мобільні телефони та планшети, які використовувались для здійснення операцій з благодійною допомогою, які могли бути використані як під час підготовки до вчинення кримінального правопорушення, так і безпосередньо після вчинення злочину, мобільні термінали та сім картки, які могли використовуватися під час підготовки до вчинення злочину, та інші речі та предмети, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, які встановлюються під час кримінального провадження. Крім того існує реальна загроза зміни, збуту або знищення таких речовин.

В судовому засіданні старший слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримала та просила його задовольнити.

Заслухавши старшого слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення речі.

Статтею 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 встановлено, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатися у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобіганням заворушення чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Пунктом 7 ч. 3 ст. 234 КПК України передбачено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Клопотання слідчого ґрунтується на вимогах закону і підлягає задоволенню. Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України, ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Враховуючи вищевикладене слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст. 234, 235, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В :

Надати дозвіл слідчим слідчої групи СВ Житомирського РУП ГУНП на проведення обшуку в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також відшукування та вилучення речей, а саме: банківські картки, грошові кошти, квитанції, чорнові записи, комп`ютерна техніка, мобільні телефони та планшети, які використовувались для здійснення операцій з благодійною допомогою, які могли бути використані як під час підготовки до вчинення кримінального правопорушення, так і безпосередньо після вчинення злочину, мобільні термінали та сім картки, які могли використовуватися під час підготовки до вчинення злочину, та інші речі та предмети, які мають значення речових доказів у кримінальному провадженні або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин у кримінальному провадженні.

Строк дії ухвали встановити до 02.06.2023.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення04.05.2023
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу110704995
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —295/5545/23

Ухвала від 04.05.2023

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Перекупка І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні